Keresés

Részletes keresés

edo38 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 126

Szi érdeklödnék hogy meg van e  még a készülék mert engem érdekelne.

 

Előzmény: bnoemi (125)
bnoemi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 125

Eladó egy wet-stop 3 készülék. Nekünk egy hónap alat megoldotta a problémánkat.

Ár. 15.000Ft. (Veresegyházon vagyunk).

Érdeklődni: noemi@interfocus.hu Tel.+36-30-411-4997 (16 óra után)

 

inform313 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 124

Wet-stop3 cseppcsengő 13.000,- Ft-ért (+postaktg.) eladó. Eredeti dobozában, cd-vel, matricákkal.. stb. Mi nem sokáig használtuk, ezért szinte új. Az eredeti árához képest nagyon olcsón elvihető. Ha valakit érdekelne kérem hívjon - (20)2216162 - vagy üzenjen - inform313@gmail.com

arminko Creative Commons License 2010.08.30 0 0 123
Ott a mobil számom hívj fel!
Előzmény: Györgyusz78 (121)
bnoemi Creative Commons License 2010.08.29 0 0 122
Jaj de jó, jaj de jó!! Látod... Az éjszakát szerintem még ne erőltesd, előbb a délután legyen oké, úgyis az kell az oviba most hirtelen.  Amúgy is gondolom az ovit is fel kell dolgoznia.
Györgyusz78 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 121
Szia!
Engem érdekelne a csepp-csengőd!!
Idáig arra vadásztam,hogy olcsóbban meg tudjam venni!
Előzmény: arminko (117)
veronix78 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 120
Szia!
Na a du alvásnál bejött a dolog. A kakóval még megy a harc de aztán beletörődik és elalszik. Pelust levettem nem is pisilt be, alvás elött pisilt és úgy kelt, hogy pisilnia kell.
Ez a második nap. Úgy örülök. Éjszaka se volt pelus be is pisilt, fél 3 kor szolt, hogy bepisilt. Nem baj de már látom a fényt.
Kösz az ötleteket. Majd még írok!
Üdv!
bnoemi Creative Commons License 2010.08.27 0 0 119
Na, ez egész gyorsan megy:) Mi lenne ha levennéd róla a pelust? Csak mert nekem is mindkettő bepisilt a pelusba, de ahogy levettük nem. Én a helyedben a délutáni alvásnál levenném róla, az éjszakainál még ne, az hosszú idő, meg első körben most a délutáni lenne a nagyon fontos. Számolj be utána, drukkolok:)
Előzmény: veronix78 (118)
veronix78 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 118
Kedves Bnoemi!

Köszönöm a tanácsokat. Tegnap este nem adtam neki kakaót, csak egy kis vizet.Bepisilt a pelusba. Most du-i alvásnál sem adtam kakaót, kicsi vizet ivott. Nem nagyon tetszett neki. Remélem igy előbb utóbb nem lesz bepisilés. Mindenképpen szeretném ha az oviba ottalvós lenne.
Üdv!
arminko Creative Commons License 2010.08.26 0 0 117

Csepp csengő 16 000 Ft-ért eladó! Két hónapja vettük 23 000-ért. Három hét alatt leszoktatta kisfiam az éjszakai bepisilésről. Egy hónapja szárazon ébred, úgyhogy szerencsére nekünk már nincs szükségünk rá. Egy év garancia van rajta.

T: 30/ 92 92 480

bnoemi Creative Commons License 2010.08.26 0 0 116

Szia,

 

nem akarok okoskodni, de lehet, hogy csak a kakaótól pisil be. Ha az oviban nem engedik meg (nem fogják) akkor elképzelhető, hoyg ez a probléma megoldódik.

Pelusban altatod délután? Mert olyan is van, hogy csak azért is ha ott a pelus belepisil, de ha pelus nélkül alszik, akkor meg tud vigyázni. Legalábbis nálunk a  bölcsiben ragaszkodtak volna hozzá, hogy csak akkor lehe pelus nélkül aludni, ha 5 napig száraz pelussal ébrednek. De a gyerekek nagy része ha volt pelus pisilt, ha nem, nem.

Mi úgy szoktattuk le a tápszerről (nem kakaót kaptak, de ugyanúgy 2,5 éves korukig alváshoz igényelték a cumisüveget), hogy először teát raktunk bele az üvegbe, utána sima vizet, és akkor már nem is itták meg, aztán ahoyga  bölcisben 2 hét után nem engedték, úgy otthon is elhagytuk szépen.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet ezeken az ötleteken már túl is vagy:)

Előzmény: veronix78 (115)
veronix78 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 115
Sziaszto! Segítséget kérek. Három éves a kisfiam, kb 3 hónapja szobatiszta nappal. Éjszakára meg délutáni alvásnál még bepisil. Szeptemberben kellene mennie oviba, mit csináljak, hogy legalább a délutáni alváshoz ne kelljen pelus. Mert igy nem biztos, hogy mehet oviba. Lefekvéskor mindig cumisüvegezik kakaót. Próbáltam már elvenni tőle de nem aludt el és csak sirt. Mit tegyek, hogy mehessen oviba?
Köszi!! Üdv!
bnoemi Creative Commons License 2010.08.22 0 0 114

Nem tudom, szerintem egy próbát megér... Nálunk nem jöt be, vagy nem voltunk elég kitartóak.

Viszont lehet, hogy most butaságot mondok, és 13 évesnél ez már nem lehetséges, de ez is egy próbát megér. Nekünk ugye azt mondták, hogy idegrendszeri éretlenség, majd beérik. Ezt mondjuk igazolhatja az is, hoyg vannak nálunk is száraz éjszakák, és ezek  ovis szünetekben/hétvégeken vannak, és akkor is úgy, hoyg nem terheltük le ingerekkel. Na és az idegrendszer éretlenségével kapcsolatban, van egy csecsemő reflex, ami ha megmarad éjszakai bepisilést okoz, ez a "hátgerinc-csípő reflex".  Bár ahogy most nézegettem, simén felnőtt korban is maradhatnak yilen reflexek ha nem gátlódnak le, és ezek sok probléma okozói. Ezt már sok helyen vizsgálják, és egy személyre szabott gyakorlatsor segít legátolni ha ez az oka.

Előzmény: medvesz (113)
medvesz Creative Commons License 2010.08.16 0 0 113
Középső gyermekünk (fiú) 13 éves lesz az ősszel, de az éjszakák többségében még mindig bepisil. Néha egy-két napig vagy akár egy-két hétig sem (de akkor sem ébred föl pisilni, csak száraz marad), aztán zsinórban sokáig igen. Természetesen mindent, amiről tudtunk, megpróbáltunk már a gyógyulás érdekében. Csengős készüléket is, de még 9 éves kora előtt, s nem is elég kitartóan. (Állítólag 10 éves kor után kell, s fél évig egyfolytában.) Ezt most újra megpróbálnánk, de nincs meg hozzá minden tartozék, az alsónadrágba rögzítendő textildarabok hiányoznak. Tud-e valaki segíteni ezek beszerzésében? Ha nem, akár az egész hóbelevancot is újra megvennénk, de az az úr (Szigeti), aki évekkel ezelőtt árusította, már nem érhető el az egykori e-mail-címén. Minden használható információt előre is köszönök.

S van-e valakinek pozítív (vagy akár negatív) tapasztalata: mire számíthatunk, ha ez a probléma még most is fennáll?

Ez a sáfrányos szeklice újdonság nekünk – vajon ennyi idős gyereknél is segíthet?

bnoemi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 112

http://www.nektarbiobolt.hu/Biobolt_ajanlataink/herbarium_2000/safranyos_szeklicemag_olaj.php

 

 

Nézd meg, van akinek ez segített, más fórumokat végigolvasva találtam rá, erre. Tegnap kezdtük a kúrát, gondolom azért két hét minimum ehhez is kell, meglátjuk...

 

(Egyébként mi már minden vizsgálaton túl vagyunk, azt mondták 1 éve, hogy   idegrendszeri éretlenség, majd beérik és akkor megoldódik a helyzet.  Minden éjszaka bepisil, van hogy kétszer is, őőrület...)

Előzmény: Györgyusz78 (111)
Györgyusz78 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 111
Mi az a sáfrányos szeklicemagolaj? Még nem hallottam róla!
Előzmény: bnoemi (107)
Györgyusz78 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 110
Az a doktornő,akihez mi járunk azt mondta,hogy errefele nem tud semmi lehetőségről,ahol bérelni lehetne. De az is lehet,hogy nem elég tájékozott.... :-(
Szóval Tolna megyéről van szó!
Előzmény: Ammandina (108)
mézecske12 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 109

Csatolok linket, ebben vannak a Magyarországi enuresis központok elérhetőségei.

http://szobatisztasag.lap.hu/enuresis_kozpontok/23715029

 

Van egy életkor határ, amíg azért nem tartják kórosnak a bepisilést és kivárnak. Azt hiszem, 5 év,de lehet, hogy 7.

 

Nyilván érdemes kivizsgálni, hogy mi okozza, hiszen bármiféle gyógyszert csak indokolt esetben lehet elkezdeni használni. Vér és vizeletvizsgálattal már ki lehet mutatni, ha van a háttérben szervi ok.

 

méz

 

 

 

Ammandina Creative Commons License 2010.07.07 0 0 108
A 102-es hsz-ben írták, hogy a Heim Pálban ingyebn lehet bérelni. Lehet, hogy ez a kórház nektek túl messze van, de akkor is meér egy telefont, biztos meg tudják mondani, hogy ez a lehetőségmáshol is biztosított-e.
Előzmény: Györgyusz78 (106)
bnoemi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 107

Sziasztok!

 

Abszolút, abszolút egyetértek mindn szavaddal. Az én kisfiam 5 éves múlt, minden éjszaka bepisil, a csepp-csengővel én is megpróbálkoznék, de hát 23.000Ft-ot nem nagyon tudok kiadni érte.

Szóval nekem sajna nincs eladó, de muszáj volt egyétértenem veled, na:)Egyébként mi tegnap kezdtük el a sáfrányos szeklicemagolaj használatát. Van valakinek pozitív tapasztalata ezzel kapcsolatban?

 

Előzmény: Györgyusz78 (106)
Györgyusz78 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 106
Sziasztok!
Ha van valakinek eladó csepp-csengője,én szívesen megvenném! Újan nagyon drága,23.000 ft! (még jó hogy lehet kapni....:-) )
Azért nem semmi,hogy éppen azokat a dolgokat nem lehet közgyógyra kapni,amire egy gyereknek tényleg nagy szüksége lehet......
És mivan azokkal a gyerekekkel,akinek a szüleik nem tudnak ennyi pénzért ilyen kütyüt venni? Nekik nem kell meggyógyulni? Hihetetlen,hogy mi megy ebbe az országba!
mézecske12 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 105

A neurológusunk azt mondta nekünk, hogy ennek vezérlése agyi érési folyamat eredménye. (Kisfiúnk koraszülött és agyvérzése volt.) Ezt nehéz volt elfogadnunk, mert értelmezésemben tehát egyszerűen ki kell várni, míg megérik rá és addig lehet kisérletezni ezzel-azzal, mégis az érési szintje az alap.

 

Így aztán azt gondoltuk ki, hogy a csepp-csengő használatával megpróbáljuk megtatnítani az agyának a "most pisilek" érzést. Ezzel is segítve a beidegződést.

 

Mert ugye hiába keltjük föl éjszakánként (szerintem ez helytelen, mert a pihenési periódusát durván megszakítjuk) lehet, hogy nem kell pont akkor pisilnie. Meg nem is azt akarnám megtanítani, hogy éjjelente kétszer keljen fel, hanem, hogy csak akkor ébredjen, fel, ha pisilnie kell.

Az elfogyasztott folyadék mennyiségével pedig semmilyen párhuzam nem volt kimutatható (tehát bepisilt, ha keveset ivott is, és nem, ha sokat).

 

Nekünk bevált a dolog. De bizonyos vagyok abban is, hogy megérett rá.

 

méz

 

Előzmény: Györgyusz78 (104)
Györgyusz78 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 104
Sziasztok!
Az én kisfiam 8 éves,és a mai napig bepisil éjjel!
Sokáig ébreszgettem éjjel,volt hogy többször is,reggelre akkor is megvolt a "baj"!
Kipróbáltuk,hogy este 6 után nem ivott,csak minimálisat,ez sem vált be,bár meg kell mondanom,nyáron a nagy hőségben ez nem igazán jó dolog!
Elvittem orvoshoz,4 évesen-nem akartak vele foglalkozni,mondván,ez ebben a korban teljesen normális! Elvittem 6 évesen,ugyanezt mondták,de akkor azért kivizsgálták,és nem találtak semmi szervi bajt! Pszihológusnál is voltunk......nem hatott! (megjegyzem,ebben 1 percig sem hittem....)
Most újra elkezdtük a tortúrát,heti 3x labor......utána mehetünk a doktornőhöz!
Egy ismerősömnek az orrspray bevált,1 hónap alatt megszüntek a tünetek,néha volt 1-1 baleset,4 hónap elteltével teljesen elmúltak a "bajok"! Most én is ebben bízom!
Üdv mindenkinek!
Varcriss Creative Commons License 2010.05.25 0 0 103
kedves Eta. 7 éves András fiam már egészséges. anno a párommal egy éven át küszködtünk az enuresis problematikájával. kezdetben sajnos nem vettünk róla tudomást, nem figyeltünk eléggé a gyerkőcünkre. a sokadik bepisilés után aztán észbe kaptunk. próbáltunk különböző megoldásokat, például nem adtunk lefekvés előtt inni Andrásnak, és „kötelezően” alvás előtti wc-zést is bevezettünk, a gumilepedőről nem is beszélve. volt amikor felriadva, pisiben úszva mászott be mellénk éjjel, mert felriadt arra, hogy az egész ágya tocsog a pisitől. mi legalább annyira szenvedtünk, mint Ő. a párom állandóan aggodalmaskodott, én meg egyre idegesebb voltam, ahogy teltek múltak a napok és nem találtunk megoldást. mint kiderült később – mikor pszichiáternél voltunk – Andrásnál a költőzés és óvoda váltás hozta ki valszeg a betegséget, ami idővel el is múlt. nem akarok reklámba bocsátkozni, de ha gyerekeknek való éjszakai kisnadrágot még nem próbáltál, azt javasolom, nézd meg a drynites oldalát és rendelj termékmintát tőlük. mi korábban használtunk pelenka nadrágot, és bevált.
Előzmény: Naetelka (101)
kyriat Creative Commons License 2010.05.23 0 0 102
szia.
Kérjél beutalót a kislányod számára a gyermek körzeti orvosotoktól.
Nem tudom merre laktok, de vannak kimondottan erre szakosodott orvosok a gyermekkórházakban-nefrológusok.
A Heim Pál gyermek kórházban Budapesten a vizsgálatok után-ha nincs szervi eltérés-ingyenesen lehet bérelni csepp-csengő készüléket, ami biztos segít! Nálunk is bevált az akkor 6 éves fiamnál! És soha nem volt visszaesés!
Sok-sikert, hogy mielőbb megoldódjon a problémátok!
Előzmény: Naetelka (101)
Naetelka Creative Commons License 2010.05.23 0 0 101
Kedves internetező sorstársak. Több intrnetes fórumot végigolvastam már az enuresis betegséggel kapcsolatban. Segítségeteket kérem ez úton, javasoljatok kérlek, valamilyen megoldást. 6 éves Rita lányom még mindig bepisil, se éjszakám se nappalom, kezdem feladni a harcot. Lányomat egyedül nevelem, egyre nehezebben tudom elviselni a betegségét, a munkahelyemen sem tudok megfelelni, a folytonos éjszakai ágyneműcserék elveszik minden erőmet. Köszönöm előre is: Eta
Lauri10 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 100
Egy pár alkalommal fel kell 1x ébreszteni éjszaka. Többször is jól megdicsérni!!!
duit Creative Commons License 2010.05.04 0 0 99
Szia Midoriko3!

Már elég régen írtatok fent a fórumon, ezért nem tudom, hogy utolérlek-e??
Nagy szükségem/ünk lenne arra a csengőre, nem tudom, hogy van-e még belőle, mert 15e ft-ért én szívesen vennék. A sok mosás az utóbbi időben kicsit kezd a pénztárcám kárára válni. Légyszi írj a köv email címre, ha tudnál rajtunk segíteni porayjudit@gmail.com.
előre is köszönöm:
Duit
Midoriko3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 98
Üdv!

Csak éjszaka pisil be a kisfiú?
Ultrahangon volt már? Nálunk például mindent rendben találtak és én rögtön a cseppcsengőt kezdtem használni, 6 és fél éves volt, két hét alatt leszokott. Ha érdekli, 15.000-ért tudok adni külföldről behozottat. A Heim Pálban 10 éves kor után írják csak fel, úgy tudom, azért elég furcsa, hogy ennyit kell várni :-(
asztalos-karpitos Creative Commons License 2010.01.26 0 0 97
Sziasztok

Olvasgattam a fórumot, és volna egy elég nagy problémám.
Egy elvált apuka vagyok és nálam helyezték el a kisfiamat, sajnos éjszakai bepisilési gondunk van.
Az édesanyja nincs túl jó hatással 2 hetente hétvégén megy hozzá.
A pszihológus mondta hogy az anyával van a gond de Ő mindent letagad.
Mivel az anyjával nem lehet értelmesen beszélni ezért ezt nekem kell megoldani.
Tudnátok nekem valai tanácsot adni mit próbáljak ki?
Volt amikor 2 hétig semmi, és utána egyszercsak zsinórba naponta.

Választ előre is köszönöm

Egy aggódó apuka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!