Keresés

Részletes keresés

Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 12461

Még ha az asszonyt le is kell cserélni, és a gyereket elüldözni?

;-)

Előzmény: Nick & Nick (12456)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 12460

Látod, ha nem rágok mindent a szádba, máris nem értesz:-):-):-)

1, nem én nézegetek kalória táblázatot

2, a szén és mészégetők napi kalória igényét egy múzeumi tablóról tudom

3, te tévedsz azzal a fika 3500-al

 

Egy szénegető az követfejt, zúzza, fátvág, hogy boksát építsen, tüzel.... mind ezt napi 12 órában minimum, majd a szabadban aludtak, pár négyzetméteren 5-6-7 ember néha kunyhóban, ahol annyi hely volt, amit elfoglalt.

Fogalmad sem volt errőll?Tessék a "tudatosság"-od mellé: https://www.dietak.hu/energia-html/

És kalória nem csak a melóhoz kellett!

 

És persze ezt sem ismered: https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0039.html

Nem tapasztalat, adat! És meglepődsz, mennyi a férfi átlag életor 2022-ben! Írd meg, mennyiben tér el a várhatótól!

"Tudatosság"?

Azt követed, amit összeolvastál, vagy valamelyik guru écáját?

Honnan tudod, neked mi a megfellő? Egy eszkimó, inuit csak húst eszik, és a zsírból nyeri a vitamint.

A hagyományos eszkimó étrend a világon az egyik legzsírosabb és a legmagasabb koleszterinben, mégis, a szív- és érrendszeri betegségek gyakorlatilag ismeretlen fogalomnak számítanak a körükben.

Miért?

És neked miért nem? És neked mi lenne a frankó? 

Lehet téged a húgysav basztat, a purin, a koleszterint meg letojhatod? Ha nem a szíved, haenm a sztrók? / Az infarktuson átesettek 70-80 százalékának van esélye normális életvitelre, a szélütést elszenvedetteknek viszont mindössze egytizedének

Ha meszesedik a diód akkor?

Mész az átlaggal, és attól vagy "tudatos" mert egy sémát felvettél? 

Gratula. Rágjál több rozmaringot, vagy vegyél a patikában koncentráltan:-)

De nem ez a téma itt!

Még a végén annyira figyelsz az egészségedre, hogy a villamosra meg nem:-(

 

Előzmény: Nick & Nick (12455)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 12459

tudtad?

Aktív dolgózóként. Eltartod a papokat, politikusokat, bürokratákat, jogmizériásokat, katonákat, rendszerfentartókat, így válsz magad is rendszerfentartóvő.

Egyetlen hibád okán , mert szüleid gyereket akartak.

S mikor nyugdíjassá válsz bizony TE is mihaszna élődködövé válsz, ha valamit ki nem találsz magadnak a civilizáció javára.

evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 12458

konzervatív dogmatikus tradicionalizmusodban látom jól elvagy... nem hogy evolúció, .. de még az alkalmazkadás sem megy   :(

Előzmény: Paleokrites (12457)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.12 0 0 12457

nem teljesen így van, de teljesen mindegyhogyan közelítjük meg az emberi tetst működését, egy biztos, sok összetevője van a sejtek egészséges jól működésének...

 

első körben az egészséges gyermek születését véve alapul, akkor a bélflóra az első tényező, az emésztés, a táplálékösszetételek, időbeni fejlődési szakaszainak, biológiai, kémiai, enzimológiai, fizikai, stb. fizioólógiai sajátosságainak jellemzői adnak útmutatást a további életszakaszok optimális egyensúlyának kialakulásához. 

 

A folyadékok, a táplálékok minősége, feldolgozottsága, kezelése, emészthetősége, mennyisége, tisztasága, ásványi anyagának és vitamin tartalmának, makró és mikro elemeinek összetételét se kihagyva, járulhat hozzá egy tartósabb életminőséghez, hoszabb egészségesebb leélhetőséghez!

 

A betegségek okai között sok tényező játszik szerepet, pl. a levegőszennyezetség, akár szabadtérben, munkahelyeken, otthon, ön és közveszélyes körülményeket vizsgálva.

 

a feldolgozott élelmiszerekbe rakott adalékok sokasága, a mezőgazdaság által vegyszeres földművelés, permetek, trágyák, vagy éppen a nem megfelelő begyűjtés, raktározás, és az ebből adodó utókezelések, mint elgázosítások, gombaírtószerek használata sokban hozzájárulnak különböző betegségek, autoimmun kórképek, genetikai öröklődő génhibás szerkezetek további mutgén átadásában az utódoknak, akik hajlamosíthatóan örökölhetik elődeik betegségeit is.

 

Tehát nem kell itt kalóriatáblázatokkal, több ezer féle diétás guruk által hangoztatott egyedüli útnak mondott húhaságokkal jönni, hanem kellene állami és emberi szinten az egészséges élelmiszer előállításban részt venni és nem kellene itt az alkoholra fogni mindent és a cigarettára...

Előzmény: Nick & Nick (12456)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.12 0 0 12456

A biológiai életkorod attól függ hogy a sejtjeid mennyi

energiát termelnek, ha értékes tápanyagokat látod el,

amit egy változatos étrend biztosít, mellette sokat mozogsz,

rendbe teszed a gondolkodásod pl. pozitívvá, és a változásokra tudsz reagálni, 

mert nem vagy önfejű, akkor kitolod a genetikai lehetőségeid

határait a maximumra.

 

Mert az élet szép, és arra születtünk hogy boldogok legyünk.

Előzmény: Nick & Nick (12455)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.12 0 0 12455

"Semmi olvasmány vagy kalória táblázat"

vs. 

"Napi 7000 cal. kell a keményen dolgozónak!"

 

Nem gondolod hogy az egyik posztoddal ellentmondasz

a másiknak?

Meg túlzásokba is esel "7000 cal"

Szerintem az 3500 cal körűl mozog, és több tényezőtöl függ, életkor, testtömeg és

anyagcsere, de szerintem az is befolyásolja hogy milyen passzbann vagy.

 

"80%"..... A 20% nem mindegy. Pl. élhetnél 80 évig, de az életviteled miatt 64 évesen

feldobod a bakancsot. És hogy milyrn minőségben éled le az se mindegy. 

 

Azt tapasztalom így 60 hoz közel, hogy a korosztályomból sorra buknak ki

ki az emberek, betegségekkel küzdenek vagy tolószékbe kénszerűlnek a

a mértéktelen életvitelük miatt. 

 

Én is szeretek jókat enni inni, de tudom mi a mérték. Ha rám jön pár kiló

akkor visszább veszek, mert tudom hogy az elhízás milyen eü. kockázatokkal jár. 

 

Nekem bejött a tudatosság,.... de nevezhetem megelőzésnek is ha zavar.

Szóval a magas koleszterinszintnek is megvan a kockázata, ezt kár tagadni,

mit udok tenni, csökkentem a zsírbevitelt. 

Nem szeretnék elbutulni, mit tehetek, rágcsálok rozmaringot. :) 

Nem szeretnék fizikailag sem leépülni, mi tehetek, tornázok, nyújtok, sportolok. 

Nem szeretnék stresszben élni, mit tehetek, elgondolkodom az okokon, változtatok

a gondolkodásomon. :) 

 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12453)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12454
Előzmény: Nick & Nick (12448)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12453

Napi 7000 cal. kell a keményen dolgozónak!

Ez az egész "tudatos" táplálkozás egy fos szlogen, amibe aztán a paleotól a vegánig minden belefér.

Ki mire cuppanva módosított "tudattal" igyekszik 100 év fölött élni:-O:-P

Nagy mókusvakítás folyik, ez is biznisz, mint ahogy a gyógyszeripart is annak vetítik.

80%-ban kizárólag genetika, ki mit örökölt az őseitől. A többi a környezet, munka, életvitel.

Schrilla György v.s. Churcill :-)

Melyik vegetáriánus, vega élt 150 évet? És nem ehette esetleg ami jól esik számára.

A nagyszüleim csak olyasmi fogyasztottak amitől téged tiltana a doki!:-)

De friss levegő, no stress (a háborúkat leszámítva, meg a forradalmat;-)) De a nagyszüleim nem akartak februárban sem paradicsomot, de még banánt sem enni.

Műanyagot nem ettek, konzervet sem, ám tudatlanul sós húsokat, kolbászt, szalonnát v.s. primőr,és csak saját zöldség és gyümi.

Tudatlanságuk ellenére 80 fölött haltak, az apai 93 évesen. (még a fogát is maga húzta ki, azzal a kombinát fogóval, amivel a permetezőjét is reperálta:-)

Az élet minősége a lényeg!

Nem az, hogy 5 évig kapsz infúziót, és forgatnak a húgyos nejlonon.

De ez sem téma itt, csak a tudatlanság okán előjön:-)

Előzmény: Nick & Nick (12449)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12452

Én azt eszem, amit kívánok, és a jelszavam: varietas delectat

De laktat is;-)

Tudatlanul fogyasztok cefet sok zöldséget a szezonnak megfelelően, ahogy a gyümölcsöket is. Napi szinten hagyma, fokhagyma, házi torma, házi fekete retek, (igen, saját)... savanyú káposzta, cékla...

A köretek az édestől a sima burgonyán át, a tésztákon keresztül, a rizstől  a quinoáig.

A húsok a sült oldalastól az olajos halig, szárnyasoktól a rákokig.

Leves az minden nap, mert az "gyógyleves":-)

Semmi olvasmány vagy kalória táblázat.

Előzmény: Nick & Nick (12448)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12451

Le vagy maradva!

A C vitaminról ippeg lebeszélnek: "a legdrágább vesekő képző", "táplálékkal kell bevinni"...stb... eleve még tart a vita, mennyi az optimális, a napi 80 mg-tól, az 1500 mg-ig.

Ma már a D, ill. a "nyomelemek" szaladnak.

Amúgy mennyi rozmaringot kell rágcsálnod, hogy elérd a kivánt hatást?

Honnan veszed, mennyinek van értelme?

https://www.egeszsegkalauz.hu/gyogymodok/termeszetes-gyogymodok/rozmaring-az-agynak-es-a-testnek-is-jo/3z41mjb

 

A vérnyomásod?

". Minden pozitív tulajdonsága mellett, arról is szólni kell, hogy fogyasztása izgató hatású, ezért terhes anyáknak és magas vérnyomásban szenvedőknek csak korlátozott mértékben ajánlott."

És megy ez patika oldalakon:

https://benu.hu/cikk/a-rozmaring-a-gyogynovenyek-kiralya-x

 

 

https://javallat.hu/orvosi-rozmaring?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=EAIaIQobChMI5b3svrO8ggMV4p5oCR3-Nge6EAQYASABEgKsdvD_BwE

 

A "pocok" így kezdte! Olvasott, és vásárolt...majd újra és másról... roppant "tudatosan":-P

Előzmény: Nick & Nick (12447)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12450

Nos, ezeket meg sem nyitom, szintén:-)

A hülyeségek azok hömpölyögnek itt.

Nem tűnt még fel?

És nagyrészt abban is hasonlítanak egymásra.

Ha van energiád és kedved, számold össze, hány pocok hinti itt az észt, mint majom a lisztet!

Meglepődsz mennyire kevés. És sokna több nick allatt.

Lehet te csak kettő?

;-)

Hiba a szórakozásnál nagyobb elán, vagy több jelentőséget tulajdonítani az itteni szereplésnek.

Pár pocok betegesen áldozata lett a fórumozásnak, tudnék vagy 4-et mondani, egyik a "tudósnak" vélt haverod. Észbontók.

Értelmetlen.

Most is tévézek közben.

Előzmény: Nick & Nick (12446)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12449

"A szén és mészegetők, favágók, a bányászok esetében mi a helyzet?"

 

Tudatos életvitellel ők is tehetnek az egészségükért,.... plusz éveket. 

te nem így gondolod? 

Előzmény: Nick & Nick (12448)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12448

 

Ez is.. 

 

Jah, de a tudatos kajálást direkt kihagytad... :) 

Előzmény: Zellem Estelen (12445)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12447

Az ilyenekbe bele sem olvasok. 

 

 

Van kispocok meg nagypocok,.... doki által agymosott

gyógyszebiznisz,... ugye C vitamin?.. :) 

 

.... hogy izgalmat is hozzak a szórakozásba... :) 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12444)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12446

Innen veszem:

 

te:Valami okán, ami az egészséged, úgy ítélled meg, következetesen egy étrendet követsz.Még azt sem tudhatod bejön, csak hiszed.

Ezért szómágia és szájszkander az ilyesmi:-)

Aki meg leszarja, lehet tovább él nálad!"

 

hogy válaszoljak is,.. a táplálkozás tudomány okán ítélem úgy.. . 

 

" Ha valaki, én aztán "nem csapom be magamat", így bátran vállalom, csupán szórakoztat, miféle dolgokkal állnak elő a fórumozók, és miféle teóriák mellett állnak ki szégyentelenül."

 

azt tudnod kell, az izmusok elméletek,... ha ezekkel kardoskodsz más elméletek ellen, egymást fogjátok

szórakoztatni.. :) 

 

" A bajom azzal van,(..)"   nekem nincs bajom velük, az nem az én bajom... :) 

 

Itt egy agy:

 

https://ujvilagtudat.blogspot.com/2017/07/az-univerzum-tudatos-ezt-allitja-vilag.html

 

"nem tesz jót nekem, az itt létem"

 

mert azt látom nem tudod elvonatkoztatni egyik fórumot a másiktól,... átjön a hülyeség

Előzmény: Zellem Estelen (12443)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12445

Kiméletes életmód, több szabadidő, mozgás...

A szén és mészegetők, favágók, a bányászok esetében mi a helyzet?

Előzmény: Nick & Nick (12442)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12444

U.erről az oldalról meg sík hülyeségnek tartom:

https://egeszsegter.hu/cikk/1745/az-eletenergia-es-az-egeszseg-kapcsolata-hogyan-segithet-az-ezoteria-a-testi-es-lelki-joletben#gsc.tab=0

 

De van az a nép, akiknek bejön a humbug, és jelentőséget tulajdonítanak az ilyesmiknek:-)

A közeli patika patikus hölgye mesélte, bejár oda egy pocok, aki havi százezerért vesz számára hasznos szereket, pirulákat, már már kérdéses, hogy eszik-e azon kívül mást:-P

Talán olcsóbb a rozmaring rágása, de a pocok intenzívebb hatóanyagokat igényel.

De nem gondolom azt, itt ez a téma.

 

Előzmény: Nick & Nick (12441)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 12443

Semmi bajom sem tudománnyal, sem azon belül a táplálkozás tudománnyal.

Nem is értem, honnan veszed?

Az elmélettel sincs bajom, lásd:evolúció, gravitáció, anyagkutatás!

A bajom azzal van, ha laikusok, tanulatlan, és ismerethiányos elmék gyártanak "elméleteket".

Szinte semmi esély azok "megigazulására". De szarják a népek.

Íme, egy elmélet, mi szerint "nem tesz jót nekem, az itt létem"

Ha valaki, én aztán "nem csapom be magamat", így bátran vállalom, csupán szórakoztat, miféle dolgokkal állnak elő a fórumozók, és miféle teóriák mellett állnak ki szégyentelenül.

Gyermeteg, mesés, alaptalan dolgokkal, ami a maga módján roppant szomorú, de mivel tisztában vagyok azzal mennyi ostobaság nyűgöz le népeket, miféle hülyeségek mögé sorakoznak tömegek, tőlem függetlenül, csak hátradőlve figyelem a kavalkádot.

Ha beleéled magad, neked ártalmas!

Csak szólok:-)

Előzmény: Nick & Nick (12439)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12442

" Ha az alapvető táplálkozás tudományi ismereteket tagadod.."

 

Szerinted mitöl emelkedik az átlagéletkor az értelmiségiek körében?

.... :)) 

Előzmény: Nick & Nick (12439)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12441
Előzmény: Nick & Nick (12440)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12440

A koleszterint a máj állítja elő, ha az megbetegszik akkor kontrolálatlanul termelődhet rossznak mondott koleszterin, egyébként az agy sem működik koleszteruin nélkül rendesen!

így van. A kaja 10-15% ban befolyásolja

 

 

Ja, azon táblázatokból merítesz, amit ajánlanak, vagy jó neked, netán az összeset átolvasgattad és méárlegeltél?

 

Magyar, nemzetközi, amerikai, netán Japán, Európai szabványokat olvastál, vagy buddhista ajánlásokat?

 Nemzetközileg elfogadottból,.. labor műszerekkel minden összetevőt kimérnek, nem kamu

 

ah, a rozmaring, meg más pszichotrop növény, ja ja, ahol a füstölők illatát szívják rendületlenül, majd egy idő után érzed a tüdődet is... :)

 

A hatóanyagot izolálják, azzal meg már simán tesztelhető a hatása. 

 

Előzmény: Paleokrites (12399)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 12439

 Ha az alapvető táplálkozás tudományi ismereteket tagadod (lentebb) , akkor kérdem én, mennyire vagy képes

egy magasabb színtű elfogulatlanul gondolkodásra,... mondjuk az ateizmus, vagy a materializmus elméletének

vonatkozásában? 

Mit nem lehet azon érteni, hogy vannak  elméletek, amik idővel vagy beigazolódnak vagy megbuknak. 

 

Olyasmiről papolsz itt, ami nincs jelen,... nem tesz jót neked a vallási fórumozás.

Tudod az evólúciós késztetések nem a szórakozásról szólnak,.... becsapod magad. 

Előzmény: Zellem Estelen (12434)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.10 -1 0 12438
Előzmény: Tiszta tudat (12437)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.10 0 0 12437

"minden ember öregszik egy séma, nem állandó változás!"

 

Jól érvelsz ezt megjegyzem. 

Előzmény: Paleokrites (12429)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.10 0 0 12436

 

 

A pesszimizmus mitöl értelmesebb?

 

ragaszkodni meg minek.... 

Előzmény: evolúciómérnök (12428)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 12435

/tradiciónalitás, konzervativizmus, dogmák/=halandói ideológia, nem kedveznek az evolúciónak.

Előzmény: Zellem Estelen (12434)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 12434

:-)

Szellemesen:-P

 

Nem tudom, nem vagyok benne biztos, hogy átgondolják egyáltalán mit is hisznek.

Miként tettek rá szert, mennyire átgondolva, miféle tények alapján, minek?

Előzmény: Paleokrites (12433)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.08 0 0 12433

azt gondolják itt némelyek, hogy az élővilág, ami materiális kihal, akkor is lifegnek anyagtalan tudatformás entitások.... :)

Előzmény: Zellem Estelen (12431)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.06 -1 0 12432

A vallási hülyeség az nem csak nyugati vallások esetében okoz lassú agyhalált:

"„Érezhető egyfajta elmozdulás a racionális gondolkodástól és a felvilágosodástól, valamint a nyugati eszmék ellen Indiában. Az evolúció ütközik a teremtéstörténetekkel. És ebben a történelem a fő célpont, de a tudomány az egyik áldozat” - teszi hozzá Sucheta Mahajan, a Jawaharlal Nehru Egyetem történésze"

 

https://privatbankar.hu/cikkek/makro/india-kihajitotta-az-evoluciot-az-iskolai-tankonyvekbol.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!