Keresés

Részletes keresés

Braccianese Creative Commons License 2007.04.12 0 0 149
Miért nem megy ez a topik?
Előzmény: Edussss (148)
Edussss Creative Commons License 2006.10.12 0 0 148

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni:

 

nagyon keresek egy TAMBURÁS nevű herélt, pej lovat. 1990-ben született, 97-ig Etyeken tartották, utánna pedig ha jól tudom Alcsútdobozon volt és ugrólóként versenyzett is.
Aki bármit tud róla, kérem írjon.

Előre is köszi!

dása Creative Commons License 2006.10.10 0 0 147
Segítsetek!!! - ezt az üzenetet kaptam
Surgosen gazdat keresnek 3 lonak. Ha nem talalunk senkit aki megvenne oket, szerdan reggel vagohidra viszik oket. A lovakat kilora adjak: 350 Ft kg.
1 db 19 eves herelt, nagyon szelid, kisgyerekek lovagoltatasara alkalmas, akar 3 eves kortol.
1 db 4 eves herelt, dijugratni vagy hobbilonak.
A harmadikrol egyenlore csak annyit tudok, hogy senki sem akarja, mert nincs meg betorve, igy ot profi lovasoknak ajanlanam. kerlek tovabbitsatok az uzenetet akinek tudjatok. Ha tobb informaciot tudok meg a lovakrol, azt jelzem.
érdeklődni: Ardai Viktoria 06 30 527 0763
knicki Creative Commons License 2005.09.15 0 0 146

Költözés miatt eladó egy 9 éves magyar félvér pej kanca 10 hónapos fekete csődör csikójával. Valamint egy kézzel nevelt nagyon embercentrikus 15 hónapos fehér lipicai kanca Siglavy(törzskönyvezett).

Bővebb infó: Ginakutya@freemail.hu

Rianna Creative Commons License 2005.05.26 0 0 145

Lovas Juniális 2005.

Hajógyári sziget

 

 

Részletek!
Rinyuka Creative Commons License 2005.02.11 0 0 144
Noniusz kancacsiko elado:70/216-2043
naillight Creative Commons License 2004.08.14 0 0 143
én régebben lovagoltam egy akhalt, annyira nem jön be-mostmár, mert most egy musztangon gyakorlatozom. nem egyszeru, de nagyon elvezem, es a lo is jofej, lehet vele dolgozni... szoval igy visszanezve nemis volt annyira jo az akhal, de persze ujszulottnek minden vicc...:)
Előzmény: poszmete (142)
poszmete Creative Commons License 2004.08.13 0 0 142

Sziasztok!

 

 Van valakinek ahal-tekini vérségű lova? Ugyanis imádom ezt a fajtát. Van is egy kancám, akit azonban el kell adnunk, mert a térdproblémám miatt jó ideig nem fogom tudni lovagolni.

 Habár az idegenekért nem rajong, az én kedvemért még a "fára is felmászna". Hihetetlen, milyen leke és mennyi esze van a csajnak. Volt úgy, hogy 2 hónapig nem tudtam meglátogatni, mert a ménes, ahol tartjuk, elég messze van tőlünk. Mikor viszont lementem és elkiálltottam magam, ő felkapta a fejét és vágtában repült hozzám (a többi pac fel sem nézett).

 Hihetetlen érzés azt érezni, hogy egy ló elfogad és mindenhová követ, sőt akár meg is véd másoktól. :)))))

iricc Creative Commons License 2003.08.29 0 0 141
sziasztok
gondoltam felhozom ezt a topicot. imadom a lovakat, van is nekem egy, akit szeretnek eladni, mert megszuletett a kislanyom, es nem tudok idot szakitani a lovamra. annak meg semmi ertelme, h alljon a boxban. ahhoz tul jo. egy gyonyoru szep arab felver kanca. nem tudtok valakit, akit erdekelne?

udv iricc

bonny22 Creative Commons License 2003.08.08 0 0 140
Ezt a kérdést én is feltettem magamban már egy párszor...
Egyébként mentségére szóljon, hogy éppen építkezik, és az rengeteg idejét elveszi. Persze ettől még ugyanúgy rossz, hogy szegény lovát így elhanyagolja.
Nekem ilyenkor mindig az Exupéry idézet jut eszembe: "Egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, akit megszelidítettél." (Nem tudom, hogy pontosan így van -e.)
Előzmény: Ilusta (139)
Ilusta Creative Commons License 2003.08.08 0 0 139
Baromi rendes gazdája lehet...az ilyen mi a fenének tart lovat???
Előzmény: bonny22 (138)
bonny22 Creative Commons License 2003.08.08 0 0 138
Már egy hónapja mondom a gazdájának, hogy hívjon kovácsot, de még nem lett belőle semmi.
moldvang Creative Commons License 2003.08.04 0 0 137
Nincs a közelben egy kovács aki rendbe szedné a patáit?
Előzmény: bonny22 (136)
bonny22 Creative Commons License 2003.08.03 0 0 136
Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem írtam, de Szekszárdon nem volt lehetőségem. Most itt vagyok Pesten a barátoméknál, és végre tudok egy kicsit netezni! :)

Köszi a segítséget, felkeresem majd a lovardát! (Ha lesz rá időm... :( )

Most egy Báró nevű pacit vettem pártfogásba, két háznyira van tőlünk, így akkor látogatom meg, amikor csak akarom. Sajnos eléggé el van hanyagolva szegény. Kérdeztem a gazdáját mikor ült rajta utoljára, a válasz pedig az volt, hogy "háát, valamikó tavasszal..." A patái rettenetes állapotban vannak, az oldala tele van sebekkel, mert a drótok (amikkel a karám össze van tákolva) összekarcolják. (Én valahogy mindig rátalálok az ilyen szerencsétlen pacikra!) Kérdeztem a csákót, hol a lópucoló kefe, meg a patakaparó. Válasz: "háát, az nincs!" Arra viszont sikerült rábeszélnem, hogy a széna mellett egy kis zabot is adni kéne a lónak. Megkaptam a nyerget és a kantárt, így bármikor lovagolhatok. Csak hát, őszintén szólva nem egy leányálom azon a pacin lovagolni. Nagyon elszokott a munkától, folyton menne vissza az istállóba, nehéz visszafogni és nagyon ijedős. Napi fél-egy órát szoktam menni vele, lépés-ügetésben (a patái miatt nem akarok vágtázni, sokat botlik meg minden, ja, és nem biztos, hogy meg tudnám állítani...). Meg ki szoktam vinni legelni.
Szóval, így áll a helyzet.

Veletek mi újság?

Lea, ha van kedved, írj nekem egy mailt, szívesen leveleznék Veled! (Azt hiszem, rokonlelkek vagyunk!) :)

Sziasztok! Eszti

kzt Creative Commons License 2003.07.25 0 0 135
Akiron, llusta

koszonom szepen a segitseget!

Előzmény: Ilusta (133)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 134
Tegnap, egy hirtelen ötlettől vezérelve lementünk Kisbérre. Az ember azt gondolná lovat is láthat arrafelé.... Bejártuk...háááát, néhány kocsilovat kivéve nem találtunk érdemlegeset. Megkérdeztük, merre van az istálló, ami mindenhol ki van írva, csak pont ahol el kell kanyarodni, ott nincs. Elmondták. Ja, hogy lovat is akarunk látni?! Na az ott nincs. Végül kifelé jövet egy lovasudvart találtunk, de lovak ott sem voltak láthatóak...

Akkor menjünk Bábolnára. Hátha....
És igen! Megvan a ménes! Csodaszép lovak legelésznek egy hatalmas legelőn. Megálltunk, nézelődtünk. Odajött egy idős bácsi, hogy akár be is mehetünk. Bevitt minket először a csikós kancákhoz. Be egészen, ott lehettünk a lovak mellett. Nagyon jó volt, érdeklődőek és szelídek voltak. A bácsi szólt egyik csikasznak, Picurnak. Az meg a testvérével együtt már ott is termett. Kiderült, hogy neki maghalt az anyja és tápszeren nevelték. Ennek megfelelően a legszelídebb volt:-) Elmesélte, hogy három napra rá szült a másik kanca, és odaadták mellé ezt a csikót is, úgy, hogy a magzatburkot rárakták, hogy olyan szaga legyen. El is fogadta, azóta is pátyolgatja, de szoptatni csak a sajátját hajlandó. Mellesleg a két csikasz apáról testvérek, és dettó ugyanúgy néznek ki, egy pici ponttól eltekintve (ami talán egy szép csillag lesz, de most csak egy pötty).

Azután átmentünk az egyévesekhez. Milyen nagyok!
Ott is volt egy, akit tápszeren neveltek, rögtön oda is hívta a bácsi. De jött a többi is. Ott tolongtak a szebbnél szebb lovak, alig tudtam eldönteni melyiket simogassam....

Volt néhány pacc külön is...ők betegek:-( láttam vadpatásat (eddig nem tudtam mi az) de ettől eltekintve nem nézett ki "boldogtalannak".

A méneket nem tudtuk megnézni, de így is nagy élmény volt.
Ja igen, természetesen annyi eszünk nem volt, hogy fényképezőgépet is vigyünk.....
Ami nekem a legfurcsább volt, az a csikók színei. Hát én nem gondoltam, hogy szürke az ilyen sokféléből lehet. Volt egész sötét, sárgás, de az mind szürke lesz....azért voltak csodaszép sárgák is (nálam a kedvenc:-)).

Ilusta Creative Commons License 2003.07.19 0 0 133
KZT!
Egy nagyon jó helyet tudok ajánlani: a lovak nyugodtak, jól idomítottak, a tulaj rendes, türelmes, jó fej:
www.kerekperec.hu/pknranch
Dunaharaszti
Előzmény: kzt (131)
AkiRon Creative Commons License 2003.07.19 0 0 132
szia kzt!
en Bp, XVII. ker-be jarok, nem lovasiskola, de van egy remek oktato, aki nehany loval ott dolgozik. dobj egy emilt, ha erdekel, es megirom a reszleteket!
udv, AkiRon
Előzmény: kzt (131)
kzt Creative Commons License 2003.07.18 0 0 131
Sziasztok!
eleg hosszu kihagyas utan szeretnenk a felesegemmel ujra lovagolni. Tudnatok ajanlani valami kisebb - nyugodtabb lovaglos helyet ajanlani Bp. kornyeken?
lea1989 Creative Commons License 2003.07.17 0 0 130
Sziasztok!
Én adtam fel a lovas hirdetést,mert régebben én is abba lovardába jártam,de a helybeli barátnőmék mondták,hogy ennyi lovat le akarnak vágatni!Nagyon felháborított a dolog ,ezért nagyon sürgősen kéne valaki aki megszánja őket!Nekem sajnos nincs rá lehetőségem!
Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.17 0 0 129
Igazad lehet....:-(
Előzmény: AkiRon (128)
AkiRon Creative Commons License 2003.07.17 0 0 128
szerintem ez egy tipikusan nemet es mas nyugati turistakra specializalodott lovarda lehet vhol a balton part kornyeken, a turistak pedig nem feltetlenul jonnek vissza jovore, ugyhogy semmi nem tunik fel. a kornyekbeli emberek meg gondolom ismerik, tudjak, mit csinal a lovaival, es inkabb nem is mennek oda lovagolni.
lehetne pl allatvedelmi eloirasok betartasat igazolo papirhoz kotni egy ilyen lovi mukodeset. igaz, rendszeres ellenorzes nelkul az sem erne semmit, ahhoz meg annyi penz kell, amennyit ez az orszag meg sok evig nem fog rakolteni az egeszre. sajna :(
Előzmény: Hajnal22 (126)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 127
upssz...vagyis 100at, de mindegy......
Előzmény: Hajnal22 (126)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 126
Sajnos akkor sem a menhelyre vinné....ott nem kap értük ~50ezret..... szomorú, hogy valakinek ennyit érnek a lovai..:-(((

A vendégeknek nem tűnik fel, hogy évente más lovak vannak? És hogy télen nincsenek lovak? Ha kevesebben is, de azért télen is járnak lovagolni emberek..

Előzmény: Ilusta (125)
Ilusta Creative Commons License 2003.07.16 0 0 125
Na, ezek azok a helyek, ahol ősszel,miután jól lehajtották a lovakat, mehetnek a vágóba, aztán tavasszal újak jönnek a vendégek segge alá, aztán kezdősik minden előlről, mert a tulajt csak a pénz érdekli és télen nem tartja el a lovait, nem öl beléjük pénzt.
Ilyenek az emberek, ilyen helyre nem kell menni lovagolni, legalábbis én nem tenném...sőt bojkottálnám a helyet!!
Csóri lovak!!!
Az a baj, hogy itt még nincs lómenhely!
AkiRon Creative Commons License 2003.07.14 0 0 124
ugyanott meg 4 lo varja megmentojet, ugyanilyen feltetelekkel, szinten startlapon vannak a hirdetesek. a feladojuk azt kerte az egyikben, hogy telefonon vegye fel vele a kapcsolatot, aki szeretne segiteni.
Előzmény: riki86 (123)
riki86 Creative Commons License 2003.07.13 0 0 123
StartlapAprón találtam:

Kínál::Állat dátum: 2003-07-13 18:33

Sos!Ősszel vágóhídra megy a képen látható 1994-es születésű kanca,ha valaki nem veszi meg!Eddig túraló volt.Lóbarátok segítsetek SAROLT-nak!Vágóára van 200 v 250ft/kg

Feladó:: Lea
E-mail:: Üzenet küldése!
URL::
Ár:: Nincs megadva
Telefon:: 06205605514
Megye:: Veszprém

Jó lenne megmenteni, nem ezt a sorsot érdemelné! Kép a startlapAprón látható róla.

Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 122
Bonny, remélem találsz jó helyet és végre kedvedre lovagolhatsz!

Ma kipróbálhattam az új pacit. Nagyon jó volt, szépen ment, jól képzett kis állat. Vagyis nem kicsi, óriási, alig tudtam felmászni rá.
Az elején tartottam tőle picit...mert hát nem ismerem....de nem volt rá okom.
Kérdeztem az oktató srácot (aki mindig próbál meggyőzni, hogy menni fog...) hogy milyen a ló, erre odahívott egy kb hétéves kislányt, hogy mondja el ő, ha neki már nem hiszek...ez kellően meggyőzött:-))
Tényleg nagyon jószándékú, kedves kanca, kényelmes is, kicsit gyors....mi mentünk elől, a többiek jól lemaradtak, pedig még nem is rohant, csak a saját méreteihez igazította a lépéseit.
A saját árnyékát mondjuk nagyon megnézte....meg a locsolóslagot is, de csak kicsit parázott, és nem volt rosszindulatú:-))

Mindnekinek jó lovaglást!!

AkiRon Creative Commons License 2003.07.04 0 0 121
bonny, en Bp XVII ker-et tudom ajanlani, versenyzes ugyan nincs, viszont dijlovaglasban kepzett lo van. reszletekrol erdeklodj Ferencnel, emil: kovacs.feri@freemail.hu, tel: 0620-987-9600. ha irsz neki egy emilt, amiben leirod azt, amit ide is, megirja neked a reszleteket (pontos hely, anyagiak stb)
Előzmény: bonny22 (117)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 120
Sziasztok!

Ilusta! Jobbulást a paccoknak!

Élménybeszámoló következik:

Legnagyobb örömömre kijárhatok Katihoz délelőtt is, amikor nincsen óra, sőt lovasok is alig.
Szóval megéri korán kelni:-)
Kerítek egy kötőféket, indulok a karámab, hogy megkeressem a kincsemet.
Nézek....hát nem látom. Pedig ő az egyetlen sárga, már messziről ki lehet szúrni. De most csak pej lovak vannak....hmmm....az ott mégis ismerős....
Igen, ott áll, de elmaszkírozta magát. Tetőtől talpig sáro borította a drágát. Jót dagonyázhatott a tegnapi zuhi utáni sárban, bármely varacskosdisznó megirigyelné....
Na, gondolom, mikor lesz ebből LÓ.....
Mindegy, szólok neki, már figyel is, és odajön (nemhiába imádom)
Kivezetem, kikötötm, elő a kefékkel és vakarókkal. Lovászok is furán nézik, nem szokott ilyen kis mocskos lenni.
De győztem, szép csillogóra pucoltam (had ne kelljen leírni, meddig tartott..)
Jöhetnek a szerszámok.
Na itt a biztonság kedvéért kértem egy kis ellenőrzést a nyereg pontos pozícióját illetően....de meglepetésemre az volt a válasz, hogy tökéletes....
Na, akkor már mehetünk is a pályára.
Húú....ma se akarok leeseni! Akkor hasonlíthatnék Kati kiindulási áálapotára...
Kinéztünk egy háromnegyed lovardányi helyet, ahol kevésbé volt sáros....na, itt fogunk ma lovagolni.
És lőn. A kicsi paci tökéletesen működik a sárban is:-) Egyedül voltunk, nem mehetett "birka-osztálylóként" a másik után. Hiába, ez a paci tökéletes:-)
Na jó, egyszer hamisan ugrott be vágtába, de ez inkább a lovas számlájára írható...
Leléptetés, na jó, vegyük le a nyerget.
Pucolás. Mennyivel könnyebben ment, mint az elején!
Jutalom répa osztás. Csámcsogva eszik, és tündérien néz.
Jön a kovács, hogy ő most megpatkolná....na ezt már kevésbé szerette a pacc.
(amikor átöltöztem, hallottam lentről: B...+ tiszta répa leszek.. de ez már nem az én dolgom:-)) szólhattak volna előtte is.
Ennyi volt mára, remélem még sokáig lovagolhatom ezt akis angyalt.

Meglátogattam az új paccot is, már nem fél sőőőt, nagyon kedves, de még nem ment mióta itt van. Kapott ő is répát és simogatást. Szerintem ő is jó ló lesz. (na nem olyen jó mint Kati, de majdnem:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!