Keresés

Részletes keresés

Innodrill Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7991
Tisztelt Japofan Úr! Egy jól bevált ipari fúróberendezés.
Előzmény: Törölt nick (7980)
gombfoci Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7990
kik ezek?! jesszusom. meg LOL.
egyébként meg nem a kútfúrókról szól.
Előzmény: Sancika1 (7988)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7989
üdv sárga kemény apró homok
Előzmény: Törölt nick (7972)
Sancika1 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7988
Sancika1 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7987
gombfoci Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7986
ez japofan ábráihoz írtam, csak vacakol a fórum. szorri.
Előzmény: gombfoci (7985)
gombfoci Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7985
arról nincs ábra, hogy hogyan kell szűrőzni, ha 2 vízadó van. Csak a rossz szűrőzésről van kép. Mi akkor a jó megoldás?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7984

Üdv !

Nálunk a szülői háznál 1975 óta működik a vert kút és 30 litert ad percenként.  Homokban nem kell megállni, tovább kell menni. Ezért kell a norton kút hogy próbálgatni lehessen.  Persze ha csak homok vagy nagyon homokos a kavics az szívás.  De épp ettől szép ez hogy mindig olyan történhet veled ami még nem volt :)

Előzmény: Törölt nick (7983)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7983
Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatást. Ezek szerint nem kell foglalkoznom itt evvel a témával a kavicsréteg miatt.

Mivel nem vagyok kútfúró ezért az általam elkövetni kívánt próbálkozást ezentúl „vert-kerítésnekvalónak” fogom hívni. Ha 1-2 évet kibírna esetleg időnként megkompresszorozva akkor nekem az elég lenne. Sőőt, szerintem már jövőre is meg tudom fúratni a kutat, ha nem szól közbe valami váratlan dolog. Sajna nekünk az a kút egy teljes havi bevételünk, és egyenlőre a havi magasabb vízszámlát könnyebben ki tudjuk nyögni még ha nem is ésszerű vezetékes, csatornázott vízről locsolni.

 

Még egyszer köszönöm a segítséget!

 

Ja és olvasgattam milyen horror történt veled. Sajna már én is éltem át hasonlót, de abból nem lett meg semmi (2003-ban kb. 500.000, tudom a tied más nagyságrend). Viszont annyit tanultam az esetedből hogy beszerzek egy IP kamerát és hátrafelé befordítom az udvarra megnehezítve ezzel is a következmények nélküli tolvajlás lehetőségét.

Előzmény: Törölt nick (7974)
t-online Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7982
Neem.. beszívja a trutyit a csövezés szűrőzött részébe es eltömődik a rendszer.
Előzmény: Törölt nick (7978)
Bediiii Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7981
Helló Freddy,

Köszönöm a részletes magyarázatot a magától folyó kutakról.

Ami a BP-t illeti, egyetértek, ennek a balesetnek a hatásait meg fogjuk érezni. (Hogy csak egyet mondjak, a biztonsági előírásokat várhatóan szigorítani fogják, ami jelentkezni fog az árakban is.)

Mindenesetre sokat mond az olajhelyzetről, hogy már ilyen körülmények között kell kitermelni. A Deepwater Horzion napi üzemeltetési költsége (a BP bérelte) a millió dolláros nagyságredben lehetett, nem csoda, hogy kapkodtak, és hibáztak.
Előzmény: Törölt nick (7952)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7980

Ábrák...a jó kútról és az elkövethető hibákról...a házi fúrók számára.

(forrás: geo-log.hu)

 

1. A rétegek között és a felszín felé szabályosan lezárt fúrás.

A vízadó fölötti, vízzáró rétegig rendesen tömedékelve.

Szűrőzés csak a vízzáró alattól.

 

2.Tömedékelés hiánya, ...úgy hagyott furat.

Összevíssza keverednek a vizek...

 

3. Hibás szűrőzés...rossz helyen.

 

4. Hibás szűrőzés..rosz hosszon.

 

5. Hibás talpzárás...szűrő eltömítése cementtel

(és rossz helyen kezdett szűrőzés...)

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7979
Sziasztok !  Ezúton is köszönöm Emberi szimpátiátokat és vélemény nyilvánositásaitokat a megkerült fúróberendezésünkkel kapcsolatban. További szép estét mindenkinek !!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7978
Arra gondolsz, hogy a szivattyú ösze szívja a csövet? :)
Előzmény: t-online (7977)
t-online Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7977
Igazából a kérdés arra irányúlt, hogy a kút aljában nem tud-e kárt tenni a nagy szívóerejével?
Előzmény: Törölt nick (7971)
kavics105 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7976
Helló mindenkinek!
Üdv Freddy 4 !
Örömmel hallom, hogy meglett a géped ez TÖK JÓ!
Segítséget szeretnék kérni Pápakovácsi-Attyapuszta talajezerkezetéről,vízadó rétegeiről. Az öregek otthona mellett kellene fúrni közvetlenül.
Segítséged előre is köszönöm!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7975
Most látom, hogy vissza váltott a régi beállításomra a gépem :) nem bujkálok Che-pel vok :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7974

Helló   Grimmcsalád !        Ha ez a  "varázsvesszős"  vizkeresés nem működne, akkor senki sem beszélne róla, -  és könyvek sem jelentek volna meg a kezelésükről, működésükről. Egyébbként szinte mindenki magában hordozza azokat az emberi  képességeket, amelyek szükségesek a használatukhoz, csak egyrészt a legtöbb ember nem hisz benne, -  és butaságnak véli, valamint nem ismeri saját képességeit.

 

Pedig nem butaság, én pld. -ul rengeteg sikeres kútfúrást tudnék felsorolni a használata által.  ( pedig előtte én sem hittem benne )  Annyit azért elkell mondanom, hogy hazánkban nem mindegyik tájegységben működik ez. Sajnos éppen az Ősduna kavicsteraszán nem, mert ott a szétterülő kavicságyon mindegy, hogy hol fúrunk.

 

Mert ott térben és irányban nem a legendás vizerekben csörgedeznek a vizek, mert azok ott egyszerűen szétterülve áramolnak, a magasabb térszintekről az alacsonyabbak felé, tehát mindenütt jelen vannak. A beütős kutakról csak annyit, hogy kevés a létjogosúltságuk, mert rohamosan befulladhatnak, ha homoktartalma is van a sódernek. Tehát általában csak pillanatnyi megoldásként alkalmazható, hosszútávon nem szabad rá  "épiteni"  !!!

Előzmény: Törölt nick (7969)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7973
Freddy 4

Üdv na ez tényleg jó hír. Azért csak ér valamit ez a rendőrség.
Előzmény: Törölt nick (7964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7972
mágus67

Helló

A tapétaragasztót ill az antisol-t /szintén tapétaragasztó csak töményebb sokkal/ szóval ezeket próbáltad már? Nagyon jó. De miben fúrsz mi a talaj?
Előzmény: mágus67 (7960)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7971
t-online

Üdv tegyél egy golyós csapot a nyomócsövedre és szűkitsd a kifolyást ameddig érzésed szerint szükséges.
Előzmény: t-online (7958)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7970
Helló Freddy 4 !
Örülök , hogy meglett a felszerelés !!!
Remélem a felelősöket is megtalálták a géppel együtt !
Az ilyenekről csak annyi a véleményem , hogy úgy kell velük bánni mint a kovácsolt vassal.
- ADDIG ÜTNI AMÍG MELEG!!!
Szuperek a képek,csordogál rendesen.
Üdv,további szép estét !
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7969

Miközben gyüjtögetem össze a cuccokat a vert kúthoz, szeretnék kérdezni(ha lehet) erről a "varázsvesszőről".

 

Ezek szerint ez tényleg működik?

Az én 1400 nm-es telkemen van értelme keresgetni vízeret vagy ekkora helyen mindegy hová verem le a kutat?

Egyszerű halandó ember is el tudja sajátítani a használatát vagy sámánképző kell hozzá(nem élcelődni akarok csak kicsit szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal szemben, de ha működik akkor miért ne)?

 

 

Köszi előre is.

Előzmény: Törölt nick (7952)
MUM.21 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7968

 

        Sziasztok !

 

  Köszönöm szépen a segítségeteket !Írok , ha kész a kút .

 

           Üdvözlettel   MÜM.21

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7967

Hello true75!

Én is remélem hogy sokáig nem kell tisztítani ! Ugyan nem én fúrtam így ezzel kapcsolatban ígérni sem tudok hogy meddig marad az. Valóban ezek a barkácsáruházak az "akciós" termékeiket kivéve ami zömmel kínai gagyi elég veszett áron kínálják. A lábszelephez annyit hogy lehet csak valami piszok került alá ami makacsul ott is maradt pl valami szálas anyag (kenderkóc teflon szalag) de az is lehet hogy valóban hibás lett rövid használati idő után is.

Épp ez miatt szoktam ajánlgatni a csőbúvárt még a sekély kutakba is, mert kicsit nagyobb költséggel ezektől a problémáktól megszabadul az ember.

Üdv L !

Előzmény: true75 (7951)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7965
Üdv Freddy 4!

Már pont kérdezni akartam hogy mi a fejlemény a géppel kapcsolatba,de örömmel olvasom hogy megtalálták.
Ez a hab a "tortán" vagyis a pozitív kúton.
Tényleg jók a fölrakott képek.

Üdv :vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (7964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7964
Helló    Blauman !       Örülök, hogy eljöttetek megnézni ezt az érdekes plusszos kutat. Jó volt pár szót váltanunk dolgainkról. A képek nagyon jól sikerültek, a borus és viharelőtti idő ellenére is. Van  1 mégjobb hirem is, nemrég szóltak, hogy a rendőrség megtalálta a másik ellopott fúróberendezésünket ! További szép estét kivánok !
Előzmény: Törölt nick (7963)
atvance Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7962
még egy megoldás azért van: a szintvezérlés. Nem engedi a szivattyút szárazra futni!
Üdv!
Előzmény: t-online (7958)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7961
üdv legfőkép vízadórétegtől függ,
2 igel lehetséges á:visszakel szükiteni,hogy nejárjon szárazon, b: kissebbre kell cserélni
Előzmény: t-online (7958)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7960
tisztelt kútfúró kolégák egy kérdésem van felétek. Ti mennyi bentonitot kevertek 1000liter vízhez? 125 ös csőnek fúrok 220 as jukat -87m ig kell mennem. Már 350kg kevertem be de csak 28m ig jutottam vele omlik nem akar megálni. míg válaszotokra várok iszok egy pár sört,vagy bort,de még azis lehet,hogy pálinkát, nektek szebb napot

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!