Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

66/9 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 65854

Szerinted ha az előző tulaj vagy szerelő kiütötte belőle a katalizátor porcelánját az is bezavarhat hasonló tüneteket generálva? Nem vagyok benne biztos, csak találgatok.

Előzmény: ha4nz (65852)
66/9 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 65853

Köszi a cikket.

A hibakeresés folytatódik, amint van fejlemény írok.

Előzmény: ha4nz (65852)
ha4nz Creative Commons License 2015.03.14 0 0 65852

A computeren mit lehet felújítani? Vagy csere vagy jó. Én látatlanban is lehetetlennek tartom a computert, inkább kontakthiba lesz, vagy melegedés okozta probléma. Autóvillamosságishoz vidd el, aki meg tudja nézni oszcilloszkóppal és tud rendesen elő adatokat nézni az üzemmeleg motoron. Eddig mennyi volt a computer cseréje?

Mi a hibakód az autóban?

 

Egy cikk mielőtt trafócsere lenne:

Szikra, nafta, szufla rendben?

Mi van, ha mechanikai hibával kerül az elektronikai diagnosztához a motor. Meg tudja-e javítani? Meg. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: 66/9 (65851)
66/9 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 65851

Computer felújítva egy rakás pénzért...

Persze hidegen gyönyörűen működik minden, pöcc-röff, bemelegedés után automatikusan átvált gázüzemre. Hajnalban nyomtam vele egy kb. 120km-t, majd 20 percnyi állás után már kikapcsolgatott a gázüzem egy-egy rángás után. Régen szivatott ennyit egy autó. :-((( Persze holnap délután újra vissza Németországba, nem tudom hogy meg merjem-e kockáztatni.

Előzmény: ha4nz (65845)
ha4nz Creative Commons License 2015.03.13 0 0 65850

A legutóbbi akciójuk utáni számla miatt. G-astra belső levegő keringtető csappantyú tengelyem eltört, és kiszámláztak rá 25000-et. Otthon kesztyűtartó ki, mert nem hallottam, hogy átváltáskor megváltozna a levegő hangja. Nem is, mert a csappantyút átfúrták és egy 8-as csavarral meg két fakötésű alátéttel hozzáhuzatták a műanyag rácshoz. Így nem párásodik, de a kellemetlen szagok is jönnek be az utastérbe ezerrel. A számlán volt anyagdíj, egy komplett javítókészlet 12000 a neten. Mondjuk jó borsos volt a munkadíjuk, de ha legalább kicserélték volna. Az állítómotorom meg hiányzott belőle.

Cégem ügyvédjével vissza, szétszedték, nem is akarták tagadni, de utána előkerült a bontatlan javítókészlet, majd a motorom is, amit egy másik autóba akartak éppen beépíteni. Sajnos konstrukciós hiba, hogy folyton rajta van a villany, mert nincs végálláskapcsolója. Így mindig a mechanikai szorulás fogja pozícióban tartani, de a csappantyú tengelyét előbb-utóbb elnyírja a motor tengelye. Ha nem használjuk, akkor is, mert a rezgések miatt mindig "rázár" Megoldás: házilag épített időzítő áramkör, kb 500Ft-ból kihozható. ugyanez van audiban is, csak ott 80000-ért javítják. (gm a beszállítója mindkettőnek)

 

nzozz: racing bazáron keress tartályt, vagy valakit aki éppen autót bont és árulja az alkatrészeket. Egy kupakot olcsón szerintem odaadnának.

Előzmény: d73 (65848)
nzozz Creative Commons License 2015.03.13 0 0 65849

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül, olyan helyet, ahonnan 2007 -es Opel Astra G -hez (Z14XEP) lehet szerezni szervóolaj tartály kupakot? Olyan kéne mint ezen. A kupak gyári száma 0948219. A napokban ellenőriztem az olajszintet (ami ráadásul is alacsony volt) és ma vettem észre, hogy hiányzik a tartály kupakja (az sz@r is megállt bennem). Az Unix árajánlatot kér az Opeltől, a Bárdival nem jutottam előre, a Cromax Németországból tudna rendelni, a Kovács Autóalkatrész Kft -nek nincs, a helyi márkaszervíz csak hétfőn tud árajánlatot adni, mert a "kollégák már hazamentek" (csak akkor minek van az, akivel telefonon beszéltem)...

Jó lenne új is, használt is, viszont minél előbb, mert így is nagyon ideges vagyok, hogy nem került-e bele valami szennyeződés ami károsítja a rendszer. Nyilván olajcsere így is kötelező, de az megint más téma (arról se nagyon van még elképzelésem).

Mindegyik típusnál kis szűrőkosár van a tartályban? Mert ebben sose láttam a kupak alatt szűrőt...

 

Köszönöm

 

d73 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 65848

Ügyes!

 

Elárulod, mi okán tetted ezt a galád lebuktatást? Gondolom volt oka.... Vagy csak kandi?

Előzmény: ha4nz (65845)
Flanell Creative Commons License 2015.03.13 0 0 65847

F Astra biztonsági övét a rugó nehezen húzza vissza, úgy kell kézzel betologatni.

Arra gondoltam, a rugó kaphatna egy WD-40 spriccet, akkor talán jobban menne a dolog.

Ehhez viszont le kellene szedni az ajtóoszlop borítását. De hogyan?

joec200 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 65846

Sziasztok!

 

Keresek eladó turbő töltőlevegő gumicsövet Vectra C 2004 Y20DTH klímás, a mostani csövön: GM55352542 van, a felső cső, ami a jobb elejében a hűtő melletti fémcsövet a szelepfedélen felül átvezető vascsövet köti össze.

 

joehorvathj@gmail.com ra várok ajánlatokat.

ha4nz Creative Commons License 2015.03.12 0 1 65845

Wááá!

 

Akkor neked is csak ajánlani tudom a kimondottan autóvillamossági műhelyeket, ahol alapvetően az végzi az autódiagnosztikát, akinek alapvetően villamos végzettsége van és nem gépész. Ergo 3 éves technikusi képzés után lett autószerelő és nem 4 év szakmunklásképző után tud forgattyústengelyt cserélni.

Egy rendes diagnoszta tudja mit kell mikor, vagy milyen jeleket kell egyszerre nézni és akkor rá fog jönni, hol van a gond.

Ezzel a trafócserével lehet engem is kikergetni a világból, de megmondani nem tudja miért de az szokott jó leni. Én meg műhelyben csak úgy vagyok papírt aláírni, ha az volt a hibás, nincs pénzem kifizetni a találgatásaik árát. Inkább magam javítok autókat, mert ráuntam a hozzá nem értő emberek tömegére, akik azt hiszik ez is zsiguli még, pedig komplett számítógép a lelke.

 

Múltkor vettem egy kisautót, csináltam benne egy mesterséges hibát, majd elvittem a szakműhelybe. Papír aláír, de két hét után már a műhelyben volt 250.000 ft cucc, de még nem jó. Akkor megmutattam nekik hogy kitámasztottam a szívócsőben a légtömegmérőt. Válasz:

-Ott is van valami elektromos cucc? És pillázás.

-Vígan pöc-röff hazajöttem vele, ingyen.

Előzmény: 66/9 (65844)
66/9 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 65844

Szia!

Az első kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem szereltem az autót, hanem gyors autócsere után folytattam az utam.

a fizikai méretekben megegyeznek a gyertyák, csak az újabb az a kimondottan gázos autókhoz ajánlott NGK LPG1 típusú irídiumos.

Ma a szervizben első blikkre trafócserét javasoltak, de mivel az sem segített így újabb diagnosztika után a computer lett kikiáltva bűnösnek. Elvileg az holnapra kész, akkor már többet tudok én is.

Előzmény: ha4nz (65843)
ha4nz Creative Commons License 2015.03.11 0 0 65843

Amikor visszatetted a régi gyertyát akkor 60km múlva a régi gyertya lett megint gyengébb szikrájú, vagy egy másik hengerben lévő új? Gyertya fizikai méretei egyeznek? Nem nyúlik be jobban az égéstérbe? -ha rézelektródás a gyertya, akkor ha lpg-re állítod a hézagot, akkor benzinüzemnél növelni kellene, mert nem lesz tökéletes az égés. Ha irídium, akkor ez talán nem befolyásolja. A szigetelőcsúcs nem koszos, repedezett?

Primer gyújtásjel ellenőrzése, autodiagnosztika, hibakód kivillogtatása.

Első blikkre, kb.

Előzmény: 66/9 (65841)
Lasse68 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 65842
Köszönöm! Majd pontosan felmérem!
Előzmény: ha4nz (65840)
66/9 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 65841

Szép Jó estét Uraim!

Problémám egyike a következő!

Pénteken gyertyát cseréltünk a 2.0 16V B Vectrába. Nem olcsót tettünk be, NGK LPG1-eseket.

Vasárnap komótosan elindultam Németországba, mit sem sejtve arról a "szopáscunamiró" ami rám várt. Az osztrák határt éppen elhagyva a gázrendszer kikapcsolt (valószínűleg gyújtáshiba miatt), majd a motor azonnal erőtlen lett benzinnel is, kb. mintha 3 hengerezne.

Gyorsan megtankoltam benzinnel mert számítottam rá hogy nem lesz gyenge a fogyasztás, majd visszafordultam és útközben kértem Édesapámat telefonon, hogy kerítsen egy szerelőt mire hazaérek.

Ez meg is történt, aki kiszedte a gyertyákat, az egyik gyengébben szikrázott. Ahelyett beraktuk az egyik régit, az autó azonnal pöcc-röff, gyönyörűen járt a motor, azonnal átkapcsolt gázra.

Újra elindultunk, de kb. 60 km. után újra jelentkezett a probléma, ezért újra vissza, majd kölcsönautóval ki Németországba. Azóta az autó kapott 4 új normál gyertyát. Sajnos kb. 20km után ugyanaz a hiba, a motor erőtlen, fogyasztás az egekben.

A gyújtókábeleken nem tapasztalható áthúzás.

A kábelköteg kb. 8e a trafó 12 lenne. Megveszem ha muszáj, de agybajt kapok ha feleslegesen.

Ötlet, tapasztalat?

Szerintetek mi a baja?

 

ha4nz Creative Commons License 2015.03.10 0 0 65840

Nem ismerem ezt az utólagos típust, így nem tudok rá mit mondani. A sajátomban elöl gyárilag kértem, de már annyi féle köteggel találkoztam, hogy én csak abban hiszek, ha megtalálom az összes szükséges eret hozzá. Nekem is van a kábelkötegembe előkészítve, pl esőérzékelős csatlakozás.

Előzmény: Lasse68 (65838)
zolika 1975 kadi c Creative Commons License 2015.03.10 0 0 65839

Sziasztok!

 

Limoba keresek hátsó biztonsági övet komletten s.o.s lenne gyerekek miatt ha valakinek van jelezze nekem árral köszi!!

Lasse68 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 65838
Köszönöm!
Csak az elsö ajtóba szeretném az olasz utólag beszerelhetöt kicserélni eredeti gyárira!
Az is sok feltétel függvénye?
Előzmény: ha4nz (65837)
ha4nz Creative Commons License 2015.03.08 0 0 65837

Sok mindentől függ: általában elő van készítve, ha elől van gyárilag, akkor a b oszlopig el szokták húzni és csak az ajtóba kell az új köteg. Ha semmi nincs benne, akkor már lehet vele melózni. Ami alap: Etzold könyv, kapcsrajz, minden egység megléte, villamos alapismeretek.

Egy kis segítség: https://sites.google.com/site/opelccled/hatso-eablak

Előzmény: Lasse68 (65836)
Lasse68 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 65836
Sziasztok Mesterek!
Azt szeretném megtudni töletek,hogy elektromos ablakemelö beszerelése G astrába mennyire bonyolult!Gyári emelöszerkezetre gondolok utólag beszerelve!
Az elektromos része bent az ajtóban az átvezetésre csak rácsatlakozom vagy kell szakember?
Köszönöm elöre is! :)
ktomyka Creative Commons License 2015.03.08 0 0 65835

Sziasztok! X20dtl motorhoz keresnék 09128022-es számú vákuumszelepet! Köszi a segítséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 65834

Most mar en is tudom, cask azt nem ertem, hogy akkor alvazszam alapjan miert mondja a szerviz, hogy az lehet a Baja, es miert ajanl alkatreszt hozza az egyik legnagyobb autoalkatresz kereskedo lanc? a kerdes koltoi...tudom a valaszt

 

Előzmény: 409 (65833)
409 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 65833

Ennek az lehet az oka, hogy ami nincs, azt rendkívül nehéz megtalálni.

Előzmény: Törölt nick (65832)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 65832

Sziasztok! Nem talalom az 1.4 16V G Astran (2002) az alapjarat allito szelepet...merre lehet? esetleg kep? Nem vagyok hulye az autokhoz, de szegyen, nem szegyen, nem talalom...Elore is koszi!

Jóskabátsi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 65831

Berakáskor kellett volna teletölteni, ha jól emlékszem rá is van írva.

Előzmény: vadasz70 (65830)
vadasz70 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 65830

Sziasztok! Opel astra 1.7 cdti cseréltem gázolaj szűrőt nem nagyon akarja felkapni a gázolajat nincs rajta esetleg valahol valami pumpa nem tudja valaki? üdv

Lóbert Creative Commons License 2015.02.20 0 0 65829

Sziasztok.

 

Vennék 2006 Astra H twin-top Cabriomhoz jobbos elektromosan állítható bontott gyári tükröt!!!!! pharmaszi@gmail.com

 

Üdv

 

Tie Creative Commons License 2015.02.10 0 0 65828

Üdv. 

5ajtós ferdehátú F astrához vennék bal hátsó ajtót, és csomagtérajtót (ablaktörlővel együtt), fehér színben. A csomagtérajtó külön jó, ha nem classic, hanem a régi teli-műanyagbetétes változat.

 

témobil - kettőszáz-91-negyvenegy vagy plyklszl kukac gmail pontkom

zsolti1021 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 65827

Sziasztok!

 

Valakit esetleg érdekelne G Astrába való Dudagomb javítókészlet? 

sanse79 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 65826

van az autoban de kikapcsolva. digitalis klima amugy.

 

Előzmény: Rocktober (65825)
Rocktober Creative Commons License 2015.02.04 0 0 65825

Klíma?

Előzmény: sanse79 (65824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!