Keresés

Részletes keresés

ersekildiko Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128910

Bocs az apartman ez: http://rovinj-apartman.extra.hu/anna_neni_jadranka_apartman.php  ezt is itt a fórumon ajánlotta valaki

ersekildiko Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128909

Tünde! itt egy igen hiteles beszámoló Rovinjról: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112199761&t=9004047

 

és egy nagyon jónak tűnő apartman: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112199761&t=9004047

Előzmény: Ter-tünde (128905)
ersekildiko Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128908

Kamenjak honlapja: http://www.kamenjak.hr/hr/izdvojene-stranice/galerija/ itt ha megkeresed az "uvale" albumot végignézheted a félsziget öbleit (van vagy ötven!), a másik attrakciója az egyetlen kocsmája: http://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g1077169-d4294229-Reviews-Safari_Bar-Premantura_Istria.html

Ha megnézed a félsziget térképét láthatod, hogy igen különleges formájú, vannak részei ahonnan mindkét oldalra tökéletes a kilátás (nekem nagy kedvencem)

 

 

 

Előzmény: Ter-tünde (128905)
A.J.72 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128907

Szia, most ott tartok, hogy fogalmam sincs, hogy hová!? A legkedvezőbb ajánlat a brelaitól jött nekem is, de még picit vacillálok. Szemeztem még Seviddel (Nekünk közelebb lenne...), ott nagyon jó kis apartmant találtam ugyan ennyiért, de azért ott az a stéges, betonos tengerbe jutás, a falucskáig való eljutás nem győzött meg....és én sem foglalkoztam vele most pár napja, de most újult erővel...... :) Nem ragaszkodom már annyira a Bratus-Promaljna duóhoz sem, főleg, hogy tulajdonképpen egy helyről jött vissza ajánlat, és az az időpont nem is jó nekünk. (Fix a szabink, no.... nem tologathatjuk... :)) Szóval egyre inkább BRELA, ismét! :D ....aztán lehet onnan "túrázgatni", ha van kedvünk.... :)

Örülök, hogy Nektek sikerült, és segíthettem! ;) :)

Előzmény: emojnarode (128888)
wdriver Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128906

Limski fjordról itt is látsz kis leírást.

 

 

sztem ha nem hajózol rajta akkor csak annyit látsz, hogy a tenger bejön a szárazföldbe,

van lenn a parkolónál egy étterem ahol friss osztrigát lehet kapni,

jópár éve amikor én voltam akkor 8 kuna volt 1db. :-)

 

Előzmény: Ter-tünde (128905)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128905

Belemerülök a témába jobban (pl. még nem tudom mi van azon a félszigeten, és milyen az a fjord, csak gondolom szép:), de utána olvasok, csak ilyenkor mindig félek is, hogy annyi szépség van, és az idő meg olyan rövid rá, én meg mindent látni is akarok :), na de valamilyen kompromisszumot kötni kell azért. :)

Sajnos a nyelvi nehézségeim miatt a szállást itthon kell még elintéznem.

Előzmény: ersekildiko (128903)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128904

csak egy pár képet láttam róla, ott bejött :) de meggyőztetek :), ezért is írtam, és szívesen várom az észrevételeket!

Előzmény: H_G (128902)
ersekildiko Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128903

Azért ne szomorkodj, hogy nem laktam Rovinjban :), attól még jártam ott  vagy négyszer :) Félek, ha még azt is elárulnám, hogy számunkra a szállás mindig huszadrangú kérdés volt, akkor teljesen "lejáratnám" magam :)

 

Pula véleményem szerint maximum egy délutáni-esti program (a belvárosi része elég kicsi, amúgy meg túl nagy) Rovinjból simán el tudtok oda menni.  Pula mellett van a Kamenjak félsziget, ami viszont egy igazi különlegesség, vagy Rovinjnál a Limskij-Fjord. (de lehet, hogy ezeket írtam már :))

Előzmény: Ter-tünde (128900)
H_G Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128902

Pedig Pula nem igazán szép város, Rovinj 1000x hangulatosabb.

 

Előzmény: Ter-tünde (128900)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128901

és te melyiket választanád akkor? ::))

Előzmény: Pierr_Kardán (128896)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128900

Köszi, bár egy kicsit elszomorítottál, mert bíztam benned, hogy ha ajánlod, akkor jó helyismereted van:).

4 nap óta szinte semmi mást nem csinálok (a munka az várhat:)), mint beszámolókat olvasok, szállásokat nézegetek, így most a Hr-es beszámolókba is jobban bele kell mélyülnöm. :)

Tegnap véletlenül megláttam egy képet Pula-ról:), nagyon-nagyon megtetszett, emiatt inkább átrendezem megint a gondolataimat:), most egy kicsit belemélyedek megint a témában.

A tervem: 1 éjszaka Rovinj, és 2 Pula, és így Plitvice-re csak 1 éj maradna.

Amúgy a strandos link nagyon jó:) és a biciklire is jó, hogy felhívtad a figyelmem. Köszi.

Előzmény: ersekildiko (128898)
mbeata11 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 128899

Beszél magyarul?MERTén Zadarban találkoztam egy Arankával,Kornatira vettünk nála jegyet.Félig magyar.Azt mondta,korlátlan étel ital lesz,de a rossz evő gyerekem éhen akart halni.A beígért világítótoronynál sem álltunk meg.

Előzmény: picica8 (128897)
ersekildiko Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128898

Szállásügyben nagyjából egyenlő esélyekkel indulhatunk :), mert én még sose laktam Rovinjban, sőt ha jobban belegondolok, Isztrián én eddig csak kempingekben laktam és innen csillag túráztunk.

Ez egy elég jó összefoglaló a rovinji strandokról és ez alapján már tudsz dönteni a szállás helyéről úgy, hogy Rovinjban ne kelljen autóba ülnöd se a belvároshoz, se a strandhoz. Ez egy jó térkép ha kellően felnagyítod látod rajta a strandokat is. Két éjszaka esetén érdemesebb "kompromisszumot" kötni a szállásárban, mert a különbözetet vagy parkolásra fizeted ki, vagy állandóan autózhatsz. A bicikli remek, de emlékeim szerint Rovinjban elég sok a lépcső utca, ott nem sokra mész bicóval.

Előzmény: Ter-tünde (128893)
picica8 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128897

Sziasztok,

 

nem tudom, hogy jó helyre írok-e, csak szeretném felhívni a figyelmet egy hölgyre, aki Zadar, Diklo, Bibinje, Sukosan, Vir, Nin, Zaton nyaralóhelyeken ajánl szállást (keresztneve Aranka). Tavaly vele beszéltük meg a nyaralás részleteit. Úgy volt, hogy aug. közepén megyünk, de sajnos meghalt az édesapám, és nem tudtunk menni. E-mail-eztünk, telefonálgattunk a hölggyel, hogy nem lehetne-e áttenni másik időpontra, mert ez történt. Először azt írta, hogy nem lehet, mert tele van. Okosan megkerestük a neten, hátha máshol is megtaláljuk az apartmant, hát semmilyen foglalást nem mutatott arra az időpontra, amit szerettünk volna (1 héttel lett volna később, mint az eredeti). Mivel ez már az utószezon volt (aug. vége-szept. eleje), mondtuk, hogy kifizetünk mindent, amiben előre megállapodtunk. Szóval nem volt foglalás. Ezután írtunk neki egy üzenetet, hogy nem látunk foglalást, akkor nem lehetne-e mégis valamit tenni az ügy érdekében. Erre az volt a válasz, hogy sajnos a tulajdonos nem engedi. De hogy ő tudna másik szállást valahol máshol. Persze előleget ismét kell fizetni, a másik elveszik, mert azt a tulajdonosnak átutalta.

Kicsit ideges lettem, miután ezt írta. Egy másik oldalon megtaláltuk a tulajdonost. Nem túl jó az angolom, de sikerült megértetni vele, hogy mi történt, és máskor szeretnénk menni. Ő pedig azt jelezte vissza, hogy a kedves Aranka nem is szólt nekik az egészről. És hogy a 100 Euro amit befizettünk előlegként, az mind az ő (Aranka) kezébe vándorolt. A tulajdonos nagyon rendes volt, privátban módosítottuk a nyaralás időpontját. A vicc az egészben, hogy kedves Aranka még küldött egy mail-t cirka 1 héttel később, hogy a sajnálja, de a tulajdonos nem engedi. Kicsit vicces volt. Azért megnéztem volna az arcát, mikor elolvasta a választ, hogy megtaláltuk a tulajdonost, és vele már leegyeztettük a módisítást.

Mi márciusban foglaltuk le a nyaralást, akkor még nem gondoltuk, hogy ez fog történni. Édesapám az indulás előtt pár nappal halt meg, nem volt előrelátható esemény.

Ne haragudjatok, hogy kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom. Csak figyelmeztetni szeretném az embereket, hogy ennél a nőnél ne foglaljanak. Persze részben érhető, mert mindenki kénye-kedve szerint módosítgathatna akkor, de szerintem csak azért mert valaki nem akkor akar menni, az nem az édesapja halálára hivatkozik.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128896

Pl kinéztem az Apartment Orkic-t, nagyon kedvező az ár, közel a belváros, viszonylag a strand is (több strandja is van?)

 

A belváros oda tényleg közel van, de a strand még biciklivel is igencsak messze van...

 

Onnan strandra csak kocsival lehet menni.

Előzmény: Ter-tünde (128893)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128895

Nagyon szép :-)

 

Komolyra fordítva, mindenhol sziklás, legfeljebb kavicsos.

Előzmény: Ter-tünde (128894)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128894

Amúgy Rovinjban, vagy ettől északabbra lévő településeken milyen a tengerpart?

Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128893

Néztem én is a hajóval való átjutást, 288 euró. :), de biztos szép lehet.

Inkább akkor marad Caorle-ben a Hotel Metropol.

Most látom az előbb Rovinj-t is elírtam az előbb, még új városnevek nekem ezek, bocsi érte.

Ha ráérsz segítenél kiválasztani a bookingon a szállást Rovinj-ban.

július 15-17-ig 2 éjszaka, 2 szoba (ill. külön hálóteret szeretnénk) 4 főnek, amit én még belőttem, hogy az árnál 1 éjszaka ne legyen több, mint 37.999 ft, így 26 elérhetőt hozott ki. Csak nem tudom melyik a jobb?

Pl kinéztem az Apartment Orkic-t, nagyon kedvező az ár, közel a belváros, viszonylag a strand is (több strandja is van?), ad ingyen biciklit, viszont nincs parkolója, csak nyilvános 200 m-re, de az meg fizetős, és az gondom a parkolás meg jó drága.

Előzmény: ersekildiko (128892)
ersekildiko Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128892

Tünde! Bledből kb. 3 óra alatt Velencébe értek. Velencéből szintén 3 óra valamelyik nyugat Isztriai városka (Porecs, Rovinj, stb.) Azaz, ha nem akarsz Olaszországban aludni mindenképp 6 órát kell szánnod az útra. Van még egy nagyon elegáns lehetőség: hajóval átmenni az Isztriáról Velencébe (ez is kb. 3 óra) de el tudom képzelni milyen szép lehet a tenger felől a város, akkor nincs gond az autóval (ez kb. 70 EUR/fő) és egész nap bóklászhattok a városban.

 

Azért arra mindenképp számíts, hogy júliusban nehéz lesz szállást találnod bárhol az Isztrián 2-3 napra felár nélkül.

Előzmény: Ter-tünde (128889)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128891

Bocsi tényleg elírtam :)

Előzmény: Pierr_Kardán (128890)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128890

2 éjszaka az olaszországi Carole-ban

 

Caorle?

Előzmény: Ter-tünde (128889)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.10 0 0 128889

Sziasztok!

Újra itt! :)

Végre sikerült pontot tenni ennek a kirándulásnak a végére :) ami először még karnevál idejére volt betervezve, majd pünkdösd, felmerült a május 1, most már azonban megvan a végső dátum. :)

Szomszédok is jönni szeretnének velünk így a kirándulásból nyaralás lesz:)

Július 11-én szombat kora reggeli indulás, majd 2 éjszaka Bled.

Innen 2 éjszaka az olaszországi Carole-ban. (köszi a tippet Gyuri, ez tényleg nagyon szép)

és innen tovább Horvátországba. 2-3 éjszakára, itt várok ötleteket, Rovnij néztem Ildikó ajánlása lapján, itt azonban még nincs foglalásom, majd a végén Plitvice 1-2 nap. Így 8 éjszaka lesz 4 helyen.

 

Még ami felmerült bennem, hogy az olasz szállás (mivel jó drága::) kimaradna, és helyette Hr-nek olyan részén, ami szép és jó, s onnan júl 14-én (az ezüst évfordulónkon :) "átugranánk" Velencébe (ez nem maradhat ki::)), csak nem tudom, hogy ott hol melyik városba keressek. (magyar nyelvű oldalon keresnék, olyat, ahol majd kp-ben lehet fizetni, bookingon vannak eddig a foglalások, ami ha jobb ötlet jön akkor ingyenesen visszamondható)

 

ha valaki ráér, és szívesen segítene a szálláskeresésben nagyon megköszönném, akár privátban is, hogy akit nem érdekel azt ne untassuk:)

Köszi, és további szép napot!

 

emojnarode Creative Commons License 2015.03.10 0 1 128888

Üdv Neked még egyszer és örömmel tájékoztatlak, hogy a link melyet küldtél hasznos volt számunkra. Lányomék már le is foglaltak egy apartmant két hétre. Szóval, a nyaralásuk lerendezve Brelán a Vila Vinka-ban. Még volt hely és időben írtam nekik. Azóta ajánlatot kaptak Promajnából az itt említett Ibolja apartmantól, de eget verő az árak között a különbség a Brela-i javára. Míg az előbbi változatlanul 70 eurós ajánlattal élt, ez utóbbi 48 eurós , a három fő számára. Érdemes tehát alaposan át tanulmányozni az ilyen ajánlatokat, mert néhány helyen nemcsak árban, hanem szokásokban is nagy a különbség. Az általad ajánlott  tulaj ez utóbbiak közé tartozik. A linken látható rezervációs táblázatból kitűnik, hogy nem ragaszkodnak a szombattól szombatig tartó foglaláshoz. Előzőleg le kell velük tárgyalni. Ragaszkodsz még Promajnához és Bratushoz? Mert adósod maradtam egy tájékoztatással, ha már nem okafogyott. Pár napig nem volt internetem javítás miatt, aztán egérhiba miatt, de megoldódott a helyzet. Üdv és még egyszer köszönöm a hasznos linket.

Előzmény: A.J.72 (128884)
szikla2 Creative Commons License 2015.03.09 0 1 128887

http://www.brela.com/rade/index.htm

 

Juli 16 - 23. szerencsére már 1 hónapja lefoglalva. (nem volt egyszerű) Összesen 18 helyre írtam, és az ő ajánlata volt a számomra a legmegfelelőbb.

Előzmény: A.J.72 (128884)
wdriver Creative Commons License 2015.03.09 0 0 128886

hű ilyet én is készítettem febr. elején.

ez a homokkal már-már görögös hangulatot idéz.

:-)

Előzmény: Barebow. (128881)
emojnarode Creative Commons License 2015.03.08 0 0 128885

Köszi! A lányom átnézi őket, lehet, hogy beletaláltál .  Még egyszer kösz.

Előzmény: A.J.72 (128884)
A.J.72 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 128884

Neked is! ;) Innen írtak vissza, itt július végére még van hely. http://www.villabrela.com/

....de stipp-stopp a júli 15-24!! ;) :D

Előzmény: emojnarode (128883)
emojnarode Creative Commons License 2015.03.08 0 0 128883

Ördögöd van ! Egy hete keresgélek pont Promajna és Bratus helységekben szállást lányoméknak. Úgy néz ki -és most nem az ár az érdekes- hogy szállás aug hónapra nincs sehol. Már julius végétől tele van minden. Mindkét helyet jól ismerem, de sajnos itt nincs személyes ismeretségem , szóval nehéz dolog. Mindkét hely  tele van. Egyedül Promajnaban van még hely az " Ibolja apartman"- ban. Itt magyarul minden nehézség nélkül meg lehet próbálni.  Még van esély. Makarska Split és Omis közelsége, ami előnyére válik, de ugyanez vonatkozik a szomszédos Bratusra is. Ez nagyon szép hangulatos kis halászfalú. Brelát nézték ki lányomék, de ott is megtelt. Én sem bánnám ha volna valaki, aki netán tudna itt  Brelán ajánlani egy apartmant két felnőtt és egy nyolc éves gyerek számára. Üdv mindenkinek.

Előzmény: A.J.72 (128882)
A.J.72 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 128882

Szia :) Engem érdekelne egy Promajna, Bratus összefoglaló. Esetleg bevált partmenti szállás!? :) Brelát elég jól ismerem, ami kimaradt még azokból az időkből, az Baska Voda. Előre is köszönöm, ha szánsz rá időt! :)

Előzmény: emojnarode (127995)
Barebow. Creative Commons License 2015.03.08 0 1 128881

Adria imádóknak, íme, egy friss mai  :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!