Keresés

Részletes keresés

Laja73 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41871

Először takartam aztán most már ellustultam. Mindig azzal magyarázom meg magamnak, hogy a strandon sem takarják. De majd most megint takarom, ha már tiszta lett.

Az algaölő mivel tud többet, mint pld a klór(sokk)?

kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41870

Azért ez nem ugyan az mint amit kosac írt. Ő nem mér semmit, nem sokkol, és nem tesz savat a vízbe. Erre írtam, hogy szerencséje van, hogy neki nem kell, de ez nincs mindenkinél így.

Előzmény: Schuco (41869)
Schuco Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41869

Tökéletesen így van. Én 20.000L es medit kezelgetek, kristály tiszta a víz egy gyári 4400L/h s teljesítményű papírszivatyúval, gyári patentos uV s takarófóliával. Nekem rosszul indult a dolog, mert a vezetékes vízem vasas volt, így 1 hét azzal telt el, hogy napi 16-18 órát ment a szivatyú és 2-3 óránként nappal mostam a szűröt, majd ahogy az összes vas kiment belőle szó szerint kristály tiszta, de olyan, hogy tegnap pl nem tudtam a napon belenézni a medencébe, mert annyira vakított!

A Ph-m 7,8 volt, majd sósavaztam most már 2 hete stabil 7,2-7,4 körül van a tablettás teszter alapján!

2 mg/L szabad klór alá viszont nem merem vinni az auqamulti tablettával sem!

Ja és 2 hetente szigorúan klórsokkolom! És a nagy igaszság: este 9 től reggel 7 ig megy a keringető, az 10 óra, plussz 12 óától 16 ig napközben az 4 óra, összesen minimum 14 órát megy naponta=kristály tiszta víz!!!

És takarni, takarni!

 

Előzmény: kosac (41861)
''csiga Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41868

 A Bestway 3,05 méteres medencéből leengedném a vizet.

 

Van egy Alko szivattyúm, amivel cirka alsó 20 centiig ki tudtam szivattyúzni.

A leeresztő kupakja se sokkal van lejjebb, ráadásul nem jó helyre fojna víz.

 

A darab slag,  megszívom és a közlekedő edények elve alapján kifolyik -tól van jobb ötlet?

 

 

 

 

kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41867

Mindegy honnan veszed, nincs minőség beli különbség.

A kombi tablettát is ugyan ott lehet beszerezni. Nem csodaszer. A kombi tablettában van klór, pelyhesítő, és algaölő is.

De ha sokkolni akarsz, ahoz klór granulátumot kell venned, mert az hamar feloldódik, és nem tartós a hatása, hamarabb kimegy a vízből.

Előzmény: regzsu1 (41866)
regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41866

Még valami, ha már így belejöttem a kérdezésbe! Van jelentősége, hogy honnan veszem a klórt, Ph mínuszt, stb? Mondjuk az auchanban kapható minőség az jó, vagy ilyeneknek nincs jeletősége?

És ez a kombi tabletta, amit írtál, ez honnan beszerezhető például? Valóban ilyen csodaszer?

kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41865

Szeretem az ilyen hozzászólásokat!

Azért, mert neked szerencséd van, és jó minőségű a csap vided amivel feltöltöd, másnak még lehet gondja. Lehet, hogy nálad a víz ph értéke 7,4, és a TA is csak 140 körü van, így tényleg nem kell semmit tenni a vízzel. Viszont ha a te tanácsodra olyan medencés, akinék 8,2 a ph, és magas a TA is nem foglalkozik az értékekkel, hamar a fórumon találja ismét magát, a zöld opálos vizével! Ne adj tanácsot, ha nem értesz hozzá!

Előzmény: kosac (41861)
bgaby Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41864

jó a szemed...

kezdőnek nem kéne ilyen tanácsot adnod ;(

Előzmény: kosac (41863)
kosac Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41863

Még valami.

 

Soha, semmivel sem ellenőrizgetem a vízminőséget, elég látni, hogy kristálytiszta.

regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41862

Tudtam én, hogy jó helyre jövök kérdezősködni. Nekiveselkedem, aztán majd beszámolok! Köszönöm szépen!

kosac Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41861

A medencézés nem nagy ügy, egyszerű kombi tabletta kell (algaölő, pelyhesítő, fertőtlenítő) + papírszűrő, meg menjen a szűrés legalább 12 órákat naponta és kész. A szűrőt ki lehet 2-3 naponta mosni bő vízzel.

 

Ja, meg kell átlátszó fólia a medence tetejére (fóliasátras), amit kötéllel körbe odafogatsz, ha épp nem fürdesz. Ez melegít és kristálytisztán tartja a vizet is. Nem nagy ügy venni egy darabot körbezsinórozni, majd körbevágni méretre.

 

Merevfalú medencém van már vagy öt éve, így tudom, hogy sokat nem kell vele vacakolni ha "kék lagúnát" akarsz.

Előzmény: regzsu1 (41858)
kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41860

Mint ahogyan bgaby is írta, a ph, és klór szintet mindenképpen nézd meg, mert az okozhat opálosodást. Ha csak kis mértékű az opálosodás, az lehet a rossz szűréstől is.

Ph, beállít, klór sokk, pelyhesítés, és szűrés. Így kristáyl tiszta vized lesz.

Előzmény: regzsu1 (41858)
Laja73 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41859

Én most vettem 2 négyzetmétert de szerintem adnak 1-et is. Mondd, hogy amit a medencések szoktak vinni 5 mikronost, abból kérsz, képben lesznek. Amikor összevarrod, belül legyen a keményebb fele.

Nem tudom, ki mekkora zsákot csinál, én viszonylag nagyot, hogy később/nehezebben duguljon el a kosztól.

 

Előzmény: regzsu1 (41858)
regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41858

Apukám kezelte az egész felszerelést, és tavaly váltott valamiért át a papírszűrősre, a homokszűrősön valami elromlott, nem értek hozzá sajnos. Őt meg már nem lehet megkérdezni... Így azzal gazdálkodom, ami maradt, és próbálom kitanulni a víz kezelését. Sajnos ezt sem mutatta soha, mert minek is, ha ő megcsinálja? Nagy bajok nincsenek, a bezöldülést-sárgulást még sikerült elkerüni, csak olyan nagyon átlátszó vizet szeretnék, mint a szomszédé. :)

 

Holnap lesz dolgom a Reitter felé, majd beugrom akkor az ottani boltba, és szépen fogok mosolyogni, hogy adjanak szűrőtextilt. Köszönöm a tanácsokat! :)

Előzmény: Egér Fogó (41856)
e_laca Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41857

Az UV-lámpa drótjának végén az a hülye biztonsági konnektor biztos, hogy nagyon kell oda, amikor az egész hóbelevanc FI-relé mögött van úgyis? (sőt, kettő mögött, mert az egész házat is őrzi egy, igaz, az 100mA-os)

Egyrészt nem lehet időzítőre dugni, mert bekapcsolni csak kézzel lehet.

Másrészt sokszor csak úgy spontán leold.

 

Egér Fogó Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41856

Mi lett a homokszűrővel? Annál jobb nincs...

Az Innofilt kis menniséget is elad, ha szépen fogsz mosolyogni rájuk.

Előzmény: regzsu1 (41849)
kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41855

Ha azt mondod a boltban, hogy 5 mikronos szűrő anyagot kérsz amit medencékhez szoktak vinni, tudni fogják.

Ha jól emlékszem, 2 méteres szélességű az anyag, és fél méterenként lehet venni belőle.

Előzmény: regzsu1 (41849)
MZ/Y Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41854

Meg tud romlani egy csepegtetős ph- és klórmérő folyadéka 1 év alatt?

 

A klórt is nagyon soknak méri (szerintem többnek, mint amit egyáltalán beletettem), de a ph... A digitáli szerint 7.6, a csepegtetős meg, ami sárgástól pirosasig színeződne, szabályos sötétlila színt adott. Tavaly vettem, akkor még jó volt.

bgaby Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41853

sztem a pelyhesített koszt nyomasd ki közvetlenül, és akkor nem lesz szükség a csodazsákra sem - nincs ami visszajöjjön

és állítsd be min. a ph- és a klórszintet a www.mobilmedencek.atw.hu n írtak szerint, aminek a nem jó értékei okozhatják az opálosodást.

Előzmény: regzsu1 (41851)
Messor70 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41852

Jaj, én nem vagyok szagokat értő :-D... csak lelkes amatör :-D Ha tudok, vagy tudunk, akkor segítünk.

 

 

Előzmény: regzsu1 (41851)
regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41851

Igyekszem én, mindent meg is teszek, ami egy lánytól kitelik. :D Na, akkor várok még egy kicsit, hátha a többi Szakértőnek megesik rajtam a szíve, ha nem, akkor megkeresem a céget, és próbálom értelmesen elmodnani, mi kell :D

Előzmény: Messor70 (41850)
Messor70 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41850

Ja... akkor tessék azt kérdezni, amire kíváncsi! :-DDD

 

Nekem nincs...a cégtől meg gondolom a legkisebb az egy méter... és abból több zsák is kijön... igaz, minimum kettőt érdemes beszerezni. A zsák anyagának a neve is ottan van.... úgy kell kérni, hogy 5 mikronos, de ez neked amúgy is tárgytalan, mert innen óhajtod beszerezni....

Előzmény: regzsu1 (41849)
regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41849

Igen, a linket is láttam, csak azt nem tudom, hogy kis mennyiségű anyagot adnak-e el, mert nekem egy zsáknyi kéne csak. Meg hogy pontosan melyik típusú anyag a cég termékei közül, azt nem sikerült megfejteni. Ezért gondoltam, hogy valakinek van elfekvő készlete ilyen kis mennyiségben.

Nekem egyébként papíros szűrőm van, régebben homokszűrőm volt, de ez valahogy praktikusabb lett, csak ez a szűrő nem szűri ki a pelyhesítés utáni kis felhőket, hanem porlasztva visszaköpi őket, gondolom ezért az opálosodás. Itt mérgesedtem be, ezért remélem, hogy a csodazsák talán ezt is megoldaná nekem.

Szóval kisebb mennyiségben valakinek ilyen anyagja van?

Előzmény: Messor70 (41848)
Messor70 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41848

Néked is! 

 

Nyolc hozzászólással lentebb, kicsiati belinkelte, hogy hol lehet ilyen anyagot vásárolni (Innofilt Kft).

 

2 út áll előtted, ill 3 :-)

 

1., Varrsz egy zsákot, aminek teljes hosszában nyitható az eleje, és így kifordítható. Könnyebb takarítani... bár ez nem igaz, mert a másikat sem nehéz. 

 

2., Varrsz egy olyan zsákot, aminek csőrős szája vagyon, így könnyebb a könyökre rögzíteni.   

 

A zsákot a befúvóra rögzíted. Vagy simán a csonkra egy műanyag oldható gyorskötözővel, vagy teszel bele egy könyököt (bibliát olvasd el) és arra rögzíted, ugyan úgy, mint fentebb. 

 

A 3. megoldás: 

Felhelyezed a homokszűrő belső beszívójára, majd ráöntöd a homokot. Amikor visszamosatod a homokot, akkor mosod a zsákot is. A keményebb fele legyen kívül az anyagnak. 

Előzmény: regzsu1 (41847)
regzsu1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41847

Kedves Szakértők! :)

Reggel találtam rátok, miközben megoldást kerestem a folyton opálosodó medencém problémájára. (5,4 m átmérőjű fémfalú kör medence) Egy csomó hasznosságot találtam, közben a szemembe akadt ez a csodazsák dolog is. Sajnos addig már nem tudok visszaolvasni, hogy ez pontosan micsoda, és ti hogy alkalmazzátok, de rákerestem a vaterán, és ha jól értem, a visszafúvó izére kell rátenni, hogy ne menjen vissza semmi trutyó maradék. Szívesen vennék ilyen anyagot, zsákot, akármit, természetesen nem a vaterás fazontól. Ha valamelyikőtök tudna ebben segíteni, megköszönném. Igazából varrni én is tudok, tehát az anyagot is elég lenne ha megvehetném, már ez is segítség lenne, egy zsákra való anyag, meg persze a teljes felvilágosítás, hogy akkor hogy is használjátok. :)))

Köszönöm előre is a segítséget!

Messor70 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41846

rendben, de most már dicsekszel :-)

Előzmény: kicsiati (41845)
kicsiati Creative Commons License 2013.07.18 0 0 41845

Tudom, hogy vicceltél. :-)

Az a baj, hogy a fő állásom mellett, még ott van a melékkfoglalkozás, és a ház építés is. Semmire nincs időm.

Előzmény: Messor70 (41844)
Messor70 Creative Commons License 2013.07.17 0 0 41844

Csak vicceltem!!!! Semmi, de semmi közöm hozzá. Még véletlen sem akartam turkálni a zsebedben... de látom van kereskedői vénád :-D

Előzmény: kicsiati (41842)
Schuco Creative Commons License 2013.07.17 0 0 41843

Olvasom, hogy magas ta nál visszalugosodik a viz....én 1 hete 7,8 ról 7,2 re csökkentettem a ph-t és most is ugyanannyi, tehát 7,2...és nekem is magas a  mindegy 1 hét múlva újra mérem......

kicsiati Creative Commons License 2013.07.17 0 0 41842

Látod, bele kellett volna vágni a bizniszbe. Egyébként eladtam a használt 2e Ft-os ph mérőt 2500-ért, és a 8600 Ft-os orp mérőt 9000-ért, a többit meg kipótoltam. Így lett AD14. :-)

Előzmény: Messor70 (41841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!