Keresés

Részletes keresés

Nyafkamacska Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12822
Szörcsögős kismacskának a kamillás gőzölés jót tesz? Kapott antibigyót meg minden egyebet, kiegészítésnek gondoltam. A kaját se kéri olyan taknyos szegény.
Bűvössárkány Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12821
Keylargo, én értem... és tényleg hihetetlen, hogy nyár óta még életben van a macskád! Kitartás, biztosan fognak neked itt válaszolni szakmailag is, csak türelem. Én is ide fordultam, mikor bajom volt, és - szakmai érzékenység ide vagy oda, de - orvosi hiba következtében majdnem ráment a macskám. De akár hamar kapsz választ, akár nem, mindenképp minél gyorsabban próbálj egy átfogó laborvizsgálatot elintézni!
Előzmény: Törölt nick (12809)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12820
A mostani be lett oltva tavasszal. A másikat volt, hogy elfelejtettük egyszer-kétszer.
Előzmény: Nyafkamacska (12819)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12819
NIncs oltva?
Előzmény: Törölt nick (12818)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12818
Kapott antibiotikumot az ínygyulladásra, injekcióra hordtuk, mert a tablettát esélytelen volt beadni. Kívülről nyugodtan lehet nyomkodni bármit, nem tapasztalok duzzanatokat, amennyire meg tudom mondani, a nyirokcsomók se nagyobbak.

Volt már egy ilyen macskánk pár éve, panleukopéniát kapott és utána ugyanez a kínlódás volt majdnem két évig. Annak se találtál meg a baját. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra elmúlt. Persze nehéz megmondani, hogy meddig fájt, mert utána ugye kialakult pszichés blokk is, annak is el kellett múlnia.
Előzmény: Nyafkamacska (12813)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12817
Az biztos, hogy a szája kinyitásával van baja. Ásítani sem tud. Tehát nem az étel nyomja meg, inkább mintha feszülne valami, vagy maga az állkapocscsont forgása lenne fájdalmas.

Szeged. Pestig nem szívesen vinném el. Még ha kutya lenne, azt ismerősöm is Bécsbe hordja. De egy ilyen öregedő makacs jószágnak (sziámi ugye) nagyon nagy stressz lenne az út. A klinikán itt is nagyon jó orvosok vannak, de sajnos egy mosolyuk is ötezerbe kerül. Egy műtétet nem tudnánk ott kifizetni.
Előzmény: mpara (12815)
ziko3 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 12816
Nekik is van futárszolgálatuk!  Viszont,ha megbeszélnivalóm is van a dokival,akkor elviszem. Régen ott laktam,ismerem is.
Előzmény: ULAIVA (12811)
mpara Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12815
Merre van az errefele? Hajlandó vagy utazni a macsekkal? Milyen messze? Lehet, hogy tudunk ajánlani alaposabb/felkészültebb dokit a környéketeken vagy távolabb.
Előzmény: Törölt nick (12812)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12814
És ha fájdalma van, adjanak fájdalomcsillapítót is a gyógyszeren kívül.
Előzmény: Nyafkamacska (12813)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12813
Az ínygyulladás magától nem múlik el. Ahhoz antibiotikum kell.
Nézesd meg az ínyét, fogait. Nyaki nyirokcsomókat, állcsontot, ízületet. Jelez-e fájdalmat ha kívülről megtapogatod?
Előzmény: Törölt nick (12812)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12812
Segítséget szeretnék kérni. 10 év körüli sziámi macskánknak pár hónapja problémája van a szája kinyitásával. Nem tud ásítani, ha véletlenül evés közben túl nagyra tátja (már csak pépeset adunk neki, de azért előfordul), akkor fájdalmasan nyávogva szalad el, öklendezés-szerű hangok kíséretében. Egyre jobban fél az etetéstől, van hogy félóráig kell nyugtatgatni mire megpróbálj.

Orvos altatásban leszedte a fogkövet és megnézte szabad szemmel a torkát, nem látott semmit, azt mondta, a gyulladt ínytől lehet és elmúlik. Sajnos nem múlt el.

Elvinném másik orvoshoz, de kellene némi iránymutatás, hogy mit nézessek meg vele, mert errefelé maguktól nem nagyon erőlködnek.
ULAIVA Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12811
Nálunk (Tatabánya) a levett mintákat küldi az állatorvos a budaörsi laborba.
Előzmény: ziko3 (12810)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12810

Nem tudom merre laksz,de én ide hordom Ceglédről laborra a macskáim

 

http://www.vetlabor.hu/laboratorium_laboratoriumrol.php

Előzmény: Törölt nick (12808)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12809

 

Én úgy gondoltam, hogy az orvosokra történt utalással  esetleg érzékenységet sértek, fölöslegesen. Ezért hagytam le az első mondatot.

Előzmény: Bűvössárkány (12805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12808

 

A mérgezés ez év nyarán történt.

Két orvosnál voltam vele és csak a második tett halvány célzást, hogy esetleg vért kellene venni, labor kéne...aztán kapott őnyaffsága aktív szenet.

 

Előzmény: ziko3 (12804)
Bűvössárkány Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12807
Off
Én nem!:) ITT vagyok, több régi ismerőssel együtt!:)
On
Előzmény: ziko3 (12806)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12806

OKé!

A hümmőgésnél tovább vinném olyan helyre,ahol labor is van.

 

OFF- nagyon eltüntél...((( - ON

 

Előzmény: Bűvössárkány (12805)
Bűvössárkány Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12805
Hozzánk írt először Keylargo, én irányítottam ide. Segítségként, a hsz.-a elejéről ez lemaradt: "Sziasztok!
Miután a dokik csak hümmögnek, kérdezem tőletek, hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata:..."

Ebből arra következtettem, hogy vitte dokihoz...
Előzmény: ziko3 (12804)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12804

Helyedbe sürgösen vinném dokihoz,mert a diffenbachia mérgező!!!

 

Amugy nem irod,hogy mióta van ez az állapot,csak,hogy " egy alkalom"............

 

Remélem viszed dokihoz és még nem visszafordithatatalan a folyamat....((((

Előzmény: Törölt nick (12803)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12803

 

Segítséget kérek!

 

Szépen fejlett kandúrom egy alkalommal belógott abba a szobába, ahová nem volt szabad bejárnia: két termetes diffenbachia állt az ablak alatt.

Meglapult, nem vettük észre, hogy bennt van...mire megjöttünk, egy jó nagy levélnek a fele már hiányzott.

Másnapra rettenetes hányás és hasmenés. Rengeteg vizet ivott és rohamosan veszteni kezdte a súlyát, mert alig maradt benne valami.

Mára nyolckilós cica lefogyott2-3 kilóra és noha nagyjából sikerült stabilizálni az állapotát (nem romlott tovább), de érdemben nem is javult.

Máig nagyon rosszul értékesíti az elfogyasztott élelmet, állandóan éhes.

 

Ha valakinek volt már ilyen esete, kérem, írja le. Fontos volna tudnom, mire számíthatunk! Köszönöm előre is!

Wet RinR Creative Commons License 2010.10.29 0 0 12802
Hasmenés-hányás esetén először is fontos az általános állapot felmérése. Ha a cica melegnek tűnik, bágyadt, étvágytalan, vagy folyamatosan hány, akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha a tünetek ellenére élénk, enne is és normális a testhőmérséklete, akkor lehet várni 1-2 napot, hátha maguktól elmúlnak a tünetek. Ilyenkor fontos a diéta (12-24 órás koplaltatás, utána sovány főtt csirkehús, joghurt, kefír). Ha a diéta ellenére nem változik az állapota, akkor feltétlenül meg kell mutatni az állatorvosnak. Ha a tünetek megszűnnek, akkor még legalább 2-3 napig folytatni kell a diétát, majd fokozatosan (!) kell visszatérni az állat normális étrendjéhez. Fontos azt is figyelembe venni, hogy egy kölyökcicának sokkal kevesebb tartaléka van, mint egy felnőtt állatnak, ezért már egy 24 órás hasmenéses-hányásos kórfolyamat komolyan legyengítheti és a kiszáradás miatt akár életveszélyessé is válhat az állapota.
zsolt
Előzmény: capricorn18 (12797)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12801

Természetesen nem vagyok orvos, de van egy nagyon jó állatorvosunk, akivel jó a kapcsolatunk, s bízunk benne.

 

Sok évtizedes macskatartói tapasztalatom alapján mondhatom, hogy a macskák igen könnyen hánynak, pl. akár egy fűszáltól is, vagy ha túlzabálják magukat. Még viccelődni is szoktunk azon, kinek honnan és hová hány a macskája.....:)

 

Igazad van, a kajaváltás is okozhat átmeneti panaszokat (hányás, hasmenés), sőt a stressz is, amikor a cica új helyre kerül, mint az alábbi esetben is, s mint ahogy azt már én is tapasztaltam hasonló esetben.

 

Az biztos, hogy ha 1-2 napon belül nem javul a helyzet, orvoshoz kell fordulni.

Előzmény: Ulficsek (12800)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12800
Nem tudom, mert ha a cicánál hányás is van, akkor az komolyabb.A kamilla legroszabb esetben még kihanytatja és kiüritteti a beleiből azt ami megártott,feltéve , ha nem komolyabb.A kajaváltás is okozhat sok galibát. És ha érzékeny valamire?
Előzmény: boci boci tarka (12799)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12799

Én a hasmenés miatt passzírozott főtt csirkemájat (esetleg benne főtt grízzel)ajánlottam neki, ezt nekem egy állatorvos tanácsolta ilyen esetre.

Persze ez is leginkább tüneti kezelés, de nálam az enyhébb esetekben végleges megoldást, gyógyulást jelentett.

Előzmény: Ulficsek (12798)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12798
Mindenképpen orvost, de nem árt a koplalás és itass vele legalább kamilla, körömvirág teát,ha nincs sima fekete teát(csak gyengét), csalán, menta, mindenesetre ami nem epehjtó v. kimondottan valami humán betegségre.Fecskendővel be tudod adni.
Legyen langyos, ne hideg!Ha csak gyomorrontás, akkor segít.
Előzmény: capricorn18 (12797)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12797
üdv mindenkinek
Segítségre lenne szükségem.
Édesanyám a múlt hét pénteken kapott egy 9-10 hetes kiscicát. (perzsa keverék)
Tegnap óta hasmenése van és tegnap hányt is. Mi lehet ez? Mi fogváltásra gyanakszunk, de tanácsra lenne szükség, hogy mit lehetne tenni a hasmenés ellen? Étvágya ugyan úgy van mint eddig, de többet alszik és az előbb említett tünetek.
Választ előre is köszönöm!!!
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12796
Költözzünk át a Maine Coon topikra, vagy a Kedvenc cicáinkra, ne OFF-oljunk:)))
Előzmény: cicómicó (12795)
cicómicó Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12795
Hát igen, nem voltam sosem nagy fotós, még gépem sem volt amig macskáim nem lettek.Nagyon sokmindenre tanitottak meg.
Előzmény: Ulficsek (12794)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12794
Nagyon köszönöm! Én is megnéztem a képeidet, fantasztikusak! Én nagyon szeretek képeket nézegetni, főleg macskás képeket,olyan pózokat tudnak produkálni, hogy fotómodellek tanulhatnának tőlük.
Előzmény: cicómicó (12793)
cicómicó Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12793
Nagyon szép képek.Az a szép kékesszürke cicc a leggyönyörübb.
Előzmény: Ulficsek (12791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!