Keresés

Részletes keresés

sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12456

Üdv !

 

Na látod szerintem itt kezdődik a próbléma , amikor a nemtörödömség jele mutatkozik egy eladó szerv részéről !

Irok Neked két saját pl-t .

Amikor a dvd lejátszó bejött az országba akkor vettem egyet 135.000 ft-ért , két nap múlva amikor becsuktam a lemezajtót magától kinyílt , aztán be-ki amíg ki nem húztam a 220-ból .

Visszavittem és három napig vizsgálták mire kicserélték mert panasonic csak úgy nem romlik

el ebben a kategóriában .

 

A másik amikor az obiban vettem egy kis multifunkciós gépet potom áron az is behalt 3 hónap után .

Visszavittem megsem kérdezték mi baja , nem megy kész .

Kérdezte a nő pénzt , vagy másik gépet kérek - hezitáltam - erre a nő : pénzt mert ez is megy a szeméttömöritőbe , nincs javitás kuka van !

 

HOPPÁ !

 

karesz

 

Előzmény: ottofon (12453)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12455

Agroforgban van amcsi briggs moci, önindítóval valami 56 ezer körül van az ára.

Előzmény: actionman26 (12444)
ottofon Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12454

Jó ötlet, de bakker teszek hozzá kb egy huszast és kapok kapok hozzá egy 6 kapatagos szerkezetet is. Lehet megveszem, de előtte megnézem élőben. Tényleg jó ez a moci?

Előzmény: actionman26 (12444)
ottofon Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12453

smatka: előbb tiz percig írtam hozzászólást és véletlenül bezártam az oldalt :(

A lényeg: ma visszavittem a cora-ba a gépet. Szó nélkül visszaadták a pénzem. A gépért kijött egy pasi egy békával és segített kivenni az autóból (pontosabban egyedül kivette).

Az ügyintéző csaj bele se nézett a dobozba, lehetett volna benne a 15 éves szevafém gépem is. Visszaadták a pénzt szó nélkül. először másik gépet akartak adni, de mondtam hogy elment a bizalmam és még gondolkodnék mit vegyek, ezért pénzt kértem. Az üres garijegyen kicsit csodálkozott, de nem szolt, sőt én mondtam hogy legközelebb töltsék ki mert én is csak otthon vettem észre hogy a doboz alján volt.

Leírta a hibalapra hogy folyik a hajtóműolaj és hogy a motor beállt használat közben.

Ha javasolhatom még szombaton próbáljátok ki, és nézzétek meg minden rendben van-e, mert a mienk is két és fél óra használat után adta meg magát. fél óránként pihent a gép, és 2 nap alatt ment bele ennyi, szóval nem volt agyon használva. Sőt, első beindításkor 20 percig alapjáraton járattam.

Előzmény: samatka2 (12405)
kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12452

Elküldtem a rajzokat, nézd meg a fiókodat. a 6-os 7-es képet ki kell vágni, összeilleszteni, és 1 az 1- ben körberajzolod a lemezen.

Ha gondod van szólj.

Előzmény: sir.charles13 (12451)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12451

A kapagépnél nem tudom , de én utoljára W 50-es IFÁ-n csináltam hüvelyezést ahhoz lehetett kapni csak hüvelyt .

A tulaj megvette , de az biztos hogy nem csináltatta forgácsoló műhelyben .

Amúgy ajánlom az AGROROSZI bolt webes részén néz körül , majdnem mindenfajta géphez van rengeteg alkatrész .

 

karesz

 

Előzmény: kazstom (12450)
kazstom Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12450

Köszönöm szépen a választ! :)

 

Nos tényleg erre voltam kíváncsi, nyilvánvaló, hogy felhasználó oldalról jönnek elő a valódi tapasztalatok, nem pedig a bolti eladótól! :) Meglepődtem a Hondán, azt hittem az minőségi. A Briggs motorral nem volt sok bajunk, ugyan nem új gépként vásároltuk, de megkímélt volt nagyon. Csak ugye utána annál többet használtuk, és sajnos elkopott a hengere. Így aztán az olaj és üzemanyagfogyasztás is megnőtt. Ez egy régi 4 LE-s motor volt, túlméretes alkatrész nincs hozzá, csak hüvelyezni lehetne, de azt csak komplett generállal válallják. Máshol nem érdeklődtem egyenlőre. Gondolom egy-két forgácsoló műhely elvállalná magába a fúrást+hüvelyezést is. Csak ugye el kell gondolkozni rajta, hogy mi és hol éri meg. Egy új motor jó időre biztos működést garantálhat. :) Egyébként tényleg nem volt sosem dugulás, és jó pár munkaórát dolgozott a motor. Egyetlen hátrányaként tüntethető fel, hogy nem lehet a hengert külön cserélni, illetve leszerelni, az egész blokk egyben van. Túlméretes dugattyút vagy gyűrűt nem készítenek hozzá. Így a felújítás okoz nagyobb fejtörést.

 

Van esetleg valaki akinek a gépén végeztek már hasonló felújítást?

 

Minden jót kívánok!

 

Üdv.

Előzmény: actionman26 (12444)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12449

Szia Kosi !

Szerintem vagy feküdj le , vagy verjél be egy felest !!

Hátha akkor megy az irás !

HE-HE-HE

 

karesz

 

Előzmény: kosi 73 (12445)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12448

Nekem is Quantum xm 55-ös van !

Semmi baja NEM eszi az olajat , és ahogy a jó múltkor írtam a benzin fogyasztással is elégedet vagyok .

Nálam elég kemény föld van de 6 taggal simán lebirkózta .

Szóval szerintem jó kis motor .

 

karesz

 

Előzmény: actionman26 (12444)
fodifodi Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12447

Sziasztok !

 

Érdeklődni szeretnék ,hogy krumpli ültetésnél hogyan válasszam meg a sortávolságot,hogy

töltögetésnél a rotakapa kereke ne a krumpli sorra essen,

norbec25 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12446

HAliLenne egy olyan gondom,hogy szereztem  egy szentkirályi kf-04-es ágaprítót!A baj az,hogy az én rotámnak a harangja 85mm és12borda a aprítóé 110mm és6 borda!Lehet e rá valahol kapni kisebb kupos tárcsát vagy esztergáltassam le a megfelelő méretre?vagy keressek egy szentkirályi rota motort hozzzá?esetleg nincs valakinek egy felesleges szentkirályi kf-04 motor kapcsolóharanggal,emberi áron?

kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12445

Már írni sem tudok!

Most nézem, hogy egy kicsit viseltesek a rajzok, mert azóta már csináltak egy párat ezek alapján.

Remélem azért a lényeg fog látszani.

Előzmény: kosi 73 (12443)
actionman26 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12444

Én az enyémet ma vittem szerelöhöz,de a tecumseh motoros kapámmal majd nem elzavart.Nagyon nem szeretik ezt a motort.Annó mikor megvettem nem értettem hozzá.Nagyon sok bajom volt már vele és eladni sem tudom.Azon felül,hogy nehezen indul elromlott a berántó szerkezete.Vettem ujjat boltban hozzá 6000ft körül volt.Második rántásra elhajlottak a körmök benne.Nagyon silány minöségü alkatrészeket forgalmaznak.Hiába olcsó,de te is tudod olcsó húsnak híg a leve.Szóval erröl én lebeszélnélek.Hondákról annyit,hogy ha vissza olvasol minden honda motornál a karburátor eldugulás stb hiba jön elö stb és egyébként ma azt mondta a szerelöm(stihl szakszerviz),hogy gyenge motorok.Minden szerelö briggs motort ajánl söt még az eladó is attól függetlenül,hogy a honda drágább.A szerelö azt mondta ehhez legalább 10 évig nem kell hozzányúlni és vegyek én is ezt az Rk-2 es kapámra:

http://www.kertigepbolt.hu/motor/kapalogep-motor/briggs&stratton_xm_55_quantum_benzinmotor.html

Előzmény: kazstom (12437)
kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12443

Üdv Mindenkinek!

Karesz! Megvannak azok a rajzok, meg fényképek amiket csináltam a töltögetőről.

Mindjárt beskennelem és elküldöm e-mailben, csak 1 picit később, mert a két terelő lemez nem fér rá az A/4 lapra, í még le kell rajzolnom és méretezni.

sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12442

Kivétel az elöbb említett markett-ben !

 

Előzmény: Törölt nick (12441)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12440

Van igazságod ! De ha visszaolvasol nagyon sok oldalt akkor rájösz hogy itt sokan vagyunk olyanok akik tudjuk hogy a szar az szar !

De próbálunk rajta segíteni , és másoknak amikor kérdeznek dolgokat .

Engem igazából az szokott bosszantani amikor beirnak emberek egy dologban , de megsem próbált előtte visszaolvasni legalább egy-két oldalt ! ( nem Te )

És csak nyomja , meg nyomja a saját dolgát , és amikor irunk neki akkor meg fikázik .

Na mindegy !

 

Hagyjuk ezt a témát , csak ennek kikellett jönni !

 

karesz

 

u.i. sajna már nincs magyarországon olyan ipar amilyen 20 évvel ezelőtt ezért van ennyi lom!

 

Előzmény: Rort (12434)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12439

Garis hiba után már ingyen van a beüzemelés :-)

 

A kerékpár beüzemelése is tényleg durva, de olyan helyen kell venni, ahol ezért nem kell külön fizetni.

Előzmény: Törölt nick (12438)
kazstom Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12437

Üdv Mindenkinek!

 

Van egy RK-02 rotációs kapánk, és egy 4LE-s Briggs motor van/volt rajta. A motor már nagy elkopott, és a felújítás ára közelíti egy új motor árát. Egyik boltban csak Briggs, és Honda motort tudnak adni.

 

Keresgéltem azonban néhány webáruházban, és egy helyen találtam Tecumsech motorokat árusító oldalt. A http://www.tecumseh.hu/ címen megtalálható több típus is, olcsóbban mint amit ajánlottak(szállítási költséget nyilván rá kell számolni). Azt szeretném kérdezni, van-e a kapálógépén valakinek ilyen motor és mik a tapasztalatai róla? Megfelelő-e az alkatrész ellátás, voltak-e gondok vele, stb. ?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Minden jót kívánok!

 

Üdv.

Dolmi mackó Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12436

"Amúgy az anyám vett nekünk tavaly gáztűzhelyet a tecsoba akciósan , mondák jővőhétre meg lesz a garancia jegy .

Két hét múlva magától leperget a festék róla , a négyből két fej mükődőt !

Vissza mentem én ahol még ők voltak felháborodva hogy hogyan merek én kérni garijegyet egy akciós termékre .

Na ennyit az akciókról meg a ki nem tőltött garijegy , és társairól !!"

 

Tűzhelyre szerintem csak akkor él a gari, ha szakember üzemeli-köti be.

Ennek sajnos elég nagy költsége van, én egy 55 ezres indesit tűzhelyet vettem (legalapabb tűzhely, ennél olcsóbbat nem szabad venni, mert ipíri hulladék), felhívtam a beüzemelést végző céget, majd mondtak egy közel 20 ezres árat, végül én kötöttem be, a garanciát buktam, viszont a beállítoshoz, bekötéshez minden le volt írva a tűzhely papírjaiban.

Előzmény: sir.charles13 (12425)
apii Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12435

Nem vettem magamra, csak én is leírtam a tapasztalatom. :-)

Előzmény: sir.charles13 (12433)
Rort Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12434

Üdv!

Az Én véleményem az, hogy nehogy már Én kérjek elnézést, mert nem lehet ma Magyarországon minőséget gyártani. Félre ne érts patrióta vagyok, de ami nem képviseli azt a minőséget, amit 20-30évvel ezelőtt már felállítottak mércének, azt nem fogom isteníteni.
Egyértelmű a helyzet, sokkal többen használnak gépet, mint ahányan szerelik is.  A véleményem és ezt vállalom is, hogy a mai hajtóművek a közelébe se szagolnak pl.: a 20évvel ezelőtt gyártott Szegedi hajtóműveknek, de lehetne rengeteg pozitív példát felhozni...sajnos mostaniról nem tudok.
Ui.: Ha mégis bárkit megbántottam volna, akkor elnézést, természetesen senki se akartam.

Előzmény: sir.charles13 (12425)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12433

Én arra gondoltam , és nem Veled kapcsolatban , hogy egy személyben minden fémes szakmához ért !

Mert úgy ír véleményt mintha ezeket a szakmákat olyan magas szinten űzné hogy ránézésre megmondja mi a jó , és mi szar !!

Miután az előbb elküldtem ezt a hozzászólást már rájöttem hogy félreérthetően fogalmaztam.

Ja és az előbb kifelejtettem , hogy olyan is van ( ha visszaolvasol pár oldalt- meg sokat ! )

aki ír egy témában ...

A hozzászólás elején fikázik , majd a végén mé mindig ugyan abban meg dicséri ugyan azt !

Tehát egyik szavával agyon vágja a másikat !!

 

karesz

 

Előzmény: apii (12432)
apii Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12432

"De azt nem értem hogy itt nálunk a fórumon vannak olyan emberek akik Öntő , Lakatos , Esztergályos , Maros , meg minden fémes szakma egyben !!"

Aki valamelyik szakmához ért, az mindegyikbe bele tud szólni!

A másik dolog az, ha valaki véleményt mond, azt úgy tegye, hogy legyen valami összehasonlítási alapja.

Én összehasonlítom a szentkirályit a marcival.Egy kaptafa!Mindegyik trehány munka!Ettől még elment nekem is hét évet a gyári hajtásház, és most cseréltem a belét.A minőségről annyit, hogy még a bronzkerék belseje is zárványos volt, és a bronz kerék mellett volt egy nagyon gyanús varrat.Vagy a bronzot lőtték neki a tengelynek, vagy a bronz kereket akadályozták meg az elcsúszás ellen. Ezt én csak ci..ny munkának hívnám!Szerintem!

Előzmény: sir.charles13 (12425)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12431

Az jó !

Én leszek a házaló ügynököd !

A Kosit meg beszervezük kiegészitő gyártónak , főként hogy cifrább kultivátort gyárt otthon mint a gyárban a gépek .

 

Albertjani !

 

Akkor Neked szerencséd volt velük mi vettünk lapra szerelt ágyat amibe iróasztal elemei is bele voltak keverve .

Miután visszavittük közölték hogy a keresztfater a hülye a szakmájához mert nem tudja összerakni .

Hozzáteszem 65 éves , és világéletbe gyakorló asztalos .

 

karesz

 

Előzmény: adingos (12428)
albertjani Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12430

Ha nem minőségi- vagy szépséghiba miatt volt akciós a termék, ugyanolyan garancia vonatkozik rá, mint a többi termékre.

 

Varázsmondatok ilyen helyzetekre:

 

-Ne kelljen már a fogyasztóvédelemhez fordulnom!  vagy : -Ha én egyszer felhívom a fogyasztóvédelmet!

-Merre található a vásárlók könyve?

 

:)

 

A garanciajegyet olykor direkt hiányosan vagy rosszul  töltik ki, mert akkor nem érvényes a garancia. Erre oda kell figyelni vásárláskor. És számlát kell kérni, nem blokkot.

 

Mi még annak idején (kb 5 éve) a gyöngyösi teccóban akartunk mosógépet venni, ott volt akciós. Kérdeztem az eladót, hogy ha megveszem a gépet, segít-e felrakni a tetőcsomagtartóra? Válasz: ő nem hagyhatja el az áruházat, oldjam meg ahogy akarom.

Ugyanezt eljátszottam a teccóban lévő elektropont üzletben, az egyik eladó már rohant is a nagyobb kerekes kocsiért, kitolták rajta a mosógépet  az autóhoz, feltették ketten a csomagtartóra, és még borravalót sem fogadtak el.

A szakkereskedés még jobb, mert ott még tanácsokat is adnak a géppel kapcsolatban, van ahol szervizelik is.

 

 

Előzmény: sir.charles13 (12425)
albertjani Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12429

Arról nem is beszélve, hogy a teccó féle boltokban  csak addig számít az ember, amíg ki nem fizette a terméket. És a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el.

 

 

(Kivéve IKEA, mert ott még az utiköltséget is kifizették, /benzines fogyasztást számolva/ mikor visszamentünk egy hiányzó csavarkészlet miatt.)

Előzmény: adingos (12428)
adingos Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12428

Tökre igazad van. Osztom a vélaményedet. Épp ezért határoztam el, hogy nyitok egy szak kereskedést márkás, megbízható gépekből.

Előzmény: sir.charles13 (12425)
adingos Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12427

Agroforg, Budapest Táblás utca.

Előzmény: LakatosTarzan (12426)
LakatosTarzan Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12426

Köszi a tippet! Sikerült leszedni. Sajnos az előtét tengelyt is cserélni kell, mert koppott a fogaskerék és a kuplung csészét is, mert találtam rajta egy repedést a nyakánál. Honnan tudnék hozzá alkatrészt rendelni? Lehetőleg minnél olcsóbban.

Előzmény: gyusy (12411)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12425

Üdv Mindenkinek !

 

Előre bocsátom !

Nem szeretnék belecsapni a lecsoba , mint a múltkor az audival !

De azt nem értem hogy itt nálunk a fórumon vannak olyan emberek akik Öntő , Lakatos , Esztergályos , Maros , meg minden fémes szakma egyben !!

Vagy nem tudom , ide találnak lefikáznak minden gépet és evvel a gazdát is , hogy hozzá nem értő stb .

Az eszükbe sem jut hogy esetleg azzal a fika géppel sok éve sok földet megművelt .

 

Ezzel sem akarok senkit megsérteni !! , de mikor jönnek már rá az emberek hogy minden super-hiper market csak a gagyizásból él !!!!!!!!!!!!

Nem véletlenül vannak szakboltok .

Amúgy az anyám vett nekünk tavaly gáztűzhelyet a tecsoba akciósan , mondák jővőhétre meg lesz a garancia jegy .

Két hét múlva magától leperget a festék róla , a négyből két fej mükődőt !

Vissza mentem én ahol még ők voltak felháborodva hogy hogyan merek én kérni garijegyet egy akciós termékre .

Na ennyit az akciókról meg a ki nem tőltött garijegy , és társairól !!

 

Lehet most egy páran nem kedvelnek , de azt gondolom a régi társak értik miről beszélek !

 

karesz

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!