Keresés

Részletes keresés

niamano Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5721
Sziasztok!

Nem tud valamelyikőtök kertészeteket/internetes boltokat Angliában(London)?
Megyek ki 2 hét múlva és szívesen körbe néznék, de fogalmam sincs merre.



Köszi!
Nia
jozso48 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5719
Ki ismeri ezt a gyümölcsöt?
jozso48 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5718

A narancsfám olyan dönpingben virágzik,hogy az egész udvaron érezni lehet illatát.

Beértek a mirtuszlevelű narancs termései,az idén több mint 70 db mandarin méretű

gyümölcsöt nevelt a kis fám.Egy kis off a kaktusz is tele virággal.

jozso48 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5717

Álltalában nem árt a levelek permetezése nyáron,de nem mindegy ,hogy mikor és

hol.Ha szobában tartod és száraz a lakás,akkor kimondottan előnyös,viszont ha szabadban van és ekkora fa miért ne lehetne ott,akkor nem feltétlen muszály.

Ez esetben viszont kora reggel célszerü,hogy ne maradjon vizcsepp rajta,ha a nap megsüti,mert a cseppek helyén perzselődhet.Az sem jó,ha már tűz a nap és hideg

vízzel lespricceled. Nem feltétlen kell a szabadban permetezgetni a port meg az esővíz úgyis lemossa róla.Inkább a rendszeres öntözésre és tápoldatozásra kell

nyáron odafigyelni.

Előzmény: Vietnamiveteran (5713)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5716

 Arra nagyon ügyelj,hogy a tálba a cserép alatt ne maradjon víz mert a pangó vizet a citrusfélék nem tűrik ill.kénytelenek és a gyökerük bánja.Már attól is lehet levélsárgulás,az áttültetéstől is,ha nem elég óvatosan végezted,de lehet túl sava-

nyú talajtól is és vashiánytól is.A vashiány nálam a savanyú talaj miatt szokott bekövetkezni,amióta nem savanyú talajt használok nincs ilyen gondom.

 Viszont biztató,hogy szépen hajt,így egyenlőre nem tennék egyebet vele,mint a szokásos ápolás(öntözés,tápoldatozás)

Egyébként muszály az a fránya tálca alája?ugyanis ha az nem lenne ott nem tudnád túlöntözni.Én soha nem használok ilyet.

Előzmény: HOL (5710)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5715
Szerintem nem kell,de ha már megvan felválltva használdd el azt is.
Előzmény: petya71 (5708)
aniggina Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5714
Sziasztok!
Az én citromfám kb.160 magas, már 5 éve élünk együtt, de egyetlen egyszer sem permeteztem a levelét. Rendesen locsolgatom, tápoldatozom, és havonta egyszer beteszem a zuhany alá, hogy lemossam a port a leveléről. Most második éve, hogy terem, az eddigi eredmény kb. 30 centi hosszú új hajtások, két citrom és négy virág.
Vietnamiveteran Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5713
Sziasztok , mult héten kaptam ajándékba egy kb 1.5 m magas citromfát , 4-5 szép nagy citrom van rajta , azt szeretném megkérdezni,hogy valaki mondta ,hogy naponta töbször vízzel permetezzem a leveleket ,mert azt szereti ,szóval a kérdésem ,hogy tényleg így van ,vagy nem e ártok neki ha naponta töbször vizzel permetezgetem. Köszi ha válaszoltok visszaolvastam elég sokat de erre nem nagyon találtam választ.
ragusa Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5712

FREDDY mikor hallottam a melegrekord hiradast rogton radgondoltam es a novenyeidre .

 Csodasan szep a citromfad.  

 

Eltudom kepzelni  az illatat  . Isteni.

 Az enyemeket --- par db, naponta tobbszor szagolgatom bar csak par viragocskam van . Ma citruslocsonap van , ma kapnak tapanyagot.

 

 Vettem en is , vuxalt egy literest mert az igy a leggazdasagosabb. Mer a kisebb kiszereles sokkal dragabb. ez igy 990 ft volt NAGYON sokaig jo lesz mas novenyeknek is adok belole.

 

  Kepzeld el, egyetlem szem sargamimoza --acacia-- szepen novekszik, azota miota , a kis meleghazam foldjebe kiultettem . Cserepben csak sargult es sinylodott mar majdnem lemondtam rola . Ott valoszinu leg megtalalta a neki valo tapanyagot. nem akarom elkiabalni de nagyon orulok neki .

Előzmény: Freddy56 (5709)
ragusa Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5711
HOl.... mindjart jonnek a főszakik es segitenek neked .Legy turelmes .Nekem lenne otletem de en is csak kezdo vagyok.))
Előzmény: HOL (5710)
HOL Creative Commons License 2008.05.28 0 0 5710

sziasztok

egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek

pár hete átültetett citromfát és a  régi levelei elkezdtek sárgulni (a bal alsóak)

(locsolni kb 2 naponta szoktam annyit hogy az alatta található tálkába megjelenjen a víz ) , viszont rengetek újj hajtást is hozott ,amit persze nem tudok hogy mit is kellene e esetleg lecsípnem

vagy hagyjam úgy ahogy van ?

 

 

 

Freddy56 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 5709



Sziasztok!
Ma megdől itt az országos meleg rekord, a hivatalos mérés 34 fok. A citromfám is ráérzett! A virágokat 150-ig számoltam, majd azt gondoltam: "számolja, aki ráér!". A tőle kb. 2 méterre lévő pihenőhelyen isteni virágillat érezhető.
Tudom, hogy túl sűrű, ritkítani kellene az ágakat, meg azt is tudom, hogy túl kopaszak az ágak, de mit tegyek, inkább bimbókat hozott, mint új hajtásokat, leveleket. Amely ágakon nem marad citrom, és ezzel ritkítást érek el, kivágom.
(Marika: ne irigykedj, Neked is lesz ilyen citromfád előbb-utóbb - nálam ez az eredmény már több, mint 30 évi munka sikere).
petya71 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 5708
Szia Jozsó. két hete végre sikerült vegyek volldüngert,azóta 2-szer locsoltam vele a cirusaimat(meg a paprikáimat is :) ) és mintha megtáltosodtak volna,minden beindult,még a kumkvátom is ami már nagyon aggasztott.egyzóval nagyon köszönöm a tanácsodat.volna még egy kérdésem a citrusokkal kapcsolatban,mégpedig az,hogy a voldünger mellett kell-e használnom valamiféle citrustápot is?
aniggina Creative Commons License 2008.05.27 0 0 5707
Sziasztok,
a héten rendeltem banán magot, időm tenger, ráérek szórakozni vele, kipróbálom. Két napja azon gondolkozom, hol lehet a banánban a mag, mert én még nem találtam. Ha valaki tudja, írja meg. Van még egy csodálatos másfél méteres citromfám. Három éve nem volt átültetve, általános virágföldben van, és a szobát se hagyta még el. Egy időben nekem is hullajtotta a levelét elég rendesen, de mióta rendszeresen tápoldatozom trópusi növényeknek való oldattal, mintha kicserélték volna. Az idén kb 40 centit nőtt és tele van virággal. A pangó vizet viszont utálja. Nekem egy citromom már ráment arra, hogy nem volt kifúrva a cserép alja, és nem tudott a felesleges víz elfolyni. Pedig eléggé vízigényes növény.
Yager001 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 5706
Maradtam a cserépnél! Vettem egy közepes cserepet a banánfának! Nagyobb mint a régi, így remélem jó lesz! Kivettem a földlasztit és egy az egyben átraktam az új helyére! Utána kapott friss földet, feltöltöttem vele, majd kapott egy kis tápoldatos vizet! Ja...a cserép aljára raktam köveket!!
Várom az eredményt!
Arth_ur Creative Commons License 2008.05.27 0 0 5705

Természetesen. Minél jobban tud nőni, erősödni, annál többet.

Érdemes télre kiszedni 1-2 kicsit, és fagymentes helyen teleltetni arra az esetre, ha a kiültetett tő nem élné túl a telet.

Előzmény: A77 (5704)
A77 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 5704
Üdv!

A Musa Basjoo, hoz kis sarjakat amivel szaporítani lehet?
Arth_ur Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5703

Kb egy hete írtam le az 5622-ben a tanácsaimat.

A fotó alapján annyit tennék  még hozzá, hogy ez a dézsa nekem felejtős. Minél hamarabb teszed át normális cserépbe, annál jobb a növénynek is, neked is.

Előzmény: korrektek (5700)
Arth_ur Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5702

Ha cserép helyett használod, kiválóan ültethetsz a kaspódba olyasmiket, amiket nem kell átültetni a nevelése során. Lehet ez egynyári (egy szezonos) virág, kiszedhető hagymás (nárcisz, tulipán), pletyka (Tradescantia) vagy hasonló, amit úgyis a hajtásvégek legyökereztetésével újít meg az ember.

De olyan növénnyel, amit hosszú évekig nevelsz (akár fás szárú, akár évelő tő) szerintem se kísérletezz!

 

Esztétikai megfontolásból (kompromisszumként) a lakásban én is használok kaspókat, DE: szigorúan csak széles, lapos aljut; akkorát, amibe nem szorul bele a növény teljesen normális cserepe.

Praktikusan magasított oldalú cserépalátétként használom őket, de külön oda kell rá figyelnem, hogy ne maradjon pangó víz bennük!!! (Egy cserépalátétben magától is észreveszi az ember, ezeket viszont minden locsolás után külön ellenőrizni kell.)

Előzmény: Yager001 (5692)
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5701
köszi
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5700
 

Sziasztok, múlt héten kaptam hasznos infókat a citromfánkkal kapcsolatban, most bemásolnám a képet a fáról+az első hozzászólásomat, így talán még részletesebb infókat tudtok adni, de az eddigi segítségeteket is köszönöm

 

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, remélem tudtok a problémámban segíteni.

Van egy citromfánk 6-7 éve. Legalább 5 éve nem lett átültetve, mert úgy gondoltuk elég nagy dézsában neveljük. Utóbbi években egyre gyötrelmesebben néz ki szegény. Leveleit 2/3 részben eldobta, sok ágon teljesen nincsen levél. A növény egyik oldalán vannak csak levelek, de azok meg úgy nézem korcsosan nagyok. Néhány ág túlzottan hosszúnak is tűnik, ritkás, tehát nem mutat szegény valami rendezett képet. Alulról is fel van kopaszodva, szerintem az alsó ágak elszáradtak. Él a növény, csak úgy érzem valami nagyon nem stimmel nála. Virágokat eldobja. A talaja teljesen tömör, talán kicsit mohás is. Nem tudjuk mit tegyünk vele. Kb. 50 cm átmérőjű kő dézsában neveljük, elképzelhető a dézsa alja nincs kifúrva. A növény kb 80 cm magas lehet.

Nem mertünk hozzá nyúlni, ezért is örülök e fórumnak, remélem tudtok segíteni.

Interneten olvasom milyen föld kell hozzá, itt azt írják A típusú, amott B vagy C típusról írnak, totál káosz.

Szerintem metszeni is kéne,+ még a házban van.

Tavasz elején dobálta a leveleit, de most már nem nagyon igaz nem látok nagyon erős hajtásokat sem. Télen világos helyen kb. 10 fokon tartottuk.

Legyetek kedvesek segíteni!

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam.

petya71 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5699
miután feltöltötted a képet,mellette fogsz látni egy "beszúr" szócskát.na arra katt rá és megjelenik a kép :)
Előzmény: korrektek (5698)
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5698
miért nem sikerül felraknia képet
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5697
csak sikerül feltölteni
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5696
.
korrektek Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5695

Sziasztok, múlt héten kaptam hasznos infókat a citromfánkkal kapcsolatban, most bemásolnám a képet a fáról+az első hozzászólásomat, így talán még részletesebb infókat tudtok adni, de az eddigi segítségeteket is köszönöm

 

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, remélem tudtok a problémámban segíteni.

Van egy citromfánk 6-7 éve. Legalább 5 éve nem lett átültetve, mert úgy gondoltuk elég nagy dézsában neveljük. Utóbbi években egyre gyötrelmesebben néz ki szegény. Leveleit 2/3 részben eldobta, sok ágon teljesen nincsen levél. A növény egyik oldalán vannak csak levelek, de azok meg úgy nézem korcsosan nagyok. Néhány ág túlzottan hosszúnak is tűnik, ritkás, tehát nem mutat szegény valami rendezett képet. Alulról is fel van kopaszodva, szerintem az alsó ágak elszáradtak. Él a növény, csak úgy érzem valami nagyon nem stimmel nála. Virágokat eldobja. A talaja teljesen tömör, talán kicsit mohás is. Nem tudjuk mit tegyünk vele. Kb. 50 cm átmérőjű kő dézsában neveljük, elképzelhető a dézsa alja nincs kifúrva. A növény kb 80 cm magas lehet.

Nem mertünk hozzá nyúlni, ezért is örülök e fórumnak, remélem tudtok segíteni.

Interneten olvasom milyen föld kell hozzá, itt azt írják A típusú, amott B vagy C típusról írnak, totál káosz.

Szerintem metszeni is kéne,+ még a házban van.

Tavasz elején dobálta a leveleit, de most már nem nagyon igaz nem látok nagyon erős hajtásokat sem. Télen világos helyen kb. 10 fokon tartottuk.

Legyetek kedvesek segíteni!

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam.

ragusa Creative Commons License 2008.05.26 0 0 5694

Szia Attila ,, a kumkvat erdekes modon kisse visszzoldult,de ha teljesen megerik akkor narancssarga es edes.

 Csak a foto kedveert lett előre huzva a ket citrom kulonben vedett helyen vannak. Itt idonkent eleg durva szelek vannak.

Előzmény: guran3 (5688)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 5693

Ha cserépként használod az más,akkor tégy az aljára drénanyagot és ültesdd bele

a növényedet,de azt kalkuláldd be,ha kinőtte úgy kell a kaspot letördelni róla ugyanis nem tudod kiütni belőle a földlabdát mint egy normális cserépből,eleve

nem jó a formája.Még egy normál cserépbe is néha úgy befeszülnek a gyökerek,

hogy épp elég kiütni úgy ,hogy a földlabda egybe maradjon(hisz ez a cél),ennél

meg ez lehetetlen a köcsögszerű alakja miatt.Én falhoz vágnám és jó lenne a cserepek aljába drénnek(tudom ahhoz meg túl drága)Tiéd te döntesz.

Előzmény: Yager001 (5692)
Yager001 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 5692
Értelek! A Citromot akkor egyenlőre hagyom! Vettem most neki tápoldatot, azzal fogom locsolni. Pár hozzászólással korábban beszéltetek róla, ha jól emlékszem akkor egy képet is linkelt valaki.

A kaspóval akkor lehet nem kéne kockáztatnom....mondjuk említetted, hogy nincs lyuk az alján..az enyémnek van......akkor is felejtős?
Előzmény: jozso48 (5691)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 5691

Szerintem se kéne a citromot most áttültetni,tápoldatozdd és majd szép lassan nő a gyümölcs(ha nem dobja le) de az még nem lenne gond legalább jobban fejlődne a fácska.A banánt viszont célszerű áttültetni,meg fog lódulni utánna.

A kaspót meg annak a fejébe kéne húzni aki kitalálta és kalapácsal fejbe vágni.

A kaspó nem más mint divathóbort,de a növénynek abból haszna nincs,de kára az lehet,főleg ha nem lyukas,akkor gyakorta elrothad benne a növények gyökere,

azután persze a növény is.Ajándék tárgynak találták ki és a hőlgyek örülni is szoktak neki,utánna belegyömöszölik a kedvenc virágjukat és bánkodnak,hogy vajon mért pusztult el a szerencsétlen.Ezen csak a gyártók és a kereskedők nyerészkednek,rá is beszélnek mindenkit,akit csak lehet és ráadásul elég borsos áron is adják őket.Azért vagyok annyira dühös rájuk,mert számtalan ismerősöm fordul hozzám tanácsért,mi baja lehet a növényének és gyakorta ez.Olyan orchideá-

kat képesek belegyömöszölni,amit még léckerettartóban is el lehet rothasztani,

gondoldd el ebbe meddig él.

Előzmény: Yager001 (5684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!