Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18320

Majd kiderül, mert már felvettem a kapcsolatot a szervezőkkel. Megkérdeztem tőlük.

Előzmény: geodo1 (18319)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18319

a hétforrásnál sem kell. ha nagyon szeretne az ember, akkor egy kb. 200 méteres sötét alagúton átmehet, annak az alján van egy kb. bokáig érő, jó hideg víz, nagyon jó élmény. de oda nem kell túra, én nem hiszem, h ebben a dologban erről volna szó.

maguk a források sztem nem egy nagy truváj egyébként, elég alaposan meg van hypolva. viszont, az előbb említett alagút, meg az alagút végén található 'tó', az nagy élmény volt nekünk.

Előzmény: Flower2000 (18317)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18318

Innen szedtem ezt az ötletet, mert meg szeretném nézni a 7 forrást.

Előzmény: 'szti (18314)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18317

Hát mert 40 centis vízben kell majd gázolni. A pillangók völgyében nem kell. Voltam ott, de a 7 forrásnál nem.

Előzmény: geodo1 (18313)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.15 -1 0 18316

vagyis ha jól értem egyik sem. :))

Előzmény: 'szti (18314)
svarcne Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18315

Kedves Thunder940!

 

Idén mi is szeretnénk Rodoszon nyaralni-sajnos csak szeptemberben tudunk menni.Én is a wizzair-nél  foglalok,ahogyan te is tetted.Szeretnélek megkérni ha hazajöttetek irj pár sort a nyaralásotokról,praktikus tanácsokat szivesen fogadnék.

A kérdéseim ugyanazok lennének mint neked.

Válaszodat előre is köszönöm:)

Előzmény: thunder940 (18295)
'szti Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18314
geodo1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18313

Miből gondolod, h a 7 forrásnál zajlik ez? Nem inkább a Pillangók völgyének környékén?

Előzmény: Flower2000 (18312)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 18312

http://www.nikos-papas.nl/en/

 

Találtam egy ilyen oldalt, szerintem ez jó lehet, nem akarjátok kipróbálni? Nagyon dicsérik, a 7 forrásban zajlik ez úgy gondolom, én azt szeretném megnézni, mert nem láttam még, és talán ezzel a szervezéssel jó lehet. Mit gondolsz, te már biztos voltál itt a 7 forrásnál.

Előzmény: sun2005 (18311)
sun2005 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 18311

Szia!

 

Mi is júliusban megyünk, Falirakiba. Már többször voltunk ott, egyszerűen imádjuk. A közlekedés kitűnő, busszal mindenhová gyorsan el lehet jutni, a fő úton van egy-két megálló, rövid várakozás után mindig jön valamilyen busz ami Rodosz városába megy. A jegy ár 2 euró körül van, a végállomás a belvárosban van, közel a kikötőhöz. A tapasztalatom szerint érdemes az étkezést egyénileg megoldani, rengeteg taverna van ahol jobbnál jobb ételek vannak elérhető áron. A part gyönyörű, érdemes hajóval elmenni Symi szigetére, 1 napos program, aztán ott van az Anthony Quinn öböl és nem beszélve a fehér homokos Lindos-i partról amit meg kell nézni. Ami kellemetlen, az az esti hangzavar, rengeteg angol turista, aki nem éppen a szolid viselkedéséről híres, tisztelet a kivételnek.

 

Jó nyaralást

Előzmény: thunder940 (18295)
yolandra Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18310

Mi a sarki Local nevű bárban fordultunk meg sokszor az ottléteink alatt Ambassadorral átellenben, esténként jó volt ott koktélozgatni :) 

Előzmény: zr75 (18309)
zr75 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18309

Igen, ezt már foglaláskor jeleztem,hogy hova szeretnék látni.

Az athena utcájában az egyik tavernában sokszor vacsoráztunk.Egy idősebb hölgy vezette, igazából gyorséttetem jellegű volt,de jók voltak a napi menük.

Előzmény: yolandra (18308)
yolandra Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18308

Mi az Athenaban voltunk előző években, nem messze az Ambassadortól :) Szeretem azt a környéket, az Athéna nem is volt zajos hála égnek. 

Ja, egy tipp az Ibiscushoz: mivel L alakú az épület, nem csak a főépület szobáinak vannak tengerre néző szobái. A másik szárny szobái a mögötte lévő térre néznek (és egyben a tengerre is, de nem a strandra), ESZMÉLETLEN huzatosak. De annyira, hogy üvöltött a szél az ajtók alatt. Ottlétünk alatt (tavaly július vége) egész héten óriási szél volt a szigeten, képtelenség lett volna ott kimenni az erkélyre. És a kilátás is azért lényegesen gyengébb, mint az Elli Beach. Ha az Elli Beach-et szeretnétek nézni, szóljatok előre az utazási irodában, mert nem tudom, hogy ott helyben van-e lehetőség ezért cserére. 

Az egyetlen dolog, amit utáltunk az Ibiscusban, az az egyetlen, de pirinyó lift. Hárman már tele voltunk vele, ha beszállt mellénk valaki, nem indult a lift, mert túlsúlyt mutatott. A szálloda nagy, ezért állandóan sokat kellett várni rá. .

Előzmény: zr75 (18306)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18307

Szia!

 

Mi tavaly voltunk így, 10 napot.

A reptérről busszal Rodosz városba, onnan Falirakiba kb 10 percenként megy busz. Van egy bácsi, aki ott áll, és kiabál, hogy "Faliraki, Faliraki!", úgyhogy eltéveszteni sem lehet. Mi azt csináltuk, h a nagy tömeget elkerüljük -akikkel a reptérről jöttünk-, hogy megittunk a parton egy frappét, nézelődtünk egy fél órát, és csak aztán szálltunk buszra, volt is hely rendesen.

 

Pakolás: Feleannyi ruha, mint tervezeted. De, ami szerintem fontos, az a rengeteg testápoló. a sok sós víz, stb nagyon szárít, a nap süt, a szél meg fúj. (igen, az ötödik elem ment a tv-ben. :D)

 

Boltban simán be tudsz vásárolni, nem mondom, h nagyon olcsó, de jó. Van egy fura kis zsömleféle, amiből sokat összesütnek, szezámmaggal szórják, nekünk 2 napra elég volt egy ilyen adag. Minden bolt kínálata megfelelő reggeli téren is. Mindenképp vegyetek egy nagy adag tzazikit, az mindenhez jó. :)

 

Előzmény: thunder940 (18295)
zr75 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18306

Köszönöm az infót.Mi is tengerre néző szobában leszünk.Választásunk céltudatos volt nekünk is.A tenger és az óváros közelsége volt a tényező.Előző években a hotel ambassadorban voltunk.Jó kis hotel,csak kissé hangos a környéke éjszakánként,és amúgy is mindig az ibiscus előtti részen strandoltunk.

Előzmény: yolandra (18305)
yolandra Creative Commons License 2015.06.08 0 0 18305

Tavaly voltunk a családdal az Ibiscusban, meg voltunk vele elégedve. Pontosan nem emlékszem, hogy mikor kezdődtek az étkezések, reggelire 9 körül mentünk, vacsorára pedig általában 6 után. Ezekben az időpontoban mindig teljesen fel volt töltve a svéd asztal. Mi tavaly voltunk harmadszor :) Céltudatos választás volt az Ibiscus, az Elli beach a kedvencünk Rodosz városban, illetve az óváros is közel van hozzá, 10 perces sétával elérhető. Első körben a legfelső szinten kaptunk szobákat, de nem fogadtuk el őket, mert a tetőn lévő légkondi kültéri egységek zaja óriási volt. Szó nélkül cserélték a szobákat, elnézést kértek a kellemetlenségért, azt mondták, a szigetelést cserélik, azért volt az óriási zaj. 

A konyhájuk nekünk jó volt, kifejezetten ízletesen főztek, nem a szokásos ízetlen kontinentális vackok voltak. A személyzet kedves volt, takarítás rendben volt. A szobákból a kilátás fantasztikus (tengerre néző szobákat kértünk), ha megint Rodoszra mennénk, egyértelműen az Ibiscust választanánk.

Előzmény: zr75 (18298)
almaviva1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18304

Mi szeptemberben voltunk. Egyáltalán nem fújt a szél és alig hullámzott. Egy esős délután volt és utána másnap volt szél és hullám, de a következő napon már semmi.-

 

Előzmény: tonnni (18299)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18303
Előzmény: thunder940 (18301)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18302

át kell szállni. keress rá pontikos itteni hsz-eire, ő többször is linkelt már menetrendet. 

Előzmény: thunder940 (18301)
thunder940 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18301

Köszönöm szépen!

 

És a reptértől ( Diagoras ) Faliraki városához is mennek buszjáratok? Azt válaszolta nekem az apartman, hogy át kell szállni. :) 

Előzmény: tengerzold (18296)
zr75 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18300

Ez a hotel az ellie beachez van közel, ahol a földközi tenger van.A szél fúj,de nem vészes,a hullámok nem nagyok, fürödhető.A nagyobb hullámok az égei tenger parti szakaszon vannak.A két tenger a város csücskében találkozik az aqváriumnál-érdekes látvány.

Előzmény: tonnni (18299)
tonnni Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18299

Sziasztok!

 

Idén mi is Rodoszt választottuk,  elkezdtem nézegetni mik azok a helyek amiket meg kell néznünk. Hotel Aquamareba megyünk, esetleg volt már itt valaki? Több weblapon is azt olvastam egész nap fúj a szél és hogy emiatt nagyon hullámzik a tenger, ez mennyire zavaró?

zr75 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18298

Mi juliusban megyünk a neckermannal rodoszra 12 napra,ötödik alkalommal.Nagyon szeretjük a szigetet,a sok görög sziget közül ez jött be a legjobban.Most az ibiscus hotelt foglaltak le.Tudja esetleg valaki,hogy mikor van a reggeli és vacsora idő ebben a hotelben vagy információk a hotelről? Visszaolvastam de nem sokat találtam.

Előzmény: thunder940 (18295)
almaviva1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18297

Rodosz városától Lindoszig járnak a közvetlen buszok. Nem kell átszállni. Falirakiból egyenesen Rodosz Mandraki kikötőjéhez a végállomásra megy a busz és onnan is indul vissza. Nagyon érdemes (akár többször is) bemenni Rodosz városba, csodálatos hely. Érdemes még a másik irányba Lindoszba is elmenni, pazar a fellegvár és a kilátás. Kb. 2 € a buszjegy/fő/irány.

Előzmény: thunder940 (18295)
tengerzold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18296

Falirakiból közvetlen buszjárat van, nem kell átszállni.

Előzmény: thunder940 (18295)
thunder940 Creative Commons License 2015.06.07 -1 0 18295

Hellosztok!

 

10 napra fogunk júliusban Rodosz szigetén Faliraki városában megszállni egy apartmanban ketten.

A Wizzair-nél foglaltunk repjegyet + hotelt is.

Az a kérdésem lenne, hogy melyik a legolcsóbb módja annak, hogy eljussunk a városba? 

 

Említették a buszokat, ahol elvileg egyszer át kell szálni majd. 

Valaki tud nekem egy kicsit segíteni ezügyben? Tapasztalatok?

 

Miket érdemes feltétlen bepakolni a poggyászba, és mire kell nagyon figyelnünk a szigeten? Gondolok pl szúnyogokra , medúzák, stb.

 

Megéri az apartmanban reggelizni, vagy inkább boltban vásároljunk be?

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

 

almaviva1 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18294

Szia!

 

Mi tavaly voltunk a Greennel Rodoszon a *** Princess Florában. Semmi gond nem volt vele. Ár/érték megfelelő volt. A repülőtéren várt az id.vez. felszálltunk a buszra, mindenkit kitett a megfeleő szállodánál. Még aznap du. eljött tartott tájékoztatót, lehetett jelentkezni fakultatívokra. (mi nem tettük, megoldottuk magunk Lindoszt is és Symit is)A szoba rendes volt, cseréltek törölközőt és ágyneműt is rendesen, takarítottak minden nap. Hát az kicsit gáz, hogy a használt WC papírt egy kosárban kell gyűjteni, de ez az egész szigeten általános. (mondjuk teteje azért lehetett volna...)Kaja A.I. változatos volt, különösebb sorbaállás nélkül. Egyszer kértünk hideg csomagot, az nagyon szegényes volt.A szálloda strandja nem volt túl szép, de kb 200 méterre volt egy másik szállodáé és az is lehetett használni, az jó volt, igaz a napozóágyért ott fizetni kellett (volna). A szálloda medencéje rendben volt, a medence bár is. Mindig volt pizza, koktél, üdítő stb. Miután mi nem a szállodai szobában akartuk tölteni a nyaralás minden napját, hanem a strandon, vagy kirándultunk, így nem is volt túl fontos, a szoba mérete, ahol három ágy jutott kettőnkre. A busz Rodosz óvárosába is és Lindosz, Falikra stb felé pont a szálloda előtt állt meg, rendesen közlekedett, mindenhova eljutottunk. Nem vártuk egy ***** csillagos hotel szolgáltatásait, azt kapzuk amire befizettünk. Nekünk megfelelt. Bármikor visszamennénk. Idén azonban Töröko. következik

 

Előzmény: Txetxu (18268)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18293

Hátha valakinek jól jön.

Budapest-Rodosz-Budapest, Wizzairrel június 15-22 klub áron 19.780 Ft, normál áron 25.980 Ft

denka Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18292

Szerintem nem jártok rosszul a Loutanissal..

Tényleg annyi negatívumot tudok mondani,hogy takarítás/törölköző csere nem volt mindennap,az all-in italokért sokat kell sorbanállni,illetve,hogy a strand(ami kavicsos) nincs túl közell.

De a szobák tiszták,tágasak,hűtő is van,a kaja finom,bőven van belőle,a medencék/kert szép,van transzfer ingyenesen többször a strandra..

ár/érték arányban szerintem kitűnő választás..Majd várjuk a tapasztalatokat,érezzétek jól magatokat!

Előzmény: feherek99 (18289)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.03 0 0 18291

Én azt vettem észre, hogy az értékeléseket mindig el is kell olvasni, nem szabad hinni a pontszámnak. Olyan hülyeségeket szoktak kritizálni a véleményezők, hogy a hajam égnek áll. Sokszor az elvárások 5*-sak, de a szálloda csak 2-3 *, ezért nem is értem, mit várnak. Rodoszon az egyik tulaj is azt mondta, hogy szerinte nem releváns a Tripadvisor, mert az "ellenség" lehúzza a szállodákat, megy a harc.

Többször olvasni olyan véleményeket, amiknek semmi közük a nyújtott szolgáltatás minőségéhez, hanem pl. az időjáráshoz vagy a többi vendéghez kapcsolódnak.

Szóval a pontszám nem mérvadó. Na. :)

Előzmény: feherek99 (18289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!