Keresés

Részletes keresés

mentholx Creative Commons License 2008.11.27 0 0 286
Bocsesz, én nem maine coon-os vagyok, de szívesen válaszolok: a whiskas kommersz kategória.. Nem a legjobb. Ami nagyon jó, az a minőségi premium, pl. Royal (szuper), és társai. Én az utóbbi időben Royallal, Acanával, és Happy Cat-tel(most) etettem. Minddel nagyon meg vagyok elégedve, de tény, hogy a Royal viszi a pálmát.Jól teszed, ha azt adod a cicának.
Előzmény: vikica21 (281)
mentholx Creative Commons License 2008.11.27 0 0 285

Szia,

 

nem, hanem a kép fölött róla irtam, hogy ő is egy szép cica volt, mintha nem sima házi lenne..ő is egy utcáról mentett cica volt és már (szerető) gazdánál van.

Előzmény: Bandimacs (278)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.27 0 0 284
Szia,
nagyon szép Sziszi ! Gratulálok az új családtaghoz :)
A kaja amit adsz neki tökéletes. Miért mondod, hogy kicsi ? A kép alapján nincs ezzel a cicóval semmi baj !
Előzmény: vikica21 (281)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.27 0 0 283
Láttalak Benneteket !
Armani nagyon szép és jómodorú !
Ügyesek voltatok , gratulálok !
Előzmény: nadyzs (276)
vikica21 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 282
vikica21 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 281

Sziasztok!

 

Szeretném veletek megosztani az örömünket! Vasárnap óta, párommal együtt boldog Maine Coon - osok vagyunk! :)

Nagyon örültem mikor megtaláltam ezt a topikot.

A "kislányunkat" Sziszinek hívják. :)

Lenne is egy kérdésem hozzátok, mint Hozzáértőkhöz: Sziszi egy picit kisebb, mint a korosztálya (most 13 hetes), mit tanácsoltok, hogy tudná hamar "összeszedni" magát? Royal Canin kiscica tápot kap jelenleg, meg a IAMS féle kismacskáknak való alutasakost.

Egyébként nagyon élénk, egészséges, játékos, imádnivaló!!! :)

Próbálok feltölteni képet róla, remélem sikerül... :P Sajnos nem a legjobb minőségű lett a kép...

 

+ egy kicsit más jellegű kérdés is: azt hallottam, hogy nem a legjobb a Whiskas... :O Igaz lenne?! Vagy csak rémhír? Állítólag túl sok benne a szója...

 

U.i.: Gratula Armaninak, láttuk a tv-ben!!! :)

/Egyébként Sziszi úgy bámulta, mintha tudná, hogy egy fajtársát látja! :D /

 

 

Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2008.11.27 0 0 280
TV2 Aktív most! :)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.24 0 0 279

köszönöm

 

 

Előzmény: Bandimacs (278)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.24 0 0 278
az én másik cicám szintén utcáról mentett cirmoska. A története is hasonló, a kolléganőm találta az irodánkkal szemben levő parkban. Szép pöttyös hasija van és másfél éves létére már majdnem 7 kiló, de egyáltalán nem kövér, csupa kemény izom.
Ő is félvér macsek, valami keleti fajta beütése van. Nagyon finom, tömött a bundája, igazi zöld színű a szeme és ami furi - a testalkata olyan vadmacskás-párducos ívelésű.
És dumál amikor akar valamit, olyan magas szinte csicsergős hangon.

A mellékelt képen a Te cicád van ?
Előzmény: mentholx (275)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.24 0 0 277
Szia,

ott fogok ülni a képernyő előtt és drukkolok mindkettőtöknek !
Ha lehet, Armanit vedd az öledbe , simogassad és mosolyogjál ! Ha simogatod a macsit az nyugtatóan hat majd Rád is !

Előzmény: nadyzs (276)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.24 0 0 276

Sziasztok.

 

Drukkoljatok értünk, megyünk csütörtökön este a TV2-be az Aktivba.

Nagyon izgulok, mert élő adás lesz.Nehogy valami rosszat, vagy hülyeséget mondjak , vagy hülyén viselkedjek.Lenyugtatozom magam és csak igen,nem ,talán válaszokat adok majd :-))) Igy csak nem lesz gond. Kértem ,hogy én nem szeretnék benne lenni de ragaszkodtak hozzá. Szóval minden biztatás rám fér...

mentholx Creative Commons License 2008.11.24 0 0 275

Szia,

 

köszönöm a választ!

 

Közben a brit r.szőrű mellett ráakadtam az Amerikai r.szőrűre, ami szintén nagyon hasonlít rá, csak ott se lehetnek fehér jegyek benne.

Igazából nem lényeg, csak kíváncsi voltam..: ) Mert nagyon különleges cica,van benne valami nemes... Kinézetre és természetre is más, mint a sima házi.

 

Szegény nem volt mindig ilyen szép.. Vékonyan, csapzott szőrűen, kullancsokkal tele, és egy nejlonnal körbetekerve a nyakán, és ráadásul übervemhesen találtam rá az utcán..Nem volt kérdés, hazahozom-e.. Rögtön ment  a műtőbe ivartalanitásra.. Ilyenkor nem érdekel, hogy kóbor, vagy esetleg gazdás.. Ha kóbor, akkor azért s.o.s. segiteni neki (pláne, ha vemhes is), ha pedig a körülmények ellenére gazdás, akkor szinte ugyanaz, mintha kóbor lett volna, és ilyen embernél(?) márpedig nem maradhat. Nem volt betervezve, hogy itt marad, már teltház volt nálam a saját állatokból.. Meghirdettem, de persze akkor még nem nagyon akarta senki.. 1-2 ember örökbefogadta volna, de nekik nem tudtam volna nyugodt szivvel odaadni, igy elegem lett az egészből, -közben bele is szerettem-, és levettem a hirdetéseit: itt maradt. Persze most már sokaknak kellene..  Na de ez a vonat elment! 

 

Szóval igen, ott tartottam, hogy szépen összeszedte magát.. Minőségi tápot kapott ő is már a kezdetektől, és nagyon hamar magára talált. Ekkor már diétás tápot kellett neki is adni, vigyázva a vonalaira.: ) Royal ligh-tal kezdtünk, majd sokáig Acana light-ot kapott, és most Happy cat-et esznek. Még nem dagi, pont jó, de már vigyázni kell  a vonalakra.: ))

 

Egyébként volt hasonló mentett cica nálam(már gazdás), talán ő méginkább hajaz a britre vagy az amerikaira, gyönyörű és kedves volt ő is:

   

Előzmény: Bandimacs (273)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.23 0 0 274


Brit rövidszőrű
Előzmény: mentholx (272)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.23 0 0 273
Szia,

" A standard Maine coon fajta kívánatos jegyei

- Fej: közepes méretű, a profil enyhén homorú (semmiképpen sem egyenes), az orr és ajakrész szemből szögletes, az áll mély, erős, egyvonalban a száj felső peremével.
- Fülek: nagyok, széles alapúak, vége felé hegyesedők. Magasan tűzöttek, a fülek közötti távolság maximum a fül alapjának szélessége lehet. A fülkagyló szőrös, a szőrszálak túlnyúlnak a fülön. Kívánatos a fül végén található fülpamacs (hiúzboly), ami külön kiemeli a fülek formáját.
- Szem: kissé ferde metszésű, nagy, zöld, arany, kék vagy rézszínű (nincs összefüggés a szőrzet és a szem színe között).
- Test: hosszú, oldalnézetben téglalap alakú, erőteljes, erőt sugárzó izomzat.
- Farok: a tőnél vastagabb, vége felé vékonyodó, dús, tömött szőrzettel. Legalább olyan hosszú, mint a test.
- Láb: erőteljes, izmos, jó csontozatú, a mancsok nagyok, és jellemző az ujjak közti dús szőrzet.
- Szőr: nem egyforma hosszú, a test oldalán és a farok felé egyre hosszabb. A testen és a farkon leomló. A hátsó lábakon a bricsesz dús. "

Nagyon gyönyörűséges a cicád !
Előfordul, hogy fajtatiszta -kedvencként tartott- kandúr kijárós lesz, aztán a környékbeli új almokban feltűnnek a "buzgólkodásának" nyomai. A kolléganőmnek az ősszel így született egy teljesen sziáminak tűnő kölyke - a több 3 kölyök rendes házi cirmoska lett...

Én nem vagyok tenyésztő, de arról amit a képen látok, nem MC papára tippelnék.
Nincs hiúz bojt a füle végén, az hogy a kezén és a lábán az ujjai között vannak-e szőrpamacsok - nem látszik.
A bunda rajzolata gyönyörű - ez nem MC , inkább valami brit rövidszőrű jellegzetesség lehet.
A tippem: a gyerek házi cirmoska - brit rövidszőrű nászából származhat.

A fekvő képen a macsi pocija nem kicsi... lehet, hogy hízásra hajlamos a lelkem...
A Royal Canin light 40 segít a karcsúságot megőrizni, változatlan mennyiséget lehet enni belőle - de nem hízlal.


Előzmény: mentholx (272)
mentholx Creative Commons License 2008.11.21 0 0 272

Sziasztok! Bocsánat a zavarásért.. Csak lenne egy kérdésem a hozzáértők felé.

A képen látható cicáról szeretném megtudni, van-e benne Maine Coon- vér. Amiket tudni lehet róla: nőstényhez képest elég nagy macska(nagyobb mint a kandúrjaim), a hátsó lábai hosszabbak a mellsőknél, a bundája tömött, hosszabb, mint a sima házinak ami nagyon selymes, fényes. Ablakmosó farka van, ami lekerekített, a tövénél kicsit vastagabb, a  szine se az az általános házi szürke cirmos, hanem inkább márványos, a hátán 3 vastag csík fut végig, van fehér mellénye, és mind a 4 (hatalmas!) tappancsa pemzlis, mintha lisztbe lépett volna. A szeme sárgászöld, természetre pedig simulékony, alkalmazkodó, csöndes, nyugodt, kedves, mégis olyan nemes.. Nagyon sok házi macskával találkoztam eddig, mindenfélével, van nekem is, ill. mentem a bajbajutottakat, és ő valahogyan mintha nem sima házi lenne, hanem mintha valami még befigyelt volna nála.. Sokat nézegettem a fajtákat, de mintha a Maine Coon-ra hajazna a legjobban.

(Egyébként Ő egy utcáról mentett, és azonnal ivartalanított saját cica)

Mi a véleményetek? Előre is köszi.: )

 

 

shine_adonis Creative Commons License 2008.11.17 0 0 271
Sziasztok!

Én egy bank kirakatüvegén láttam Armanit ücsörögni. Nagyon impozáns!
nadyzs Creative Commons License 2008.11.11 0 0 270

Sziasztok.

 

Ez még csak az egyik , amiben alig látszik. Majd jön a többi is ahol leejtik a ketrecét , megijed és felszalad a nagyon magas "kamatos" szekrényre.

Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 269
Sajnos én még nem... :o(
Előzmény: Bandimacs (268)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.10 0 0 268
Szia,
ma este láttam a TV2-őn a reklámot - nagyon tetszett :)
Előzmény: nadyzs (246)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 267
Mint ahogy a bíró mondta nekem! Ne engedjem napra a macskámat! Hát őt zárnám én be a sötét, nap nélküli szobába. :o)
Előzmény: nadyzs (266)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 266
de, igen . mivel azonban a fekete Armainak kezd barnulni  igy tök mindegy mennyire matt....:-(((
Előzmény: Brigi0621 (265)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 265

Mi vettünk külföldön drága, (állítólag nagyon jó minőségű) fekete púdert. Nem vált be, mert lemattította a szőrt. Elveszítette fényességét. Márpedig szerintem egy fekete bunda fényesen a szép.

A fehér nem teszi ezt?

Előzmény: nadyzs (264)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 264
igen fehérrel , de nagyon jó minöségű fekete pudereket is lehet kapni , de én a fehér részek miatt csak fehéret használok,
Előzmény: Brigi0621 (263)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 263
A fekete részt is púderezed?
Előzmény: nadyzs (262)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 262
Nem . Csak puderezek ilyenkor.De most is csak a faroktöve miatt kell fürdetni.
Előzmény: Brigi0621 (261)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 261
Akkor nektek is egymás utáni hétvégén lesz két kiállítás. Közte is fürdeted?
Előzmény: nadyzs (260)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 260
Szia. Igen .Mindkét nap.A hétvégén fürdetés,száritás.
Előzmény: Brigi0621 (259)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 259
Ti kint lesztek?
Előzmény: nadyzs (257)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 258

Szia!

Csak nézőnek megyek. Most Károly Backy-t viszi. :o)

Nekem most külföldi oklevél kellene. Kár a magyarokat szaporítani.

Előzmény: nadyzs (257)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 257

Sziasztok!

ki jösz a lurdy kiállitásra 15-16-án? Vagy csak nézőnek?:-)))

 

Előzmény: Brigi0621 (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!