Keresés

Részletes keresés

temesin Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32570

Nekem is csak ez a szempont van a szemem elott, hogy konnyebb megtalalni a fuben meg itt-ott ha leesik.

Előzmény: szabi72 (32569)
szabi72 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32569

Nem tudom, de én a zöldet venném. A narancs nekem nem tetszik, bár tény, hogy könnyebb megtalálni, ha leejted.

Előzmény: temesin (32566)
theraphosa Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32568

Erre is gondoltam, illetve azt se tudja, hogy mi van feltöltve.  Az öntömjénezés is túl sok.

Előzmény: florg (32567)
florg Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32567

Én, bár késkészítő nem vagyok, így szerényen informatika tanárként elég erősen megkérdőjelezem azt is, hogy ha valaki ekkora 3d tervező guru, nem tud megküzdeni egy kép átméretezésével...

Előzmény: theraphosa (32565)
temesin Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32566

Ilyen Mora lesz.

De mi lehet a kulonbseg a szinen kivul a ketto kozott?

 

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=1517

http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=1887

theraphosa Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32565

Mi a bizonyíték arra, hogy te készítetted? Messziről jött ember azt mond amit akar .....

Előzmény: vigh64 (32561)
szabi72 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32564

Megnéztem. Véleményem nem változott. Nem vonom kétségbe, hogy értesz a szakmádhoz, nem vonom kétségbe, hogy értesz az acélokhoz. De igazából kit érdekel? Amit az elmúlt oldalakon műveltél, a szememben nem más, csak önmarketing, de abból a nyomulósabb, rosszabb fajta. Ez a véleményem.

Ahogy elkezdted az irogatást, ahogy az észt osztottad, hidd el csak a renomédat rontottad. Innen nagyon nehéz dolgod lesz a megítéléseden javítani. Írom ezt úgy, hogy, ismétlem, szakmai életeded, szakmai hozzáértésedet nem vonom kétségbe!

De most nem teljesen analfabéta emberkéknek kellene magad fényezned, hanem tapasztalatodat megosztva segíteni a fórum működését. Photoshop képek nem tartoznak a segítség kategóriába, mint ahogy a hosszú-hosszú elmax/böhler dicsérő hozzászólások se. Már csak azért se, mert az elmaxot, böhlert mindannyian ismerjük, és elismerjük.

Én részemről lezártam a témát. Jótanács: ha 10-ből 10-en mondják, hogy valamiben nincs igazad, akkor talán érdemes elgondolkodnod egy kicsit...

Előzmény: vigh64 (32556)
prs Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32563

Megnéztem.

 

Kb. 140 kép van fent, amiből talán 10-en van valódi kés (nem grafika).

Első pillantásra ugyanaz a kés, alaposabban megnézve három. (Szóval variációk egy témára. :-))

 

Lekaptam párat (egyet-egyet a háromról), és tessék, hadd lássa a fórum közönsége:

Előzmény: vigh64 (32561)
Dragon22 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32562

Azért ennek nem kellene ekkora gondnak lennie a mai világban. Akár Paint-el is át lehet méretezni egy képet, de feltöltheted az indafoto.hu-ra is. Akkor legalább nagy méretben fog megjelenni és nem romlik a minősége. (mellesleg nagy kép feltöltésénél ezt fel is ajánlja az index fórummotor) FB-re sem érdemes nagy képeket tölteni, mert a 2,5MB-os képből ugyan akkora felbontás mellett 50-100Kb-os kép lesz.

Előzmény: vigh64 (32561)
vigh64 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32561

Értékelem ősznteségedet,de mint ahogyan írtam is nézd meg a facebookon azután mondj véleményt,erre a topikra nem tudom ezeket a képeket felrakni mert túlnagy terjedelműek,de szívesen elküldöm az email címedre,vagy bárkinek.

Szerintem szép darabok,damaszkolt pengével,érdemes megnézni,valós képek egyébbként!

Előzmény: prs (32559)
Dragon22 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32560

Szép képek! SolidWorks-en készültek?

Mellesleg a 32515 hsz-ben pont ez a bicska látható.

Előzmény: vigh64 (32506)
prs Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32559

Kicsi vagyok és amatőr, így nem tudom szakmailag kommentálni a technikai ismereteidet, de nem is akarom. Majd a többiek, ha úgy gondolják.

 

Viszont azt látom, hogy egyelőre csak a nagy arcod és a nagy dumád van.

 

Mikor teszel már fel végre valós képeket arról a "szalonnázó,kis maskara,nagy maskara,gombázó,vadász bicskák tömkelegéről"? Mert így teljesen hiteltelen maradsz.

 

Ami a nagy arcodat illeti, ha visszavennél belőle - és végre bemutatnád a bicskáidat valós képeken - , talán tudnád feledtetni nem épp jól sikerült bemutatkozásodat a topicban.

 

(Hogy párhuzamot vonjak: Kocsis Ferinek ismerjük, becsüljük és tiszteljük a munkásságát, tudjuk és látjuk, mire képes. A tiédet még mindig nem. Ennek ellenére a stílusotok ég és föld. És ezt ne vedd dicséretnek.)

 

uff

 

 

Előzmény: vigh64 (32556)
Spydie Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32558

Kicsit lassú vagyok így kora reggel... :)

Előzmény: H_G (32557)
H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32557

Jó reggelt! :) (Lásd 32548)

 

Előzmény: Spydie (32555)
vigh64 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32556

szabi72.

Mivel nem nézted meg,ne is nyilatkozz így!

Mivel cégünk szerszámkészítéssel  és tervezéssel foglalkozik így természetesen minden szerszámot Solid Edge szoftverrel tervezünk,nekem mint evidens hogy nem vaktában kezdek farigcsálni egy vasdarabot,hanem szeretem az elképzeléseimet megvalósítani 3D-ben majd ebből elkészíteni ugyan azt!Azonban nem nézted meg a képeket,így ne is akoss véleményt mert nem láttad,de ha megnézed szerintem megváltozik a véleményed.

 

Előzmény: szabi72 (32543)
Spydie Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32555

Most látom, hogy 420-as acél... akkor hamis. A Böker Plusok AUS 8-ból vagy 440 C-ből készünek.

Előzmény: Spydie (32554)
Spydie Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32554

A Böker Plus 2500 Ft-ért, újonnan BIZTOS, hogy vagy hamis, vagy lopott.  Újonnan még egy Subcom is 10.000 Ft körül van. Én elkerülném.

Előzmény: temesin (32550)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32553

az a böker+ az ára alapján jünnan-ban készülhetett valami pincében.

 

Ehhez hasonló bökereket nem nagyon látni 30-35 dollár alatt (inkább felette) ami 7-7500ft amin nincs rajta ahaszonvámáfa. De mondjuk khm, szürkeimport, akkor sem stimmel az ár.

 

Egyébként van egy böker+om (M-type) nem jó semmire az égegyadta világon, de legalább a fogása is rossz :) Ellenben tisztes iparosmunka, össze van rakva becsülettel.

Előzmény: temesin (32550)
H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32552

Egyébként ez a hasítás fahasáb segítségével (5. perctől) szintén olyasmi, amit fogazott pengével nem csinálhatsz.

 

Előzmény: H_G (32551)
H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32551

Mondom: Opinel 10. Ha csak egyetlen késem lehetne az egész élethez (brrr., de szadista ítélet is lenne az!), azt tartanám meg.

 

Előzmény: temesin (32550)
temesin Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32550

Azokat azert tettem  bele, mert olcsoak es osszecsukhatok.

A kerdest azert tettem fel, hogy vajon olcso husnak itt es most is hig-e a leve, vagy tenyleg erdemes veluk foglalkozni.

Ezek szerint nem.

 

Az a Boker Plus izgatja a fantaziamat, az nagyjabol megfelel ranezesre a celnak, arban is jo.

Kerdes, hogy nem hamis-e 2500Ft-ert......lehet, hogy borult kamionrol van.

 

A Mora is jo, csak az nem osszecsukhato, es nekem olyan lenne jo ami kisebb helyen is elfer.

Most ezt kell eldontenem....

 

Nem szalonnazni kell, hanem mechanikusabb feladatok megoldasara, valami univerzalisabb kes.

 

Előzmény: H_G (32547)
ace22 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32549

Egy új szempontot had adjak hozzá a szuperacélos thread-hez:

Nem vitatjuk, hogy a modern metallurgia csodákra képes, az új acélok minden technikai paramétere veri a nem is olyan régen jónak tartott 440 sorozatot. Ugyanakkor nagyon drágák tudnak lenni, a fenésük pedig körülményes lehet. Ha pedig napi használatra szánja őket az ember, akkor el tudnak veszni, beleesnek a tóba vagy Gizike a marketingről elkéri és a porcelántányéron vágja a pizzát, mind a 120 kilóját latbavetve... A visszautasítás pedig azonnali örökkétartó sértődés. :-(

Ha pedig az értéküknek megfelelően a polcon tároljuk, és csak gézkesztűben fogjuk meg őket, akkor gyakorlati hasznuk nincs.

Ezért gondolom, hogy ténylegesen használt késekhez olyan áru (és minőségű, bár a kettő nem feltétlenül arányos) acélt válasszunk, amit nem sajnálunk használni/koptatni, meg tudjuk otthon élezni és ha elvész, tudjuk pótolni. Nekem ez a 440C/N695, egy "ünnepi viselet" CPM S30V-vel kiegészítve. Hétvégére a telken pedig a Mora az optimális.

H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32548

A SOG-nak mondott tuti nem eredeti. A Böker Plus szemre annak látszik, mégis gyanús a 420-as acél miatt, a valódiak 440c-ből vannak.

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (32546)
H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32547

"Nem vagany kes kell nekem, nem vagyok mar alsotagozatos, hogy mutogassam a tobbieknek." Ehhez képest most jössz egy rakat hamisított kínai vacakkal, amik viszont megfelelnek a plázanindzsa ízlésnek :)

 

Szóval, ahogy mondtuk: Mora Companion.

 

Előzmény: temesin (32545)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32546

nem tudom pontosan mire szeretnéd használni, az első linked a Mora 860 egy frankó munkakés, jó a fogása, sokaknál és sokszor bizonyított már, ha nem hámozol tankot, ahogy errefelé szokták mondani, akkor soksok évig hű társ lesz. 

 

Az összes többi linken gyengébb minőségű izék vannak, amelyek irodai adventure alkalmazásokra tökéletesek (akár több réteg cellux átvágása, kábelkötegelő eltávolítása, hurkapálca kihegyezése vagy akár kábelcsupaszolás) egyébként a második böker és a SOG formája nem rossz, de ahogy korábban olvashattad a bökerek eléggé széles skálán szórnak a minőséget tekintve (nekem van ilyen is, olyan is, a nem túl jó minőség se tragikus) a SOG-ot nem tudom, a S/W-t én bottal se piszkálnám, persze ez személyes.

 

Persze a kérdés, hogy mire kell, (k)enni egyik se igazán jó, arra a parasztbicskák, hagyományos bicskák alkalmasabbak szoktak lenni. Én elmennék egy késboltba és megtapogatnék párat (ha még ezt nem tetted) és akkor jobban fogod érezni mit is szeretnél horadni/használni. Vagy itt a nálam tapasztaltabbak ajánlhatnak neked a célnak megfelelőbbet, szerintem szívesen megteszik.

 

remélem segítettem

Előzmény: temesin (32545)
temesin Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32545
Előzmény: H_G (32541)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32544

egészen biztos voltam benne, hogy a mélylélektan és mentálhigiénia területén is professzionális tudással rendelkezel, egészen megtiszteltél az ingyenes diagnózissal, hálás vagyok érte, bár nyilván nem érdemlem meg, meg aztán gondolom fárasztó is volt az a hat nap amely alatt ezt a kis világot teremtetted. Pártízezer hozzászólást el kellett olvassak a késfórumban, hogy ezt is megtudjam magamról, de megérte! Köszönöm!

 

Előzmény: vigh64 (32539)
szabi72 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32543

 vígh64: Bár a fészbúk oldal csodabicskáit nem néztem meg, de ez a számítógépes "megcsináltamsokadikdarabbicskámat" nálam nagyon kiverte a biztosítékot. 

Legközelebb légyszíves olyan képet tegyél fel, amin TÉNYLEG a te kezed munkája látható!!! Animált bizbaszokkal és a hozzátartozó marketin- hablattyal csak felidegesíted az éltársakat.

 

szabi72 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32542

Hogy is van ez?

Előzmény: vigh64 (32506)
H_G Creative Commons License 2013.08.02 0 0 32541

Jó anyag, régi őtvözet és a mai jobbakhoz (és sokkal drágábbakhoz) képest nem sokáig tartja az élét, de nagyon könnyen megfenhető és igazán élesre, kezdőknek is ad sikerélményt. Ez alapozta meg a "svédacél" legendás hírét.

 

Amúgy egy keskeny élszalagos pengét sokkal kisebb munka újraélezni, mint egy igazi skandinávot, ezért jobb szerintem kezdőknek a (szintén Sandvik acélos) Opinel -- bár a Mora masszívabb.

 

És nagy szerencse, hogy léteznek ezek a príma kis olcsó kések, mert amúgy 5000 Ft tényleg a belépő szint manapság... még 10 ezerből se küzdenél a bőség zavarával.

  

A Böker pedig megpróbálja egyedül is lefedni az emberiség egész késigényét, rengetegféle kést gyártatnak a világnak vagy öt pontján. (Mások sikeres modelljeire meglehetősen hasonlók is felbukkannak náluk 1-2 éven belül.) A minőség rendkívül hullámzó! (És akkor az aukciós oldalakon felbukkanó hamis Bökereket még nem is számoltam.) Általában a B. Magnum gagyi, a B. Arbolito csak hajszállal jobb, a B. Plus viszont igazán jó; ami pedig egyszerűen Böker, az akármilyen lehet, csak egy konkrét késről lehet megmondani.

Előzmény: temesin (32540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!