Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5647

Pontosan ez volt nekem is a kérdésem. Agyrém, semmi logika nincs benne., viszont remekül tud szopatni.

Előzmény: GPS (5646)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5646

 

Ezt csak úgy tudja véghezvinni (mármint hogy minden Symbol ratet és modulációt behozzon - ha minden frekvencián végigszkeneli az összes kombinációt.

Egy kapásból ezt nemigen tudja megcsinálni - csak ha egyenként végigpróbálgatja az összes lehetőséget.

 

Az mondjuk nem kristálytiszta nekem, hogy miért pont (és csak) a hatósági csatornákat kellett más paraméterekkel ellátni?

Mi lehet ennek a háttere?

.

Előzmény: nicko (5645)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5645

nem csak box...LG tv-t is svéd,finn,német stb kellett állítani, hogy behozzon minden csatornát Digikábelen.

Alma beltérim Magyarország van beállítva és behozza az összes csatornát a közszolgálatiakat is.

Kapásból németre állítottam és egy csomót meg sem talált. :) custom fw van rajta.

Előzmény: GPS (5641)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5644

Tudom. :) A kérdéses hyundai még akkor sem találta meg a 6000-et, mert magyar beállításánál az az érték nem létezett. :) Na akkor kezdtem el fejet vakarni és az ügyfélszolg-ot piszkálni.

Előzmény: GPS (5643)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5643

 

Az usb-s boxomnál van egy olyan "alapos" beállítás, ahol minden egyes frekvencián végigpásztázza az összes QAM-ot és bitratet is - ne tudd meg, hogy mennyi időbe telik ez 120 Mhz-től...850 Mhz-ig.

.

Előzmény: Törölt nick (5642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5642

Úgy úgy! 6900 és a szopatós 6000, mert csak.

A kérdéses hyundainál a "magyarország" esetén esély se volt beállítani a 6000-et, német-nél meg simán. A digis szerelő meg azt mesélte, hogy vannak frankó tévék, ahol mindent 0,5mHz-el odébb kell hangolni az általuk megadott értéktől, különben semmit se talál meg.

Előzmény: GPS (5641)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5641

 

Haha, te most akasztott házában értekezel kötélről?

 

Pont a tegnap hangoltam újra a kábelboxomat - és láss csodát: egy szál hatósági csatornát sem hozott be.

De a PC-mre csatlakozó, USB-s külső TV-boxom is külön macerálódást igényel a hatósági csatornák bekajálásához.

 

Ja, a boxom alapból Németországra van állítva (Mo. nincs is rajta, esetleg még A, Slo, Sk, Dánia, stb. szóval ilyesmikben válogathatnék még)

 

Igen, általában tán 6900 a "divat"... a királyi csatornáknál meg tán 6000.

 

Ha nem, majd kijavít itt valaki.

.

Előzmény: Törölt nick (5640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5640

Egy hyundaí-nál meg nem jött be a magyar közszolg. digikánbelen. De csak azok, minden más igen. kisírtam digiséktől egy fullos excelt amibe maguknak írkálnak, és ott látom, hogy valami nem kóser a bitrátákkal. Átállítottam németországra a tv területijét és minden azonnal, pontosan bejött.

Előzmény: GPS (5633)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5639

kábeltv-ről volt szó.

UPC-nél is van már szabadon fogható DTV és a CI+CAM-ot 2012-ben vezette be. De a 75%-hoz kell valamelyik cucc.

Diginél kezdetek óta szabadon fogható a DTV a CI+CAM-ot 2014 február 1-én vezette be a kódolt filmcsatornák miatt kell csak használni korszerű tévén.

 

tányéros esetén UPC Direct és DIGI mindkettőnél van box is meg CI+CAM is vagy ez vagy az kell.

Előzmény: GPS (5638)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5638

 

"Mert a nagy szolgáltatók közül csak náluk van szabadon fogható DTV kábelen."

 

Hóóó, a UPC nem boxos? Meg néhol a Digi is?

.

Előzmény: nicko (5637)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5637

Hogy miért az UPC és Digi? Mert a nagy szolgáltatók közül csak náluk van szabadon fogható DTV kábelen. És lehet a CI+CAM bevezetésével van még összefüggésben, mert csak ennél a két szolgáltatónál volt kirakva tv kompatibilis táblázat benne a samsung. Más logikus magyarázatot én sem tudok.

Előzmény: GPS (5636)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5636

 

Több egyszerű kérdés is felmerül az ügyben:

 

1) Miért csak a UPC és a DIGI van beleégetve opcióként a J-szériába?  - de ezeken kívül sok jelentős szolgáltató van még az országban - vajon milyen alapon lett ez a kettő kiválasztva?

(Az én F-embe csak UPC opció és Egyéb van még csak)

 

2) Ha már van kifejezetten DIGI-opció - akkor miért pont a Digikábel nem működik rajta - illetve erről miért nincs kiadva tájékoztató?

Mert ezek szerint az opció-kiválasztás tényleg csinál valamit odabent a kódokkal.... csak épp nem jól.Vagyis nagyon rosszul.

 

Erre főleg a Digi kéne felhívja a figyelmet (vagy módosítson valamit a jelén) - mert kizártnak tartom, hogy ezt senki nem vette volna észre eddig és mindenki analógot néz, aki betartja a képernyő-utasításokat.

 

3) Tényleg mi értelme a kiválasztásnak - hisz úgyis azt fog behozni amit a kábel végén csak lát.

Pl. hiába választja ki a júzer, hogy "Csak digitálist" - erre úgy behozza az analógokat helyette, mint a kisangyal.

 

Lehet, hogy mindez a koreai Samsung-laborban tökéletesen működött... csak ezek a fránya európaiak nem képesek rendesen használni?

.

Előzmény: nicko (5635)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5635

Thx az infót.

Egyébként nem igazán értem mi szükségük erre (samsung), mert már nincs ON TV szolgáltatás ahol számít ki a szolgáltató...F szériánál jött ez ki majd közben be is szüntették mikor volt az LG botrány. Mert figyeli a tévézi szokásainkat és az egy központi samsung szerverre ment majd a kapott infó alapján ajánlotta volna a tévé a csatornákat.

De mivel ez már nincs ez a bejelölés teljesen feleslegessé vált, haszna nincs csak fejfájást okoz.

Előzmény: GPS (5633)
nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5634

igen ez buta :)

4xxx a HD Ready 5xxx-tól FHD

a JU jelöli az UHD-t

Mivel a J6200 nincs viszonteladóknál csak webshopokban így a garancia is hozzájuk fog szólni nem lesz gyári garanciád nem tudsz venni sem hozzá csak mindenféle kamu biztosítást amik oldalakon taglalják aptó betűkkel mikor mi jár és mi nem.

Ezen felül ami újabb nem feltétlen jelenti a jobbat is..J széria Tizen rendszert kepott ami még nem igazán tökéletes reszelik fw-k javítják. Ebből érdemesebb lesz inkább a 2016-os újabb szériát megvárni.

LCD tévét meg minnél nagyobb méretben kell venni amire pénz és hely van.

Én a 48H6400-at ajánlanám amíg még lehet kapni viszonteladóknál (Edigital,MM,Tesco,Auchan,Euronics) majd samsung honlapon regisztrálás után lesz 2 év garit, ha ez kevés tudsz venni hozzá +1 +2 évet is.

 

Ha viszont ragaszkodsz a J62xx-hez a kettő között külcsínyben van különbség maga a tartalom ugyanaz. Ez lehet talp, káva színében eltérés.

Műszaki tartalom eltérést az utolsó szám jelzi az vagy 2 vagy 3-ra végződik. 3 a butított verzió az alaphoz képest.

Előzmény: Szami77 (5631)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5633

 

Az megvan, hogy az újabb (pl. J-szériás)  TV-knél az automata csatornakereséskor a DIGI-kábelesek NEM (!) a Digi opciót kell válasszák a kereséskor - mert különben egy szál digitális csatornát sem talál meg?

 

Veszprém-körzetben legalábbis így van.

Tehát csatornakereséskor megjelenik az, hogy

 

- UPC

- DIGI

- EGYÉB

 

Két ismerősünknél is voltam, értelemszerűen mindketten a Digi opciót választották (ha egyszer Digi-kábelük van, ugyebár) - erre csak az analógokat hozza be, digitálist egy szálat sem.

 

Persze, az üzletben ezt nem mondták - az egyik idősebb tulaj-ismerősöm azt se tudta mi a különbség, ezért a digi-opción bejött analogot néztek ....a 43 collos J5500-on.

Majd leestek a székről, amikor meglátták, hogy miről van szó.

 

Szóval az EGYÉB opciót kell választani a Digiseknek kereséskor, hogy bejöjjön a digikábelük - különben kampó lesz a digicsatornáknak.

 

Érdekes, nem?

.

nicko Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5632

Erre nem is fogsz találni semmi infót max. szétszerelés után tudod megnézni. Maga a gyártó nem ad ki ki semmilyen információt ezzel kapcsolatban.

 

 

Előzmény: Szami77 (5630)
Szami77 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5631

S ugye ez mind full hd??? Ez lehet buta kerdes volt.....

Előzmény: Szami77 (5630)
Szami77 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5630

S ami meg kimaradt a kerdeseimbol, egyertelmu valaszt erre sem talaltam sehol a neten..... BELSO MEMORIAJUK mekkora ezeknek a tv-knek??? Kiszonom

Előzmény: Szami77 (5629)
Szami77 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 5629

Sziasztok. Segitseget tanacsot kernek...... Uj tv vasarlasa elott allunk mind idei J modell...... 5500 5600 6200 6240 6300 de olvasok mindenfele itt a neten s nemtudon melyiket vegyuk.... van ahol azt irjak a szamsor elejen levo szam a tudasa van ahol azt az a dizajnra utal...... s hogy a masodik szam utal a tudasra csak hat tanacstalan vagyok..... akkor a 6200 s a 6240kozt mi a kulonbseg? A teli talpas vagy a kereszt talpas a magasabb felszereltsegu? jol tudom ezek mar mind 4magos procival szereltek ???? 3D nem erdekes mert az elmult 3evben is csak 2szer neztuk..... de smartos legyen... valaki aki jartas  segitsen legyenszives ....koszonom

nicko Creative Commons License 2015.12.18 0 0 5628

Én meg úgy gondolom, hogy ezen eszközök leírásaiban kell keresni a választ. :)

tessék válogass. :)

EU raktárból hozatva se vám se áfa!

http://www.gearbest.com/smart-tv-box-_gear/

Előzmény: mj620di (5627)
mj620di Creative Commons License 2015.12.18 0 0 5627

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni hogy smart tv box vagy stick el lehet nézni online filmeket?Gondolom youtube-t igen!

nicko Creative Commons License 2015.12.18 0 0 5626

igen mert egy fw-vel ezt letíltotta a samsung a H szériánál.

Hívd fel őket, hogy szeretnéd ha távjavítással aktiválnák a Hbbtv-t. Amennyiben hajlandóak rá akkor egy időpontot egyeztetnek.

http://www.samsung.com/hu/support/

Ehhez egy jó netre van szükséged és telefonra valamint, hogy ott legyél a készülék mellett vagy valaki más.

 

Ha belépsz a Menü-Termékt.-Távkezelés részbe ott a tv generálni fog egy kódot amit majd kérni fognak közvetlen előtte. Ez a kód nem állandó.

Előzmény: zoltan8402 (5624)
nicko Creative Commons License 2015.12.18 0 0 5625

kábeltv-re nem olyan drága bár most van akcióban twin tuneres készülék és ha kettőt vesz az ember elég baráti áron juthat hozzá! Nyilván össze kell állni haverral, szomszéddal stb.

 

http://bolt.sat.hu/globo-hd-xc3-twin-kabelvevo-2609?utm_source=dm&utm_medium=gomb_xc3&utm_campaign=xc3_promo#.VnOuHOLWEbU

Előzmény: Törölt nick (5623)
zoltan8402 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 5624

Üdv!

 

Megnéztem services menüt a local a tv-nél inaktív nem lehet átállítani eurorol gerre állítani

Előzmény: nicko (5581)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 5623

Hű, vannak árak.

A dvb-t bluepanther tökéletesen működik egyelőre. Majd ha lesz kábeltv-m esetleg veszek olyanhoz valót. Köszi!

Előzmény: nicko (5622)
nicko Creative Commons License 2015.12.16 0 0 5622

lavóros? :D mint írtam Digikábeles vagyok és a nem kódolt DTV csatikhoz vettem... tessék akkor itt nézzed az adatlapját.

 

Már alig árulnak sajna ilyen beltériket, de azért még vannak.

Ezeket a boltokat ismerem, olyat keressél amilyenre szükséged van (mpeg4 DVB-C, NTFS particiót kezelni tudja stb.) viszont ezekbe nem lehet szolgáltatói CI+  kártyát berakni mivel azok párosítva vannak a CA modullal!

 

http://m3digital.hu/index.php?route=common/home

 

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/belteri_egyseg_set_top_box_237/kabeltv_vevo#.VnD4I-LWEbU

 

http://www.betacom.hu/webaruhaz/kabel-tv-vevo

 

olyan beltéri ami a szolgáltató CI+CAM-ot is belehet helyezni már megkérik az árát vagy külföldről rendelve:

https://www.technisat.com/de_DE/Kabelreceiver/352-1767/

 

Előzmény: Törölt nick (5621)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 5621

Te, ez lavóros. Kábelesre nincs valami?

Előzmény: nicko (5620)
nicko Creative Commons License 2015.12.15 0 0 5620

sajna már nem gyártják és kifutott típus.

Alma C2200

(arról nem szólva a kódolt filmcsatornák ezen egy custom fw-vel már nem az) :p

Előzmény: Törölt nick (5619)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 5619

Milyen márka? Típus?

Az invitel iptv-je bizonyos szempontból zseniálisan jó volt, persze nem minden adón működött, de csak egy indexjelet kellett kiadni és letárolta a szerverre. Át lehetett bármire kapcsolni, hisz a szolgáltatónál volt letárolva, és a 3 vevőnk bármelyikén visszanézhető volt. (igaz max 6 óra és nem volt kilopható)

Előzmény: nicko (5618)
nicko Creative Commons License 2015.12.15 0 0 5618

hogy kezdődik amit írtam? :)

F szériánál sem, meguntam és vettem egy DVB-C-s beltérit Digikábelre a pvr miatt (.ts-be rögzít) és egy 2,5" külső HDD-t.

gond letudva.

Előzmény: Balu424 (5617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!