Keresés

Részletes keresés

hirschtec Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12471
Előzmény: ottofon (12470)
ottofon Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12470

erről mit gondoltok? Sosem hallottam róla: http://www.kertigepbolt.hu/kapalogep/oleomac-kapalogep/kapalogep_mh_150rk.html

Ami tetszik hogy előre hátra is megy és úgy látom láncos hajtású. És csak 117000 Ft. 

Hogy lehet ez? A teljesítmény alapján el kell bírjon 6 kapatagot is nem?

ottofon Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12469

Azért egy tégladarab, egy nagyobb kavics (4cm) bárhol előfordulhat. Termőföldet hozattam tavaly és abban volt. Megreklamáltam, de attól még bennemaradtak a kövek.

Ugyanakkor egy kő miatt nem lesz gyűrűtörése egy gépnek, sőt a két dolog nem egyszerre történt. A régi gépem simán bírta, pedig az ugy megállt egy kőtöl mint a szög. Annak olyan rossz a kuplungja hogy direkthajtásban van a motor a kapatagokkal, magyarán még alapjáraton is forognak a kések. Amúgy lehetne akár egy nagyobb gyökér is ami megfogja a gépet, de ettől még bírnia kell.

Azért az is jellemző, hogy mindkét gép gyártójának írtam email-t hétfőn és szerdán, de még azt se válaszolták hogy bakfitty. 

Előzmény: Rort (12467)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12468

Üdv !

 

Szerintem nézz körül a használt gépek között is !

A net tele van a mostani új gép árában régebbi sokal ütösebb géppel .

Ha van kedved meg érzéked hozzá akkor érdemes , itt találsz mindig mindenben segítséget .

Én is használt gépet vettem !

Rátaláltam erre a fórumra , és ráébresztettek a régi "öreg" fórumtársak hogy mire jó még ez a gép .

Most már felújítva , és átalakítva is van az enyém , és nem bántam meg hogy nem újat vettem !!

 

karesz

 

Előzmény: kazstom (12466)
Rort Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12467

De azt is hozzátenném, hogy nem tudom milyen terülten használták a gépet, ahol kővek is vannak? Azért ilyen helyen szerintem nem feltétlenül kell kapálógépet használni.

Előzmény: Rort (12465)
kazstom Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12466

Köszönöm Szépen a tájékoztatást!

 

Az elmúlt pár napban kezdtem el felmérni a kereskedői kínálatot, így később tudok csak dönteni.

 

Minden jót!

 

Üdv.

 

Előzmény: hirschtec (12460)
Rort Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12465

A Honda motor nagyon jó minőségű...és olvasd el figyelmesen, hogy mit is írtak róla:

 

"Képzeljétek el, egyszer csak egy érdekes hangot adott ki a gép és megállt. Azt hittük elkapott egy követ, de nem. Próbáljuk berántani és gyanus volt hogy könnyen lehetett húzni. Ekkor esett le hogy gyűrűtörése van a gépnek. Szinte 100%."

 

"-a sárvédő lemez és a kapatag között nem lesz hatlapfejű csavar ( 5 percenként akadt be egy kő és állt le a gép)"

 

Azért szerintem a két dolog között akad összefüggés. És itt nem ottofon-t akartam megbántani, hanem a hajtóművet, ami ezt eredményezte.

 

 

sir.charles13:

 

Szerintem sincs értelme ezen vitázni, meg amúgy se szeretek. Sajnálom, hogy itt tart az ipar.

Előzmény: kazstom (12450)
Bobo772 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12464

szia lehet kapni agrooroszi vebáruház ha jól írtam a cimet.. felénk /szolnok / van 2 

bolt is ahol több alkatrész kapható.. kb -5-6000  ft a kuplunk... Cegléden is van a barkácsáruházba..

Előzmény: norbec25 (12446)
albertjani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12463

Még annyit a Briggs motorokról, hogy azért nevezik el őket úgy, hogy pl. series 675 (675-ös sorozat) , mert egy sorozaton belül igen sokféle motort össze tudnak rakni. kívülről majdnem mindig ugyanúgy néz ki mind, de a belseje változhat. Az egyszerű fűnyírómotortól a komolyabb felhasználásra szánt motorokig.

 

Általában a kipufogó mellett, a lemezbe ütve van a motorkód - motorváltozatkód - gyártási dátum .

 

A www.briggsandstratton.com oldalról le lehet tölteni az adott motorhoz képes alkatrészkatalógust, ebből vissza lehet keresni, pontosan milyen műszaki tartalmú motor van a kapán.

Le van benne írva, melyik alkatrészt melyik motorváltozatba szerelik.

Előzmény: ottofon (12454)
albertjani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12462

A Briggs motorokat a HoroszCOOP importálja, ha jól tudom. Így elképzelhető, hogy náluk lesz a legolcsóbb.

 

www.horoszcoop.hu

Előzmény: hirschtec (12460)
albertjani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12461

Mennyiért akarsz gépet venni?

Előzmény: ottofon (12454)
hirschtec Creative Commons License 2012.03.31 0 0 12460

Ezt az árlistánkat azon Úriember figyelmébe szeretném ajánlani aki a tecumseh.hu -n nézte a Tecumseh motorokat, de itt a fórumon lebeszélték róla. Az árlistánkban megtalálható még többféle kapálógép motor, többek között Kohler, illetve Kawasaki motorok is, melyekről a kedves fórum társak egész biztosan tudnak jókat mondani.

 

Árlista: http://tecumseh.hu/images/fuggoleges_motor_arlista_2012_fogyar.pdf

Előzmény: kazstom (12437)
ottofon Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12459

Nem vagyok nagy szakértője a kapagépeknek, de mint gépészmérnök mondom hogy igazat kell adnom ami a minőségi kifogásokat érinti. Két gyártó új termékét tesztelhettem 2 napig és siralmas amit láttam. Szar illesztések, pontatlan megmunkálások. Hanyag tervezés. Nem véletlen hogy mindkét gépet 3 napon belül kellett visszavinnem. Azt gondoltam hogy ha egy gép honda motoros az már jelent valamit. De úgy látom azzal akarják eladni a kínai szarjukat hogy rátesznek egy márkás motort. Egy biztos. Ha veszek új gépet akkor amint letelt a 3 napos cseregarancia átalakítom normálisan.

Mi ezek az alakítások?

-a sárvédő lemez és a kapatag között nem lesz hatlapfejű csavar ( 5 percenként akadt be egy kő és állt le a gép)

-a markolatot normáliasn odaragasztom

-a kerekeit nagyobbra cserélem és lehet csapágyazom (200 Ft egy csapágy)

-a csoroszját úgy oldom meg hogy könnyen kivehető legyen, sőt lehet úgy oldom meg hogy a kereket ahhoz illesztem egy mozdulattal, így nem kell bántani állandóan ha a helyére akarom tolni a gépet.

Ez a feje tetejére állított csoroszja-kerék konstukció elég "tescos" megoldás.

-a szarvak fokozatmentesen állíthatók legyenek 13-as kulcs nélkül (felváltva használva macera állítgatni)

Kb ennyi jutott eszembe, de biztos találok még fejleszteni valót. Természetesen majd megosztom a fotókat veletek, hátha tetszik valakinek amit kitaláltam.

-

Előzmény: Rort (12410)
kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12458

Nézd meg újra, remélem most átment.

Az előbb csak piszkozatba raktam, bocsi!

Előzmény: sir.charles13 (12457)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12457

Kosi !

 

Most néztem de még nem jött át semmi !

De azért köszi !

Kiváncsi vagyok rá .

 

karesz

 

 

Előzmény: kosi 73 (12452)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12456

Üdv !

 

Na látod szerintem itt kezdődik a próbléma , amikor a nemtörödömség jele mutatkozik egy eladó szerv részéről !

Irok Neked két saját pl-t .

Amikor a dvd lejátszó bejött az országba akkor vettem egyet 135.000 ft-ért , két nap múlva amikor becsuktam a lemezajtót magától kinyílt , aztán be-ki amíg ki nem húztam a 220-ból .

Visszavittem és három napig vizsgálták mire kicserélték mert panasonic csak úgy nem romlik

el ebben a kategóriában .

 

A másik amikor az obiban vettem egy kis multifunkciós gépet potom áron az is behalt 3 hónap után .

Visszavittem megsem kérdezték mi baja , nem megy kész .

Kérdezte a nő pénzt , vagy másik gépet kérek - hezitáltam - erre a nő : pénzt mert ez is megy a szeméttömöritőbe , nincs javitás kuka van !

 

HOPPÁ !

 

karesz

 

Előzmény: ottofon (12453)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12455

Agroforgban van amcsi briggs moci, önindítóval valami 56 ezer körül van az ára.

Előzmény: actionman26 (12444)
ottofon Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12454

Jó ötlet, de bakker teszek hozzá kb egy huszast és kapok kapok hozzá egy 6 kapatagos szerkezetet is. Lehet megveszem, de előtte megnézem élőben. Tényleg jó ez a moci?

Előzmény: actionman26 (12444)
ottofon Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12453

smatka: előbb tiz percig írtam hozzászólást és véletlenül bezártam az oldalt :(

A lényeg: ma visszavittem a cora-ba a gépet. Szó nélkül visszaadták a pénzem. A gépért kijött egy pasi egy békával és segített kivenni az autóból (pontosabban egyedül kivette).

Az ügyintéző csaj bele se nézett a dobozba, lehetett volna benne a 15 éves szevafém gépem is. Visszaadták a pénzt szó nélkül. először másik gépet akartak adni, de mondtam hogy elment a bizalmam és még gondolkodnék mit vegyek, ezért pénzt kértem. Az üres garijegyen kicsit csodálkozott, de nem szolt, sőt én mondtam hogy legközelebb töltsék ki mert én is csak otthon vettem észre hogy a doboz alján volt.

Leírta a hibalapra hogy folyik a hajtóműolaj és hogy a motor beállt használat közben.

Ha javasolhatom még szombaton próbáljátok ki, és nézzétek meg minden rendben van-e, mert a mienk is két és fél óra használat után adta meg magát. fél óránként pihent a gép, és 2 nap alatt ment bele ennyi, szóval nem volt agyon használva. Sőt, első beindításkor 20 percig alapjáraton járattam.

Előzmény: samatka2 (12405)
kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12452

Elküldtem a rajzokat, nézd meg a fiókodat. a 6-os 7-es képet ki kell vágni, összeilleszteni, és 1 az 1- ben körberajzolod a lemezen.

Ha gondod van szólj.

Előzmény: sir.charles13 (12451)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12451

A kapagépnél nem tudom , de én utoljára W 50-es IFÁ-n csináltam hüvelyezést ahhoz lehetett kapni csak hüvelyt .

A tulaj megvette , de az biztos hogy nem csináltatta forgácsoló műhelyben .

Amúgy ajánlom az AGROROSZI bolt webes részén néz körül , majdnem mindenfajta géphez van rengeteg alkatrész .

 

karesz

 

Előzmény: kazstom (12450)
kazstom Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12450

Köszönöm szépen a választ! :)

 

Nos tényleg erre voltam kíváncsi, nyilvánvaló, hogy felhasználó oldalról jönnek elő a valódi tapasztalatok, nem pedig a bolti eladótól! :) Meglepődtem a Hondán, azt hittem az minőségi. A Briggs motorral nem volt sok bajunk, ugyan nem új gépként vásároltuk, de megkímélt volt nagyon. Csak ugye utána annál többet használtuk, és sajnos elkopott a hengere. Így aztán az olaj és üzemanyagfogyasztás is megnőtt. Ez egy régi 4 LE-s motor volt, túlméretes alkatrész nincs hozzá, csak hüvelyezni lehetne, de azt csak komplett generállal válallják. Máshol nem érdeklődtem egyenlőre. Gondolom egy-két forgácsoló műhely elvállalná magába a fúrást+hüvelyezést is. Csak ugye el kell gondolkozni rajta, hogy mi és hol éri meg. Egy új motor jó időre biztos működést garantálhat. :) Egyébként tényleg nem volt sosem dugulás, és jó pár munkaórát dolgozott a motor. Egyetlen hátrányaként tüntethető fel, hogy nem lehet a hengert külön cserélni, illetve leszerelni, az egész blokk egyben van. Túlméretes dugattyút vagy gyűrűt nem készítenek hozzá. Így a felújítás okoz nagyobb fejtörést.

 

Van esetleg valaki akinek a gépén végeztek már hasonló felújítást?

 

Minden jót kívánok!

 

Üdv.

Előzmény: actionman26 (12444)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12449

Szia Kosi !

Szerintem vagy feküdj le , vagy verjél be egy felest !!

Hátha akkor megy az irás !

HE-HE-HE

 

karesz

 

Előzmény: kosi 73 (12445)
sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12448

Nekem is Quantum xm 55-ös van !

Semmi baja NEM eszi az olajat , és ahogy a jó múltkor írtam a benzin fogyasztással is elégedet vagyok .

Nálam elég kemény föld van de 6 taggal simán lebirkózta .

Szóval szerintem jó kis motor .

 

karesz

 

Előzmény: actionman26 (12444)
fodifodi Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12447

Sziasztok !

 

Érdeklődni szeretnék ,hogy krumpli ültetésnél hogyan válasszam meg a sortávolságot,hogy

töltögetésnél a rotakapa kereke ne a krumpli sorra essen,

norbec25 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12446

HAliLenne egy olyan gondom,hogy szereztem  egy szentkirályi kf-04-es ágaprítót!A baj az,hogy az én rotámnak a harangja 85mm és12borda a aprítóé 110mm és6 borda!Lehet e rá valahol kapni kisebb kupos tárcsát vagy esztergáltassam le a megfelelő méretre?vagy keressek egy szentkirályi rota motort hozzzá?esetleg nincs valakinek egy felesleges szentkirályi kf-04 motor kapcsolóharanggal,emberi áron?

kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12445

Már írni sem tudok!

Most nézem, hogy egy kicsit viseltesek a rajzok, mert azóta már csináltak egy párat ezek alapján.

Remélem azért a lényeg fog látszani.

Előzmény: kosi 73 (12443)
actionman26 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12444

Én az enyémet ma vittem szerelöhöz,de a tecumseh motoros kapámmal majd nem elzavart.Nagyon nem szeretik ezt a motort.Annó mikor megvettem nem értettem hozzá.Nagyon sok bajom volt már vele és eladni sem tudom.Azon felül,hogy nehezen indul elromlott a berántó szerkezete.Vettem ujjat boltban hozzá 6000ft körül volt.Második rántásra elhajlottak a körmök benne.Nagyon silány minöségü alkatrészeket forgalmaznak.Hiába olcsó,de te is tudod olcsó húsnak híg a leve.Szóval erröl én lebeszélnélek.Hondákról annyit,hogy ha vissza olvasol minden honda motornál a karburátor eldugulás stb hiba jön elö stb és egyébként ma azt mondta a szerelöm(stihl szakszerviz),hogy gyenge motorok.Minden szerelö briggs motort ajánl söt még az eladó is attól függetlenül,hogy a honda drágább.A szerelö azt mondta ehhez legalább 10 évig nem kell hozzányúlni és vegyek én is ezt az Rk-2 es kapámra:

http://www.kertigepbolt.hu/motor/kapalogep-motor/briggs&stratton_xm_55_quantum_benzinmotor.html

Előzmény: kazstom (12437)
kosi 73 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12443

Üdv Mindenkinek!

Karesz! Megvannak azok a rajzok, meg fényképek amiket csináltam a töltögetőről.

Mindjárt beskennelem és elküldöm e-mailben, csak 1 picit később, mert a két terelő lemez nem fér rá az A/4 lapra, í még le kell rajzolnom és méretezni.

sir.charles13 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 12442

Kivétel az elöbb említett markett-ben !

 

Előzmény: Törölt nick (12441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!