Keresés

Részletes keresés

TTAMAS Creative Commons License 2008.02.29 0 0 397

A déligyümölcsöket leszedés után vegyszerezik, hogy kibírja a hosszú szállítást. A magyar gyümölcsöket nem kell kezelni, mert nem a világvégéről hozzák.

 

"A tartósság érdekében felületüket a szüret után engedélyezett konzerválószerekkel kezelik, ezek a következők: biphenyl (E 230), orthophenylphenol (E 231), natrium-orthophenylphen-ol (E 232) és a thiabendazol (E 233). A lé- és vitaminveszteség elkerülésének érdekében a gyümölcsöket ezenkívül mesterséges viaszbevonattal látják el."

Előzmény: Epikurosz (394)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 396
Akkor már inkább szadó. szadizom a gyümiket. A mákos pite a tegnap este elfogyasztatott. Jó volt. :-)
Előzmény: ZsuR (395)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 395
:)) Enyhen mazohista vagy :))!
Előzmény: Epikurosz (394)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 394
ZsuR,
Csak kísérletezem. Kíváncsi vagyok, hogy a süteményben lévő mák okoz-e gondot. Általában nem szokott, és remélem most sem, de szeretem kideríteni a problémák okát, és emiatt saját magamon ártatlan kísérletekre is hajlandó vagyok. Persze, nem megyek fejjel a falnak. A manióka még mindig ázik, sós vízben, mert ki kell belőle áztatni a ciántartalmat. Ezzel kapcsolatban máris tettem egy érdekes felfedezést: az első 3 napban semmilyen színe vagy szaga nem lett. Gondolom, olyan magas volt a ciántartalma, hogy a mikroorganizmusok nem tudtak elszaporodni benne. A 4. napon már éreztem valamit, és a víz leöntése után (minden nap cseréltem a vizet) megsóztam. Amit a bennszülöttek technikájáról olvastam, annak a lényege, hogy addig kell várni, amíg a benne lévő cián teljesen lebomlik. Mindenesetre még utánaolvasok, és az sem biztos, hogy a végén elfogyasztom.

A zsuzsi07 által írtakkal kapcsolatban:
Teljesen igazad van, a déligyümölcsöket mind kezelik rovarirtóval, és esetleg tartósítószerrel is. Ezért szeretem meghámozni őket. No, de a magyar almát, szőlőt, stb. azt hiszed, hogy nem kezelik? Naná, hogy kezelik. A rovarirtás nélkül lehetetlen lenne gazdaságos termésátlagokat elérni. Másrészt, én abban reménykedem, hogy ezek a szerek alapos mosással eltávolíthatók. Soha sem szabad elveszíteni a reményt.
Előzmény: zsuzsi07 (393)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 393
Én erre kapásból azt mondanám, februárban az ember ne akarjon epret, szőlőt enni. Bár lehet, hogy az eper Dél-Európában már terem, de a franc tudja, mivel kezelik, hogy ne rothadjon meg, mire onnan ideér. A citrusfélék, déligyümölcsök mások - azokat meg lehet hámozni.
Én az idénygyümölcsök híve vagyok, ami persze ilyenkor nem sok. Nem tudom, mennyit nyerünk a vitamintartalommal, ha a gombaölőkkel kezelt és/vagy kényszerérett gyümölcsöket esszük/facsarjuk.
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 392
Nem a legjobb szovalasztas volt. . .nem irigylem, inkabb csodalom :))!
Előzmény: ZsuR (391)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 391
Irigylem a vallakozo szellemedet - azokkal kiserletezel, amiktol rosszul erezheted magad :)).

Miert. . .annyi mas van, amitol jol erezheted magad???
Előzmény: Epikurosz (389)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 390
Viszont: ma vettem egy mákos pitét. Ugrásra készen lapul a hűtőszekrényben, mint a H5N1 mutációja.
Előzmény: Epikurosz (389)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 389
Megittam az epret. fél kilóból kb. 2,5 dl lé jött ki. Eddig nincs gond, lekopogom....

Viszont: az utóbbi időben azt vettem észre magamon, hogy nem bírja az érzékeny gyomrom a körtét. Épp ezért azt csináltam, hogy be a mikróba, hadd főjjön agyon.
Nos, gondoltam egy merészet, és a tegnap vettem egy kiló körtét, amelynek felét ma reggel kifacsartam. Hát nem fájt tőle a gyomrom/belem?
Pedig azok a kásás kis akármik már nem voltak benne. Aszem van benne valamilyen anyag, amelyre allergiás vagyok, de lehet, hogy ez a paranoia következő stádiuma. :-)
Előzmény: ZsuR (388)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 388
Szivesen hagyom az allergiat - ami nem is az - de hat te hoztad fel. Ha valaki emliti, nem ajanlanam a jatekot vele.

Szerintem hulyeseg az ilyen draga eperrel pancsolni, meg kell enni ugy ahogy van!!! Akkor facsaranm ki, ha mar enni tulerett lenne.

Az meg, hogy a gep mit tur el. . hat gepe valogatja!!! Ha jo a gep, nem lesz gond. Az eper nem nagyon rostos, nem lesz sok maradek anyag, foleg nem ennyibol.
Előzmény: Epikurosz (387)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 387
Istenem Zsurocska, te másról beszélsz. Most hagyd ezt az allergiát, ami nem is allergia, csak érzékenység (valszeg az epevezetékem által bezárt szög olyan, hogy hajlamos az elzáródásra), nem lovagolj ezen a szón, hogy allergia. Nem allergia. A kicsi, apró, kemény magokat nem szereti az emésztőrendszerem, emiatt pld. a szőlőmagokat is ki szoktam köpködni (persze, nem szerteszéjjel!). A gyc pot emiatt nekem volt feltalálva,persze ez sem így igaz, mert a gyümölcsprés volt nekem feltalálva, de mivel az nincs nekem, ezért most már akkor gyc. Világos? tudom, hogy nem. :-)

Na, szóval:
A kérdés az volt, hogy gyümölcs-centrifugával, nem préssel, nem kézinyomóval stb. LEHET-E AZ EPRET KIFACSARNI, VAGY AZ EGÉSZ FELRAGAD, MINT TRUTYMÓ A SZITÁRA?o

persze, próbáljam ki, de 400 Ft.-omba került ez a fél kiló eper, és nem akarom, hgy kárba vesszen. Mert ha nem lehet centrizni, akkor jól megmosom, és megeszem, mert ettem már, és azért elmegy, és a földieper különben sem olyan rizikós, mint az erdei eper - amelynek kisebbek és keményebbek a magvai - és megeszem, HA BELEHALOK IS!! :-)
Előzmény: ZsuR (385)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 386
Gonosz, gonosz. . .de megerdemlem, mert minek beszelek ketertelmueket :)).
Előzmény: TTAMAS (382)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 385
Mert nem merek. . .

Az eper nem csak nyersen lehet allergiat kivalto ok, mint ahogy a tobbi etel allergia sem csak nyersen "mukodik".
Az, hogy erzekeny vagy a magra, az valoszinuleg nem allergia. . .van hasonlo erzekenyseg amikor az apro magok, mint a mak is, elzarodik a bel hajlataban, zsebecskeben, es gyulladast okoz. A makot nem szemezgeted . . . hat pl a bagel, ha eszel vagy kifli, makkal a tetejen - par szem eleg egy nagyon kellemetlen betegseghez.

Szoval - nem tudok mit mondani, mert szivem szerint nem facsarnam az epret - annyira elvezetes nyersen, de ha allergias vagy ra, akkor jobb ha hallgatok. . .
Előzmény: Epikurosz (383)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 384
Különben az előbb toltam be 3 dl szőlőlevet, úgyhogy tele vagyok energiával. Megyek is egyet csavarogni, kifele.
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 383
ZsuR-ocska, a kérdésemre nem válaszolsz.
Mákkal nem volt gondom, mert ritkán eszem, de az meg volt előtte sütve. Nyers mákszemeket nem szoktunk szemezgetni.
Előzmény: ZsuR (381)
TTAMAS Creative Commons License 2008.02.27 0 0 382

akkor viszont ihatod a levet. A makkal is igy vagy?

 

A makk leve? Csak nem áttettek minket a HUSz-ra? :o

Előzmény: ZsuR (379)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 381
Hm - gondolom az eper jam-ben sincsenek magok. Csak legyel ovatos. . .par szem eper nem er meg egy rosszulletet.
Előzmény: Epikurosz (380)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 380
Az eperdzsemmel, főtt eperrel nincs gond, tehát biztos vagyok, hogy a magok a ludasok.
Előzmény: ZsuR (379)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 379
Az orvos mit mond. . .marmint az allergiarol. Akiket en ismerek (eper gonddal) azok az eper levetol is allergiasak - nagyon ovatos legyel. . .

Ha a magok bantjak az epedet, talan az nem allergia - akkor viszont ihatod a levet. A makkal is igy vagy?
Előzmény: Epikurosz (378)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 378
Kötekedést megelőzendő:
Én allergiás vagyok a földieperre is, de az erdei eperre pláne. Szerintem nem maga a vegyi összetételük a problémás, hanem - feltételezem - hogy a kis apró magok izgatják az epevezetékem, és mindig, amikor nyers epret eszem kutyául érzem magam.
Előzmény: Epikurosz (377)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 377
Drága Kollégák!

Sürgős szakvéleményre van szükségem.
Vettem 500 g spanyol földiepret, és az érdekelne, hogy érdemes-e ezt kicentrizni, nem kenődik-e fel az egész trutymó a szita falára?
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 376
Azt hiszem, tobbunket. Amit nem probalja ki az ember, melyik a legegyszerubb eltakaritan - addig lehet akarmilyen jo egy teszt, nem fog mindennapunk reszeve valni.

Most csinaltam egy repa-alma-narancs levet. A gepeim jok, konnyu elmosni, nem kell ramolni, allandoan a pulton vannak. . .viszont.. .ket gepet kell hasznalni. . .no ezzel elmondtam sokat, nem?

Viszont. Ha csak egy felet hasznalok. .. akkor kellene tobb gyerek (vagy ferj), hogy "erdemes" legyen hasznalni a gepeket - mert ot pohar levet annyiba kerul elmosni mint egyet. . .
Előzmény: Zitka (373)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.27 0 0 375
Ha mar tudomany - legyen tudomany. . .
Előzmény: TTAMAS (369)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 374
A prések (pld. Green star) mosogatása 1xűbb. Lehet, ezért olyan drágák.
Előzmény: Zitka (373)
Zitka Creative Commons License 2008.02.27 0 0 373

Fogalmam sincs. Én csak a tesztet szolgáltattam :-), miután kerestétek.

Engem már jó régen elriasztott a vásárlástól a körülményes mosogatás.

Előzmény: Epikurosz (365)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 372
Különben egy ilyen 120 ezer forintos gyc-től elvárnám, hogy min. ezüstből legyen, amely anyag köztudottan baktériumölő. El sem kellene mosogatni. :-)
Előzmény: TTAMAS (370)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.27 0 0 371
OK, majd belinkelem én is, hogy milyen gyc-vel dolgoznak - állítólag - a Berenice Fürtjei nevű csillagrendszer sorrendben 4. bolygóján az intelligens civilizáció fogyasztói. Nálunk nem kaphatók azok a exo-high-techek (talán 10.000 év múlva ideér az elő transzport, ha addig fel nem találják a teleportot, mert a féreglyukba még sem lenne tanácsos a gyümölcsöket bedugni), de jól mutatnak a diagramjaik. :-)
Előzmény: matamoscas (366)
TTAMAS Creative Commons License 2008.02.27 0 0 370
Olyan, mint Nigella félmázsás aztali habverője. Benne van az anyag, öt lóerős motor hajtja, de legfőképpen státuszszimbólum.
Előzmény: Epikurosz (365)
TTAMAS Creative Commons License 2008.02.27 0 0 369
Akkor veszek a teszthez a nagybanin öt tonna almát. Még olcsóbb is. :))
Előzmény: ZsuR (367)
tuutuu Creative Commons License 2008.02.27 0 0 368

Off

Manapság egy baromi drága mikroprocesszor 2000 Ft.

De ide a 300 Ft-os bőven jó lehet...:}}

On

Előzmény: Epikurosz (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!