Keresés

Részletes keresés

Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 329
Szia! :o)
Előzmény: nadyzs (328)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.28 0 0 328
 

Sziasztok!

 

 

Ezt is túléltük, de  nagyon humbuk az egész. Dikrekt kértem, ne mondják azt ,hogy ö a legnagyobb , mert ez nem igaz. Az igaz hogy nagy , de nem ö a legnagyobb. Az apúkája és a nagypapája sokkal nagyobbak.

De semmi más az egész mint szenzáció hajhászás.

Mindkét müsorvezető félt a macskától.

 

minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.28 0 0 327
nem kívánom tovább folytatni a dolgot. De azt azért elmondanám, hogy van egy 4 éves westi kutyám akit 4 hetente fodrászhoz viszek és szintén szörös és fésülni kell, mellete pedig van 1 házi cicám is itt bent a lakásban!!
Azt nem tudom kinek van gyereke és kinek nins de minden rendes anya eladta volna a cicát ha veszélyezteti a gyermek épségét!!!!
Inkább azokat az embereket báncsák akik az utcára tesznek ki állatokat. Meg azokat a tenyésztőket akik csupán nyereségvágyból évente annyiszor fedeztetik a macskájukat ahányszor csak lehet és a garázsban tartják őket. Én sajnos egy ilyen helyről KAPTAM a sziámi cicámat.
Nézzenek körül a világban, van nálam sokkal rosszab eber.
mentholx Creative Commons License 2008.11.28 0 0 326

Teljesen egyetértek, végre valaki, aki meg meri mondani a véleményét!

Arra vagyok kiváncsi, mikor jutunk el oda, hogy _kiveti_ magából a társadalom azt, aki a gyerekét, állatát elhagyja, amikor egy életre felelősséget vállalt érte akkor, amikor megszülte/magához vette!  

 

És erre nincs mentség. Egyrészt, ahogy Meli is írja, előbb utána kellett volna nézni a fajtának, másrészt ha kicsi gyerekem van és féltem az állattól, nem keresek macskát, mert senki se tart fegyvert a fejemhez, hogy márpedig most legyen macskám!

Bízom benne, hogy méltó helyre került a cica, és a kedvességét valaki végre értékeli és viszonozza!

És azt is tudom, hogy mi a helyzet nálunk macska-fronton, mondjuk úgy, hogy házi macska-fronton, akik teljesen feleslegesen születnek halomra ellenőrizetlenül, eleve megpecsételt szomorú sorssal ebbe az országba, de hadd tegyem hozzá: sajnos nemcsak házi macskát kell mentenünk látástól-vakulásig, hanem köztük akad nemegy fajtatiszta is! 

Szégyen.

Előzmény: ---Meli--- (324)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.28 0 0 325
Szerintem jól gondoljad meg, hogy bármilyen macsekot vegyél.

A macska nem szobadísz, bármilyen szép is. Persze, mindannyian büszkék vagyunk a saját óriásunkra, de ha elolvastad a topic-ot, jópárunknak van utcáról mentett jószága is. Őket azért fogadtuk be mert a segítségünk nélkül meghaltak volna.
Mi itt "családtagként" tartjuk és kezeljük is a macsekjainkat, családtagot pedig nem ad el az ember, azért mert a túlcsorduló szeretete "terhessé" vált számára. Ha befogad az ember egy jószágot a családjába - az egy életre szól- az én etikám szerint.
Itt senki sem írta még, és talán még időben szólok, hogy a Maine Coon fajta félhosszú szőrű jószág. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy minden áldott nap fésülni kell a bundáját, hogy a szőre össze ne filcesedjék. És bizony - hullik is a szőre. Ha valakit zavar, hogy a bútoron, kádban, szőnyegen és bárhol a lakásban macskaszőr van beleértve a levegőben szállongó pihéket is - az jobban teszi, ha rövidszőrű fajtát választ.
Én naponta porszívózok, felmosom a teljes lakást, bársonykefével lekefélem a kárpitos bútorokat - de azért látszik, hogy macskás lakásban élünk.
A 2 macsekom havi rezsije legalább 20-25 ezer Ft , ebben még nincs benne az állatorvos, az oltások és egyéb költségek.
Ezt mind jól gondoljad végig, hogy a gyerek mellett egyáltalán belefér-e még egy sok törődést és költséget is jelentő macska az életetekbe.
Előzmény: minden név foglalt?? (323)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.28 0 0 324
Őszintén szólva én is ledöbbentem amikor írtad, hogy eladtad a macskádat azért, mert túlságosan hízelgős volt!Én nem letámadni akarlak, de miért nem néztél utána a sziámi fajtának azelőtt hogy megvetted?Szerinted az a szeretetteljes cica mit érzett amikor te ELDOBTAD magadtól?!Komolyan mondom sírni tudnék...Ebből következik az, amit a sok nem normális ember csinál, hogy ha mondjuk nem veszi meg senki, akkor kiteszed az utcára??Ilyet nem lehet csinálni egy állattal!Akkor te nem is szeretted azt a cicát!Az oké,hogy pár hónapos gyerekedhez odabújt, de nézz csak meg pár tenyésztő honlapján ahol gyerek van...van ahol még kép is van, hogy a cica a baba mellett alszik a kiságyban.Nyílván felügyelettel, de akkor sem dobták ki csak mert közelségre vágyott!Remélem a sziámi cicád azóta jobb helyre került, és ott SZERETIK ŐT!!!!!!!!
Előzmény: minden név foglalt?? (323)
minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.28 0 0 323

Hüha hát ezt jól megkaptam!!!
A történethez még akkor annyit, hogy a kisfiam akkor volt 5 hónapos és bemászott mellé az ágya a szájaba dugta magát ez nem normális!!!!!!!!!!!!
De nem tartozom neked magyarázattal!!!!!!

mentholx Creative Commons License 2008.11.28 0 0 322

Na, ezek után tőlem biza' nem kapnál macskát..

Túladsz rajta, mert túlságosan hízeleg..Az ész megáll!

Ha tőlem fogadnál örökbe mentett cicát, és ezt tennéd vele, úgy beperelnélek, hogy csak pislognál.

Remélem, leellenőriz a tenyésztő, mielőtt neked macskát elad

 

Előzmény: minden név foglalt?? (314)
minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.28 0 0 321

Köszi mindenkinek!
Annyira várom már, hogy végre haza hozam az én saját MAINE COONom!!!!  :-)

 

vikica21 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 320

Sziámi: 

"Vágynak a testi érintésre, imádnak hízelegni. Zárkózott, kedélytelen hangulatú embereket ez felvidíthat, ugyanakkor terhükre is lehet ez a túlcsorduló életöröm és már-már tolakodó ragaszkodás. "

 

Maine Coon:

"Játékos, de nem kell a függönyről leszedni. Hízelgő, de nem tolakodó. Meghitt békés állatok, akik eltűrik gazdájuk minden nyűgét."

Előzmény: minden név foglalt?? (314)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.28 0 0 319
Persze ha szeretetre vágyik, akkor belemászik az emberbe, ahogy te fogalmazol, olyan puszikat kapok az enyémtől, hogy csupa nyál leszek tőle. De szerintem ez nagyon jó érzés.
Előzmény: ---Meli--- (318)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.28 0 0 318
A maine coon-ra nem jellemző ez a fajta viselkedés. Őt csak akkor lehet simogatni ha ő akarja. De olyankor aztán mindent megtesz, hogy csak vele foglalkozz. Aztán vagy elalszik melletted, vagy tovább áll. Vannak persze kivételek, de általában ez jellemző rájuk.
Előzmény: minden név foglalt?? (314)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.28 0 0 317
Az eredeti törzskönyvet csak akkor kapod meg, ha ivartalanítod a cicát, vagy tenyésztésre veszed. Törzskönyv másolatot kapsz ha kedvencnek veszed.
Előzmény: minden név foglalt?? (313)
vikica21 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 316
Ja! Majd elfelejtettem! GYÖNYÖRŰ  a cicád! :) Mennyi idős?
Előzmény: Brigi0621 (310)
vikica21 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 315

Szia!

 

Igen, tényleg láthattál... :D Elég sokat időztünk párommal a szombathelyi kiállításon( legfőképp a maine coonoknál :P ), mind2 nap kinn voltunk...

Szóval úgy gondolod, hogy nem kell izgulnunk? Párom kicsit aggódik, mert azt mondta egy tenyésztő, hogy kb 1.7-2kg körül kell lenni ennyi idősen egy maine coon-nak. De én úgy gondolom, hogy most, hogy egyedüli cicaként van velünk, bármikor, annyit ehet amennyi jólesik, egészséges is...sztm hamar fel fogja szedni magára a hiányzó tömeget... Jól gondolom?

Ja! Sziszike köszöni a  dícséretet... :))

Előzmény: Brigi0621 (307)
minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.27 0 0 314
Ja és mégegy kérdés. A Maine Coonokra ugye nem jellemző, hogy "belemásznak az emberbe" mert volt egy sziámim pár hónapig akit elkellet adnom mert elviselhetetlen volt. egyszerűen már idegesítő volt a hizelgése(de ez már szerintem nemis hízelgés volt)
minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.27 0 0 313
Köszi mindenkinek!!
ezt a törzskönyv dolgot nem nagyon értem veszek egy cicát 90ezerért és nem kapom meg az eredeti törzskönyvét??
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 312

A tied is csodaszép. :o)

Láttam a Luryban a kiállításon.

Előzmény: ---Meli--- (311)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.27 0 0 311
jajjj a gyönyörűség!!!!
Előzmény: Brigi0621 (310)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 310
Egy kép Bagiról a hétvégi kiállításon .:o))
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 309

Szia! Láttam, de ne aggódj. Te és Armani is jól szerpeltetek. :o))

Azt meg hogy mit mondanak az aktívosok! Ne foglalkozz vele.

Jól hallottam, hogy morgott egy kicsit? :D

Előzmény: nadyzs (300)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 308
Csodaszép ő is. :o))) Üdv. közöttünk !
Előzmény: ---Meli--- (295)
Brigi0621 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 307

Szia!

Ismerem a cicádat és szerintem téged is láttalak a Szombathelyi kiállításon. :o))

Gratulálok a csöpséghez. A kiállításon nekem is felkeltette a figyelmemet csinos pofikájával. Sziszi azért kisebb, mert ha jól tudom ő született utolsónak. Egyáltalán nem kell aggódnod. Ha jó minőségű tápot kap és rendesen eszik játékos, eleven, (keményet kakil) nem lesz gond. :o))

Szeressétek és ő meg fogja hálálni. :o)

 

Előzmény: vikica21 (281)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.27 0 0 306
igen, 90E a legalja, és kb. 120E a teteje, legalább is Magyarországon...
Előzmény: Bandimacs (305)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.27 0 0 305
Ha kiállitásra akarod vinni és tenyészteni is akarod, akkor... a standardnak megfelelő nagyon jó macsekot kell venni - (én úgy tudom) ez az összeg a legalja az árnak. Itt nem fognak tenyésztők árat mondani Neked ( én nem tenyésztő vagyok) inkább hívjál fel telefonon tenyésztőket.
Előzmény: minden név foglalt?? (302)
---Meli--- Creative Commons License 2008.11.27 0 0 304
Szia! Ennyiért már kapsz maine coon cicát, de mindenképp olyan tenyésztőtől vegyél, amelyiknek van honlapja, és ad törzskönyvet, illetve másolatot, mert törzskönyvet csak akkor kapsz, ha ivartalanítod. Ha tenyésztésre veszed akkor duplaárat kell fizetni érte. Az, hogy kiállításra vidd, nem befolyásolja az ár, oda házicicákat is be szoktak nevezni :)
Előzmény: minden név foglalt?? (302)
Bandimacs Creative Commons License 2008.11.27 0 0 303
Ne izgassad magad! Egyébként ahhoz képest, hogy csak 1 éves tényleg hatalmas ! És még jócskán nőni is fog. Életben sokkal szebb, mint a reklám fotókon !
És nagyon jó természete van, büszke lehetsz rá.
Én ezt Ubulkámmal nem tudtam volna előadni, mert vagy világgá megy, vagy ha nagyon erőszakoskodnának vele és beszorítják - szembeugrott volna.
Előzmény: nadyzs (300)
minden név foglalt?? Creative Commons License 2008.11.27 0 0 302

Sziasztok!!!

Előszöris gratula Armáninak!
Most irok először idáig csak olvastalak titeket.
Nekem sajnos még nincsen MAINE COON om. Erről szeretnék kérdezni.
Mindenképpen tenyésztőtől szeretnék venni és iállításra is nagyon szívessen járnék ez egyébként ugye nem beflyásolja az árát?? Én ugy 90ezerre gondoltam ebből már lehet minőségi cicát venn???

Ha tudtok válaszoljatok!!!!

Előre is köszi!!!!

---Meli--- Creative Commons License 2008.11.27 0 0 301
Szia!!!Nyugi már, erről te nem tehetsz!!Ez a média!!
Előzmény: nadyzs (300)
nadyzs Creative Commons License 2008.11.27 0 0 300

Sziasztok.

 

Elöször is minden maine coonostól elnézést kérek aki látta az aktivot.

Nem én mondtam a rendezőnek , hogy Armani a legnagyobb. Ezt ök találták ki.

Armani nagy és gyönyörű,de ne a legnagyobb.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!