Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5788
Azt ugye tudod, hogy a magoncokat majd be kell oltani ahhoz, hogy belátható időn belül teremjenek valamit? És ha innen nézzük, már majdnem mindegy is, hogy minek a magját vetetted el.
Az 5785-höz: sztem ez nem két tőből ered, hanem két dugvány egy cserépben.
Az 5784-hez: valóban a vincellérbogár kártételére hasonlít. Nem hiszem, hogy ilyen ellen tudsz permetezni. Nem kaspó-szerü dolgot tennék rá, hanem valami takaróhálóból sátorszerü védőházat, bár ha talajlakó, akkor nem oldja meg a dolgot.
Keress neki másik helyet.
Előzmény: Breki1 (5777)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5787
A feliratok kissé elcsúsztak bocsi, mindegyik az egyel lejebb lévő képhez tartozik
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5786

Ezek pedig a magjoncok citromok és különleges talán mandarinfajta vegyesen.

Utóbbit egy ismerőstől kaptuk - akinek elég sok különleges fajta citrusa is van -  kostolásra a magját pedig elültettük tavaly, jobb oldalon látható a korábbi citromfa helye.

 

 

 

 

 

A pár hete szétültetett szerintem "mandarinfajta" azóta még jobban beindultak

 

 

 

 

 

 

 

Ez közülük a legszebb sztem

 

 

 

Ezek pedig sztem a citromok, ők nem fejlődnek annyira de azért vannak hajtásaik igyekeznek

 

 

 

 

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5785

Pár új kép

 

Itt a fe egészben, balra látható padon van a, csak most a vizsgálat és fotókészítés miatt került fel az asztalra

 

 

 

Ez a töve közelről, korábban eztis akartam kérdezni olyan érdekes számomra, hogy

tulajdonképpen két tőböl ered ez hogyx lehet?

 

 

 

 

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5784

Köszi a választ, gondolkoztam ilyesmin, csak ez még nem akkora fa, hogy csak úgy vagdossam a leveleit.

 

Deha azt mondjátok, hogy ez jó megoldás és nem zavarja a virágzásban esetleg új fejlődésre is serkenti megteszem, csak kicsit félek, hogy a bogár vagy csiga ne a maradék levélre menjen rá.

 

 

A leveleket megvizsgáltam atkára vagy hasonlóra utaló jeleket pöttyöket nem találtam, persze nem egy profi szemével néztem.

 

A hogyan termesszünk Citromot balkonon (nem pontosan ez a címe) könyvben a meztelencsigát vagy a vincellérbogarat (ha jól emléxem ) írják kártevőnek és az utt lévő képek hasonlítanak ezekre a levelekre.

 

Mivel szoktad permetezni?

Előzmény: ragusa (5780)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5783

Igen négy öt levélen jelent ez meg érdekes módon szerencsére inkább az egyik oldalon.

 

Az első párnál még gondoltam nem írok csak arébb helyeztem kicsit a kertben más helyre (pl először kicsit szőlő alatt állt, hogy legyen egy kis félárnyéka néha)

 

De mostmár a harmadik helyen áll a magjononcok mellé rakva akiknek hálisten semmi bajuk, nőnek mint a güzü, de mikor tegnap láttam, hogy újabb lukak vannak ezen gondoltam megkérdem tőletek mi lehet.

 

Lehet túlaggódom csak félek nehogy rákapjanak jobban és esetleg a magjoncokra is

 

Igen ez az aminek a bilétáját beraktam korábban ide.

Mivel nappal nem látható semmi mindig éjszaka történik azon filózom, hogy láttam vmelyik újságban olyan lyukacsos "kaspo" féle dolgot ami igazából arra való, hogy a kinti asztalon lévő süteményre ne tudjanak rámenni a bogarak.

 

Azon gondolkozom, hogy esetleg egy ilyet rátennék éjszaka, csak nem tudom nem árt-e neki illetve belefér-e.

Előzmény: bombaba (5778)
libraton Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5782
Sziasztok!

Még csak most keveretem ide és lehet, hogy nem olvastam végig rendesen mindent. Segítsetek nekem! A banánom egész télen szépen hozta a leveleit (havonta 1-et) az erkélyajtóban. Jó idő lett, kitettem az erkélyre, olyan kis fonnyadt lett, nem hoz levelet, a meglévők meg elkezdtek foltosan barnulni. Vizet kap rendesen. Nem tudom mi baja lehet! Valakinek van valamilyen ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!

L
ragusa Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5781

JOZSO! emlitettem neked a befelkanalasodo citromom helyzetet . akkor a huvosbe tette ahol lehetett visszais vagtam , hogy konnyitsek a helyzeten, a termesek megvannak rajta PICIT nottek is , sot meg par viragot is hozott.

 de nem hajt uj leveleket , tulajdonkeppen ALL.

De elkezdte pergetni lefele a leveleket . Egy ilyen lekopaszodott agat vagtam le rola . 

 Micsi? megjobban visszavagjam ? leszedjem a bekunkorodott leveleket ?Leszedjem a citromkakat --2cm-esek- atultessem ? kidobjam ))))??? tulajdonkeppem honapok ota kb hat-het  honapja . Igy all.

 Valami drasztikusat tervezek vele tenni ))mert ennek valami baja van . Segitsegre szorul.

 Az ikertestvere,egyszerre vettem egyhelyrol egyformak voltak, szep egeszseges allandoan fejlodik. 

Előzmény: ragusa (5780)
ragusa Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5780

Szia Breki! Nekem is szokott lenni a citrusokon ilyen lukas ragasnyom.

 En valamilyen atkara gondolok.Leszoktam az ilyen leveleket csipkedi es eltuntetem .

 Ezt magamban mechanikai vedekezesnek hivom . De ha tobb van akkor lepermetezem .

 mar nagyitoval is neztem es semmi ...megallt a tudomanyom.

 DE varjal kicsit mindjart jonnek a FŐSZAKIK))))

Előzmény: Breki1 (5776)
Sequoia Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5779
Sziasztok, pár hete meséltem, hogy nevelgetek magról valami kis citrust, csak buta fejjel azt nem tudom már, hogy kumquat-e vagy pedig indiai lime. Az utóbbinak örülnék jobban, az előbbi viszont valószínűbb (volt), mert annak a magját jóval később dugdostam le, közelebb volt a csemete kikeléséhez; a lime magját vagy fél évvel előtte ültettem ugyanoda.
Namost - a fejlemény. A növényke elkezdett töviseket növeszteni. Tehát kérdezném tőletek: van tövises kumquat? Illetve kelhet ki kumquat magjából tövises növény? (Ha mondjuk olyan alanyra oltott kumquat termett?) Mert nekem az az érzésem, hogy nem, és mégiscsak lime lesz - de szeretném, ha megerősítenétek vagy cáfolnátok.
És továbbra is kérdezem: ismeri valaki az indiai lime-ot? A termése akkora csak, mint egy dió; élénksárgára érik, nagyon vékony héja van, és kellemesen aromás, nem maróan savanyú belseje. Azt viszont nem sikerült még kiderítenem, hogy ez egy aurantifolia kultúrváltozat-e vagy pedig külön faj.
bombaba Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5778
Márpedig valami zabálja azt a levelet, meg a középső képen a balra alatta levőt is, akkor is, ha nem találkozol a merénylővel. Léteznek a csigák, de annak nyoma marad, mindenféle bogarak pl, amiknek nem marad nyoma, mert jóllakottan elrepülnek. Amíg a lombfelület nagyságát jelentősen nem csökkentik, csak esztétikai a kár.
Nem kéne ennyire túlaggódnod a dolgot. Mi lesz veled, mikor a már növekvő citromokat válogatja és csak potyog, csak potyog....
Ez az olasz cetlivel vett citromod?
Előzmény: Breki1 (5777)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5777

A citromfa mint látható végre virágzásnak indult de ezek a rágásnyomnak tűnő dolgok eléggé zavarnak

 

HELP ME

Breki1 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5776

Sziasztok a korábban kérdezett levélen megjelenő lyukakról készítettem pár képet, szeretném megkérdezni a véleményeteket mi okozhatja.

Napról napra látok új lyukakat, de kértevőre utaló jelet sehol.

 

 

 

 

 

 

bombaba Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5775
Kb csuklóvastagságú és 15 cm magas a törzse, az összmagassága a földtől kb 60 cm. Valóban átültethetted volna már. Kaphat trópusi tápot, vagy Wuxalt, vagy Folisolt, vagy bármi egyebet, ami szobai levéldísznövényeknek való. Koratavasz óta Folisol-os vízzel locsolom állandóan, valószínű ettől lódult meg.
Előzmény: A77 (5773)
Perfect Peter Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5774
Marika!
mondjuk én könnyen beszélek, mert tök mindegy, hogy milyen a bill., vakon gépelek. :)

Jozsó!
köszi a választ!


a kamkvat fám is eléggé elszottyadt a télen, tök zöld, meg minden oké, de kevés rajta a levél, és semmi új hajtás v. levél, se virág. remélem összekapja magát majd a teraszon, mert már vagy 2 hónapja ott van.
Előzmény: ragusa (5764)
A77 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5773
Most kb. milyen magas, milyen tápoldattal locsolod? Talán illene már átültetnem 2 év után egy nagyobb cserépbe is mert eléggé átszötte már a gyökérzet :)
Előzmény: bombaba (5766)
ragusa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5772

Szia de rendes vagy hogy irtal.Koszonom.

 Nekem mindossze harom plusz egy orchideam van , egyet rendes aron vettem , a tobbit learazva elviragozva , ebbol kettonek nem tudom milyen a viragja .

Foto csak egyrol van  ez az amit rendes aron  vettem.

Nem nagyon akarok veluk  kulonosebben foglalkozni, azert akarom egybeultetni hogy minel kevesebb legyen a gond veluk, mert mar annyi novenyem van hogy lassan kiturnak  mindenhonnan ))))))

 

Előzmény: Alma Kee (5765)
ragusa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5771

LACI TE HALLOD-e?Miert nem mukodik a freemailed?

Irhatnekom es kerdezhetnekem van, es itt vagyok elzarva ))) Minden amit irok visszajon .((

 Pl azt kerdeznem hogy az oriascitromunk, mennyire birja a napot , deli fal elott ??

 nagyon szep formas fa , de nem akkorak a levelek mint voltak,tavaj fog meg noni? ESvajjon miert all ?

  Talan most a viragzasra konctrentral?

Van rajta  de nem olyan sok mint a tieden .Gondolom lesz rajta citrom is . Mar alig varom , most a picurkaksem fejlodnek.

 Meg sok kerdeznivalom van . 

Előzmény: kurdilaci (5768)
petya71 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5770
egyetértek:)))))))))))))
Előzmény: kurdilaci (5769)
kurdilaci Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5769
Marika!Nekem nagyon tetszenek a hozzászólásaid,ízük,zamatuk van,nehogy változtass rajtuk!
Előzmény: ragusa (5757)
kurdilaci Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5768
Valóban nincs okod aggodalomra,ha az új levelek zöldek és egészségesek.A régi levelek fokozatosan elsárgulnak és lehullanak.Egy citruslevél három évig él,de ez csak a természetes élőhelyén igaz,nálunk a kényszerteleltetés miatt nagyobb a levélvesztés üteme.
Előzmény: Perfect Peter (5747)
bombaba Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5767
De azért várd meg a banánguruk válaszát, nálam csak van, de nem igazán értek hozzá.
Előzmény: bombaba (5766)
bombaba Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5766
Nekem is ilyen van, majd egy éve. Nálam úgy működik, hogy 'meg-megáll, körülnéz, majd kapja hirtelen...', szóval van, amikor nem csinál semmit, de most éppen 2 hét alatt hozott vagy 6 levelet, egyre nagyobbakat, és nő magasságban is. Sok tápot igényel.
Előzmény: A77 (5761)
Alma Kee Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5765

szia

tudtam hogy valahol olvastam a neved de most jól megtaláltalak én az orchideás topikról jöttem ide hogy válaszoljak a feltett kérdéseidre. Nem ártana ha tudnám miket vettél ha a nevét nem tudod akkor egy fotót légyszi tegyél fel mert így nem lehet megmondani mi kell nekik. Az össze ültetés nem lehetetlen de bármilyen orchit vettél is utálják a túl nagy ültető edényt tehát vödör kizárva.Ha megjöttek a fotók, vagy a nevek szívesen segítek amiben tudok

Üdv István

Előzmény: ragusa (5764)
ragusa Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5764
Azert mert KETTO idegennyelvu van , az egyik vezetetknelkuli,mind a ketto markas , es jol elvagyok veluk .
Előzmény: Breki1 (5763)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5763
De miért nem veszel magyar bill-t P
ragusa Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5762
 PP!! irnek en neked kacsintosat is , de lusta vagyok vegigkeresni a bill-en hogy mi hol van . Ugyanis sok irasjel at lett rajzolva . Igy ez a legegyszerubb.)))a kettospont vagy vesszo es pont  ezeket ismerem , DE !gozom sincs hol van , melyik alatt van elbujva . Most IGY vegre szemelyre szabtam magamnak, IGY megszoktam .
Előzmény: Perfect Peter (5760)
A77 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5761
Kb. 2 éve vettem egy "banánféleséget" a cserépbe dugott cetlin Musa bananarama szerepel. Kb. 40 cm magas, mióta megvan nem nőtt semmit , csak a leveleit "cseréli" de 8-10 sarjat már leválasztottam róla. Kérdésem ez a fajta nem is nő nagyobbra?
Perfect Peter Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5760
jaaj, de a lényeg lemaradt, Marika!
én nagyon régen még a 90-es évek elején sokat telexeztem valódi telexgépen. s azt képzeltem a nagy fantáziámmal, hogy valami speckó berendezéssel írsz mondjuk a netre, ahol ilyen sok vesszőt meg ilyesmit kell tenni. (a telexben is voltak ilyen speckó dolgok)
Perfect Peter Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5759
Marika!
dehogy változtass rajta! :) csak kérdeztem! de a nevető jel nem ám csak egy zárójel, hanem előtte két pont (baba szeme) is van, így jobban kivehető lenne, esetleg ennyit variálj. a pontokat vettem, már csak a vesszőre kell rájönnöm. talán még hosszabban elgondolkodol? vagy a lelkesedésedet fejezed ki vele? :)
és persze nem vagyok nyelvtanár, hanem csak egy kíváncsi topicoló (főleg read only), aki eddig bírta kérdés nélkül. ;-) (kacsintós szmájli) a hsz-eid "élnek", látszik rajtuk, hogy mindent tudni szeretnél, én is ilyen csaj vagyok.
különben erről eszembe jut, hogy mikor 98 táján először ültem net elé, megkérdeztem a chat szobában, hogy mi ez a :) (kettőspont zárójel), s elküldtek a frászba, mondván ne hülyítsem őket. pedig akkor t é n y l e g nem tudtam, hogy csak oldalra kell fordítani a képet, és vigyori lesz belőle)
Előzmény: ragusa (5757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!