Keresés

Részletes keresés

Vezso Creative Commons License 2006.11.18 0 0 2743

kérj részletes árajánlatot és nem az alapterületre, hanem mondjuk főfal felrakása x ft/nm, vakolás y Ft/nm stb.

Aztán lehet nézni, hogy mennyi lesz az alapterületre levetítve.

Előzmény: fancy27 (2732)
Vezso Creative Commons License 2006.11.18 0 0 2742

Mi most építettünk 12M ból egy bruttó 80nm-es házat, előkészítve a tetőteret beépítésre. A feleségem egy kollégamőjeék tavaj építettek 100nm földszintes házat ugyanannyiért. Sajnos nem sikerült megtudnom tőle, hogy ez bruttó, vagy nettó terület. nekünk még kell majd vagy 1,5-2M a tetőtér befejezéséhez.

Én gondolkodtam azon, hogy vajon mennyivel fizettem többet, mintha nem készítem elő a tetőteret.

Tetőablakok: 400e

Tűzfalak szigetelve, színezve: ~600e

Ablakok: 120e

Meredekebb tető: ~500e

A fafödém enm tudom mennyivel lett volna olcsóbb, gyanítom nem sokkal.

Ha a lépcsőt is bele veszem meg a hátralévő költségeket a teljes befejezésig, akkor kb. 4M-ba kerül a tetőtérbeépítés. Ha csak 100e/nm-el számolok, ami nekünk jóval több volt, akkor is csak 40nm jön ki, mi még 55nm nettót beépítünk, igaz jelentős része nem teljes magasságú.

Előzmény: fancy27 (2740)
memorix Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2741

Az egyszintes házak általában olcsóbbak... (telek nélkül)...pláne fafődémmel...

 

A szigetelések, stb...pedig ha összeszámold bizony elég magas összeg fog kijönni neked...

 

Az is kiderülhet, hogy a meglévő alapod nem birja el az egész beépítést...

 

Sajnos a kérdésedre a válasz igen...általában olcsóbb mellé építeni ha van hely és még ráfér a telekre az építmény ha engedélyezik...

 

 

Előzmény: fancy27 (2740)
fancy27 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2740

Ja, es neked foldszintesre betonfodemmel mondtak 150e/nm-t? Szerintem az inkabb fafodemes...

Tökmindegy az ár, mondhattam volna többet is, de itt az arányokon van a hangsúly.

Szigeteles: 150nm leteritett helyett 90 nm felett a teto alakja miatt 150 nm biztos lesz ha nem tobb, de vastagabb (nagyobb hokulonbseg), atszelloztetett legreteg, hoszig. anyag paplan helyett tablas legyen, stb.

De akkor ezt már azzal hasonlítsuk össze, amit kivált, vagyis a födémre terített szigetelést+a földszinti négyzetméterekhez tartozó falazatot, vakolatot, homlokzati hőszigetelést. Szerintem ezeknél jóval olcsóbb.

 

Szerintem is ezt fejezzük be, de azért még meghallgatnám mások véleményét is, hátha még valaki hozzászól. Szóval mások hogy gondolják, ha egy 100nm-es földszintes házhoz szeretnék még 90 nm lakóteret, akkor alig kerülne kevesebbe beépíthetővé tenni és beépíteni a tetőterét, mint építeni mellé egy másik ugyanolyan házat?

Előzmény: Axióma (2739)
Axióma Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2739
Ja, es neked foldszintesre betonfodemmel mondtak 150e/nm-t? Szerintem az inkabb fafodemes...
Szigeteles: 150nm leteritett helyett 90 nm felett a teto alakja miatt 150 nm biztos lesz ha nem tobb, de vastagabb (nagyobb hokulonbseg), atszelloztetett legreteg, hoszig. anyag paplan helyett tablas legyen, stb.
Lepcso: legjobb tudomasom szerint a lepcso nm-e csak 1x szamithat a hasznos nm-be bele, de azert csak 2 szinten kell hozza mindent megcsinalni.
Figyi, szerintem nincs ertelme vitatkozni, mert annyi minden mastol is fugg mint ami nekem laikusnak eszembe juthat. En nem laknek - addig mig nem gimisek a gyerekek es ok elvonulnak - ket szint kozott rohangalva... es nalunk ez dontott. Arat azert nem mondok, mert tetoterbeepitesre elokeszitettunk:)

Előzmény: fancy27 (2738)
fancy27 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2738

1. a masodik koszoru (ha terdfalas megoldasrol beszelunk)

Igen, az kb. annyiba kerül, mint az első.
2. vasbeton fodem a fafodem helyett

Eredetileg is vasbeton lenne.
3. a tenylegesen megmunkalando nm tobb, mint a hivatalos (180 centi feletti) negyzetmeter, nem is kicsivel

Mondjuk kb. 10-15%-kal
4. tetosikablak, tetosikban szigeteles (mennyisegre is tobb, meg joval bonyolultabb szerkezetu, mint siman a fodemre teritve)

Igen, az árkülönbség bizonyára van annyi, mint a födémre terített ára.
5. lepcso, lepcsoter nm-enek megfelelo reszek is eloszlanak a tobbire
Szerintem a parszazezerbol a lepcsot se csinalod meg (a ra juto tetoreszt stb. is nezve).

Nem oszlanak el, mert a lépcsőre ugyanúgy rászámítják a nm árat.

 

Most mondjak én egy csomó olyan dolgot, amit nem kell mégegyszer megcsinálni, és nem százezres, hanem milliós nagyságrendű?

Előzmény: Axióma (2737)
Axióma Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2737
1. a masodik koszoru (ha terdfalas megoldasrol beszelunk)
2. vasbeton fodem a fafodem helyett
3. a tenylegesen megmunkalando nm tobb, mint a hivatalos (180 centi feletti) negyzetmeter, nem is kicsivel
4. tetosikablak, tetosikban szigeteles (mennyisegre is tobb, meg joval bonyolultabb szerkezetu, mint siman a fodemre teritve)
5. lepcso, lepcsoter nm-enek megfelelo reszek is eloszlanak a tobbire
Szerintem a parszazezerbol a lepcsot se csinalod meg (a ra juto tetoreszt stb. is nezve).

Előzmény: fancy27 (2736)
fancy27 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2736

Allj, nem arrol volt szo, hogy tetoterbeepitesre elokeszitett helyet kell valaszfalazni es villanyszerelni meg burkolni

Mármint mi az a rengeteg drága dolog, amitől "tetőtérbeépítésre előkészített lesz" a hely? A plusz 4 sor tégla, meg plusz pár centi vasbeton födém, meg némi hangszigetelés? Ezek pár százezres nagyságrendű dolgok, és máris ott vagyunk, hogy mégiscsak arról lesz szó.

Előzmény: Axióma (2735)
Axióma Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2735
Allj, nem arrol volt szo, hogy tetoterbeepitesre elokeszitett helyet kell valaszfalazni es villanyszerelni meg burkolni, hanem arrol, hgoy 150 nm-es fsz-es haz mennyivel lehet dragabb (tetoterbeep. lehetosege nelkul) egy 75 nm-es hasznos (ld. lepcsoter nelkul!) ket szinten kialakitva (ami ugye a ferde teto miatt inkabb 85+65 nm, plusz lepcsoter, tehat az also szint netto 90 nm kell legyen). Hat szerintem itt a legnagyobb kulonbseget az adja, hogy a telek beepithetosegi %-a miatt az elsohoz nagyobb telek kellHET.
Nem igazan akarok vitatkozni, csak definialtam a peremfelteteleket!
Előzmény: fancy27 (2734)
fancy27 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2734
Hát, vitatkozhatunk arról, hogy mondjuk egy 100nm-es tetőtér lakhatóvá tételéért kb. 15M reális-e. Én ezt eléggé viccesnek érzem...
Előzmény: Axióma (2733)
Axióma Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2733
Hat pedig... tul sok kulonbseg nincs. Van kulonbseg, csak nem sok. Kiveve, ha a tetoterben nincs vizes helyiseg csak szoba, nincs tetoablak csak oromfali, bar a tetosikban szigeteles akkor is huzosabb mint a fodemre teritett, meg dragabb a teherhordo fodem, meg a tetoterben a nm-eket eleve kevesebbnek szamoljak, igy aztan azzal lehet tenyleg ugyanannyi nm/ar.
Előzmény: fancy27 (2732)
fancy27 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 2732
Meg attól is függ, hogy mekkora, és egyszintes-e, vagy több. Én most tárgyalok kivitelezőkkel, és mindegyik négyzetméterárakat mond (még mielőtt látná a terveket). Vagyis belém akarják beszélni azt a marhaságot, hogy a kétszer akkora ház kétszer annyiba kerül, meg a tetőtér is ugyanannyiba kerül, mint a földszint. Teljesen hülyének nézik az embert.
Előzmény: 33marcipan (2643)
ppmr Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2731
OK. Köszi!
porker Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2730
Orca75-nek igaza van; bánni fogod, ha nem olyanod lesz.
Előzmény: ppmr (2728)
orca75 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2729

Drága a zsanér de szerintem megbánod ha nem azt veszed.

 

Előzmény: ppmr (2728)
ppmr Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2728

Újabb lakatos- info:

60e Ft a kétszárnyú nyílókapu (3m) +  kiskapu.

70e, ha állítható zsanéros. Értem, hogy mit jelent az állítható zsanér, csak nem tudom a hőmérséklet ingadozások miatti tágulások tényleg okozhatnak- e zavaró problémát.

Mik a tapasztalatok?

Jamie25 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2727
puntooo: szerintem ragassz rá 2cm-es nikecell-t, arra meg ugyanazt a vakolatot, mint a házadon van. Ennél egyszerűbben nem nagyon fogod hasonlóvá tenni szerintem. OSB-vel szerintem gyorsabban megcsinálod, de árban kb. ugyanott lesz mintha téglából lenne..
Előzmény: puntooo (2723)
micimacho Creative Commons License 2006.11.12 0 0 2726
Nagyon bíztató az ár, köszönöm az infót. Esetleg meg tudod adni azt is, aki csinálta?

KÖsz. Mm.
Előzmény: tgabika11 (2721)
micimacho Creative Commons License 2006.11.12 0 0 2725

Igen, nagyjából, ha tömör kb 3cm vastag és a lépcsőnek homlokfal is készül.

Lehetne kicsit olcsóbb, ha nem tömör fa....

 

Mm.

 

Előzmény: Trison (2722)
ppmr Creative Commons License 2006.11.11 0 0 2724
A lépcsőhöz ugye épületasztalos kell. Nekünk van egy jó bútorasztalosunk, hátha bevállal ilyet, érdemes lenne megkérdezni összehasonlításképpen. Megadjam a számát mailben?
Előzmény: Trison (2722)
puntooo Creative Commons License 2006.11.11 0 0 2723
Sziasztok! Tervezett házamnál külön (hőszigetelés nélküli) garázst fogok építeni, és nyilván szeretném a legolcsóbban kihozni, de úgy, hogy illeszkedjen valamennyire a házhoz. Optimális megoldásnak egy vasszerkezetű építmény tűnik, viszont a falakat nem óhajtanám a gyári trapéz- fémlemezzel borítani! Helyette most két ötletem van: az acéloszlopok+válaszfaltégla, vagy OSB lapok. Ez utóbbi esetben hogyan lehet az OSB-re vakolatot tenni? Illetve van-e más, a vakolattól nem nagyon elütő festési lehetőség? (A házam narancssárga lesz.) Köszönettel: puntooo
Trison Creative Commons License 2006.11.11 0 0 2722

Azt gondoltuk, hogy karácsonyi ajándéknak leburkoltatjuk magunknak a lépcsőt.
Az asztalos 320e ft-ot mondott 10 db 90 cm széles lépcsőfokra (bükk). Normális dolog ez?
tgabika11 Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2721

Munkadíj 300 nm-re volt 710 ezer

A faanyag asszem kb 600.000 volt, a lambériával együtt.

Nekem sem egyszerű a tető!

 

Faanyagot Dunakeszin, a fóti út végén, Fót felé vettem a fakereskedésben.

Előzmény: micimacho (2719)
Axióma Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2720
Nekunk asszem az Erdert mondta az egyik legjobb arat.
Amugy meg a legtobb faanyag-dijat azzal sporoltuk meg, hogy kevesebb mint 1 kobm fa araert csinalt a statikusunk tervet, es jo harmadat lehuzta az acs altal tervezett mereteknek...
Előzmény: micimacho (2719)
micimacho Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2719

Köszönöm az infókat.

Végülis, hogy hol, az ma már szinte mindegy. Legutóbb anyósomék zalai házában

egy épp ott dolgozó hajdú megyei csapat szerelte a gázt....

Szóval pesten kéne, de nem szeretném feltétlenül az itteni elrugaszkodott árakat viszontlátni a számlákon... :-)

pl. emiatt az is érdekelne, hogy fát hol lehet az országban olcsón ( de jót vagy legalábbis normálisat) szerezni. Végülis haveri körben kisebb teherautó tuti lenne, és feltételezem nem azonosak az árak az egész országban...

 

Pesten hallottam már 55e körüli árat is... Nomost, mivel a faanyag a teljes tetőfedés majdnem egyharmada, nem mindegy, hogy mennyiért is veszi az ember...

 

mm

Előzmény: Vezso (2718)
Vezso Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2718
attól függ hol, Miskolc közeléen tudnék ajánlani, pesten már nem annyira. :)
Előzmény: micimacho (2716)
CsRob1 Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2717
Szia! Az ár nagyban függ a munka helyétől, nem mindegy, hogy Budapest vagy vidéki kis falu. Nekem az ács ajánlott néhány helyet a közelben, ahonnan érdemes faanyagot venni és néhány helyet kifejezetten nem ajánlott. Én megfogadtam a tanácsát, és az egyik ajánlott helyen vettem, de ő válogatta ki az anyagot. Augusztus elején 45000 Ft/m3 ár körüli ajánlatokat kaptam, de akkor szinte hétről-hétre ment fel az ár.
Előzmény: micimacho (2716)
micimacho Creative Commons License 2006.11.10 0 0 2716
Üdv minden sorstársnak.
Egy ideje olvasgatok, de most lenne egy kérdésem is. Most tartok a tetőfedés kérdéskörénél. Tud esetleg valaki ajánlani jó és nem szemtelenül drága tetőfedőt? Ha netán hozzávetőleges árakat is mondanátok mondjuk pl. m2 alapján, akkor még könnyebb dolgom lenne.

Bónusz kérdés, hol érdemes faanyagot venni manapság, illetve mi a megszokott m3 ára pl. a gerenda-anyagnak.

Bocs, hogy ennyi triviális kérdésem van, de még csak most kezdem felvenni a fonalat a tetőfedés kapcsán, és nem igen van viszonyítási alapom.

Egyébként kb 150m2 nem túl egyszerű tető kell, sima tondach cserepezéssel.

Kösz előre is, Mm.
orcas Creative Commons License 2006.11.09 0 0 2715
Nalunk is fold villanyvezetek lesz.
Az elosztobol az ut alatt kellett athozni a vezeteket. Utat az Eon leanyvallalatanak meg kellett bontania, csovet kellett belefektetnie. 15-mt az Eon fizet abbol, a maradek 6 m-t mi fizettuk. Azt hiszem ez 10-12 ezer Ft volt.
A kapcsoloszekreny 2 oraval (nappali, ejszakai) kb. 110 ezer Ft. 3 fazis. Eddig meg nem kellett fejlesztest fizetni. (Balatonfelvideki falu)
ppmr Creative Commons License 2006.11.09 0 0 2714
Köszi!
Előzmény: Trison (2712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!