Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5796
Ez már túl sok infó, az előbbi elég nekem :)
A szisztemikus inszekticid= felszívódó rovarölő. Pl. Actara, Zolone, Bi58, stb, sokféle van.
Előzmény: Breki1 (5793)
bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5795
Na, ez már valami infó.
Valószinü a cserépben lakik, és megszabadulni csak akkor fogsz tőle, ha a lárváit sikerül megölni, mielőtt a gyökeret megeszik (ez a súlyosabb kártétel), a bogarakat meg összeszeded.
Felszívódó rovarölővel megszivatnám a cserép földjét több alkalommal, talán a lárvák kimúlnak.
Előzmény: Breki1 (5792)
bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5794
A rágás esztétikai hiba, ha nagyon zavar, levágod, ha nem, nem. A problémát nem oldja meg, elkezdheti rágni a következőt.
A hálós dolgot én úgy csinálnám, hogy leszúrok 3 vagy 4 bambusz virágkarót a citrom köré, és beborítom hálóval. Ha ez után is eszegeti, akkor talajlakó, és alulról kell ellene védekezni, nem felülről. (Viszont akkor vihetnéd az erkélyre.)
Előzmény: Breki1 (5791)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5793

A vincellérbogár nagy, szürkésfekete ormányosbogár, amely éjjel a leveleket rágja, jellegzetes kerek lyukakat vág rajtuk. Lárvája a talajban fejlődik. A lárvák kis álhernyók, a növény gyökereit és kérgét támadják meg. Ha a növény hervadni kezd, már késő, nem tehetünk semmit. Városban ritka a vincellérbogár, a kertekben azonban gyakoribb, és káros lehet. A bonsajt sem kímélik. Amint felfedezzük jelenlétét, harcot kell indítanunk ellene. A rovarirtókkal végzett kezelés hatásos lehet.

 

Máshol ezt írják

 

 

Válasz:
Próbáljon meg permetrin + tetrametrin hatóanyag-tartalmú szerrel (Chinetrin) védekezni ellenük.

 

A tünetek hasonlóak

 

http://bonsaigallery.hu/lap/betegsegek/betegsegek/08.jpg

 

Vincellérbogár
A vincellérbogár éjjel támadja a növényeket amelyek a szabadban vannak, nappal a talajban rejtőzik. Maga a bogár nem annyira veszélyes - a levelek széleiből rág ki bizonyos részeket, viszont lárvája a gyökereket támadja meg, ezáltal a növények fonnyadnak, gyengén fejlődnek.
Vincellérbogár előfordulhat a szabadban tartott dézsás növényeknél, azaleánál, kankalinnál, fuksziánál, rózsánál, gumós begóniáknál, ciklámennél. A bogarakat késő este zseblámpa segítségével összegyűjthetjük, a lárváktól viszont csak úgy szabadulhatunk ha a megtámadott növényeket átültetjük és eközben jól megvizsgálva földlabdájukat, a lárvákat megtalálva elpusztítjuk őket. Vagy a földet itassuk át szisztemikus inszekticiddel (TUDNÁM mi az?) és átültetéskor tegyünk Gamma-HCH-port az friss földbe.

 

Itt nagyon jó öntözési ötleteket olvastam

http://lhp.hu/cs_olvas.php?m=60&a=8325&k=68

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5792

Na ezt olvastam, lehet megpróbálom

 

" Vincellérbogár – az éjjel aktív bogár A leveleken éjszakánként keletkezett rágásnyomokért általában a vincellérbogár a felelős.

A vincellérbogár kinézete és életmódja:

10 mm hosszú és fekete
Ormányszerűen megnyúlt fejforma.
Nappal a növények tövében bújik meg.
A leveleket rágja.
Lárvái a gyökereket rágják.

Ellenintézkedések:

Gilisztaűző varádics főzet: Öntsön 30 g száraz virágra 1 l forró vizet, hagyja állni kb. 10 percig. Hígítsa fel kétszeresére, majd öntse vagy permetezze az érintett növényekre.
Májusban/júniusban éjszakánként gyűjtse be a bogarakat.
Alkalmazzon fonálférgeket – szakkereskedésekben kapható."

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5791

Persze tudom, de ezeket még korai oltani.

 

A közelben lakik oltasokhoz értő bár nem citromfás illető majd őt szeretnénk megkérni illetve akitől a gyümölcsöt kaptuk attól szeretnénk kérni oltóágat.

 

Tolajdonképpen már beszéltem is vele de egyenlőre a gyökereztetőporos dugványozás kapcsán

 

Szeretném ewgyik különleges fajtáját így kipróbálni megered-e

Gondolom az oltás meg ráér később mikor a masgjoncok megnőnek és kiderül melyik alkalmas alanynak.

 

Ha két dugvány akkor érdemes lenne őket szétszedni vagy ne bántsam jó így?

 

Igazából nem kaspó az amit néztem csak nem tudtam rendesen leírni, ha megtalálom ahol láttam majd megmutatom.

 

A hálós dolgon gondolkozom hogy oldjam meg.

Másik helyen mit értesz?

 

Már elég sok helyre rakosgattam a kertben és a melette lévő magjoncokat és fűszernövényeket se rágja hálisten.

 

Még az erkélyre tudnám rakni de sztem jobb neki a kertben mint egy erkélyen.

(mondjuk ottis van kettő egyik a korábban kérdezett aminek egy levél volt egy pötty, de az kiderült, hogy vszínű csak mechanikai sérülés vagy kisebb napégés)

 

A ragusa által javasolt levélvisszavágásról mi a véleményed?

Előzmény: bombaba (5788)
bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5790
Milyen fajta?
Ha szobabanán, akkor inkább ne rakd ki. Ha napra tetted szoktatás nélkül, az sem tesz neki jót, pl. megégeti a nap.
Előzmény: libraton (5782)
bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5789
Ragusa, az atka nem rág ekkora lyukat :)
A Citruskert-es könyv a kanalasodó leveleknél ezt írja:
'Ha csak egy-egy ág levelein látjuk e jelenséget (mármint a besodródó, felpöndörödő és közben száradó leveleket), valamint a levelek nem hullanak le, hanem a hajtásokra száradnak, akkor előrehaladott gombafertőzés is lehet kiváltó ok. Ez utóbbi gyógyítása csak az erőteljes visszametszés és az azt követő fungicides permetezés révén lehetséges.'
Előzmény: ragusa (5781)
bombaba Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5788
Azt ugye tudod, hogy a magoncokat majd be kell oltani ahhoz, hogy belátható időn belül teremjenek valamit? És ha innen nézzük, már majdnem mindegy is, hogy minek a magját vetetted el.
Az 5785-höz: sztem ez nem két tőből ered, hanem két dugvány egy cserépben.
Az 5784-hez: valóban a vincellérbogár kártételére hasonlít. Nem hiszem, hogy ilyen ellen tudsz permetezni. Nem kaspó-szerü dolgot tennék rá, hanem valami takaróhálóból sátorszerü védőházat, bár ha talajlakó, akkor nem oldja meg a dolgot.
Keress neki másik helyet.
Előzmény: Breki1 (5777)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5787
A feliratok kissé elcsúsztak bocsi, mindegyik az egyel lejebb lévő képhez tartozik
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5786

Ezek pedig a magjoncok citromok és különleges talán mandarinfajta vegyesen.

Utóbbit egy ismerőstől kaptuk - akinek elég sok különleges fajta citrusa is van -  kostolásra a magját pedig elültettük tavaly, jobb oldalon látható a korábbi citromfa helye.

 

 

 

 

 

A pár hete szétültetett szerintem "mandarinfajta" azóta még jobban beindultak

 

 

 

 

 

 

 

Ez közülük a legszebb sztem

 

 

 

Ezek pedig sztem a citromok, ők nem fejlődnek annyira de azért vannak hajtásaik igyekeznek

 

 

 

 

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5785

Pár új kép

 

Itt a fe egészben, balra látható padon van a, csak most a vizsgálat és fotókészítés miatt került fel az asztalra

 

 

 

Ez a töve közelről, korábban eztis akartam kérdezni olyan érdekes számomra, hogy

tulajdonképpen két tőböl ered ez hogyx lehet?

 

 

 

 

Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5784

Köszi a választ, gondolkoztam ilyesmin, csak ez még nem akkora fa, hogy csak úgy vagdossam a leveleit.

 

Deha azt mondjátok, hogy ez jó megoldás és nem zavarja a virágzásban esetleg új fejlődésre is serkenti megteszem, csak kicsit félek, hogy a bogár vagy csiga ne a maradék levélre menjen rá.

 

 

A leveleket megvizsgáltam atkára vagy hasonlóra utaló jeleket pöttyöket nem találtam, persze nem egy profi szemével néztem.

 

A hogyan termesszünk Citromot balkonon (nem pontosan ez a címe) könyvben a meztelencsigát vagy a vincellérbogarat (ha jól emléxem ) írják kártevőnek és az utt lévő képek hasonlítanak ezekre a levelekre.

 

Mivel szoktad permetezni?

Előzmény: ragusa (5780)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5783

Igen négy öt levélen jelent ez meg érdekes módon szerencsére inkább az egyik oldalon.

 

Az első párnál még gondoltam nem írok csak arébb helyeztem kicsit a kertben más helyre (pl először kicsit szőlő alatt állt, hogy legyen egy kis félárnyéka néha)

 

De mostmár a harmadik helyen áll a magjononcok mellé rakva akiknek hálisten semmi bajuk, nőnek mint a güzü, de mikor tegnap láttam, hogy újabb lukak vannak ezen gondoltam megkérdem tőletek mi lehet.

 

Lehet túlaggódom csak félek nehogy rákapjanak jobban és esetleg a magjoncokra is

 

Igen ez az aminek a bilétáját beraktam korábban ide.

Mivel nappal nem látható semmi mindig éjszaka történik azon filózom, hogy láttam vmelyik újságban olyan lyukacsos "kaspo" féle dolgot ami igazából arra való, hogy a kinti asztalon lévő süteményre ne tudjanak rámenni a bogarak.

 

Azon gondolkozom, hogy esetleg egy ilyet rátennék éjszaka, csak nem tudom nem árt-e neki illetve belefér-e.

Előzmény: bombaba (5778)
libraton Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5782
Sziasztok!

Még csak most keveretem ide és lehet, hogy nem olvastam végig rendesen mindent. Segítsetek nekem! A banánom egész télen szépen hozta a leveleit (havonta 1-et) az erkélyajtóban. Jó idő lett, kitettem az erkélyre, olyan kis fonnyadt lett, nem hoz levelet, a meglévők meg elkezdtek foltosan barnulni. Vizet kap rendesen. Nem tudom mi baja lehet! Valakinek van valamilyen ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!

L
ragusa Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5781

JOZSO! emlitettem neked a befelkanalasodo citromom helyzetet . akkor a huvosbe tette ahol lehetett visszais vagtam , hogy konnyitsek a helyzeten, a termesek megvannak rajta PICIT nottek is , sot meg par viragot is hozott.

 de nem hajt uj leveleket , tulajdonkeppen ALL.

De elkezdte pergetni lefele a leveleket . Egy ilyen lekopaszodott agat vagtam le rola . 

 Micsi? megjobban visszavagjam ? leszedjem a bekunkorodott leveleket ?Leszedjem a citromkakat --2cm-esek- atultessem ? kidobjam ))))??? tulajdonkeppem honapok ota kb hat-het  honapja . Igy all.

 Valami drasztikusat tervezek vele tenni ))mert ennek valami baja van . Segitsegre szorul.

 Az ikertestvere,egyszerre vettem egyhelyrol egyformak voltak, szep egeszseges allandoan fejlodik. 

Előzmény: ragusa (5780)
ragusa Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5780

Szia Breki! Nekem is szokott lenni a citrusokon ilyen lukas ragasnyom.

 En valamilyen atkara gondolok.Leszoktam az ilyen leveleket csipkedi es eltuntetem .

 Ezt magamban mechanikai vedekezesnek hivom . De ha tobb van akkor lepermetezem .

 mar nagyitoval is neztem es semmi ...megallt a tudomanyom.

 DE varjal kicsit mindjart jonnek a FŐSZAKIK))))

Előzmény: Breki1 (5776)
Sequoia Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5779
Sziasztok, pár hete meséltem, hogy nevelgetek magról valami kis citrust, csak buta fejjel azt nem tudom már, hogy kumquat-e vagy pedig indiai lime. Az utóbbinak örülnék jobban, az előbbi viszont valószínűbb (volt), mert annak a magját jóval később dugdostam le, közelebb volt a csemete kikeléséhez; a lime magját vagy fél évvel előtte ültettem ugyanoda.
Namost - a fejlemény. A növényke elkezdett töviseket növeszteni. Tehát kérdezném tőletek: van tövises kumquat? Illetve kelhet ki kumquat magjából tövises növény? (Ha mondjuk olyan alanyra oltott kumquat termett?) Mert nekem az az érzésem, hogy nem, és mégiscsak lime lesz - de szeretném, ha megerősítenétek vagy cáfolnátok.
És továbbra is kérdezem: ismeri valaki az indiai lime-ot? A termése akkora csak, mint egy dió; élénksárgára érik, nagyon vékony héja van, és kellemesen aromás, nem maróan savanyú belseje. Azt viszont nem sikerült még kiderítenem, hogy ez egy aurantifolia kultúrváltozat-e vagy pedig külön faj.
bombaba Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5778
Márpedig valami zabálja azt a levelet, meg a középső képen a balra alatta levőt is, akkor is, ha nem találkozol a merénylővel. Léteznek a csigák, de annak nyoma marad, mindenféle bogarak pl, amiknek nem marad nyoma, mert jóllakottan elrepülnek. Amíg a lombfelület nagyságát jelentősen nem csökkentik, csak esztétikai a kár.
Nem kéne ennyire túlaggódnod a dolgot. Mi lesz veled, mikor a már növekvő citromokat válogatja és csak potyog, csak potyog....
Ez az olasz cetlivel vett citromod?
Előzmény: Breki1 (5777)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5777

A citromfa mint látható végre virágzásnak indult de ezek a rágásnyomnak tűnő dolgok eléggé zavarnak

 

HELP ME

Breki1 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5776

Sziasztok a korábban kérdezett levélen megjelenő lyukakról készítettem pár képet, szeretném megkérdezni a véleményeteket mi okozhatja.

Napról napra látok új lyukakat, de kértevőre utaló jelet sehol.

 

 

 

 

 

 

bombaba Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5775
Kb csuklóvastagságú és 15 cm magas a törzse, az összmagassága a földtől kb 60 cm. Valóban átültethetted volna már. Kaphat trópusi tápot, vagy Wuxalt, vagy Folisolt, vagy bármi egyebet, ami szobai levéldísznövényeknek való. Koratavasz óta Folisol-os vízzel locsolom állandóan, valószínű ettől lódult meg.
Előzmény: A77 (5773)
Perfect Peter Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5774
Marika!
mondjuk én könnyen beszélek, mert tök mindegy, hogy milyen a bill., vakon gépelek. :)

Jozsó!
köszi a választ!


a kamkvat fám is eléggé elszottyadt a télen, tök zöld, meg minden oké, de kevés rajta a levél, és semmi új hajtás v. levél, se virág. remélem összekapja magát majd a teraszon, mert már vagy 2 hónapja ott van.
Előzmény: ragusa (5764)
A77 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5773
Most kb. milyen magas, milyen tápoldattal locsolod? Talán illene már átültetnem 2 év után egy nagyobb cserépbe is mert eléggé átszötte már a gyökérzet :)
Előzmény: bombaba (5766)
ragusa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5772

Szia de rendes vagy hogy irtal.Koszonom.

 Nekem mindossze harom plusz egy orchideam van , egyet rendes aron vettem , a tobbit learazva elviragozva , ebbol kettonek nem tudom milyen a viragja .

Foto csak egyrol van  ez az amit rendes aron  vettem.

Nem nagyon akarok veluk  kulonosebben foglalkozni, azert akarom egybeultetni hogy minel kevesebb legyen a gond veluk, mert mar annyi novenyem van hogy lassan kiturnak  mindenhonnan ))))))

 

Előzmény: Alma Kee (5765)
ragusa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 5771

LACI TE HALLOD-e?Miert nem mukodik a freemailed?

Irhatnekom es kerdezhetnekem van, es itt vagyok elzarva ))) Minden amit irok visszajon .((

 Pl azt kerdeznem hogy az oriascitromunk, mennyire birja a napot , deli fal elott ??

 nagyon szep formas fa , de nem akkorak a levelek mint voltak,tavaj fog meg noni? ESvajjon miert all ?

  Talan most a viragzasra konctrentral?

Van rajta  de nem olyan sok mint a tieden .Gondolom lesz rajta citrom is . Mar alig varom , most a picurkaksem fejlodnek.

 Meg sok kerdeznivalom van . 

Előzmény: kurdilaci (5768)
petya71 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5770
egyetértek:)))))))))))))
Előzmény: kurdilaci (5769)
kurdilaci Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5769
Marika!Nekem nagyon tetszenek a hozzászólásaid,ízük,zamatuk van,nehogy változtass rajtuk!
Előzmény: ragusa (5757)
kurdilaci Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5768
Valóban nincs okod aggodalomra,ha az új levelek zöldek és egészségesek.A régi levelek fokozatosan elsárgulnak és lehullanak.Egy citruslevél három évig él,de ez csak a természetes élőhelyén igaz,nálunk a kényszerteleltetés miatt nagyobb a levélvesztés üteme.
Előzmény: Perfect Peter (5747)
bombaba Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5767
De azért várd meg a banánguruk válaszát, nálam csak van, de nem igazán értek hozzá.
Előzmény: bombaba (5766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!