Keresés

Részletes keresés

James 42 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11145

Persze, de azért van hasonlóság is, mivel mindkettőnket átvertek a pénztárnál.

Előzmény: Törölt nick (11142)
felültetett62 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11144

Ha tévedésből tőrtént a rossz visszaadás,, tehát a pénztáros valóban úgy emlékszik, hogy 10ezrest kapott,,  akkor műszak végén ki kell jönni a pénztátba a többletnek, ami Neked visszajár,  Ha szándékos a "rossz " emlékezés, akkor Ő elteheti,  (zsebre dolgozik) Helyesen  akkor jártál volna el,  és a dolgozók is,  ha hívod az üzletvezetőt,  Neki kötelessége azonnal un. kasszarovancsot (kasszazárást) csinálni,  ami eldönti kinek volt igaza.....

Előzmény: Romulus és Rémus (11139)
Elm Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11143

Itt nem az a kérdés, hogy lehet-e írni az aruháznak, hanem az, hogy érdemes-e.

Nem.

Előzmény: James 42 (11141)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11142

amit te mondasz, egy teljesen más eset.

Előzmény: James 42 (11141)
James 42 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11141

Azért ez nem teljesen igaz. Szerintem lehetne írni az áruháznak egy levelet, és abban nehezményezni az eljárást. Én már jártam úgy a Shell-nél, hogy egyszer, amikor autópálya-matricát vettem, meg mást is a shopban, a matricát kétszer számolták el, és ezt csak később vettem észre. Igaz, hogy megvolt róla a blokk, úgyhogy ezt könnyebb volt bizonyítani, de addig írogattam nekik, amíg végül kaptam tőlük egy utalványt a matrica értékében. És ha esetleg a Coop-nál nem válnak be a levelek, akkor még mindig meg lehet tenni azt, hogy megírja az esetet néhány olvasottabb lapnak és weboldalnak, pl. Metropol, Tékozló Homár, stb. Akár ezt a lehetőséget is meg lehet említeni az áruháznak írott levélben.

Előzmény: Törölt nick (11140)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11140

semmit.

kivéve, ha még mindig ott állsz a pénztárnál.

Előzmény: Romulus és Rémus (11139)
Romulus és Rémus Creative Commons License 2013.12.11 0 0 11139

Kiraboltak a Gödöllői Szabadság téri Coop Áruház Élelmiszer Osztályán. Húszezressel fizettem és tízezresből adtak vissza. A pénztáros letagadta. Mit tehetek?

Gotha'72 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 11138

még nem jeleztem, mert tudom mit fognak írni, hogy próbáljam meg megbeszélni az eladóval nem az ő felelősségük.  A terméken ráadásul 1 hét garancia volt, gondolom a 3 nap beleesik ebbe. :(

kigyűjtöttem  a komplett levelezést, még megszerzem a postáról a visszakézbesítésről az okiratot, aztán megírom a határozott de nem fenyegető levelet.

Előzmény: W_B (11137)
W_B Creative Commons License 2013.12.10 0 0 11137

Vaterán történt ?

Az ő ügyfélszolgálatuknak jelezted ?

Előzmény: Gotha'72 (11132)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 11136

az, hogy ő becsapott.

és ezt bizonyítani tudod. legyél határozott, hogy érezze, tényleg feljelented, ha nem fizet.

ettől általában meg szoktak ijedni, és nem kell eljutnod a rendőrségig.

ne legyen fenyegetés formája, inkább eltökéltség, ami számít, meg hogy látja rajtad, hogy nem vagy áldozat típus. egy határozott, öntudatos, nyugodt fellépés, ami itt sokat számít.

Előzmény: Gotha'72 (11135)
Gotha'72 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 11135

mivel érvelhetek leginkább? nem akarom hogy a "sok bába közt elvesszen a gyerek" az érvek közt,  vagyis mi a legütősebb kártyám?

Előzmény: Gotha'72 (11134)
Gotha'72 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 11134

köszönöm, így fogok tenni.

Előzmény: Törölt nick (11133)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 11133

Megáll-e a vásárló megtévesztése, vagy esetleg más kategória? - igen

Köteles -e visszaadni a gép árát? - igen, és az újrapostázási költséget is

 

A beszélgetés során érdemes megemlíteni egy rendőrségi feljelentést, annak esetére, ha nem szándékozna fizetni. Szabjál neki fizetési határidőt ehhez.

Ha addig nem fizet, jelentsd fel. A feljelentéshez legyenek bizonyítékaid: a hirdetés másolata, fénykép a termékről, feladási bizonylat, fizetési bizonylat, hangfelvétel.

 

Előzmény: Gotha'72 (11132)
Gotha'72 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 11132

Tisztelt fórumozók!

a következő eset történt velem, tanácsot kérnék.
Idén decemberben vásároltam egy internetes aukciós oldalon egy kávégépet. A gépet szakszervíz által felujítottként, újszerűként árulták, színe fehér. Vételárként 25.000 ft ot fizettem plusz postaköltség. A termék megérkezésekor a következőket állapítottam meg: A termék nem fehér hanem bézs színű. A termék elektromos csatlakozója szigetelőszalaggal javított. A termék kivehető mechanikai részén sziloplaszt tragasztóanyaggal látható javítás volt. A terméket kipróbáltam, 5 kávé lefőzése után a hatodiknál elakadt, csak darálta a kávét, majd a vizet kifolyatta.

Ezek után felhívtam az eladót, és innentől érdekes a történet.

A megadott telefonszámon más jeletkezett (először nem is értették milyen eladásról van szó) de véletlenül tudták ki az eladó (a testvére) melyet fél óra után sikerült elérnem. Szembesítettem a problémákkal, amiket elismert (rögzítettem a beszélgetést) és megnyugtatott hogy a gép jó mert ő is kipróbálta. (elmondása szerint egy kávét készített vele, aztán a beszélgetés végén ez a szám a már elérte a 100-at), megegyeztünk hogy visszaküldöm, mert ajándékba szántam, de mivel rögtön elromlott így nincs szükségem rá. Megegyeztünk abban is hogy visszaküldi az árát (pk. nélkül) , az újabb postaköltséget magamra vállaltam újfent.

A termék december 3-án érkezett hozzám, december 6-án pedig már küldtem is vissza. Az eladó visszaírt hogy a termék víztartályán repedés keletkezett, és egyébként is nem működik. Feltehetően mert nem akarja visszafizetni az árat. A meghirdetett terméknél
szó sem volt a leírásban szigetelőszalagozott kábelről és sziloplasztozott fogantyúról, hibátlan és újszerű gépet kellett volna kapnom,  kizártnak tartom hogy a szakszervíz így javít gépet. A javításról se számla, se semmiféle cserélt darabok jegyzéke vagy hasonló nem volt mellékelve.

Ami érdekessé és számomra megalapozottá teszi a csalás gyanúját az, hogy december 7-én az általam visszaküldött gépet egy másik aukciós oldalon újra meghirdette mint kifogástalan újszerű, működő terméket. Erről meggyőződtem, miután egy másik emailcímről rákérdeztem a gép állapotára.

Szerintetek  hogyan legyen tovább?

Mivel a kettőnk közti hangnem eldurvult kizártnak tartom hogy békésen meg tudunk egyezni.

Megáll-e a vásárló megtévesztése, vagy esetleg más kategória?

Köteles -e visszaadni a gép árát?

szembesítsem-e azzal hogy egy csaló és inkorrekt módon jár el mikor a szemembe hazudja hogy a gép rossz, de ujra árulja jóként?

Valaki tudna segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 11131

szívesen

képviseletben nem tudok segíteni, nem vagyok ügyvéd

Előzmény: mililiana (11130)
mililiana Creative Commons License 2013.12.05 0 0 11130

Köszönönöm Kedves Babette!

Már korábban a szívembe zártalak és reméltem, hogy találsz valami mentséget a T. Bíróságnak, de a hatalom az egy sajátos állapot én pedig a jogért és igazságért küszködöm. Vállalom a naivitásomat.

Ha végre megkapom leírva a kimondott ítéletet, a II. fokkal még van reális esélyem.

A LB-ra ügyvéd kell. Szerintem nem én fogom oda terjeszteni. Számíthatok Rád?

Módosítom ez esetben az elérhetőségemet.

Előzmény: Törölt nick (11129)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.05 0 0 11129

1952. évi III. törvény a perrendtartásról,

"A határozatok kihirdetése és közlése" rész

 

 

Előzmény: mililiana (11128)
mililiana Creative Commons License 2013.12.05 0 0 11128

Mélyen Tisztelt Jogászok!

 

Ha nem jogász tájékoztat erről, azt is hálásan köszönöm. Kérdés: Van határideje a Tisztelt Bíróságnak arra, hogy a kihirdetett Ítéletet írásban megküldje?

 

Azt tudom, hogy a fellebbezésre nekem 15 napom van. Köszönök minden választ, jogszabályi hivatkozást háromszorosan.

 

Áldott ünnepeket Mindenkinek!

Elm Creative Commons License 2013.12.04 0 0 11127

Nem tudom, hiába várnál-e jogászra, addig hátha használható egy laikus véleménye is :

 

Abszolúte előfordulhat. Ez függ attól, miért-mire perelik egymást az örökösök, de én pontosan így csinálnám, ahogy leírtad : ha én lennék az örökös, akkor nem téged, hanem a masik örököst perelném, és tőled szinte biztosan lefoglalnák az autót. EZ alapján látható, hogy a jóhiszeműség itt egyáltalán nem számít. És igen, a téged ért kárt kénytelen lennél te behajtani az eladón.

 

Előzmény: fxtrader55 (11126)
fxtrader55 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 11126

Üdv Mindenkinek,

A következő kérdésben várom jogászok véleményét:

 

Autót vásároltam, amelynek eladója hagyaték útján szerezte meg az autót 1/2 éve (nem egyenesági).

Nevére került én megvettem, átirattam az én nevemre.

 

Előfordulhat-e olyan szituáció, hogy az egyenesági örökösök megtámadják az eladó tulajdonszerzését és megnyerik a pert, majd az autót tőlem lefoglalják és nekem kell perelnem az eladót?

Vagy ilyen esetben az egyenesági örökös perli vagyoni kára miatt az eladót és a kocsi nálam marad?

 

Én jóhiszeműen jártam el, bukhatok-e így kocsit, pénzt?

 

 

zmagix Creative Commons License 2013.11.28 0 0 11125

Köszönöm, én is így gondoltam. Én csak egy barátomnak szeretnék segíteni aki az ügyben a felperes. Nekem annyi szerepem van, hogy a web áruházába egy banki fizetési modult akartam implementálni, de az adott csomaggal nem lehetett. Elég bonyolult egy történet, de a cimbora átment egy másik bankhoz és ott sikerült megvalósítani. De az előző "szolgáltatót" elmaradt haszon és egyebek miatt beperelte.

Előzmény: mililiana (11124)
mililiana Creative Commons License 2013.11.27 0 0 11124

Szia ZMAGIX!

Gondolom már rájöttél arra, hogy ez egy csevegő fórum. Ezen a szinten tanácsolom Neked a következőket. Hangsúlyozom: nem vagyok jogász, csak tapasztalt. Ha ügyvéd nélkül akarsz fellebbezni a következőket kell eldöntened: igazad van, vagy nincs. Ha igazad van, akkor a II. fokon a legritkább esetben kell jogszabályra hivatkoznod, elég bizonyítanod, hogy amit az I. fokon állítottál és bizonyítást benyújtottál, az úgy van. Tehát: ha a szakértő nem arról nyilatkozott, ami a perben eldöntentő kérdés volt, akkor a fellebbezésedben azt kell kifogásolnod, hogy a T.Bíróság döntése nem a peres kérdésben tett szakértői vélemény alapján döntött.

Üdvözöllek

Előzmény: zmagix (11114)
Elm Creative Commons License 2013.11.27 0 0 11123

Simán lehet, hogy létezik. Ahol visszemenőleges hatalyú törvényeket lehet hozni, ott nem értem miért lenne gond időben előrehozott rendeleteket alkotni... :o/

Előzmény: ssakic (11122)
ssakic Creative Commons License 2013.11.27 0 0 11122

Jól sejtem, hogy "20/2014. Főv. KGy. Rendelet 7.§ (3)" ilyen nem létezik?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11121

jól hitted

alkalmazásuk a konkrét ügytől függ.

Előzmény: zmagix (11120)
zmagix Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11120

Bocsánat, de azt hittem valami jogszabály vagy törvény van arra, ha a szakértő nem megfelelően válaszol és emiatt születik egy valótlan ítélet.

Előzmény: Törölt nick (11119)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11119

ha ezzel tisztában vagy, miért gondolod, hogy én meg tudom mondani, mivel érvelj?

Előzmény: zmagix (11118)
zmagix Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11118

Bocs, csak a tisztánlátás kedvéért:
1. Én csak egy dolgot akartam megvalósítani mint alvállalkozó valakinek, aki mint felperes van jelen.

2. Ügyvéd kirúgva, de most fellebbezni kellene hamar és új ügyvédet találni aki átlátja ilyen rövid idő alatt az ügyet megfelelően képtelenség!

Előzmény: Törölt nick (11117)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11117

az ügyvéded tudni fogja

Előzmény: zmagix (11116)
zmagix Creative Commons License 2013.11.25 0 0 11116

Ez világos, de mivel lehet megfelelően érvelni?

Előzmény: Törölt nick (11115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!