Keresés

Részletes keresés

agyaggalamb6666 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 1329
Sziasztok!
Nem tud valaki véletlenül olyan oldalt, vagy valamilyen forrást, ahol német szövegértést lehet gyakorolni? (a labor részre gondolok). Olyan hanganyagokat keresek mint ami pl. az ITK oldalán is fent van mintának.
Bradyx Creative Commons License 2009.06.04 0 0 1328
Sziasztok!
Lehet, hogy már itt kérdeztem, de DE-GYTK diplomához milyen / hány nyelvvizsga szükséges? Azért fontos, mert már megvan egy angol középfokú, és nem tudom, hogy csináljam meg mellette a német középfokút, avagy próbálkozzak az angol felsőfokúval?
tompalota Creative Commons License 2009.06.03 0 0 1327
Én kodolányis gazdálkodó nyelvvizsgán voltam, és érdekes mód másodszorra is 2 pont hiányzik ahhoz, hogy meglegyen... Ráadásul írásbelin ennél rosszabb indulatú javítást, mint itt, még nem láttam! Tanárral készültem, sajnos nem először voltam, szóval tisztában vagyok az értékelési szempontokkal... Képesek voltak négy oldalnyi szakmai német szöveget 0 pt-ra értékelni... Több, mint felháborító! (Amúgy sem engem minősít, hogy pl. 92 %-os olvasási készség után 0 %-os íráskészséget mérnek...)
Ennek fényében nem ajánlom senkinek, bár szóbelin kedvesek és készségesek általában, de szerintem érdemesebb inkább más helyen próbálkozni...
Előzmény: Sanyiiika (1189)
BabyOrsy21 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 1326

Sziasztok!

Hogy érzitek,milyen volt a 30-i vizsga? Kinek hogy sikerült?

BabyOrsy21 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1324
Szia!

Köszönöm szépen a segítséged!!!
A vizsga 9-kor kezdődik és legkésőbb fél 9-re kell ott lenni! Én is a Városligetbe megyek! Vidd magaddal a befizetést igazoló bizonylatot!
Egyébként te csak írásbelizni fogsz már? Még annyi kérdésem lenne,ha nem gond,hogy a levélben ugye ilyesmi témák lesznek,hogy reklamáció egy rossz utazá miatt,vagy pályázati levél...
Sok sikert holnapra!
Előzmény: Törölt nick (1323)
BabyOrsy21 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1322
Sziasztok!
Holnap megyek német középfokra! A szóbeliről akinek van már tapasztalata,tudna nekem valaki írni valamit? Például,hogy milyen témák közül lehet választani a prezentálásnál,illetve az utolsó feladatnál,amikor meg kell szervezni valamit a partnerünkkel,akkor ott mi volt az adott téma?
Előre is köszi a segítséget!!!
_kepler_ Creative Commons License 2009.05.28 0 0 1321
Sziasztok!

Holnap megyek Zöld úton középfokon laborozni. Van valakinek erről valamilyen tapasztalata? Ki milyen nyelvből volt ott?

köszi!
Fontanesia Creative Commons License 2009.05.28 0 0 1320
Szia Robi!
Szerintem gyakorolj sokat. Csináljál típusfeladatokat, meg egy pár levél sem ártana. Minél több típuspéldát csinálsz, annál több szövegkörnyezethez lesz már valami halvány fogalmad az egészhez. Meg nem árt tudni például a kötelező témákhoz való kifejezéseket, szavakat. Bár nem tudom, hogy egész pontosan ez a TELC-nél hogy van, de a gyakorlás, az ismétlés a tudás atyja. :-)
Sok sikert!
Előzmény: Robi-HD (1316)
Fontanesia Creative Commons License 2009.05.28 0 0 1319
Szerintem aki nyelvvizsgázni megy, annak biztos, hogy megvan az a kellő nyelvtudása, ami kell. Máskülönben biztos nem vágna bele egy nyelvvizsgába. Viszont manapság a nyelvvizsgák értékelésénél inkább a pénzre mennek, hogy meghúzzák a kedves vizsgázót, azért hogy majd a következő alkalommal is jelentkezzen, ami ugyebár nem kevés pénz.
Az orvos példád valóban, hogy is mondjam, "érdekes". A nyelvhasználatnál viszont az van, hogy ha évek óta nem használja az adott nyelvet, esetünkben a németet, akkor az elfelejtődik. Hiába van nyelvvizsgája. Az adott idegen nyelv szerintem csak úgy maradhat meg, ha rendszeresen használják is.
Előzmény: Törölt nick (1318)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 1318

szerintem, akinek nem tudja lerakni a felsőfokút, nemhogy a középfokút, az ne kapjon diplomát se.

Ma a doki áthívta az ismerősét, mert egy német jött hozzá. Szánalmas, hogy ilyen emberek orvosok.

Ma a diploma nem más, mint tömegcikk.

Én a tudás értékét, és annak használhatóságát 3 pillére alapoztatnám.

1. Magával született képesség

2. Ezen képességek fejlesztése.

3. és ez az utolsó: a papír.

BabyOrsy21 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1317

Szia Robi!

Én is most 30-án megyek nyelvvizsgázni,és ha nem gond akkor lenne egy -két kérdésem,mivel te már voltál szóbelin. Ugye van az első része amikor adott témák közül kell választani és azt prezentálni. A kérdésem az,hogy milyen témákat adtak meg,és ugye nem a vizsgáztatók választották ki hogy melyiket mondjuk?

Illetve ha tudsz még bővebb információt a szóbeliről írni,azt megköszönöm!

Sok sikert a vizsgához!

Orsi

Előzmény: Robi-HD (1316)
Robi-HD Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1316
Sziasztok .
Én ápr.18.-án voltam német TELC B2-es nyelvvizsgán. A szóbelim meglett , az írásbelim hasonlóképpen az előttem lévőkhöz: Nem sikerült. Most május. 30.-án megyek ismét de már csak írásbelire. Én már nem értem miért húzzák le ennyire ezeket az írásbeliket.Vkinek vmi jó tipp TELC közép fokú német írásbelihez??? A legjobb az lenne,ha vki megdobna a válaszokkal,h hol mit X-eljek, na és persze mondana előre egy levél témát. :) Álmodni azért szabad még ugye...?? :DNos tehát, várnék hasznos hozzászólásokat, ugyanis nekem is diploma + munka múlik ezen a szerencsétlen írásbeli vizsgán. :(
köszönöm előre is.
üdv
Robi
martifarkas Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1315
Jaj, nagyon kísérteties a dolog!
Nekem - ugyan ECL B1-ről van szó- a levelet pontozták le mocskosul, és 1 pont kellene a megfeleléshez.
"Sajnos nem talált a kolléga!"- ez volt a válasz! Most mehetnék 250 km-re megnézni a dolgozatomat...
Menjek? Érdemes? ..még 10000-et beleölni??? Úgyis megmagyarázzák, hogy miért nem!
Fontanesia! Nagyon várom, hogy Neked mit mondanak!
Ez az 1-2 pont annyira rossz, nem? Akkor vágjon meg 6 ponttal!!!!
A betekintésen már nincs jogom reklamálni, igaz? Vagy van még, ha viszek saját "szakértőt" is?
Help!!!!
Olyan június 6-ig még lenne időm tenni valamit ezért az 1 pontért!
10-én mehetnék államvizsgázni, így nem mehetek!
Előzmény: Fontanesia (1314)
Fontanesia Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1314
Igen, küldtem már felülvizsgálati kérelmet, úgyhogy jelenleg csak reménykedek :-) Köszi a választ!
Előzmény: agyaggalamb6666 (1313)
agyaggalamb6666 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 1313
Egy pontot mindenképpen megadnak. Annál több esetén felülvizsgálati kérelmet kell beadni, és ha szerencséd van akkor találnak rajta legalább 1 pontot aztán azt az 1-et meg megadják.A másik lehetőség, hogy van ismerősöd aki közel van a tűzhöz, és megoldja a gondod. Másról nem tudok.
Előzmény: Fontanesia (1312)
Fontanesia Creative Commons License 2009.05.18 0 0 1312
Sziasztok!
Áprilisban tettem középfokú német ECL nyelvvizsgát. Most kaptam meg az eredményt. A szóbeli megvan, az írásbeli nincs. Olyan kérdésem lenne, hogy lehetne-e arra esélyem, h két nyavalyás pontot még vhonnan kerítsenek nekem az írásbelihez? Merthogy ennyi kellene a 60%-hoz, hiszen a 40% mindenhol megvan.

A válaszokat előre is köszönöm!
Joey85 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1311
Akinek sikerült annak nem, akinek nem annak igen...
Előzmény: rain91 (1309)
sabolch Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1310
Én angol közepen vtam az origónál. Azért oda mentem, mert az érettségire jól felkészítettek. Az origó és a szóbeli érettségi teljesen megegyezik. Számomra az tűnt a legegyszerűbbnek midnegyik nyelvvizsgaközpont közül, amit megnéztem. Persze ízlések és pofonok. A kötetlen beszélgetésnél legalább 2 téma feljön. A 2 választható kép és a szituáció mind más-más témát érinthetnek.
Előzmény: rain91 (1309)
rain91 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1309
Sziasztok!
Az origo oldalán találtam német középfokhoz 15 tételt. Ezekből a vizsgán mindenképpen elő fog fordulni 1-2?
A szóbeli német origo amúgy nagyon nehéz?
somgabor Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1308
Javítanám az előző hozzászólásomat, az ECL-t szerettem volna írni, így helyes:

ECL-re csak az menjen akinek nem sürgős. Én 2009.02.13-án tettem sikeres vizsgát, a bizonyítványt még mindig nem kaptam meg (erre egyébként a törvény max 60 napot ad az iskolának).
somgabor Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1307
TELC-re csak az menjen akinek nem sürgős. Én 2009.02.13-án tettem sikeres vizsgát, a bizonyítványt még mindig nem kaptam meg (erre egyébként a törvény max 60 napot ad az iskolának).
Andris index Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1306
Hy,


1. Azt szeretném megkérdezni hogy az LCCI is államilag elismert akkreditált nyelvizsga ?

2. Ha ezen felsoroltak közül megvan egyik szóbelije meddig tudom "párosítani" komplexre a tanulmányi osztályokon ? Tehát mekkora a moratórium?
Előzmény: Sanyiiika (1276)
agyaggalamb6666 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1305
Sziasztok.
Én Origó alapfokú szóbelin résztvevők tapasztalatairól szeretnék érdeklődni. Ja és német nyelvből. Hogy hogyan zajlik meg minden, és hogy mire kell figyelni. Tippek, trükkök, praktikák :) , azaz minden érdekel :D
Előre is köszi
simonbence0606 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1304
Sziasztok!Kérnék valakit, aki vett már részt TELC angolon, írja meg mik a szóbeli tapasztalatai...Előre is köszi!
twg Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1303
Szia!

Az egyik haverom letette. Azt mondta, röhelyesen könnyű volt.

Üdv.
twg
Előzmény: Sanyiiika (1299)
Joey85 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1302
Tudás, tudás...
Nem lényegtelen az sem, hogy el- (elő)tudd adni magad- legalábbis szóbali nyelvvizsga esetében.

Szóbelinél nem árt, ha tudsz terelni. Így el tudsz kerülni olyan szituációkat, amihez nincs szókincsed...

Persze ez is olyan mint a póker: ha nincs a kezedben jó lap, akkor blöffölhetsz, nem biztos, hogy sokat érsz vele.

A lényeg, hogy nem az a lényeg, hogy ismersz egy adott nyelvet, hanem, hogy kommunikálni tudsz vele
Előzmény: Robi-HD (1300)
damageplan Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1301
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy (angol) középfokú általános BME nyelvvizsga szóbeli részénél hogyan jön ki a 60 pont(mire hány pontot adnak)?
A választ előre is köszönöm.
Robi-HD Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1300
Sziasztok.
ápr. 18 -án próbálkozom a TELC B2 nyelvvizsgával német nyelvből.Járok tanárhoz, de ő még nem helyeselte,h vizsgázzak, de nekem az msc-s ferlvételihez lassan időszerű. Vki tud vmi jó tippet adni TELC B2 -höz. mire figyeljek, nehézségek, stb? Tudom,h kicsit nehéz kérdés,mert csak TUDÁS kell. De mégis , az válaszoljon akinek van jó tapsztalata. Fontos lenne. Köszönöm
Sanyiiika Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1299

Valaki tudna valamit mondani az LCCI (angol,üzleti, közép) nyelvvizsgáról, hogy hogyan zajlik a szóbeli és, hogy milyen típusú az írásbeli (mit tartalmaz?).

Hallottam olyant, hogy kicsit másabb az írásbeli része.

Bradyx Creative Commons License 2009.03.10 0 0 1298
Köszönöm a válaszodat!
Előzmény: agyaggalamb6666 (1297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!