Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2015.11.11 0 0 53547

Honnan lehet tudni a ranger hálózatban résztvevők működési területét és elérhetőségét?

Előzmény: csg65 (53545)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 -2 0 53546

...mert még mindig nem hiszed el, hogy ennek az egész lufinak nem a gyalogos/bakancsos turista a kijelölt célközönsége. :) Korszakváltás van kérlekalássan.

Előzmény: csg65 (53545)
csg65 Creative Commons License 2015.11.10 0 3 53545

No, kedves fórumozó csapat és a másik oldalon ülők!

 

Látszik a két fél között (MTSZ kontra Kéktúra fórumozók, ide sorolva magam is) a tisztes ellentmondás, de ennek szerény véleményem szerint az elejét lehetett volna venni, ha anno a tervezés és a megvalósítás során nem lettünk volna ennyire kihagyva. Én nem azt akarom mondani, hogy mi vagyunk ám a mindenek tudói Kéktúra ügyben, de az azt hiszem érthető, hogy ha már a csapból is az eredmények szólnak, akkor azt mi is meg tudjuk erősíteni, mi, akik tudjuk mi a Kéktúra, mert nem a reklámok nyomán fogunk majd rákapni.

De azt hiszem a jelzések többé-kevésbé minőségi felújításán kívül sok mindenbe bele lehet kötni és nem azért, mert mi ilyen nehéz emberek vagyunk, hanem mert talán ennél a csapatnál több szakértő "terepmunkást" az MTSZ-es kivitelező csapatnál nem tudnak felmutatni (most persze szerénytelennek tűnök) és mert valahogy a sok sikerpropaganda nem egyezik a mi valóságképünkkel.

Sajnos ezt a turista körökben valóban temérdek pénzt el lehetett volna költeni jobban is, mert ki tudja mikor lesz ehhez fogható a jövőben. A felesleges kiadások nyoma tényleg több helyen tetten érhető, szerintem bosszantó, de legalábbis érthetetlen, én magam is írtam többről, miközben egyszerűen nincs kész még ma sem. Amennyire a fejlesztés informatikai oldala gyengére sikeredett (TTRmap ma is a régi útvonallal, nem létező bejelentési e-mail cím, aktuális bélyegzők helyének elérhetetlensége, stb.), azzal nem fogja a tömegeket a kékre csábítani, mert ezek nem segítik az új túrázókat, hanem bizony könnyen el fogják riasztani őket.

Szóval a mondandóm lényege, hogy én örülök, hogy elindult valami és bizony nem kevés, értünk, de sajnos nélkülünk. Pedig szerintem semelyikünk sem bánta volna, ha egy kicsit be lettünk volna vonva. Én ugyan tavasz óta, mióta a festés elkészült, rendszeresen beszámoltam Vencelnek a tapasztalataimról (jelzések, útviszonyok, táblák, oszlopok, stb.), de ez csak 300-400 km-re tudott kiterjedni és nem tudom lett-e bármi eredménye. Nagyon jó ötlet a ranger hálózat is, ha jól fog működni és remélem eljutunk oda, hogy el tudjuk ismerni az eredményeket, mert azok valóban egyeznek majd a propagandával.

Az egyik szemem sír, a másik nevet... de én optimista vagyok.

 

Egy kékkörös gyalogos, elég sok kék kilométer után

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53544

A képen látható weblap sem működik, nemcsak az emil cím. 

Előzmény: HEV (53543)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53543

Néhány táblát már én is fotóztam, azokon is ez a cím szerepel, az egyik képről kinagyítottam, talán látszik.

 

Előzmény: nagypapi (53542)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53542

Szerintem az info kukacos emil címet kellene használni, legvalószínűbb, hogy azt olvassák.

Előzmény: jzp2107 (53539)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53541

a nem várt kritika kezelésére nem rossz megoldás egy nem létező e-mail cím, bár ha átengedné a leveleket a server és átirányítaná a dev/null-ba az sokkal elegánsabb lenne :-D

Előzmény: HEV (53540)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53540

Nem tudok hozzászólni, én ezt kaptam:

"Minden bejelentést, jelzést örömmel veszünk, várunk, ami munkánkat segíti! Ezért is szerepel pl. minden információs táblán országszerte a bejelentes@termeszetjaro.hu e-mail cím, amit ilyen jellegű közlésekre hoztunk létre."

Előzmény: jzp2107 (53539)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53539

mennyire távoli jövőben?

ezt kaptam vissza:

 

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

     bejelentes@termeszetjaro.hu

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain termeszetjaro.hu by mail.termeszetjaro.hu. [78.139.55.145].

The error that the other server returned was:
550 5.1.1 User unknown

Előzmény: HEV (53536)
OZ Juice Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53538

Ezeknek a kis kirakott kőtornyoknak, amikkel minden szakaszon találkozunk van valami története, hagyománya? Vagy csak úgy lesznek?

Jesper Olsen Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53537

Egy embert igazán ráállíthatnának a figyelésre.

Előzmény: HEV (53536)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53536

A Nemesvid - Somogysimonyi azaz a Somogy vége Zala felé,  az én lelkemet nyomja.  1988/89-ben sajnos nem találtunk egész évben járható utat a két falu között. Van ott valami vizfolyás amit nem igazán lehet átugrani. Azóta lehet, hogy építettek átjárót de azt fel kellene deríteni valakinek.

 

Más:

Az MTSZ Igazgatójától kapott újabb levél alapján továbbítom azt a kérését, hogy a kéktúrával kapcsolatos észrevételeket a jövőben a bejelentes@termeszetjaro.hu címre küldjétek. Nincs kapacitásuk a fb és a forumok követésére.

 

Előzmény: Pulmy (53535)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.10 -4 0 53535

 Tudom,hogy tudod...

 

  Sajnos ez a rendszer nem teszi lehetővé,hogy javítsuk a bakit,ezért pótoltam ki,semmi hátsó szándék nem volt mögötte. A többiek pedig így vannak. Egyébként ebben nagy útvonal módosításban  igazán kiválthatták volna a Zalakaros- Nemesvid közti 20 kilcsis aszfaltot.  Biztos lett volna rá  lehetőség.

Előzmény: Güsziológus (53534)
Güsziológus Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53534

Kösz

Természetesen tudom:-)

Kétszer jártam végig.

 

Amikor leírtam, beugrott, hogy valaki biztos felfigyel majd.

Bocs.

 

Próbáltam konkretizálni a "vannak dombok, völgyek" jelzővel.

Azt hiszem, az "itt" helyett az "ahol" precízebb lett volna.

 

A teljes mondat:

"Írott-kő felől ez az utolsó zalai település, itt még vannak dombok, völgyek."

Azért a fenti kiegészítéssel elfogadható igaznak.

Előzmény: Pulmy (53531)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 -2 0 53533

Szemét dolog politikát belevinni, de szerintem ez az egész belesimul a tipikus fideszes világképbe: gyönyörűen előadott, agyonmarketingelt statisztika, aminek ha megkapargatod, akkor nincs semmi értelme, viszont nyilván ha Brüsszel rákérdez, akkor varázslatosan mutat. :/

 

Másrészt meg én se értem, hogyan fér bele a rendszerszintű gondolkodásba, amikor hallom az erdésztől, hogy azért van egymástól ötven méterre két (egyébként teljesen felesleges, mert pihenők vannak mellettük) bringatároló, mert valamire el KELLETT költeni a kéktúrás pénzt, és erre volt a legolcsóbb/legegyszerűbb. Viszont a terv teljesítve, az íróasztal mögött ülő, a valóságot hírből sem ismerő górék elégedetten csettintenek, másik kezükkel azt a zsebüket simogatván, amelyben a bringatárolók legyártási és telepítési költségéből visszacsúszott boríték lapul.

Előzmény: nagypapi (53524)
rozaa Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53532

Kedves Egon bácsi!

Az Egon névről mindig Országh Misi bá "Mindent lehet, de krokodilt azt nem" c. könyvének az "Egon a nyest" fejezete jut eszembe!

Először is: szeretnék elnézést kérni, hogy felemlítettem a nickedet, de az volt a gyanúm, hogy van egy Mr. Hyde éned is. Így legalább tudjuk, hogy az egy másik ember. Bocs, a kimondatlan feltételezésért!

Másodszor: itt is szakemberek ülnek, nem csak ott. Minden tiszteletem Németh Csabáé - bocs Eszkimó! - de én nem gondolom Kéktúra szakértőnek!

Harmadszor: ha vállalnád magad, akkor akár lehetnél kapcsolattartó is a két szakember gárda között.

Negyedszer: már az elején meg lett mondva, hogy a két év kevés! Akkor nagyjából öt évre tippeltük egy ilyen projekt lefuttatását. Nem csoda, hogy fel kellett dúsítani a létszámot. Tényleg sok munkát fektettetek bele, de láthatóan értelmetlenül.

Ötödször: tudjuk, hogy nagy a baj, de ez a probléma nem csak egy politikai oldal szüleménye. Ez rendszerhiba. Ehhez adja a magyar turistatársadalom a nevét? Én nem korteskedem egyik oldal mellett sem.

Hatodszor: a HEV által betett idézet bennem inkább rejtői felhangokat keltett, mindenesetre a szókincse lenyűgöző, ellentétben az ordenáré hangvételével.

 

Örülök, hogy olvassátok a fórumot, szolgálja épüléseteket!

Az emilem nyilvános, ha rendszerszintű gondolkodásra szeretnél példát kapni, nyugodtan keress!

 

Ja! Milyen hidak?

 

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.10 -4 0 53531

 

"Galambok

 

Írott-kő felől ez az utolsó zalai település"

 

 

 

   Bocsi ez így tévedés,mert Zalakomár és Ormándpuszta is Zala megye még és csak utána lesz Somogy.

 

 

Előzmény: Güsziológus (53501)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53530

Igazad van jobb ha már elhallgatok ....  :-(

Előzmény: jzp2107 (53528)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53529

Ezt csak most olvastam, szerintem én pont ezt csináltam:

 

A hibákra viszont továbbra is kérünk, hogy hívjátok fel a figyelmünket, hogy tudjunk korrigálni, hiszen sokunknak igenis fontos, hogy a társadalom számára hasznosuljon a munkánk, talán egy kevésbé vitriolos stílusban könnyebben emészthető minden kolléga számára.

 

Adnál egy email címet ahova jelezhetnénk? Az MTSZ Fóruma eltünt, a TTRMapp nem működik, a rangerek elérhetősége ismeretlen. Maradnak a saját blogok, nyilvános fórumok és a facebook, ahol egy csomó hasonló tábla van feltéve képpel szöveggel.

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53528

íj módon? jujj

 

 

Előzmény: HEV (53527)
HEV Creative Commons License 2015.11.10 0 2 53527

A névtelen bejegyzéssel kapcsolatban megkerestem az MTSZ igazgatóját is. Választ is kaptam.  A stílust elítéli az általam felvetett problémát pedig felvették az 'átgondolandók' listájára. Ez számomra kielégítő válasz.

Információkat kérne arra vonatkozóan, hogy miért feltételezem, hogy az a bejegyzés az MTSZ véleménye lenne, de ebben sajnos valóban nem tudok segíteni. Nem feladatom a nyomozás és értelme sincs hiszen nyilván egy névtelen bejegyzést senki nem fog bevállalni.  

Az tény viszont, hogy a szakmai kommunikációjuk a természetjárók felé nagyon gyenge.

Vajon mennyi az esélye annak, hogy egy kívülálló ember védi íj módon a táblák kigondolását és koncepcióját. Szerintem elég kicsi.

Levelezésünket az Elnök Úr is megkapta!    

 

A táblák témáját ezzel lezárhatnánk, és majd csak jönnek az információk a hétvégi találkozó után.

jzp2107 Creative Commons License 2015.11.10 -2 1 53526

rozaa két nicket tippelt:

Amúgy meg mindegy!/a jóságos Egon bácsi

 

elég lett volna annyit írnia hogy nem ő volt és kész

ehhez képest jött a hegyibeszéd

Amúgy a hev féle blogtroll személye számomra nem is olyan érdekes, szégyellje magát, ennyi.

Nem ezen kéne rugózni hogy ki válaszolt és milyen stílusban, hanem az eredeti felvetésen gondolkozni

 

Az a tábla ott és úgy, nem oké

Ennyi, ki kell javítani, át kell helyezni és kész

Mint ahogy az új bélyegzők közé is került hiba, azt is javítják és kész

Szerintem ez a normális, nem az hogy szégyelljük magunkat amiért észrevettük a hibát

Nekik se kell szégyellni a hibát, csak az nem hibázik aki nem dolgozik

Viszont kijavítás helyett megmagyarázni a hibát hogy az miért jó pont úgy ahogy van.. az gáz.

 

Előzmény: Törölt nick (53525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 -2 0 53525

Srácok, minden rendben a dumapartival, csak szerintem rosszul azonosítottátok azt a helyi nicket akinek a stílusa hasonlatos a HEV blogjában feltűnt emberkéhez, mert Egon bácsi eddig is kulturált volt itt az indexen, ellentétben ezzel a 4 hsz-es nickel:

 

Amúgy meg mindegy

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1596575

 

És mivel akkor Pulmyt zrikálta aki szintén somogyi, ezért szerintem közelebb járunk így a megoldáshoz!

 

nagypapi Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53524

"Lehet a kákán is csomót keresni, de nem érdemes, hiszen rendszerszintű gondolkodásra van szükség, ahogy korábban is hangsúlyoztam, nem egyes elemek kiemelésére és főleg nem ócsárlására, mert ez oktalanság és demagógia. Az egyes elemek is védhetők, mert mindennek meg van szakmailag is a maga oka, mi miért úgy jelenik meg a valóságban."

 

Ez a rendszerszintű gondolkodás nagyon jó szöveg, megjegyzem, mert szinte mindent meg lehet vele magyarázni.

 

Ha már szakmailag mindennek megvan az oka, akkor az alábbiakra lennék kíváncsi. És valószínűleg nemcsak én, hanem mások is - sajnos az információáramlás - új honlap ide vagy oda - meglehetősen hiányos, sőt, az eddigi lehetőségek (döglődő fórum a termeszetjaro.hu-n) is beszűkülni látszanak.

 

Miután lezárult a projekt, ami valójában több projekt, szerintem indokolt lenne tisztázni valamilyen felületen néhány függő kérdést. pl.:

 

"Ennek során felmértük és digitalizáltuk az Országos Kékkör mintegy 2550 kilométernyi nyomvonalát, amit egy bárki által elérhető térinformatikai rendszerbe töltöttünk fel. "

Hol is van ez a bárki által elérhető térinformatikai rendszer? Mert a ttrmap-en a régi útvonal látható, a túratervezője is ezeket adja fel. Több menüpont nem működik.

 

"létrehoztunk egy országos szolgáltatóhálózatot"

Ez konkértan mit takar, milyen szolgáltatóhálózatról van szó?

 

"szerveztünk egy rangerhálózatot, amelynek a nyomvonal fenntartásában és karbantartásában lesz kulcsfontosságú szerepe"

Mi újság van ezzel? Kiket kell keresni, ha az adott szakasszal probléma akad? Ők anonim személyek maradnak, vagy publikus egy-egy szakasz rangere. Vagy az egész ranger-rendszer abból áll, hogy 249 kerületvezető erdész új feladatot kap?

 

És amikről megint csak nincs szó:

- hol érhetőek el az új bélyegzők (egy része triviális, más része - különösen az AK-n egyáltalán nem).

- hol vezet a kerékpáros kéktúra útvonal? Az egész kerékpáros részről az égegyadta világon semmi infó nincs fenn. Valami talán történt, mert pl. a Cserhátban láttam a hétvégén kék kerékpáros jeleket Keszeg és Bánk között, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a kerékpáros kéktúra része.

 

Kérdések, kérdések, kérdések. NINCS megfelelő kommunikáció, transzparencia, mert azzal, hogy 2500 km turistaút megújult, meg x ezer tábla lett kihelyezve, még semmi érdemi információt nem tud meg az adott szakaszról az érdeklődő.

 

(Az idézetek ebből a cikkből voltak: http://termeszetjaro.hu/cikk/beszamolo_a_projektzaro_rendezvenyrol

 

Nem remélem, hogy ezekre most konkrét válaszok érkeznének. Pedig a sok "demagógia", "figyelmetlenség", "rosszindulat" a válaszokkal kiküszöbölhető lenne.

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.11.10 0 0 53523

"Én örülnék, ha azt keresnénk, hogy együtt hogyan tovább, és nem állandóan arra várnánk, hogy mások mit tesznek." (Güszi)

 

Azt hiszem, ez egy jó kiindulópont.

Güsziológus Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53522

Én is beletartozok a "Többiek" kategóriába, ezért reagálok.

 

Ha az MTSZ szeretné, hogy legyen fórum, ahol jelezhetjük a problémákat, csináljon ilyen fórumot, és akkor mi is tudjuk majd, hogy kinek jelezzük a problémát.

Vállalja az MTSZ saját magát!

 

Vállalja azt is, hogy ha jelzünk valamit, akkor érdemben válaszol, nem csak úgy "fentről".

 

Ez a stílus sértő.

Én elgondolkodnék azon, hogy a stílusjegyek alapján be lettél azonosítva, én örülnék, ha a propaganda szöveget mellőznéd, és nem győzködnél bennünket arról, hogy milyen nagy tettet vitt végbe az MTSZ.

Persze ha ezért fizetnek!

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
Güsziológus Creative Commons License 2015.11.10 -6 0 53521

"Mi legalább a magunk részéről megtettük, amit megtehettünk."

 

Én is megtettem.

Amit megtehettem.

Amihez nem kellett "besimulni", és elfogadni a mások által diktált játékszabályokat.

Szövetséget nem ajánlottak, de próbáltak diktálni. Na, ezt nem, akkor inkább maradok távol.

Annak, aminek értelmét láttam, csináltam, és csinálom jelenleg is.

Meggyőződésen, hogy hasznos, de ha semmi haszna, akkor sem sajnálom az időt és az energiát.

 

Sajnálom, hogy az MTSZ-t csak a saját fontossága foglalkoztatja, és még sajnáltatják is magukat egyesek, hogy mennyit dolgoztak.

Világszínvonal! Kac-kac.

 

Értelmetlen volt előbb ellenségnek, majd ellenfélnek tekinteni a TUHU-t.

Be kéne ismerni!

Semmi értelme sem volt méter pontossággal felmérni azt, amit később átvariáltak.

Csináltak egy böhöm informatikai rendszert, amivel saját maguk biztosan elégedettek, de én semmi hasznát nem látom.

Aki használja, kérem írja meg, mire használható!

 

Jobb lett volna, ha én is asszisztálok?

Szerintem nem.

 

Azt sajnálom, hogy mi itt egymással vitatkozunk, és nem azt tesszük, amit évekig tettünk, békében, barátságban.

Menjen mindenki tovább a maga útján, ha ez mindenkinek jó!

Én örülnék, ha azt keresnénk, hogy együtt hogyan tovább, és nem állandóan arra várnánk, hogy mások mit tesznek.

Ha Ti így álltatok volna hozzá, ma nem lenne közösségi térkép. Se TUHU, se OSM.

Előzmény: olahtamas (53512)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.10 -2 0 53520

nem igazán értem ezt a hozzászólást

a végén az van, jelezzük a hibát

HEV pont ezt tette

az elején meg az van, hogy mi mind hülyék vagyunk amikor valami nem tetszik, hiszen nem tudunk rendszerszinten gondolkozni

 

most akkor melyik az igaz?

 

 

egyébként kíváncsi lennék a HEV féle irányjelzőtáblát milyen rendszerszintű ismerettel lehet jónak látni

Az a tábla azt sugallja, hogy menjél arra a kéken és x km múlva ott a forrás

Ehhez képest a valóság az, hogy induljál el arra a kéken, aztán ha jó helyen térsz le jó irányba, akkor ott lesz az említett forrás az említett távolságra

 

Svájcban még nem túráztam, és a jelenlegi svájci frank árfolyamot elnézve nem is nagyon fogok egy ideig, de meglepne ha ott így lenne..

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.10 -2 0 53519

Most nézem a csodás sok sok pénzből "cm pontossággal" felmért ttrmap-ot. Sajnos a "gerincút" tömeges útvonalváltozásai még  nem kerültek fel rá, pedig az ingyen a túrázók által készülő mindkét turistatérképen már sok több mint egy éve fel van vezetve.  Nos nekem pl ez csípi a szemem.. 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.10 -2 0 53518

Úgy szeretném hinni hogy itt másként történik mint az ország annyi más az interneten naponta taglalt ügyében, de sajna már öreg vagyok ehhez. 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (53517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!