Keresés

Részletes keresés

manya1 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1645

Tapasztalataim szerint a konvektor nagy szobát nem tud befűteni. A cirkó radiátora viszont igen. Szóva ha szempont az, hogy legyen jó meleg, akkor a konvektort utálni fogod. Ha bírod a hűvöset, akkor nem.

Előzmény: liliom555 (1642)
Axióma Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1644

Pontositsunk: nem gazdasagos a legtobb esetben. A kerdezoeben tuti nem, me'g a teljes cirkos beruhazassal szemben is csak rovid ideig. De vannak esetek amikor mege'rheti: ha peldaul a gazt is akkor kene bevezetni... [ill. ha elfogadod a hoszivattyut villanyfutesnek, akkor meg tobb lehetseges eset van]. Igaz, osszesen se sok, de nem kell azert me'g tul sommasan fogalmazni sem.

Előzmény: Zoltanuss (1643)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1643

 Helló ! Tehát  a konvektorok parapetesek !

 Akkor hagyd az egészet későbbre.

 A mai világban a központifűtés beépítés majdnem teljesen roncsolás mentesen megoldható  - hacsak a fűtőcsöveket nem a padlóban akarod vezetni.  Minden egyébb felújítást vegyél előre, aztán festesd be a lakást fehérre, és használd a konvektorokat. Ezek a konvektorok gyakorlatilag örök életűek. Némi beállítás és tisztításon kivül más karbantartást nem igényelnek.

 Így megtakarítasz legalább egy fél millát, de ha a Te számításod az igaz lényegesen többet.

  Villany ?

 Aki azt állítja , hogy gazdaságos  - hazudik !!

Előzmény: liliom555 (1642)
liliom555 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1642

Köszönöm szépen a választ. Elvileg mindegyik szobában van konvektor, nem kéményes, hanem parapetes, csak elég régiek már, a készülékeket érdemes cserélni. 

A villanynál az téveszthet meg, hogy a modern rendszereknél azt írják, nem sokkal drágább, viszont a kialakítás lényegesen olcsóbb, így eltűnnek a különbségel. Cirkót többen ajánlják, hogy teljes feljításnál érdemes lecserélni, de amit én olvasok, nem vagyok róla meggyőződve, hogy olcsóbb is (legfeljebb kényelmesebb), a kialakítás viszont méregdrága (a 800-1,2 milliót a neten talált becslések alapján írtam - mennyi lehet a reális engedélyeztetéssel, béleléssel, kazánnal, termosztattal?). Engem nem zavar a konvektor, egy másik lakásban ugyanez van, de a cirkót sem vetem el, de arra csak akkor költenék, ha tényleg megéri és ajánlott minden szempontból. Teljes felújítás lesz, ezért nyilván előre kell eldönteni, melyik kellene, és minden munkát így alakítani. Milyen esetben éri meg a cirkó? 

Előzmény: Zoltanuss (1641)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1641

 Üdv.

 ha tényleg megvan az a konvektoros fűtés és megfelelő számú  (67m2 -es lakásnál minimum 2 db , de jobb ha 3 konvektor van ) szerintem kár hozzányúlni. Főleg ha parapetesek a konvektorok.

 Mondjuk a cirkókialakítás talán 800 - 1,2 millába nem kerülhet - én egy 50 m2 -es lakásnál szántam rá 600 -700 -at, szerencsére a problem megoldódott - másé lett a kégli ).

 A villany fűtés kialakításra meg gondolni is rémálom. Ekkora lakásnál ?

 Nekem is van igaz  - egy 2,2 m2 -es fürdőszobát fűtök vellannyal, de azt is csak pótfűtésképpen- az alapfűtést gáz biztosítja !!

 Kinyitom az ajtót és kész !!

Előzmény: liliom555 (1640)
liliom555 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1640

Sziasztok!

Segítséget, tippet szeretnék kérni, előre is köszönöm mindenkinek. A dilemma az, hogy milyen fűtés legyen egy teljesen felújítandó lakásban? 67 nm-es, 2,5 szobás, 4 emeletes épületben, 3. emeleti, napos, a két hosszanti oldalról „védett”, hiszen vannak szomszédok. Vadonatúj nyílászárók is lesznek.

Jelenleg konvektoros fűtés van, aminek megtartása is felmerült (látványkonvektorra való cseréléssel). Nyilván ez olcsóbb, mint a cirkó. A kérdés az, hogy megéri-e a cirkó esetleg a villany?! Sajnos anyagilag minden fillér számít, bár előteremthető a nagyobb költségre is a fedezet, ha nagyon ajánlott valamelyik drágább módszer.

Villanyfűtésnél találni egészen modern rendszereket, elég jól hangzó ígéretekkel (pld. gyors és olcsóbb kialakítás cirkóhoz képest), de nem tudom, mi a valóság, megéri-e, nagy-e a differencia a havi költség terén? Hallani, olvasni ezt is, azt is, nem tudom, van-e valakinek tapasztalata, tanácsa pro és kontra.

A cirkó mellett szól nyilván a kényelem, ellene a sok intézkedés és az ár. 3. emeleti a lakás, a kémény nincs bélelve, és a jelek szerint a parapetes megoldás nem járható, csak a kéményes. Sokan ajánlják a kényelem miatt, van, aki szerint ezzel csökkennek a költségek, de olyan vélemény is akad, hogy a konvektornál alig olcsóbb, legfeljebb kényelmesebb, és a drága kialakítás miatt kevésbé éri meg. És sajnos itt, ahogy tudom, akár 800 ezer-1,2 milliós is lehet a kialakítás költsége, ami lehet, csak 10-12 év után térül meg (már ha megtérül), és kérdés, tényleg megéri-e ez?

Szívesen fogadok minden meglátást, tanácsot, tippet, előre is köszönöm még egyszer.

 

Paella_12345 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1639

Lacivill, Dunit!

 

Mai, készen kapott infókat írtam ide, mert egy fórumnak ez lenne a lényege.

Nem egymás meggyőzése és infóinak leszólása.

 

Pláne nem üzletek szerzése burkoltan.

Aki ezt teszi mégis, az meg is érdemli ha nincs vevője.

 

Azt gondoltam, hogy segítek ezzel másnak is.

 

Nem infrafűtésről beszéltem, hanem panelfűtésről. Az infra beüzemelése min. 500 ezer tudtommal az én 50 nm-emre.

Amit akartam, megtudtam, köszi az eddigi segítő hozzászólásokat.

 

 

Dunit Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1638

 Tinleg gyanús ez az ügy ! 

 

 ű Most látom , hogy  Paella_12345 még újonc - legalább is ezen a néven.

 De én megelégszem egy eccerű hőtározós kályhával ( ha már erre fanyalodok ) , vagy egy tescós fali sugárzóval.

 Á 4000 ft, ebből  kettő  8 ezer - 2.4 kW-tal és  az a némi 'drót' (kábel ) és fűthető a védett 21 m2 -es lakásom.

 Miért pocsékoljak el  400 -500 eft -ot, amikor 3 év múlva tovább állok !!

 

 Így csak 10 percenként tud reagálni   a Paella_12345  !!

Előzmény: Lacivill (1636)
fakeco Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1637

Leginkabb  fixen kellene telepiteni a berendezest ,mert egyebkent nincs vezerelt aram( ejszakai)

Lacivill Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1636

Az az érzésem, hogy ez a topik kezd átmenni az infrafűtés reklámtopikjának.

Előzmény: Dunit (1635)
Dunit Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1635

 Akkor tovább  !  Azt ugyan nem írtad, hogy hány m2 -es a lakás, de ebből  :

 

 

 "30-40 W-ot javasolt a srác légköbméterenként.

Ez az én esetemben azt jelenti, hogy 4900 W-nyi teljesítményű testeket le kellene telepíteni."

 

 saccolom , hogy egy 46 -52 m2 -es lehet. Végül is a hőntartáshoz egy 5 kW teljesítmény bőven elég. Mivel mint írod védett a lakás.

 Hogy az hány amper azt most nem tom, de kell tán vagy 20 amper ( egy 2,2 kilwattos mosógéphet is legalaább 10  Amper kell )

 

 Viszont akkor egy nap alatt nem fog még 3 fokot se esni fűtés nélkül.

 Sőt ha szerencséd van  még nem az előbb említett 10 nap alatt, de tán  2-3 hét alatt se esik 14 -16 fok alá - itt parkol a hőmérséklet.

 Hála  szomszédainak, De képzeld eccere megy szabira mind az  4 szomszéd és ők is leveszik a fűtést ? Na akkor lenne a baj. De ez az eset csak elméleti.

 Viszont az a 15 perc alatt 4 fok emelés fals, nem igaz  !!     Ez egy érdekes dolog :

 

 " a panel vezérlése érzékeli a helyiség légköbméterét,"

 

  mit kell azon érzékelni  - az nem egy álladó érték ??

 

Meg ha tényleg van ilyen csoda műszer , az vajon milyen elven működik ??

 Szabad a gazda mindenkinek !!

Előzmény: Paella_12345 (1633)
Dunit Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1634

 Ez nekem is feltünt és mesének tartom !

 

 

 " Az én esetemben, mivel 20 fokban szeretek lenni, vegyem le 16-ra ha nem vagyok otthon, mert e között visszaáll kb. 15 perc alatt. Ha...."

 

 

  Először is ha leveszi a fűtést 16 fokra, az egy jó lakásnál a belső hőmérséklet csak úgy a harmadnap következhet be.

 Itt egy lassúló hőfok esésről van szó , a majd a 14 fokot meg nem hamadnap hanem tán egy hétmulva éri el (függ a kinti hidegtől és a lakás hőtechnikai paramétereitől )

 

 És bizony a visszafűtése  nem megy ripszropsz.  Tehát egy  12 fokra lehült lakás ( ez kb. 10 nap távollét után következhet be )  normálhőmérsékletre való feltornászása akkor nem    2 x 15 perc, hanem ha nem is 10 nap, de egy jó egésznap biztos kell- az meg kb. 24 óra, azaz 0,33 fok per óra, vagy  0.33 / 4  = 0.08 fok tizetörpercenként.

 De nem egy  11  amperral - tán egy 35 amperrel el lehet érni ezt a bűvészkedést.

 Ilyen csak egy kereskedő által megvezetett vásárló állíthat !!

 

 Talán egy 16 m2 -es minilakásnál jobb a helyzet !!

Előzmény: Lacivill (1629)
Paella_12345 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1633

Sziasztok!

 

Köszi az észrevételeket, sűrítek:)

 

Melegvizet még a családból örökölt bontatlan Hajdú Eco bojlerrel fogom megoldani, mert van vezérelt áramom.

 

A srác elmondta, hogy épülete válogatja és nem baj, ha van tartalék benne, mert, a panel vezérlése érzékeli a helyiség légköbméterét, akkor lemodulál a szükséges kisebb teljesítményre és nem lesz több a fogyasztása. A vezérlő 0,2 fok különbségnél bekapcsol. Mi emiatt számoltunk 35 W/légköbméterrel.

 

A lakás a Belgrád rakparton van és valóban csak 1 fala szabad, de az kb. 50 cm. Én inkább hagyok tartalékot, mintsem azt érezze, hogy sok neki a légtér és ne tudjon kikapcsolni.

 

A visszaállást a takarékról egyik volt kollégám erősítette meg, aki ilyet használ az irodájában, és rajta keresztül jutottam el én is.

Szerintem ennek az a lényege, hogy nem szabad nagyon lehűteni a helyiségeket.

 

Konektorba kell bedugni, de direktbe is lehet kötni ha úgy szeretném. Bár ezt én nem kötném direktbe, utána macera szerintem.

 

A 11 A nekem pont elegendő, mert más nagy dolgot nem használok egyszerre.

 

2 éve kicseréltem a vezetékeket, erre nem kell költenem.

 

Az ingatlanos ismerősök is gondolom a személyes példáikat mondták, nem hiszem, hogy kamuztak. Meg egyszerű, ha valaki kételkedik, fel kell hívni a jelenlétében az Elműt.

 

Miután kiszámoltuk, kijött, hogy a 3x félelmek tényleg alaptalanok.

 

Jó pihenést nektek! Jövő héten még benézek két lehetőséghez, megosztom az infókat onnan is.

Előzmény: Wattocsak (1632)
Wattocsak Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1632

Sok kérdés letisztult és érdekes is volt egyszerre. Hőigény: épületfizikától függően 30-40 W-ot javasolt a srác légköbméterenként.

 

Nem tudom hol van a lakás. Ha körbefűtőtt és csak egy külső fala van a helyiségnek kijön 20 W/m3-ből is.

Most számoltam ki egy lakás hőveszteségét 95 m2 3,6 magas 5,9 kW. A lakás elől utcafront hátul udvar, tehát standard bérlakás.

25 éves tapasztalat:

Az iroda 20 m2. 3.4 m magas. Ablak régi kétszárnyú egyik helyen 1 cm illesztési hézaggal. Fűtés központi, de a radiátor le van zárva mindig kivéve ha nagy a szél, mert akkor még a hó is bejön, az illesztési hézagon.

A strang ebben a szobában van ami 1' cső. Ergó ennyi a fűtés, hogy jól érezzem magam. Ja 20-22 a belső hőmérséklet télen.

Tehát 30-40 az nagyon sok légköbméterenként, négszetméterenként akár jó is lehet.

 

Előzmény: Paella_12345 (1627)
fakeco Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1631

Hali

 

3,5kW kicsit kevesnek tunik nincs benne biztonsagi tartalek - melegvizet mivel gyartod?

 

Jobb valasztasnak tunik,komfortosabb az elektromos kazan mivel HMV is keszit,de dragabb a kiepitese.

Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1630

Gondolom konnektorba bedug...

Előzmény: Lacivill (1629)
Lacivill Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1629

136ezerből megvan az elektromos hálózat kiépitése is? Viszont kemény télben 11 amperral kell beérned minden más dologhoz.

Szerintem tulzás, hogy 15 perc alatt 4 fokot emel a lakás hőmérsékletén.

Előzmény: Paella_12345 (1627)
Émile Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1628

   "kérdeztem, hogy hátrány-e, ha ilyennel fűtök. "

 

 Hát egy tájékozott vevőjelöltnél ez abszolute hátrány !!

 Aki meg nem ért hozzá azt meg lehet vezetni  - pl. az átkért/átküldött csekkel !

 A villany számlában meg sok minden egyéb is van - egy mai átlagos háztartás havi áramszámlája min. 10 eft !! Fűtés nélkül !!!

 

 

Annyit mondott csípőből, hogy jóval magasabb, mint gázzal! Ez tetszett rögtön. Valamint az is korrekt volt,  hogy egyáltalán nem akart a gázról lebeszélni. "

 

 

 Volt a fenét korrekt.  Aki ilyennel foglakozik az napra készen tudja, hogy lényegesen magasabb kb 2 x 3 x annyi  -igaz én nem vagyok napra kész.

 

 

"Hőigény: épületfizikától függően 30-40 W-ot javasolt a srác légköbméterenként."

 

 Ez viszont stimmel !

 De jobb a felső érték - tartaléknak !!

 

 Viszont jó volt olvasni, sokat tanultam belőle. Pl. egy  700 ezres beruházást megúszhatok csak 150 e ből .

 A maradék 600 -t beteszesm a bankba.

Előzmény: Paella_12345 (1627)
Paella_12345 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1627

Szia, igen ezen én is gondolkodtam. Eddig 2 ingatlanos ismerősömet kérdeztem, hogy hátrány-e, ha ilyennel fűtök. Annyit mondtak, hogy a lehetséges vevőjelölteknek át szokták küldeni a csekkeket, amin ott van feketén-fehéren, hogy mennyi a villanyszámla, így talán nem okoz hátrányt. Ebben bízok én is.

 

Más: Most jöttem haza, mert bent voltam a bemutatótermükben az 1. kerületben. Jegyzeteltem mint a gép!

 

Sok kérdés letisztult és érdekes is volt egyszerre. Hőigény: épületfizikától függően 30-40 W-ot javasolt a srác légköbméterenként.

Ez az én esetemben azt jelenti, hogy 4900 W-nyi teljesítményű testeket le kellene telepíteni. Kiosztás szerint ez úgy menne, hogy kicsit felülméretezve tartalék miatt (én döntésem):2 db 2000 W-os és 1 db 1500 W-os kell. Ezeknek az Amper szükséglete az indításnál kb. 24 A, üzem közben kb. a fele. Ez tök jó nekem, mert 32 A-em van, tehát nem kell bővítenem a rendszert.

 

Fogyasztást is kérdeztem, kicsit provokálva:))) Annyit mondott csípőből, hogy jóval magasabb, mint gázzal! Ez tetszett rögtön. Valamint az is korrekt volt, hogy egyáltalán nem akart a gázról lebeszélni. Megkérdezte mit akarok fűteni, milyen tapasztalataim vannak más rendszerekkel és hogy miért ezzel akarom. Eljátszottam kicsit a naív vásárlót:))))

 

Annyit mondott, hogy amint jön a hideg, használjam azonnal és a hőfokszabályzón állítgassak csak, sose kapcsoljam ki, mert nem egy gyors rendszer, inkább a temperálás a lényeg. Az én esetemben, mivel 20 fokban szeretek lenni, vegyem le 16-ra ha nem vagyok otthon, mert e között visszaáll kb. 15 perc alatt. Ha így teszek, akkor lehet úgy számolni, hogy egész nap megtartja a kívánt meleget, de csak 7-8 órán kersztül kapcsol be, de akkor valóban teljes fogyasztáson. Tehát ez lehet az elve, ami miatt a hősugárzónál kedvezőbben fogyaszt. Ez megint jó nekem, mert akkor azt jelenti kb. ha használom a takarékos üzemmódot akkor kb. 42 ezer lesz a számlám télen. Ez pedig egyezett az itt is leírt véleményekkel és az én elvárásaimmal.

 

Végül a középárúból kértem ajánlatot és kedvezménnyel 136 ezerből most meg tudom úszni a váltást. Így kb. 4 év az előnyöm és ha kell viszem tovább és téliesítem a nyaralómat ha gázosfűtésű lakásba költözök.

 

Elég nehéz még most is döntenem, de talán más is hasonló cipőben jár, emiatt a hosszúság:))))) 

Előzmény: Gyurco78 (1626)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1626

De ha nem itt tervezel megöregedni, akkor majd el is akarod adni...és akkor ki tudja, hogy nem bukod-e el akkor többszörösen a most megspórolt 3-400 ezer forintot. Ja meg min. 6-7 kW teljesítmény a fűtésre...van 32A-es betápod csak a paneleknek? Annyi biztos kell, ha szigeteletlenek a külső falak, 3 panellel nem is tudom hogy lehet összehozni.

 

Előzmény: Paella_12345 (1621)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1625

Mivel ugye a lakásod hőigénye pontosan ismert (20Eft-hó gáz, ugye), így a becslésed a kb 2x költségre villannyal, reális. Ha infrapaneleket választasz, akkor azokat eléggé pntosan lehet vezérelni, így ez is megtakarítást hoz.

 

Ugyanakkor nem javasolnám a csak 3db panelos kivitelezést, mert akkor nem lesz jó a hőeloszlás, a nagy, pontszerű teljesítmények miatt. Kb olyan lesz, mintha egy hősugárzó alatt ülnél, ha nincs 3.5m belmagasságod. Inkább szereltess fel kicsivel több, kisebb teljesítményűt. Lehet egy-egy nagyob helyiségbe több kicsi panelt tenni egy vezérlőre, így a költségek sem nőnek nagyon.

 

 

Előzmény: Paella_12345 (1621)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1624

  Hát itt van egy nyugdíjas, de üzemképes hőtározós kályha.

 Egy a hibája : a fűtés vele  2x annyi mint gázzal. Ezért lett 12 év szolgálat után nyugdíjazva.

 

 Amúgy konfortos !!

Előzmény: ötfelezős (1620)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1623

  Bizony bizony valahogy így !

 Sőt a legfontosabb amit tudni kell a lakás alapterülete, meg némi műszaki paraméter  és ez alapján ha a hőigényt nem is (az nagyon változó lehet ), de a fűtőberendezés hőteljesítmény igényét akár egy kissé tájékozott laikus is meghatározhatja.

 De itt amankó :35 m2 -ig 5 kW , 35 -75 m2 között  10 kW, 75 -100 m2 között, 15 kW  100 -140 m2  24 kW teljesítmény untig elég.

 Jó ráhagyunk még 20 % -ot. Így  6, 12,  18 , 30 kW kell. Ha védett akkor még ennyi sem kell a ráhagyásból.

 

 Tehát kell egy hőteljesítmény igény  - aztána ház/lakás hőigénye az változó lesz.

Nyilván nagy hidegben több, mint egy enyhe napon.

 

 

 Aki sokat számolgat  az szélhámos !!

Előzmény: joevagyok68 (1622)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1622

"kérjek pontos fogyasztási adatotokat az elektromos dolgokat forgalmazóktól és a gázrendszer kiépítőktől"

Tudod a lakás pontos hőigényét ?

Mert ha igen akkor te is kimatekozhatod...

Vagy ők mi alapján adjanak fogyasztási adatokat ?

Előzmény: Paella_12345 (1621)
Paella_12345 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 1621

Helló fórumozók!

 

Kérlek segítsetek, mert teljesen össze vagyok már keveredve (kivéve forgalmazók:))). Belváros 50 nm-es, 2,8 magas, 3. emeleti lakásomba kéne megoldani a fűtésemet. Voltam gázosoknál, elektromos cégeknél, a Construmán is és mostmár teljes a káosz. Kértem és kaptam is árajánlatokat, íme (nem írok cégeket): gáz-cirkó kiépítés és egyebek: 610-740 ezer (közép kategóriás), hőtár: 360 ezer (felső kategóriás), infra:500 ezer (közép kategória), egyik panelgyártó (felső kategória): 3 db-al 128 ezer.

 

Azt számoltam, ha az utóbbinál maradok és kb. 2X annyit fogyaszt mint az eddigi gázfűtésem (eddig 20 ezer/hó, most lenne 40 kb.), akkor is 5 év előnyben vagyok. Mivel nem itt tervezek megöregedni, így elég nagy a dilemmám. Bemenjek szerintetek és kérjek pontos fogyasztási adatotokat az elektromos dolgokat forgalmazóktól és a gázrendszer kiépítőktől vagy csak félre fognak beszélni?

ötfelezős Creative Commons License 2011.04.19 0 0 1620

Remélem, azok mondják, hogy kicsi a hőtárolós kályha, akik azzal fűtött lakásban élnek...

 

Az én véleményem:

1. Uralja a teret. 0,4 m? Meg mögötte 10 cm hézag, mert előtte fél méter, hogy ne fújjon rá semmire. Az 1 m a hosszabbik falból (feltéve, hogy az ablak a rövidebbiken van). Kinek kell egy méterrel rövidebb szoba?

2. Úgy ronda, ahogy van.

3. Hangos. Persze, csak, ha fúj.

4. Energiapazarló. Állandóan tekergetni kell a felfűtési szabályozót a napokkal további időjárás jóslásával, mert ne adj isten váratlan hideg bejön, ott fagysz meg, ha meg váratlan meleg, akkor szellőztethetsz a hőguta ellen, a már megmért és kifizetendő fogyasztás terhére.

5. Jelentősen erősebb hálózatot kíván, mint a direkt fűtés, még jó, hogy általában a felfűtési időszak nem akkor van, mikor az emberek élnek a lakásban.

 

Kb a Trabanttal van egy színvonalon, ami kiváló volt, mert elvitt elég sok helyre, és nem lett vizes benne az ember haja.

SolnesMM Creative Commons License 2011.04.19 0 0 1619

 Azért annyira nem nagy egy kályha alapterülete.

 Ilyen lakásba elegendő 2 db. A nagyobb 1,3 x 0,4 m = 0,52 m2 a közép méret  1, 1 x 0,4  = 0,44 m2. A kettő együtt nincs egy m2 se.

  6 és 4,5 kW -os bőven elég.

 Ha van vezérelt áramod ez a legkézenfekvőbb.

Előzmény: kistoki (1617)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1618

Hőtárolós kályha alapterülete jóval nagyobb, ekkora lakásméretnél jelentős lehet. Már csak az elhelyezsé miatt.

Fogyasztás a két megoldásnak nagyrészt megegyezik, galamoxogat is lehet csak éjszakai áramra kötni, ha cserében elviseltek egy kevés ingadozást a hőmérsékletben. Mivel körbe vagytok fűtve szerintem ez sem lesz jelentős.

Szerintem.

Előzmény: kistoki (1617)
kistoki Creative Commons License 2011.04.17 0 0 1617

Sziasztok!

 

kérlek segítsetek dönteni! Leírom az opciókat:

- tégla lakás, minden oldalról szomszédokkal határolt

- nagy ablakai vannak, a nyílászárók újak -  a falfelület minimális

- 56 nm-es a lakás: 19nm nappali, 15nm szoba, 12nm konyha, pici fürdő

- 22-23 fokot szeretnék

 

glamox, vagy hőtárolós kályhában gondolkodjak?

óriási köszönet a válaszokért!

 

cseik Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1616

kedves nagyonhülye (jelenleg) zsanikácska!

 

az ingyenes webszolgáltatód oldaláról idézek:

 

"Irányelvek:

 

Spam: Spam vezethet törlését fiókja vagy domain neveket."

 

illetve:

 

"

Ha találsz egy weboldal, amely úgy gondolja, sértő tartalom politikánk, jelezze azt nekünk a "Spam és visszaélések" linkre található www.co.cc. Ha úgy találjuk, hogy a honlapon nem sérti tartalmi irányelveinket, veszünk egy vagy több a következő intézkedések súlyossága alapján a jogsértés:

  • Törölje a domain név
  • Letiltja a hozzáférést a saját domain nevek
  • Letiltja a hozzáférést a saját CO.CC számla"

Sajnos az ingyenes szolgáltatók is betartják az antispam irányelveket, mert akár őket is büntethetik. Ha mégegyszer feljössz ide spamolni, nekik fogom jelezni és akkor a nagy nehezen összehozott fake oldalad is megszünik.

 

Lehet értelmesen is reklámra felhasználni indexet is, de amit te csinálsz az nagyon gusztustalan. Ennél sokkal célravezetőbb és legális megoldás is van piacszerzésre. Szívesen segítek, de ne így folytasd ....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!