Keresés

Részletes keresés

good old rebel Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15499

Uraim, köszönöm a sok hasznos választ és a segítségeket. Ma megjött a C2 Parquet. Konkrétan bef*stam, hogy ilyen is lehet a porszívózás. Szőnyegen. A parketta és keménypadló csak ráadás. De hogy ilyen erővel, ilyen vákum és ilyen teljesítmény. Hát ettől kész vagyok. Nem is értem mit szenvedtem évekig noname szar porszívókkal. Egy teljesen más világ. Rendesen erő kell max teljesítményen a porszívózáshoz.

amigdala46 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15498

Lakás takarítására amúgyis alkalmatlan ez a fajta.(33 ezer Ft körüli árban)

Előzmény: amigdala46 (15497)
amigdala46 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15497

Electrolux volt nekem konyhai használatra, Lithium akkumulátorral ellátott, ami rövid időn belül kimúlt. 17000 forintért nem vettem bele újat, pedig imádtam a masinát.

Előzmény: karak72 (15494)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15496

Egyébként pont most írtam egy hosszabb cikket a porszívóválasztásról, onnan idézek neked egy részt: 

 

"Áruházakban egyre többször találkozhatunk akkumulátoros porszívókkal. Ezek a készülékek remekül kiegészítik a már meglévő porszívónkat, például a konyhában, különösen is ha kisgyermek is van a családban. Egy pillanat alatt lehet levenni a töltőről és átszívni a morzsákat, kiömlött lisztet, cukrot, stb.. Praktikus, ha kivehető morzsaporszívóval is el van látva. Ha anyagi lehetőségeink engedi, akkor a Lithium akkumulátoros verziókat keressük.
Ugyanakkor nem alkalmasak arra, hogy az egész lakást csak ezzel az egy porszívóval tartsuk tisztán, mind a teljesítménye, mind az üzemidejük miatt. Kiegészítő porszívónak viszont tökéletesek.

Előnyök: Nagyon könnyű, gyors a használatuk. Praktikusak, remek kiegészítő a konyhában.
Hátrányok: Nem váltják ki a klasszikus társaikat."

Előzmény: karak72 (15494)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15495

A vezetéknéküliség ezen a szinten felejtős. Elég kompromisszumos a dolog, mert viszonylag kevés állóporszívóból lehet választani. Vagy nézel egy álló Electroluxot, vagy ha többet szánsz rá akkor egy álló Sebot, viszont az egy komoly, prémium porszívó! 

 

Az állatszőrre a turbókefe lenne a megfelelő, de az megint dob egy nagyot a költségen. És akkor még nem is szóltam az elektromos fejről.

 

Vagy egy olcsóbb, vezetékes, porszákos! Electrolux, vagy rászánod a pénzed egy Sebora, amiből a sima fejes 59.500 az elektromos fejjel pedig 96.500ft.

 

(Ha sok a szőnyeg és sok állatszőr van rajta, érdemes elgondolkodni egy turbókefén, ha sima fejű modellt választasz).

Előzmény: karak72 (15494)
karak72 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15494

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni

Álló porszivót keresek, ami hatékony (nem morzsaporszivó hatásfokú), mindent felsziv (állatszőr stb) és könnyű (sérvem van). A húzós porszivókat nem nagyon szeretem és most mindenképp állót szheretnék. És nem csillagászati árút. Tud ilyet valaki ajánlani?

Vezeték nélküliség előny :)

Köszönöm!

Sera26 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15493

Sziasztok!

 

A Gorenje porszívóknál látom, hogy alapból jár hozzájuk 3 db papírporzsák és 1 db textil. Ez utóbbi a kiüríthetős fajta, ami többször felhasználható?

Előzmény: Sera26 (15492)
Sera26 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15492

Ha már Bosch, akkor ilyet vett már valaki?

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-bgl3a230-porzs%C3%A1kos-porsz%C3%ADv%C3%B3-1151365.html

 

Vajon megéri az árát, érdemes rábízni a takarítást? Tartósságban egyébként milyenek ezek az 50e alatti Bosch gépek?

Előzmény: Zeki_ (15491)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15491
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15490

"Most aktív szeneset veszek bele, kíváncsi vagyok mennyire fogja meg a szgokat."

 

Eleinte talán, de utána erősen gyanítom, hogy átfújja azokat.

Előzmény: Paragon1985 (15488)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15489

Oké, akkor megnyugodtam!

Előzmény: Paragon1985 (15488)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15488

Igen, pont ilyen fekete nálam is alulról. De ez a jó, vagyis normálisan működik a filter. Ugyanis ha megnézed, ujjaddal letölrsz egy kis fekete port, akkor látod, hgy ez nem csupán egészen apró, finom házipor, hanem a motorból származó szénpor! A Hepa szűrős Samsungom ilyet soha nem tudott, vagyis megfogni a motorból kilépő szénport. Itt viszont láthatod, hogy hiába nincs hivatalosan Hepa besorlása (nem tudom a tiéd milyen, nekem nem Hepa) felül szép fehér, alul fekete a szűrő, vagyis nagyon szépen kiszűri a finom port, szénport is. Nálam lassan lejér az 1 év élettartama a szűrőnek. Most aktív szeneset veszek bele, kíváncsi vagyok mennyire fogja meg a szgokat.

 

 

 

 

Előzmény: Zeki_ (15487)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15487

Másnál is ilyen szutykos ez alulról?

 

Zeki_ Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15486

Mondhatni az ország közepén lakom,  de határon túli biznisz, se fővárosi akciók... ellenben nagyon mennek fel az ingatlan árak a Merci miatt.

Előzmény: Fishor (15485)
Fishor Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15485

Basszus de gáz hogy nem vagyok pesti.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Zeki_ (15484)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15484

Idézek:

Mamutban voltak/vannak jó kis porszívók leárazva (Miele, Philips, Electrolux) a kiárusítás alatt.

Pontos típusokat nem tudok mondani, de 60ról 40-re voltak leárazva.

tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15483

Köszi, nem kell, csak érdekelt a téma. Már vettünk Classic C1-et.

Előzmény: Zeki_ (15482)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15482

Szerezzetek valahonnan Miele S5780-ast (nekem anno olyan volt), annak van elektromos kimenete keféhez.

tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15481

Jaja, előbb írtam, mint te, csak később küldtem el. Akkor országspecifikus. Köszi. :)

Így viszont totál felesleges külön elektromos turbókefét árulni, ha eleve csak egy olyan gépre rakhatod fel, amihez alapból jár integrált.

Előzmény: Paragon1985 (15480)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15480

:) Örülök.  Nálunk csak a Compelete C3 nak van olyan verziója amin van elektromos csatlakozó. És ez is csak egy típusra igaz. Nekem is C3 Totalcare van, mégsincs rajta csatlakozó, műanyag van a helyén.

 

Viszont mint írtam, más országban a C1,C2, Complete, Compact, Classic tök mindegy, mindegyikből van aljzatos. Csak a C1-nél mint a képen is látszik és a videóban is, lentebb van az aljzat, nem a gégecső mellett.

 

Azt hiszem ezt kitárgyaltuk :D :D

Előzmény: tomtyi (15479)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15479

Na, tisztáztam magamnak (remélem): a Complete-nek van bedugós csatlakozás, a Calssic-nak és a Compact-nak nincs. Bár így érdekes egy ausztrál kereskedő videója, ahol is Classic C1 Cat&Dog-hoz adnak elektromos turbófejet. És egy másik videón látszik, hogy hová dugja. Nálam ilyen nincs, így marad a vákuumos turbófej, ha akarok.

Előzmény: Paragon1985 (15476)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15478

Nagyon úgy tűnik, hogy nálunk (Mo-n) hivatalos forgalmazótól csak ez az egy típusú C3-as tud tápot adni az elektromos kefének. A többi modellen nincs aljzat. Külföldről, használtan már lényegesen nagyobb a választék. Sőt! Azokban az országokban, ahol bevett szokás, hogy minden szobát padlószőnyeggel burkoljanak. (Uk, USA) Ott mégC1-ből is van olyan verzió, amin van csatlakozó a vezetéknek. Pl ez:

 

 

C1, C2, C3 bármiből vehetsz ilyen típust. Ezekben az országokban az ilyen porszívókhoz szoktak. Nálunk pedig teljesen idegenek.

De a Miele még ilyen monstrumot is gyárt a tengeren túlra, ahol divat az álló porszívó. Mondjuk brutál ereje van, és a videók alapján félelmetes mit szed össze a szőnyegből:

 

Egyébként egy ügyes szaki, villanyszerelő lehet meg tudná csinálni, hogy áramot "lopjon" a motortól és a megfelelő feszültségűre transzformálja, majd beültessen egy ilyen kis aljzatot amiből a kefe motorja az áramot kapja..

 

De itthon magyar forgalmazótól ennyi a lehetőség, a csillagászati árú C3 Electro, vagy semmi.  Külföldről lehetne rendelni.. 

 

Nézd meg az amcsi oldalt, hogy mennyi Electro modell van, mindegyik típusból. http://www.mieleusa.com/domestic/canister-vacuum-cleaners-1780.htm

 

 

 

Előzmény: tomtyi (15477)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15477

1. Köszi. A kérdés akkor továbbra is az, hogy csak az általad linkelt egyetlen egy modell tudja ezt? Mivel ahhoz a csővel egybeépített madzag van, így mi szükség lenne a rátekerős madzagosra?
2. Értem én az AirTeQ-et, nem az a kérdés. Az AllTeQ-nek is vannak generációi.

 

Amúgy Tündérlala megvan, csak valami – számomra ismeretlen – okból a fórumról tűnt el.

Előzmény: Paragon1985 (15476)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15476

1, A géptestben nincs különbség, amelyik tud tápot adni a fejnek, mindegyiknek ott van az aljzat a gégecső alatt. Az, hogy neked az a drágább gégecső+cső+fej kombó van amin nem tekeredik a vezeték, vagy az egyszerűbb/olcsóbb csitetőkábeles mindegy, mert a géptestbe ugyan oda dugod be mind a kettőt. Csak az egyiknél a gegecsőben futó vezeték viszi az áramot, a másik esetben ugyan ezt a vezetéket a cső köré tekered.

 

Itt egy kép, hogy érzékeltessem, ott az aljazt, itt pedig a géggecsőben fut a fevezték. (De azért erről kérdezd meg a hivatalos képviseletet is, mert nem 100%-ra mondom)

 

2, Itt írnak az Airteq fejről a cikkben, http://www.trustedreviews.com/miele-complete-c3-total-solution-allergy-powerline-review

 

 

de a lényeget kimásolom:

 

For this we switched to the AirTeQ head, which was highly effective and designed not to stick itself down to the floor. It definitely maximises the air flow for very good performance, but we think Miele’s claim that it is as effective as an older-style head on a 2000W cleaner is rather wishful thinking.

It did, however, clean our test powder on carpet well, with very good edge cleaning. This head was also quieter than the Turbohead, and the C3 Total Solution tipped our noise meter at just 79dB – or about the same as light street traffic passing by.

Előzmény: tomtyi (15475)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15475

1. „vagy a géptesten”

Pont ilyet keresnék, mert amit linkeltél, az éppen a másik, a csőben lévő madzagos.

 

2. Meglehet, bár a 285-3-as szerintem újabb fejlesztés, megegyezik a 290-3-mal.

Előzmény: Paragon1985 (15473)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15474

Még egy kis videó is van az Airteq (Ecoteq) fejről  :) : https://www.youtube.com/watch?v=ieRotn7cc6Y

Előzmény: tomtyi (15472)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15473

1, Elektormos fej. Csak ahhoz a porszívóhoz használható amin vagy a cső végén van elektromos csatlakozó, vagy a géptesten, ott ahol indul a gégecső. Ha megnézed a porszívódat, akkor látod, hogy ott a gégecső csatlakozója mellett egy kis műanyag rész, mint egy vakgomb. Na az egyes típusokon egy csatlakozó aljzatot takar. Oda kell bedugni a csipetető kábeles fej dugóját. Vagy a komolyabb verzión, a cső végén van a csatlakozó, ott nincsen tekeredő csiptetős kábel. Az általad linkelt fejet csak ezeken a porszívókon tudod használni. Mivel nagyon drágák, és MO-n nincs annyi padlószőnyeg mint az angoloknál így annyira nem is elterjedt ez a fajta kivitel. Amivel át lehet hidalni, az az AccuNova fej, ahol elektromos kefefej az áramot egy beéíptett akksiról kapja. Ezt találták ki azoknak, akiknek a gépe nem tud naftát küldeni az elektromos fejhez. Hogy milyen a hatásfoka, az már más kérdés..

 

2, Nem értelek. Itt a német oldal: http://www.miele.de/haushalt/produktauswahl-bodenbuersten-und-duesen-2202.htm#  15 Euroval drágább is az Airteq fej mint a sima. De itt van egy kis kavar, mert létezik Airteq és Ecoteq fej is, ami koppra ugyan úgy néz ki. Szerintem csak a nevük más. Ezek a dupla kapcsolós fejek. Ez az új fejlesztés, ezt adják a "gyengébb" 700-800w-os C3-as gépekhez. Mert a fej kialakítása a marketing szerint úgy sikerült, hogy szívóteljesítményben egy régebbi 2000w-os gép teljesítményét hozza.

 

Amit te linkeltél, az 285-3 AllTeq, úgy is nevezik, hogy Classic. Az egy régebbi fejlesztés, általában az 1200-1400-1600w-os porszívók kapják, valamint a C1 és többségében C2 modellek.

 

 

Előzmény: tomtyi (15472)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15472

Mármint hogy ez az egyetlen, amelyikre rá lehet dugni egy elektromos fejet? Mert ez az elektromos fej két formában készül: az elektromos csőhöz és a dugóshoz is külön. A gép, amit linkeltél, elektromos csővel bír.

 

Nem értem a Mielét, ha már van ilyen fej, akkor miért nem írják oda, melyikhez lehet használni.

 

Viszont visszatérve az AllTeq fejre: a 285-3 AllTeq felirattal az újabb. A a magyar, a német és az angol oldalon is csak ez a fej kapható. Amit te korábban írtál (a két átkapcsolós), az az AirTeq.

Előzmény: Paragon1985 (15471)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15471
Előzmény: tomtyi (15469)
good old rebel Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15470

Tudom hogy nem olcsó, de rá kell szánni, hogy egy jó időre le legyen tudva a porszívó kérdés. Tartós és jó terméket akarok a legkevesebb kompromisszummal. Kompromisszumért feleslegesnek tartok kiadni 30 ezret is. De ha kell 70-et is kiadok csak akkor az olyan is legyen.

A complete c2 parquet 60e.Jól hangzik, talán ár érték arányban ez tűnik a legpraktikusabbnak. Turbókefe tényleg ütős áron van. Szerintem ez lesz a nyerő kombó.

Előzmény: Paragon1985 (15467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!