Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2804
Arra gondoltam, hogy fel sem tesszük rá az ajtót, így a konyha melegét kapja. Elég hülyén fog kinézni, de ha ettől tűnik ez jó tesz neki...
Előzmény: Fido Dido (2803)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2803
Szerintem most télen fűtsétek valahogy a kamrát is, esetleg ventillátorral fokozd a légcseréjét. És szellőztess sokat!
Előzmény: ppmr (2800)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2802
A fürdő általában a legmelegebb helyiség. Ott a magas páratartalom ellenére is nehezebben alakulhat ki penész, kivéve, ha nagyon erős hőhíd van, vagy elégtelen a fűtése. A melegebb levegő sokkal több párát tud  szálítani, tehát a helyiség a páradiffúzió miatt úgyis kifelé szellőztet, és emiatt a falakon nem csapódik le. A kamra már sokkal nagyobb rizikó etéren, főleg, ha az építkezés évében a frissen vakolt falakat szigetelik. Ilyenkor az szinte csak befelé tud párologtatni, és a hideg helyiségben szereti a harmatpontot megtalálni. És ugye a fűtetlen résznél könnyen a falba kerülhet a harmatpont, hiszen a szigetelést általában nem arra méretezik.
Előzmény: Trison (2798)
ppmr Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2800
A dryvit miatt gondolnám, hog nehezebben fog száradni a fal. De remélhetőleg egy hét múlva már tudunk fűteni, és megoldódik ez a probléma.
Előzmény: Trison (2799)
Trison Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2799
A dryvit is fent volt már. Sztem ne izgulj!!!
Előzmény: ppmr (2797)
Trison Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2798

Nem értek hozzá, csak vígasznak szánom: nálunk is volt egy-két penészpötty a fürdőben (tavaly pont itt tartottunk) és aztán egyszercsak eltűnt. (Nem tudom pontosan, mikor :-), de hamar.)

Talán az is jó hír, hogy egy év alatt SEHOL sem keletkezett hajszálrepedés a házban, sem falon, sem plafonon.
Előzmény: ppmr (2795)
ppmr Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2797
Igen. Pont emiatt izgulok.
Előzmény: Fido Dido (2796)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2796

A kamra általában kis ablakkal rendelkezik, és amúgy sem a napi szellőztetéséről ismert helyiség. Ha még nincs fűtve a ház, akkor is általában a leghidegebb szokott lenni, mert a legtöbb esetben északi (hidegebb) oldalra teszik, és a kis ablak miatt a napsütés sem tudja átmelegíteni.

Végül a szigetelést felrakattad a házra?

Előzmény: ppmr (2795)
ppmr Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2795

A plafon és a fal találkozásánál penészedik, tehát felső sarok...

Talán az jó megoldás, ha fel sem tesszük a kamraajtót és a konyhával együtt száradhat. Nem kazános kamra, valóban nem lesz benne fűtés.

De miért pont ott penészedik...? Gondolkodtam rajta, hogy talán máshol is penészedne, de csak ezen az egy helyen van csak a plafon tapétázva, mindenhol máshol lelóg a falon a tapéta egy kicsit. Azért van tapéta a plafonon, mert dryvit hálót tesz alá a kivitelező, így annyira nem látszódnak meg az első években a ház mozgásaiból adódó repedések.

Előzmény: Fido Dido (2794)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2794

Alsó vagy felső sarok?

A kamrában gondolom nem lesz fűtés. Vagy ez a kazánház is? Ha hideg kamra, akkor a fűtés sem fog megoldást jelenteni, hiszen amint elkezdesz fűteni, a még mindig száradó falaid (emlékeim szerint most épült a házad) szépen párologtatni fognak befelé. Ez a nem kevés páramenniség a hidegebb helyiséget ügyesen meg szokta találni, és ott telítődve kényteleny kicsapódni. (Vagy ha nem is csapódik ki, de a páradús levegő tökéletes környezetet biztosít a penésznek.) Tehát ilyen esetben a fűtés még fokozhatja is a penészedést.

Ha a kamrád is fűtött (vagy a kazán fűti), akkor nem lehet belőle gond, és a fal kiszáradása után eltűnik a penész. Persze elötte érdemes penészölővel átmosni.

Előzmény: ppmr (2792)
Axióma Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2793
Ez persze valtozik, de mi a 2 felnott 2 gyerekre alltunk be, kb. ket evtizedre jo lesz... (azert pont annyit irtam, mert addig tart a hitel, es teny hogy az egyik szoba csak ideiglenesen hasznalt most meg amig kicsik), aztan ha mar ketten maradunk, akkor koltozunk tovabb (mar csak azert is mert nagy hazbol lehet kis haz - vagy lakas, mert azert a panelnak meg van az az elonye, hogy a nagy nepsuruseg miatt minden keznel van -, + beugro a gyerekeknek az elso lakashoz). Mobilabbnak kell lenni, a mai vilagban, ahol nem 3 nemzedek van egyutt es az kb. allando szamossagu. Legalabbis szerintem. (Mi se az epitkezessel kezdtuk, hanem 50 nm-es panellal, es a gyerekkoromban fel is nottunk benne, de azert kozel se idealis, foleg kert nelkul).
Előzmény: tomket1 (2776)
ppmr Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2792
Hú, hogy pont ilyeneket nem írtam le... Igen van, de nem sarkon van.
Előzmény: orca75 (2791)
orca75 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2791

Külső fala van a spájznak?

Mármint a ház külső fala az egyik fala a spájznak?

 

Előzmény: ppmr (2790)
ppmr Creative Commons License 2006.11.25 0 0 2790

heeelp!

a kamrában a plafonon a saroknál penészedik a fal. nincs még fűtésünk, a festést szerdán fejezték be, a hideg miatt lassan haladtak. Valami fűtést varázsoltak ugyan, de persze az éjjel nem működött, csak nappal.

a kivitelező azt mondja, hogy a fűtés megkezdése után (remélhetőleg a jövő hét végére van gáz) az eltűnik majd onnan....

utal valamilyen szigetelési hibára ez a penészedés vagy nem kell izgulni, tényleg elmúlik a fűtés beindítása után?

 

Fido Dido Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2789
Trendi árat emelni, majd hangzatosan akciózni.
Előzmény: porker (2788)
porker Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2788
Csak ne felejtsük el, hogy az tavasz eleje óta 89% az átlagos áremelkedés már eddig is. Azt hittem az olajár csökkenésével kicsit visszavesznek. De nem.
Jó hír, hogy az Austrothem csak március környékén emel. Egyelőre.. de még abból is lehet korábban is.

Téglát akarok venni. Nincs. Majd január 5-én lesz. ... no comment
Előzmény: Fido Dido (2787)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2787
Várható volt. Azt hittem hamarabb lépik meg. Ilyen kereslet mellett, és a tavasszal pontosan számolható gázfogyasztástól meglepetten jövőre a szigetelés lesz a legjobb bolt.
Előzmény: porker (2786)
porker Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2786
Most leptek meg a hírrel a Nikecellesek, hogy ha jót akarok, akkor a következő 3 hétben vásároljak be, mert cirka 30% lesz az emelés :( Már eddig is 1,5 milcsi felett van a hőszigetelések tervezett anyagára... mi lesz még itt? ... Egy évvel korábban kellett volna ezt csinálnom!
porker Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2785
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Leestem az asztal alá......
Előzmény: _lala_ (2782)
bpmcwap Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2784
khöm.... ezzel az erővel a vájogfalnál mutass jobbat....;) még nem találták fel...
Előzmény: Jamie25 (2783)
Jamie25 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2783

Szerintem inkább arról kellene beszélni, hogy milyen anyag az amit szigetelésre használunk. Önmagában 20 cm vastagság semmilyen tulajdonságot nem jelent. Vannak már eléggé modern szigetelések (pl. Bachl) amelyek 8cm-ben ugyanazt a szigetelési értéket tudják, mint 18cm kőzetgyapot. Mígy egy noname 20cm-es kőzetgyapot a maga 15kg/m3-es súlyával semmilyen hőtartó szerepet nem tölt be... Azért azt valljuk be, hogy senki nem vesz 30-as vastagságú gerendát, hogy beleférjen a szigetelés és még ki is lehessen szellőztetni. Addig kár beszélni a tető túlzott szigeteléséről, ameddig ablakokban 1.1 a hőátbocsájtási tényező...

Sajnos rengeteg régi házat szigetelnek most, mondván hogy rossz a hőszigetelése, de nem komplex egységben gondolkoznak, hanem megy a falra a dryvit, jobbik esetben lesz műanyag ablak és kész. A lábazat, padló és afödém a legritkább esetben kap megfelelő szigetelést, főleg utólag.

Megfelelő hőtechnikai számításokkal gazdaságosan lehet mindent szigetelni, nem csak bizonyos részeket, ehhez viszont szakember kell.

Előzmény: _lala_ (2781)
_lala_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2782
Én is alulról olvasok... :)
Előzmény: porker (2780)
_lala_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2781
A 20cm elég karcsú, igen. Azaz ezt nyugodtan tekinthetjük egy minimumnak, amely alá végképp nem jó dolog menni... :)

A probléma ott van, hogy még mindig építenek olyan házakat, ahol még ennyi sincs.
Előzmény: porker (2779)
porker Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2780
Téves címlet!! Ez Bogiet illette volna... :)
Előzmény: porker (2779)
porker Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2779
_lala_, járj utána a hőszigetelés topicban!

A 20 cm elég karcsú és nagyon fontos a rétegrend a tető héjalásának függvényében!
Előzmény: _lala_ (2772)
Vezso Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2778
Tetőtérbeépítéses, ahol a tetőtér minden szempontból leválasztható, elzárható a földszinttől. :)
Előzmény: tomket1 (2776)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2777
Elsőre 15-20 centit mondtam volna.............
Előzmény: Bogie (2771)
tomket1 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2776
Hát szerintem olyan hogy jó és praktikus ház nincs, vagyis van csak ideig óráig.

Mivel vegyünk egy 100nm es családi házat, az elején ha még nincsenek gyerekek akkor nagy kihasználatlan.  Ha megszületnek a gyerekek álltalába gyerek korukban szeretnek egy szobába lenni, aztán ahogy nőnek igénylik a külön szobát, aztán a mai anyagi helyzetek miatt egyre tovább maradnak otthon, előfordul hogy  odahozzák a párjukat is lakni.

Aztán ha sikerül nekik lakást venni akkor megint ki ürül a lakás.

 

Úgyhogy kérdem én mi az a praktikus lakás, vagy amit szabad építeni?
Előzmény: Axióma (2768)
Bogie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2775

Áhhh, nem te maradtál le, hanem mi!:))))

Egyáltalán nem úgy néz ki, hogy építkezni fogunk, inkább valamibe beszállunk. Mármint valami olyasmit megveszünk, amit más megépített vagy még jobb lenne olyat találni, ami még alakítható.

 

Mostanság rengeteg tetőteres megoldást láttam, ezért gondoltam, hogy megkérdezem már a topikom szakértőit;),  hogy mire kell figyelni a tetőtérnél.

Előzmény: ppmr (2773)
Bogie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2774
Köszi!
Előzmény: _lala_ (2772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!