Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Miata40-es Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2268

Szia!

A motorvédőt még 2014-ben hírdetted, de nem tudom, hogy elkeltek-e? Engem érdekelne. 

Kösz:

Kr.

Előzmény: Csimpi1973 (2108)
Miata40-es Creative Commons License 2016.04.06 0 0 2267

Kedves barátaim!

Lassan befejezem két éve vásárolt Solex-em rendbeszedetelét. A gép aránylag jó állapotban volt de inkább a kinézetével foglalkozott az előző tulajdonos, mintsem a műszaki állapotával. Így bőven volt mit csinálni rajta Tavaly kezdtem a munkát, mára a motor, kipuffogó, fékek, világítás már rendben van - viszont még nem sikerült szereznem motorvédő (króm) csövet a Solex-re. Kérdésem, hogy valakinek itt a klubban nincs-e véletlenül egy felesleges eladó darabja? Választ priviben kérem a drkristofszabo@gmail.com-ra.

Köszönettel:

Kristóf

Sihuhu Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2266

Elvileg azon az oldalon megrendelhető, ha nem sikerül beszerezned:

 

http://www.solex-szebenyi.hu/shop/index.php?cPath=44&osCsid=3effa2da23c1d176607ad656df248554

Előzmény: zsmax (2264)
Táborozó Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2265

A gyári is csak egy, lemezből préselt darab, a villás része annak is hajlamos a kitágulásra. 

Előzmény: zsmax (2264)
zsmax Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2264

http://www.solex-szebenyi.hu/uzemanyag_ellatas.html

 

Ezen a képen látható 7-es számú Indítószelep működtető kart keresek.

 

Próbáltam házilag előállítani egyet de nem vagyok tőle falnak menve!

Tamás (Ifjú Titán) Creative Commons License 2016.03.23 0 0 2263

SZia!

Tudsz róla képet készíteni ?

Szemből és oldalról. 

A kerék mérete mindegy mekkora . 

Előzmény: mcload21 (2262)
mcload21 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 2262

Sziasztok. Pár hónapja hozzám került egy Solex S 3800- motor, ami egy Campingre van rászerelve. Pár éve láttam működés közben, de akkor nem érdekelt a téma.

 Jelenleg nem működik. A villa szerintem solex vázból való.

Ha jól tudom a Camping kereke 20"-os, a Solexé pedig 19". Ez nem okoz problémát? Esetleg érdemes lenne cserélni a kereket?

zsmax Creative Commons License 2016.01.21 0 0 2261

Sajnálattal olvasom a történteket. 

Azért hogy jó hírt is lássatok. Ma beleszereltem az új kombináltgázkart a vezérgépbe.

Aztán kicseréltem a pedálokat is. pumpálás. Várom a tavaszt hogy kipróbáljam az új bicaj utat. 

Igen nagy boldogsággal tölt el hogy 15év alatt a szomszédos falvakig bicajutak épültek. 1db 8km 1db 20km 1db 22km és 1db 15km-es.

Nem taposnak meg a kamionok :D mindenjót.

Sihuhu Creative Commons License 2016.01.19 0 0 2260

Lehet, érdemes perközösségbe tömörülnötök. Együtt többet lehet elérni, gondolom, és a költségek is megoszlanának.

Előzmény: István_123 (2259)
István_123 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2259

Sziasztok!

 

Új vagyok ezen az oldalon  és  Bagoly Tiborral kapcsolatban szeretnék információval szolgálni a részetekre. A jófogás.hu oldalon találtam rá a hirdetésére 2015. szeptember elején. Javítás és alkatrész beszerzés címén hirdette illetve hirdeti magát. Telefonos megegyezést követően, a megbeszéltek szerint teljes felújításra átadtam a részére két Solex kerékpárt, bízva a szakszerű javításban. Az általa ígért restaurálás sajnos nem került elvégzésre a folyamatos ígérgetések ellenére sem. Természetesen a pénzre szüksége volt alkatrészre és munkadíjra, előre utalással. A pénz Bagoly Alexandra névre lett utalva. Az általa vállalt munkát 2-3 hétre vállalta, de négy hónap elteltével és hitegetéssel sem sikerült teljesítenie illetve kérésre sem tudta megmondani vagy nem is akarta, hogy mikor mehetek érte. Folyamatosan azt hazudta, hogy Romániában dolgozik, ami utólag kiderült, hogy nem is igaz. Január közepe körül sikerült nagy nehezen lemenni Berettyóújfaluba, ahol összeszedtem a Solex-eket. Az egyik egészben volt, a másikat kosárban hoztam el, ráadásul hiányosan, mert nem tudta visszaadni az alkatrészeket. Ezt követően elvittem a darabokban levő kerékpár motorját kompresszió mérésre, ahol egyértelműen bebizonyosodott, hogy a sok ígérgetés ellenére hozzá sem nyúlt. Pedig abban bíztam, hogy az előzetesen megküldött több száz ezer forintból legalább a motor felújításra került, de sajnos ez sem történt meg. Arról már nem is beszélek, hogy számlát sem tudott adni és még volt képe elismerni, hogy feketén dolgozik, amikor személyesen ott voltam nála. Ezért úgy határoztam, hogy hétfői napon az ügyvédem megteszi a kellő lépést vagyis feljelenti Bagoly Tibort csalásért és természetesen a NAV-nál!

 

B. István

Hengeres Creative Commons License 2016.01.15 0 0 2258

ÜDV. MINDENKINEK!

 

Sajnos én is bele estem a Bagoly Tibor csapdájába. Mindig utaljak előre címszó, Bagoly Kira névre. 2015 nyarán én is naivan rendeltem tőle, egy új Solex S3800-as motorblokkot a kerékpáromra. Ekkor még nem voltam járatos a fórumon, nem ismertem az előéletét ennek az embernek. A motor külseje (tank, kezelőszervei, felfogatása, kipufogó, karburátor, lámpaburkolat vadi újak, de a belseje egy felújított motort takar. Ezt 180 000 Ft-om bánja. Még jó,hogy személyesen mentem érte,így meglett és már használtam is. Utána még augusztusban rendeltem tőle 40 000Ft értékben gyári 3 db-os szerszámkészletet, bukócsövet, berántót, tirisztort. A szerszám készletből 2 db-ot küldött el, a csapágy lehúzót nem. A bukócső is megjött 2015 decemberében újként, de a tirisztor és a berántó nem, helyette vigaszként eldobható alkatrészek érkeztek.

Tisztelt Fórum Olvasók! Jelentkezzen még akit ez az ember átvert, megkárosított!

 

Keresnék egy jó állapotú (krómozott) gumi nélküli Solex S 3800-ashoz eladó hátsókereket.

Üdv. "Hengeres"

trotilex3800 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 2257

Bocs de nem bírom!

 

Üsse már agyon valaki azt a hülye csavargót!

 

Nem Bagoly P A T K Á N Y!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tamás (Ifjú Titán) Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2256

Tisztelt Levente !

 

Engem csak próbált becsapni!

Kértem tőle több alkatrészt és azt állította van neki raktáron.

Mondta nekem csak akkor küldi el ha elküldöm az árát előre.

Én nem küldtem semmit neki , megbeszéltem ismerősömmel aki arra jár elmegy érte. 

Mikor közöltem Tiborral elmegy érte az ismerősöm és akkor fizeti ki kp-ba akkor közölte még ne menjünk nincs alkatrész . Illetve küldjek neki előleget. 

 

Én ekkor rágtam be és hagytam rá az egészet.

Nekem sok telefonomba került ez az egész .  Alkatrész nincs és nem is tud adni azóta se.

 

Nekem van véleményem ,hogy róla !

Sajnálattal hallom mi történt veletek , remélem meglesz a pénzetek . 

 

120000ftért már nagyon jó solexot lehet kapni véleményem szerint amit nem kell javítani.

 

Előzmény: levente741 (2254)
m.norbert Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2255

Üdv

 

ha vissza olvastál volna erről a seggfejröl írtak már itt.

2 új króm felni 8-10 körül van.

ha régit akarjátok krómoztatni először csiszoló, utána krómoztatni ez is kijön annyiból, de ha nagyon rozsdás akkor kuka mert csiszolás elkoptatja felnit.

blokk teljesen felújítva is megáll 20-30 közt, függően hogy tekercsek szarok-e. plusz munkadíj.

tehát 60 ból biztos megáll egy tisztességes embernél. 

 

Üdv

Előzmény: levente741 (2254)
levente741 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 2254

Üdv. Nagy Levente vagyok. Édesapám kb: 6 hete Berettyóújfaluban megpróbált javíttatni, egy solex motor kerékpár, Bagoly Tibor hirdette magát a Jófogás.hu de sajnos édes apámnak nem volt jófogás ez a javítás. 120.000 Ft-ba került neki a javítási költség. Lekellet volna krómozni a kerekeket illetve a motor átnézni. Tibor felhívót, és közölte édesapámmal  a költségeket, amik a következők voltak Krómozás 60.000 Ft, motor átnézés és javítás 60.000 Ft Összesen 120.000 Ft. Bagoly Tibor mondta édesapámnak, hogy utalja át a pénzt az ő számlájára. Kétszer utalta apukám a pénz tehát két részletben. 60.000 Ft - 60.000 Ft-ot. Bagoly Kíra nevére ment a pénz. De sajnos Tibor a telefont nem vette fel, igy hát elindultunk Budapestről Berettyóújfaluba elhozni a solexet mivel előzőleges telefonon történt beszélgetésünkben abban maradtunk, hogy már elkészült, de csak akkor mehetünk érte ha előre kifizetjük a költségeket. Nagy nehézségek árán kijött a házból Tibor, kb 45 percig dudáltunk, az ablakban láttunk mozgás, de senki nem akart kijönni. de végül is  kijött a házból. Meglátott minket és kisápadt dadogott össze-vissza. Hátra vezetett minket egy garázshoz és megmutatta a solexet ugyan olyan állapotban ahogyan édesapám odavitte őhozzá. Édesapám is lesápadt. Kértük Tibitől a pénz ő azt mondta hogy nincs meg a pénz mert elköltötte másra, majd havonta törleszti 5.000 Ft/hó a 120.000 Ft-ot. Nem mentünk bele az ajánlatába. Elmentünk a Rendőrségre, illetve a Navhóz  feljelentést tenni. Ugyan is kérni akartunk számlát Tibortól és ő közölte velem hogy ő nem vállalkozó, igy hát számlát sem tud adni. 

 

Tisztelt Fórum olvasok!! A feljelentésemet megtettem mind a két helyen. Aki magára ismer és öt is becsapta ez az embert az kérem írja ki a fórumra. 

 

Bagoly Tibor 

Berettyóújfalu

Kerekes Gyula utca 26

Itt található a hirdetése: http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Solex_alkatresz_beszerzes__javitas_39426990.htm?first=1

 

 

Sihuhu Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2253

Írószerboltban venni érdemes patronos tollba való patront. Az abban levő üveggolyó szerintem teljesen jól megfelel.

 

BUÉK minden márkatársnak!

Előzmény: GyusziP20 (2251)
mistar Creative Commons License 2016.01.01 0 0 2252

Írtam mailt ;-)

 

 

B.Ú.É.K. 2016 Solex márkatársak!

Előzmény: GyusziP20 (2250)
GyusziP20 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 2251

Vagy esetleg tudja-e valaki, hogy mekkora golyó kell a nyomó ágba, a függőlegesen álló csavar alá. Nekem ott most nincs golyó, csak egy műanyag betét.

Előzmény: GyusziP20 (2250)
GyusziP20 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 2250

Sziasztok! 

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet benzinpumpát beszerezni Solex 3800-hoz itthon? Nem juttatja el a benzint a karburátorhoz. Szétszedtem, amennyire tudtam, de nem láttam benne semmilyen golyót, attól félek az előző tulaj elbarmolta. 

trotilex3800 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 2249

Tisztelt Márkatársak és Barátaim!

 

 

 


Nagyon kellemes ünnepeket kívánok mind annyiotoknak és széles utat a motorozáshoz! 

 

Üdv.

Sihuhu Creative Commons License 2015.11.30 0 0 2248

Egyszerűbb visszaakasztani a motort, és visszapedálozni.  :-)

Előzmény: Kempingez (2247)
Kempingez Creative Commons License 2015.11.27 0 0 2247

Akár az út szélén, kicserélheted a hajtókart. Bár én mindíg, csak a defektekkel küszködtem. 

 

Előzmény: Sihuhu (2246)
Sihuhu Creative Commons License 2015.11.27 0 0 2246

Ezek a franciák...  :-)

Előzmény: Kempingez (2239)
Kempingez Creative Commons License 2015.11.26 0 0 2245

Az elhellyezése a motornak végeredményben nem is  sokat számított, mert 5-6 Km/h maximális végsebesség esetén, kevés a menetszél. Az utólagosan felszerelt behúzó is útjában volt a hűtőlevegő beáramlásának Lényegében nem is lett volna szabad ebben a formában, alkalmazni ezt a motort. 

Kerékpáron az eredeti funkcióban elégséges a hűtése. Gyakorlatilag egy technika történeti matuzsálem a konstrukció, végül is ettől különleges. 

Kempingez Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2244

Ez pontosan így volt, az első prototípusokat én szereltem össze, ez kb 99-2000 környékén lehetett. 

Előzmény: Tibisihing (2243)
Tibisihing Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2243

Üdv!

 

Tirisztorral szerelt gyújtás kizárólag a mozgássérült kocsikra szerelt motorokba kerültek beszerelésre ill. külföldre pár szállítmány.Hazai piacra talán egy szállítmány volt külön kérésre.Ott sokat rontott a helyzeten a motor hátsó elhelyezése mivel ott az ülés mögött nincs menetszél.Ennek kompenzálására kerültek azokra a lemezből készült légterelők,de ennek ellenére is sajnos  magasabb lett az üzemi hőmérsékletük ezáltal hibásodtak meg.

Előzmény: Kempingez (2238)
Tibisihing Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2242

Amennyiben bárkinek  bármilyen kérdése van a témával kapcsolatban,szívesen segítek.

Kempingez Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2241

Előzmény: mistar (2240)
mistar Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2240

Pont most vettem új hajtókart. (is)

:-/

Előzmény: Tibisihing (2236)
Kempingez Creative Commons License 2015.11.25 0 0 2239

Ezek a hajtókarok aluból vannak, acélperselyes tűgörgőkkel vannak ellátva. Így javításuk eleve nem igényel köszörülést.

Előzmény: Sihuhu (2237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!