Keresés

Részletes keresés

chilii Creative Commons License 2006.07.05 0 0 115
ha csak el nem jössz a kertembe! ;o)
Előzmény: Törölt nick (110)
TTAMAS Creative Commons License 2006.07.05 0 0 114

Na jó, akkor csak most, csak neked egy életszerű módszer:

 

"(Ja, és nincs módszeretek, hogy egyetlen kézmozdulattal meg lehessen töltsek egy kosarat)"

 

Előveszed a pénztárcádat. :))

Előzmény: habár (113)
habár Creative Commons License 2006.07.05 0 0 113
"by Harry Potter"
Tamás-eltévedtél, ez itt az élet-nem a tudomány.
Előzmény: TTAMAS (112)
TTAMAS Creative Commons License 2006.07.05 0 0 112

Rámutatsz a pálcáddal és ezt mondod: "Invito cseresznye"

 

by Harry Potter

Előzmény: habár (111)
habár Creative Commons License 2006.07.05 0 0 111
Szervusztok
Mindig késve ébredek...
Gyöngyös előtt, pestfelé jobbra, a főuton van egy gyümölcsös
180 volt a cseresznye.
Lesz őszibarack a héten.

De engem most Pesthez közel MEGY, elsősorban törpe, ha van -spannyol -érdekelne.
Meg germezdorfi, vagy nagy cseri .
Súgnátok?
Nncs valahol el egy ilyen hírforrás, hogy könnyen válogathassak?

(Ja, és nincs módszeretek, hogy egyetlen kézmozdulattal meg lehessen töltsek egy kosarat)
waizi Creative Commons License 2006.06.28 0 0 109
Üdv!

Aki csak tud küldjön "szedd magad" akcióról infokat. Előre is köszi.
ribizli Creative Commons License 2006.06.28 0 0 108
Csak szólok, hogy ha nem válaszol senki, hogy ezt-azt-amazt hol lehet szedd magad akcióban begyűjteni, az azért van, mert nem tud senki lelőhelyről!
De a topik alapos átnézése során is derülhetnek ám ki meglepetések.
ribizli
viktorya Creative Commons License 2006.06.25 0 0 106
Ribizlit tud valaki szedd magad-rendszerben Bp környékén?
viktorya Creative Commons License 2006.06.25 0 0 105

Igaz nem pesti oldal: Pomázon van cseri és meggy.  Pest környékén sztem nem nagyon van más.

Azt hiszem, hogy a cseri már leérett, legalább is én kedden voltam, és akkor volt jó érett, és rendesen fogyott is.

Meggy jövő hét vége felé lesz, legalább is telefonon ezt mondták.

Előzmény: sme1965 (104)
sme1965 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 104

Sziasztok!

Tud valaki a Pesti oldalon cseresznye-, illetve meggyszedési lehetőséget?

buttha Creative Commons License 2006.06.18 0 0 102

Szentendrére menet balra kell lefordulni Pomáz felé a benzinkútnál. Ki van táblázva.

 

Mi így szoktuk: mindenki sapkába (is) öltözik, és visz magával egy kis vödröt, vagy tálat, amibe egy-két kiló eper elfér. Kb. 30 kilóhoz három alacsony peremű gyümölcsösrekeszt kibélelünk barna csomagolópapírral. Aki megszedte a tálját-vödrét, óvatosan beborítja a rekeszbe és szedeget tovább. Nem kell szétválasztani, csak úgy csináld, ahogy a zöldségesnél is láthatod. A tűző napon nem kell válogatni meg semmi, hanem be kell fejezni gyorsan, hazavinni a termést és otthon lehet csumázni, szortírozni, mosni, befőzni, lefagyasztani, eperlevest csinálni, sütit sütni belőle.  

 

Ha nincs láda, akkor is az a lényeg, hogy olyanba kell gyűjteni, aminek nem a pereme magas (pl. nagyobb vödör), hanem inkább terüljön szét, mert három-négy réteg már egymást nyomja össze, erre jó lehet doboz, pl. banános:)). Zacsik nem jók-szerintem.

Hajrá! Jó buli!:))

Előzmény: Ogg Ángyi (100)
Ogg Ángyi Creative Commons License 2006.06.18 0 0 101

buttha,

Ti melyik ültetvényen voltatok? (csak mert Te voltál a leglelkesebb) :-)

 

Előzmény: buttha (99)
Ogg Ángyi Creative Commons License 2006.06.18 0 0 100

sziasztok,

 

aki már volt eprészni, és van tapasztalata-rutinja, kérem adjon tippet, hogy _mibe_ érdemes gyűjtögetni? doboz/kosár? Érdemes szétválasztani újsággal mondjuk soronként - vagy ez már nagyon extra? Vagy egyszerűen kisebb zacsik?

köszi!

OÁ.

buttha Creative Commons License 2006.06.17 0 0 99

Kiscsalád ma 30 kiló epret szüretelt a szentendrei eperföldön úgy, hogy egy ücsörgésben kb. 2 kg-ot lehetett leszedni, és csak aztán kellett felállni és arrébb menni:)) Gazdag és nagyon szép a termés. Piros, száraz, nagyszemű, a sok esőtől ugyan nem annyira aromás, de máshol sem. Az itt szedett, jó minőségű 250 Ft-os eper társait a Bosnyákon 500-600 Ft között láttam.

 

Érdemes menni, most sok van, de rövidesen leérik!

feketefelho Creative Commons License 2006.06.16 0 0 98
Tegnap voltunk Csepelen epret szedni. Sok az érett, de már nagyon kezd leérni. Elég sok a rothadt, penészes szem is (van amiról csak otthon derül ki, hogy már kukára érett :(( ). A következő napokban nagyon meleg lesz, ez meggyorsítja az érést (meg az egyéb folyamatokat), ezért aki még akar epret szedni, az most a hétvégén menjen. (A jövő héten is nyitva lesznek, de már nem minden eperföld. Hol az egyiket, hol a másikat zárják be a 3 közül egy-egy napra.)
elena2 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 97

Sziasztok!

Pomázon 20-án, kedden indul a cseresznye, 200forint lesz kg-ja. M ahívtam őket.

T:26/325-346

Tegnap voltunk szintén Pomázon epret szedni, rengeteg van finomak!

Előzmény: xukac (96)
xukac Creative Commons License 2006.06.07 0 0 96
Sziasztok. Pomázon, vagy környékén szokott lenni szedd magad cseresznye is. Tudja valaki, hogy kb. mikor kezdődik a szezon? És a telefonszámukat? Köszi
nici76 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 95

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel esetleg:

 

A pomázi úti Erdbeerland-on jártam tegnapelőtt.

 

Info-k:

-van termés bőven

-egyelőre nagyrészt éretlen

-270.- Ft/kg

-minden nap 8-19 óráig vannak nyitva

 

Kb. 1 óra alatt 2 kilót tudtunk összeszedni, de még nagyon keresni kell a szép pirosakat:-)

 

Dióhéjban ennyi.

 

Üdv

Nici

kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.06.03 0 0 94

Ma itthon szedtük a kiadós, jó minőségű saját termést a szúrós, tűző napsütésben, amit aztán váltott a délutáni eső: házon kívüli infoval tud még szolgálni

(pl. Csepelről) valaki???! Köszönöm! A hallgatás is bele egyezést jelent!

kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.05.28 0 0 93

:-)

Feketefelhő, köszi kézimunkátok vizuális élményét, eredményét!

Pénteken este kisebb mennyiségben, s mértékben ugyan, de itthoni, saját termésű eprünkkel tudtunk debütálni a csepeli szedés előtt. Serkentőleg 6 felkerekedésünkre, amennyiben a vasárnapi ídőjárás is +felelő lesz, lenne a szedéshez?       

Előzmény: feketefelho (92)
feketefelho Creative Commons License 2006.05.27 0 0 92

Ne ezek voltak a legnagyobbak.

Előzmény: feketefelho (91)
feketefelho Creative Commons License 2006.05.27 0 0 91
Csütörtökön szedtünk Csepelen 16 kg-ot. A termés:
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.05.25 0 0 90

Feketefelhő, Hedzsnelke!

Köszönöm segítő infoitokat!

kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.05.25 0 0 89

Kérdésedre a pontos választ ribizli (59)-es hsz.-ében (is) olvashatod, de bemásolom:

Csepelen a Szabadkikötő gyorsforgami út mellett.

Gépkocsival IX. kerület, Közvágóhíd, OBI-nál jobbra, majd onnan kb. 3 km.-nyire bal kéz felőli részen. Az útról már láthatóak a majdani szorgoskodók, picit figyelni kell, de tavalyról úgy emlékszem, hogy ki is volt táblázva. Olvasd végig az oldalt, bővebb infohoz jutsz csepeli szedésről is: nem veszítesz semmit!

 

Előzmény: varadit (88)
varadit Creative Commons License 2006.05.25 0 0 88

 

 Kérlek, mondj egy pontos címet, mert még soha nem jártam ott, de most szeretnék! Köszi!

Előzmény: Hedzsnelke (87)
Hedzsnelke Creative Commons License 2006.05.25 0 0 87
Ma nyit Csepelen az epres. Még az idén van, jövőre való igaz már Csepelen nem lesz eper, mert eladták a területet. Mindennap 8-19-ig van nyitva. Az árak azok, amit Feketefelhő leírt. Már van eper, szerintem hétvégén elég sokan lesznek.
Előzmény: pancsito (86)
pancsito Creative Commons License 2006.05.22 0 0 86
Kedves Feketefelhő azt kívánom legyen igazad. A 10-es útról vizslatva semmi jele az eper szedési kezdeményezésnek. Szerintem már nincs is eperföld. Ha esetleg valami tuti infótok lenne, tegyétek közkincsé.
feketefelho Creative Commons License 2006.05.22 0 0 85
Erdbeerland! Csepelen, Lupa szigetnél és Pomázon is lesz szedd magad eper. Valószínűleg a hét végefelé nyitnak (vagy jövő hét elején - de ez csak magán vélemény). Árak: 270 Ft/kg, illtve 10 kg-nál nagyobb mennyiség esetén 250/kg (úgy, mint korábban).
buttha Creative Commons License 2006.05.21 0 0 84

84 hozzászólás nem sok és ha gondosan végigböngészed őket, akkor képben leszel az elmúlt éveket illetően. A helyzet nem nagyon változott, az új infókat folyamatosan fogják írni a topiktársak.

Nézd magad, és hajrá!!!

Ivettke Creative Commons License 2006.05.21 0 0 83
Sziasztok,

tudja valaki Bp kornyeken hol lesz eper szedd magad?
Koszonom szepen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!