Keresés

Részletes keresés

encso1 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 2834
Köszönöm az infót.

Belsö vakolásra rábólintottam, most a Dryvit külsö vakolást számolom.
Ugy volt hogy a helyszinre ment ca 160nm hungarocell, a falakra mért ca 185nm-t. A nm ár viszont vagy 2200/nm, igy a különbözet vagy 50eFt.
Asszem még azis olcsübb, ha elvédözést külön hözzáadatom.

Üdv
N
Előzmény: Axióma (2833)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2833
Hat vagy ugy szoktak, hogy nem vonjak le a nyilasokat, de akkor nem szamolnak az amugy nagyon pepecselos meloert (elkepzes, kis felulet egyengetese) kulon penzt, vagy ugy hogy levonjak, de plusz az elkepzes stb. meterre asszem. Leirva nem tudom, hol talalod meg, en csak hallomasbol tudom.
Előzmény: encso1 (2831)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2832
Nem az a baj a 2 epulettel, hogy nem fer el (vagy nem fer bele a beep. %-okba), hanem az, hogy sok hleyen 1 telekre 1 epulet mehet csak fel. Helyi szabalyzat alapjan, ami raadasul meg valtozhat is.
Radiatorok: 1. eleg jol butorozatlanna valik az a fal, ha 1 ajto 1 radiator pepitaban... Ilyen padlotol plafonig uvegfelulet elott szoktak az aljzatba sullyeszteni futotestet (mintha szegelyfutes lenne). De ezt csak valahol lattam fotozva, majd a gepeszeddel konzultalj nyilvan errol.
Szerencsere az uvegtegla nalunk alapbol benne volt a terven, ezzel nem volt gondunk. Csak a gepesszel, mert 2 retegben rakattuk, de a gepesz szimplaval szamolt, aminek a kovetkezmenye egy mar regota tervezett radiator-cserebere lesz, ugy eltolta a hoigenyeket. Erre is figyeljetek majd, a sima uvegtegla botranyosan rossz, a regi ablakoknal is rosszabb joval.
Előzmény: wocsok8 (2828)
encso1 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2831
Hi
Kérdés: az elszámolásnál a kömüvesem nem akarja levonni a nyilásokat (ajtó ablak) a vakolásból, ablakoknál, mondván hogy ezt igy kell és igy is csinálta.
Mivel ez mintegy 10% tobbletfelület, nem babra mindegy a falazás, vakolás, dryvit rendszer stb.
A festönek nem volt ilyen igénye.

Mond erröl valamit a szabványkönyv, ipari norma?
A tuzépen asztat mondták, hogy ez csak a 0.5 nm kisebb nyilásokra mondja valamilyen szabvány. Ismeri valaki, hol lehet ez leirva?

Üdv
N
sebi72 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2830
wocsok8: dobtam neked egy mail-t. Majd lécci válaszolj rá. Köszönöm.
Előzmény: wocsok8 (2829)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2829
Hát remélem azért sikerül jól összehozni, majd odafigyelek... Az az igazság már nem akarunk változtatni, így tetszik ahogy van Biztos egy-két apróbb dolgon módosítanék, de azt majd meglátjuk hogy beadjuk-e a kérelmet ilyesmire...
A 38-as fal az én elgondolásom volt, a tervező beszélt le róla engem:) Így lesz 30-as...
Előzmény: Lacivill (2824)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2828
Az ablakokra én is rákérdeztem, mert olvastam épp nálad, hogy gond volt vele, és azt mondta a tervező, hogy nálunk ez nem gond, ezt engedik...
A garázst is mondtuk a tervezőnek, nem mondta arra sem, hogy később gond lehet vele. Keskeny viszont jó hosszú a telek, így bőven elfér akár 2 is.
Olyan cirkót akarok, amiben van egy kis beépített tartály (mondjuk 60l) az sztem elég lenne, és el is fér...
A nappaliban elől lesz egy körablak, az alá befér egy radjátor, a többi pedig az ablakok közé talán, még nem tom. Padló/falfűtést nem szeretnénk.
Mi is úgy jártunk, hogy akartunk még a konyhához üvegtéglát utólag, szerencsére a nejem az önkorinál van, így még beadás után, de elfogadás előtt be tudtuk suvasztani:)
Előzmény: Axióma (2816)
_lala_ Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2827
Apropó 38-as fal. Ha bontott téglával szeretném a homlokzatot burkolni, akkor érdemes 38-as téglával építeni a falakat?

Burkolt fal esetén a legolcsóbb megoldás a legkeskenyebb, statikailag még megfelelő téglafal (pl. 30-as), rá jó vastagon üveg/kőzetgyapot, vakolás helyett pedig jöhet a burkolat.
Ha a burkolat magában megáll (pl. egy sor km tégla méretben), akkor pedig eljutottunk a legtutibb verzióhoz: a burkolat és a hőszig. közé kiszellőztetett légrés, amely a nyári melegben igen kellemes klimatikus viszonyokat tud eredményezni (a külső burkolat felmelegszik, de a belső falnak alig tudja átadni a meleget).
Előzmény: sebi72 (2825)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2826
Ha a két fal között lesz megfelelő hőszigetelés akkor B30 a legjobb választás, szerintem.............
Előzmény: sebi72 (2825)
sebi72 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2825
Apropó 38-as fal. Ha bontott téglával szeretném a homlokzatot burkolni, akkor érdemes 38-as téglával építeni a falakat?
Előzmény: Lacivill (2824)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2824

Magyarországon egy ilyen tetőt jól ( értsd 20 év mulva se fog beázni, stb) nem sok ács tud megycsinálni, a sok negatív vápa mind beázásveszélyt jelent, és sok-sok plusz költséget.

Ha a bejáratod főfalát egyvonalba tervezi a háló vonalával akkor sokkal egyszerübb, és olcsóbb lenne a tető.

Abba a kis zuhanyzóba nem sok hely van a kazánnak, és tartozékainak, persze egy egyszerű kombi belefér.

Azt se értem hogy tervezők mért erőltetik a 38-as 44-es falakat, nem sok értelme van........

Az ár egy kicsit kevésnek tünik, a költségvetésből ne felejtsd ki a közmü hozzájárulást, kertrendezést,keritést.......

Az ablakot nemszokás a külső falra tenni!

Előzmény: wocsok8 (2808)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2823
Mas a tetofelepites sorrendje, es eleve szanj ra 30 centit, mert azt utana (a lathato faszerkezet elvesztese nelkul) nem tudod tovabb novelni. Azt nem tudom, hogy mitol es mennyivel lenne dragabb.
Előzmény: sebi72 (2822)
sebi72 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2822
Köszi. Akkor valószínüleg olyan födémet tervezünk, ahol látszanak a gerendák. Bár nem tudom, hogy a szigetelés miatt ez nem lesz-e drágább, mintha rendes mennyezet lenne a felső szinten is.
Előzmény: Axióma (2820)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2821
Vegulis nem baj, marmint jo ez igy most, de azert nem orultem neki. Meg is lepodtem, mikor meg epitettek, hogy nem olyan magasan van mint emlekeztem mas ilyen "hatso" ablakokra, de rajz szerint OK akkor OK. Az ep.ugyi eloado egyebkent a FeMu-re kente volna, hogy neki kell eszrevennie, mert orszagos eloiras. Meg persze a tervezonek elsosorban nem hulyeseget beirnia.
Volt ennel nagyobb sarunk is haszn. vetelinel, es plane nagyon surgosen kellett, hogy megkapjuk meg tavalyra is az adokedvezmenyt a hitelen.
Előzmény: _lala_ (2818)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2820
_Valoszinuleg_ epitmenymagassag, akkor pedig korben a fal es a teto talalkozasatol a terepig tarto meret atlagat kell rajta erteni, kiveve a nyeregtetonel az oromfalon az oldalso falak tetovel valo talalkozasanal magasabban levo falreszt, amit nem kell beleszamolni (az haromszog nem szamit bele, amit teljes kontyolaskor le szoktak vagni, ha ez a latvanyosabb meghatarozas jobban segit).
Praktikusan lehet altalaban ugy fogalmazni, hogy az utolso koszoru es a terep kozti atlag. Atlagot ugy ertve, hogy a beszamito falfelulet osztva a kerulettel.
Elvileg eloirhatnak max. tetogerinc-magassagot is, de az ritkabb.
Mindez csak "tudtommal"!
Előzmény: sebi72 (2819)
sebi72 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2819
Tudnátok abban segíteni, hogy ha a polgármesteri hivatal azt mondta, hogy a ház nem lehet magasabb 4,5 méternél, akkor az mit jelent? Honnan és meddig mérem a 4,5 métert?
_lala_ Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2818
O maga engedelyezte, sot az ablakokat meg meg is nezte, mert lett volna nalunk is egy fektetett 90x60 de lehuzatta 60x60-ra. Vegul annyi engedmenyt adott, hogy ha atlathatatlanna tesszuk, es a szomszed nem fellebbezik, akkor maradhat... foliat raktunk ra.

Hááát... Szerintem ha kiadták a jogerős építési engedélyt, akkor ami az építési engedélyben szerepel, arra nem tagadhatják meg a használatba vételi engedélyt azon a címen, hogy az építési engedélyhez beadott terven szereplő dolgok nem felelnek meg a jogszabályok előírásainak.
Persze jobb nem jogi úton lerendezni, amit lehet máshogy is, de szerintem egy ilyen pert elbuktak volna.


46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet
az egyes építményekkel, építési munkákkal és építési tevékenységekkel kapcsolatos építésügyi hatósági engedélyezési eljárásokról

20. § (2) Az építési engedély megadása során az előzetes hatósági (pl. az elvi építési engedélyezési) eljárásokban már közölt előírások vonatkozásában eltérő újabb feltételek és kikötések csak akkor írhatók elő, ha az általános érvényű kötelező hatósági előírások vagy a helyi településrendezési tervek és szabályok időközben megváltoztak.
Előzmény: Axióma (2816)
_lala_ Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2817
Hova teszed a kazánt?
Előzmény: wocsok8 (2815)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2816
Azert az, hogy engedelyeztek, sajna nem jelenti, hogy szabalyos is. Minalunk peldaul haszn.vetelinel vette csak eszre az onkoris pacak, hogy nem 180 hanem 150 a parapet a szomszed fele, ami tok szabalytalan. O maga engedelyezte, sot az ablakokat meg meg is nezte, mert lett volna nalunk is egy fektetett 90x60 de lehuzatta 60x60-ra. Vegul annyi engedmenyt adott, hogy ha atlathatatlanna tesszuk, es a szomszed nem fellebbezik, akkor maradhat... foliat raktunk ra. De nem tunt fel se a tervezonek, se egy masiknak aki kicsit helyrepofozta mielott kiviteli terv meretben kinyomtattak, se a FeMu-nek... es ha kotozkodosebb embereket fogtunk volna ki, akkor nagyot szivtunk volna.
A tetoben gondolom a cserep nincs benne. Bar ha betoncserep akkor abbol az extra elemek se sokkal dragabbak... igaz, itt viszont abbol is sok van.
Kazan: jo kicsi helyet hagytal neki. Egy ilyen hazba nehogy betegyel egy kombicirkot! Minimum hogy tarolos melegviz legyen.
Boltivet most mar ertem, logikus lenne ha tudnek rajzot olvasni... a garazs meg nem latszott, gondoltam is hogy lemondtatok rola, legalabbis sok helyen nem engedik a ket kulon epuletet.
A mediterran ablak biztos design, de ala nem fer el futotest, valami melegitesrol azert gondoskodjatok oda, ha nem akartok allandoan csorgo vizet latni rajta.
Kamra: a furdo mas belso elrendezesevel oda is becsuszhatna a fele, akkor nem a konyhabol vesz el sokat (nalunk is valami ilyesmi megoldas van, bar forditva is mondhatnank, hogy a belso wc csuszik a kamra mellett a konyha fele). Mar csak azert, hogy maradjon tobb bevilagitasi hely a konyhanak. Bar ha elfogadott terv, abba mar uvegteglat se nagyon lehet betenni.... elvileg legalabbis, asszem, de nem biztos. Az etkezo eleg sotet helyen lesz.
Előzmény: wocsok8 (2814)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2815
Ezt hogy érted? Kifejtenéd bővebben?
Előzmény: Lacivill (2812)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2814
Köszönöm a hozzászólásokat!
Az ár áfával értendő:) Elől háló és ilyen dolgozó is egyben, és hátul a 2 szoba is háló. Sajna keskeny a telek, és így fért csak bele, hogy nyugaton is lett háló... A nyppali így kap fént ny-ról, k-ről, és d-ről is. A tető nem olyan bonyolult, sztem, mert már két ács is munkára 600-at mondott födémmel együtt, ami sztem reális.
A zuhanyzóval elgondoltattál (az ablak miatt), de oda is szeretnénk fürdőt, így 2 lesz és egyben az elsőben helyet kap a kazán is.
A terv már engedélyezve van, szal sztem. megfelel minden szabálynak remélhetőleg.
A bejárat elötti rész nem fedett, ahol szaggatott vonal van ott vagy boltív, vagy semmi nincs...
A konyhabútor még csak oda lett rajzolva, az nem így lesz. A kamrán mi is sokat gondolkodtunk, ez volt a legnagyobb dilemma, még ezt találtuk a legjobb megoldásnak. Nem akartunk gardrobot, majd lesz egy garázs külön, oda mennek a szerszámok, a többi pedig szekrényekbe...
Az ablakok a mediterrán stílus miatt ilyenek:)
Előzmény: Axióma (2811)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2813
A fal szerkezetét a tervező ajánlotta, én először 38-ast akartam, de meggyőzött... Ő csak 6 cm eps-t írt, de én majd 10-et akarok... Az ablakokat a fal szélére gondoltam, így nem kell befordulni a szigggel.
Szellőztetésen én is gondolkodok, de még nem tudom, hogy lehetne megoldani.. Elég sokat olvasok a témához, de még nem találtam ár/érték arányban megfelelőt...
1.1-es fa ablakokat szeretnénk, ajzatba 6cm lépésálló, tetőre 20cm kőzet, aztán idővel ez még növelhető...
Előzmény: viktor a takarító (2810)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2812
Fütési rendszernek nem lesz sok helye.............
Előzmény: wocsok8 (2808)
Axióma Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2811
Az arat (gondolom afa nelkuli...) kevesbe tudom kommentalni, de a tervhez lenne megjegyzesem. Bar sajna hianyoznak a meretek es a funkciok is, csak ami a keves butorbol latszik. Es hozzateszem, nem vagyok szakmabeli, tavolrol sem!
Nagyon bonyolult a teto, rohadt draga lesz. Foleg a ket gerinc kozotti kulonbseg kornyeken. Nem tudna valahogy (a sokfele szimmetriabol elveve, vagy valahol nagyobb tetotullogast hagyva stb.) egyszerusiteni az epitesz rajta?
Kis furdoben a zuhanykabin felso veget az ablakba nem fogod tudni rogziteni, ellenben az ablakot se lehet a kabintol befele kinyitni. Mivel ott akar elorebb is hozhato a wc, folotte nyugodtan lehetne a teljes ablak, es alatta also elhelyezesu vagy falba rejtett tartaly (megjegyzem lattam hasonlo esetben olyat, hogy az oldalfalon volt magasan a tartaly, az is csak szokatlan, de teljesen funkcionalis).
A hatso fal nem tul hosszu? Bizonyos meret (talan 15m) felett kell, hogy az egyhangusagot megtorjek valamivel, mondjuk kis falbeugroval. Egyebkent az szomszedhoz kozeli fal? Mert akkor a 90x60 ablakokat se fogjak engedelyezni (legalabbis van ra esely, neverteken kerik sok helyen a max. 0,4m2 feluletet, nem nezik a valodi nyilasmeretet).
A 02-es szoba mi? Halonak nagynak tunik, meg nyugati oldalon nem tudom mennyire lesz huvos. Az eloszobara viszont tennek egy ablakot, egy sima 100x210 ajton nem lesz annyi atlatas, hogy latni lehessen. Mondjuk nem is ertem, miert ennyi, mashol a szemoldokmagassag 240-re van beallitva. Meg azt se latom, hogy a bejarat elotti fedett ter az most zart, vagy nem (nem latszik ajtonak, bar az a korbe szaggatott vonalas se ott se bent nem tudom milyen ajtofeleseget akar takarni).
En a bejarathoz kozeli furdo eseten hoznam ki a wc-t, a masik inkabb lehet bent, es mosdosat, gondolj a vendegekre akit a furdodbe nem akarnal beengedni ("gyorspostas"). A meretek miatt beleferne, ott is lehetne azert derekmagas fallal elvalasztani (marmint a nagyfurdobe berakott wc-t).
Konyhasorrend: huto - mosogato - feldolgozopult - fozes. Ez meg a reggelizopult miatt is meg altalaban jobbkezeseknek balrol jobbra kene menjen. Nem beszelve arrol, hogy onnan bentrol nehezebb kivezetni a fozolap feletti paraelszivot. Mereteket ugyan nem latok es attol is fugghet, de en a kamrat nem hosszaban tennem a kulso falra, igaz akkor az etkezoasztal is elfordul (es/vagy megszunik a reggelizopult, ha ugyanott van az asztal akkor max. latvanyelem).
Jo nagy terek vannak, de nincs gardrob, csak par beepitett szekreny jelolve. Ne csak a ruhakra gondolj, hanem peldaul vasalo / porszivo / borondok / letra / gyerekbicikli / barkacsszerszamok stb. elhelyezesere is.
Ha jol latom a nappaliban, akkor a 3 delre nezo erkelyajto a terepszint felett van par lepcsonyivel, tehat nem kijarat, csak a terasz fele levo. Van ott annak valami oka, hogy tobb keskeny erkelyajto van megis a normal meretu ablakok helyett?
Utobbira is es mindenre ugy altalaban: ez csak az en velemenyem. Lehet, hogy igy design-osabb, es/vagy jobban tetszik. Izlesek es pofonok:)
A tobbiek meg ugyis lehurrognak, ha valahol hulyeseget mondtam.
Előzmény: wocsok8 (2808)
viktor a takarító Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2810

Nézz át a passzív ház topikba, ott az elmúlt napokban volt vita arról, hogy milyen rétegrendnek mi az előnye. Ami nekem nagyon tetszett, az pl. a B30-as fal+valami 20cm hőszigetelés. Ennek a ktg-e nem nagyobb, mint a PTH30+10cm-nek, de a fal tömege, ezáltal a teherbírása és a hőtehetetlensége sokkal jobb, ami nagyon jót tesz a lakótér klímájának. Ha akarsz légbeejtőt a folyamatos, természetes szellőzés miatt, akkor arra is most kell figyelni, hiszen a szerkezetbe kerülnek a csövek, légcserélők. Ez utóbbinál pl. jó tervezéssel kiválthatod a drága eszközöket, és mégis folyamatosan friss és előmelegített levegővel látod el a belső teret anélkül, hogy időről időre szellőztetned kellene.

Mi ytong 375-ből építkeztünk hőszig. nélkül,  fa 1,1-es ablakokkal, és most jön a második tél, de ha nem szellőztetünk eleget, akkor reggelente folyik le a pára az ablakokon. Márpedig ez már nem annyira az építkezésből bent maradt nedvesség, hanem a napi életünk során keletkező pára kicsapódása. Nekem kicsit későn jutott eszembe a légcsere...

 

A netto/bruttó 17 millában milyen ablakok, milyen padló, lábazati szigetelés, alaptest, tetőszigetelés van benne, és mekkora a belmagasság?

Ha ennyire jó lesz a falad, akkor érdemes a padlóba is elegendő hőszigetelést tetetned, a 0,9-es ablakokról és a 30 cm-rel szigetelt tetőről/padlásfödémről nem is beszélve.

 

Tervezésnél sokan elfelejtik, hogy pl. az ablaknyílást úgy kell méretezni, hogy az ablak mellett be tudjon fordulni a 10 cm szigetelés. Ha ugyanis a falad úgy van méretezve, hogy kell a 10 cm, akkor a nyílásoknál is be kell fordulni egészen a tokszerkezetig. 

Előzmény: wocsok8 (2808)
porker Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2809
Az altalam ismert arak alapjan - ha korrektul kivitelezik - akkor realis az ar.
PERSZE: nem ismerem a gepeszetet, a tobbi szigetelest, retegrendeket, terepet, etc.
Előzmény: wocsok8 (2808)
wocsok8 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2808
Sziasztok!

Megkaptuk az árajánlatokat, előzetesen alku nélkül olyan 17m generálkivitelezésban ez a ház:

30-as NF tégla+10cm eps, látszó fafödém, 110 hasznos terület...
Szerintetek ez nagyjából reális vidéken?
Amúgy a tervhez megjegyzés?:)
üdv
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2807
Nyitott ajtónál is lesz 1-2 fok különbség.
Előzmény: ppmr (2804)
Fido Dido Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2806

Sosem ilyen esetre méretezik. :)

Van egy elméleti és egy gyakorlati oldala. Az elméleti általában szép és hibátlan, a gyakorlati meg tele van buktatókkal.

 

Remélhetőleg megoldódik a probléma, ha sikerül kiszárítani a falakat. Mindenesetre a fűtési idény végétől érdemes lenne egész őszig folyamatosan szellőztetnetek, mert az esetetekben sokkal lassabban fog kiszáradni a fal, mint ha 1 évig nem kapott volna szigetelést. Tudok olyan esetről, ahol 2,5 év volt ez az idő. Folyamatosan műszerrel mérték.

Előzmény: ppmr (2805)
ppmr Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2805
A szigetelést nem arra méretezik...Mi lett volna a helyes szigetelési mód?
Előzmény: Fido Dido (2802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!