Keresés

Részletes keresés

bealina Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1569
nekem az a tudományos elmélet tűnik őrültségnek,hogy az anyag halott és nem érez.Az anyag tudata annyira primitív talán annyi,hogy én vagyok és kész.Ha valami halott az szerintem energia nélküli,ami a semmivel azonos.Valaki azt mondta a semmiből nem lehet anyag,de azt hogy akkor az anyag miből van nem magyarázta meg.Pedig lehet ez vezetne el az Isten létéről és nem létéről szóló vitához.Mert ha a semmiből anyag jön létre annak oka kell legyen.Olyan energia hatást csak az energia hozhat létre önmagában.Akkor Isten az energia tudata lenne,de globális tudata,ami igen is inteligens lehet.A víz is tud emlékezni primitív szinten.Ami a Bibliát illeti annak aki nem érti az összefüggéseket ne olvassa.Szerintem a teremtés történet inkább tanítás ,hogyan alakul ki egy világ mert más bolygók is vannak nem?Akkor nem lehetünk vakok ,hogy csak olyan élet van mint a miénk és csak itt.Ádám és Éva szerintem igazi volt mert minden embernek annyira azonos a génállománya.Bár ez nem tartozik a kérdéshez tudom.
Előzmény: Nemhivő (1460)
bealina Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1568
Rosszul érted nem említettem vakhitet,én se vakhittel hiszek az beteges dolog amikor valaki olyasmi után megy ami számára nem bizonyított.Nekem bizonyíték,hogy Jézustól azt kaptam amit vártam,segített amikor szükségem volt rá.Szeretet kértem és kaptam olyan mértékben ahogy nem is vártam és feltétel nélkül.Nem parancsolgatott és nem követelődzött tőlem.Ti velem szemben nem tisztelettel szóltatok,hanem megjegyzéseket tettetek oda is írtam miket.Vitatkoztam már ateistával aki tisztelt és megvitattuk a dolgokat,de nem bántottuk meg egymást.Nem azon van a hangsúly,hogy jól megmondtam,hanem azon hogy ne tegyetek olyan megjegyzéseket amik nem a témához tartoznak.Ha kritikát akarok tükör elé állok.És nem hiszek vakon nem vagyok korlátolt,nem kényszerítek senkit a hitemre.Csak érveket szeretnék látni és ellenérveket nem piszkolódást.
Előzmény: Hy (1468)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1567
Köszönöm a megdönthetetlen kétségtelen bizonyítékot Isten létezésére!

Rohanok is a templomba.. hallelujjaaa... hallelujjaaa...
Előzmény: Törölt nick (1566)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1566
Ja? Aha... Értem... 8)
Előzmény: Törölt nick (1565)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1564
Jaa? Ahá! Értem.

Tehát ha írok egy jó nagy összefüggéstelen zagyvaságot, amiből pár száz év múlva véletlen bejön ez-az, akkor minden más is bizonyított lesz, amit még leírtam.

Világos világos..
Ez a tökéletes bizonyíték.

Köszi... most még közelebb kerültem a megvilágosodáshoz....
Előzmény: Törölt nick (1556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1563
Igen....egy kicsit ezzel egyet értek...:)
Előzmény: Törölt nick (1561)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1562
***Az Andersen Meséiben a Hollófernyigesről és a Hétszűnyű Kapanyányimonyókról többek közt. ***

Meg tudnád mondani, hogy Andersennek mi köze van Vitéz Jánoshoz és a Fehérlófiához?
Előzmény: Törölt nick (1548)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1560
***Még a netqlthoz dem értesz. ***

Nyilván, mivel azt sem tudom mi van ide írva. El kéne újra ragoznod.

***Én nem szoktam kiabálni,***

Akkor miért nem megy a normál betűvel való írás? A neten a kiabálást kiemeléssel szokták művelni. Mindenki tudja.

***Sajnálom, hogy kudarcot vallottál.***

Milyen szinű kudarcról merengsz?

Tudod mi a kudarc? Mikor valakinek a suliban megtanítják, hogy a Biblia és Isten elég szoros kapcsolatban vannak egymással, s ugyanígy más vallások képviselői és szentírásai is, és ha egy szentíráson keresztül lehet a hívőnek bármit tudni arról, hogy hogyan tudja Istent elérni, megismerni, akkor az a tanuló, aki a szentírások nélkül akarna bármit megérteni Istenről(ha már lelki gyakorlatot derogál végezni), egyértelműen nem végzett több osztályt, mint nyolc általános. Ugyanis a Biblia kötelező tananyag a középiskolákban. Na szóval minden kilencedik osztályt végzett gyereknek egyértelmű, hogy Istennel kapcsolatban egy szentíráshoz fordulunk felvilágosításért. Nem bizonyítékért, csak bevezető információért, hogy miképpen is kellene elképzelni olyannak, aki nem is hisz Benne. És a bevezető információk között mindenhol ott van a teremtés.

Ha kisbetűvel írtad volna, hogy *isten*, még jogos lehetne a felvetésed, mert a buddhizmusban nincs személyes Isten. Ott istenek vannak. De mivel itt a topic címe Istent tartalmazza, el kell fogadnod, hogy Isten és a teremtés szorosan összefügg. Vitathatod, de azt a kiskölykökkel tedd talán, mert minden felnőtt ember tudja, hogy az általános műveltséghez ez a Biblia értés és ismeret hozzátartozik.

***Isten veled!***

Ó, köszi. Elég régen velem van az Isten.:D
Előzmény: Hy (1541)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1559
Idézet tőlem ! "Szerintem,a biblia,pusztán csak azért íródott,(Egyházi parancsra,nagyon körmönfontan)hogy az egyháznak legyen identitása,ami köré,a hatalmát,és az egész világot behálózó üzletláncát építheti....(Pénzért megvehető megbocsájtás ,papokat hizlaló adományok..stb. Akkoriban,a Vatikán,a legnagyobb multinacionális cég volt a világon ! Már nem az,és ez, nagyon fáj nekik...."


Ez a véleményem a Bibliáról !:-)

Na már most ....ha ez a véleményem róla ,miből gondolod,hogy én,abból fogok kiindulni..? :-) A Biblia nem más,mint az ámítás (..nép hülyítés..) egyetlen kézzel fogható eszköz,az egyház kezében..:-) Egy nem hívővel szemben,felesleges a Bibliára hivatkozni ! Mégpedig azért,mert ha elfogadnám a Bibliát vita alapnak,az azt jelentené,hogy jelentőséget tulajdonítok neki......csak hogy ez képtelenség...! (..mert akkor, saját magam előtt kellene hogy szégyelljem magam..:-)))

Előzmény: Törölt nick (1540)
Paleokrites Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1558
jqa ha te hasonulsz az jó, ha más az nem?
Előzmény: Törölt nick (1557)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1555

A festékesdoboz és Isten közötti párhuzam.

 

Na én mentem.-:)))))

Előzmény: Paleokrites (1553)
Paleokrites Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1553
Te hiszel az autóba, villamosba, a festékekbe, a bútorokba, a szomszédba, nem?

Hogyan alkotsz véleményt akkor ezekről?
Előzmény: Törölt nick (1551)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1550

Ugyanmár!-.)

Az rendben, hogy mindent elbír a fórum de nem érzed menyire röhejes ez a műmájerkedés?

Valami olyasmit vársz el, hogy győzön meg valaki valamiről ami a meggyőződéseddel ellentétes!

És alig várod, hogy egy hozzászólásban mondhasd el, hogy a hívők hülyék, Isten nem létezik, de őszinté vársz rá persze bizonyítékot és káromolod azt ami nem létezik.

Ez nagyon beteg.-:)

Az, hogy ezzel töltöd az idődet az meg még annál is betegebb.

 

Előzmény: Hy (1539)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1549
Próbáltál vele kapcsolatba lépni?
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1548
"Istenről, a teremtésről a Bibliában találsz leírást."

Jaaa? Áhá értem már..

Tehát amiről van leírás, az biztos hogy létezik.

A Koránban Allahról és Mohhamedről találok leírást. Az Upanishadokban Vishnu-ról Krsna-ról. A Buddhista szövegekben Buddháról. A Popol Vuh-ban Quetzalcoatl-ról. A Kis Herceg c. könyvben a Kis Hercegről. A Süsü A Sárkány c. könyvben Süsüről a sárkányról. Az Andersen Meséiben a Hollófernyigesről és a Hétszűnyű Kapanyányimonyókról többek közt. Mind-mind príma leírások... és még sok-sok könyvben sok sok személyről találok leírásokat.

Tehát akkor ez mind bizonyítva van, mert van egy könyvben leírás róluk és léteznek mint valós személyek az univerzumban...

Ennyi lenne a megoldás?

Kösz hogy felnyitottad a szemem!
Előzmény: Törölt nick (1543)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1547
Idéznéd nekem az ide vonatkozó passzust, emelyiket te folyamatos teremtés bizonyítékáúl tekintesz?
Előzmény: Törölt nick (1542)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1546

Egyszerű.

Ha létezik kapcsolatba lehet lépni vele.

Megkérdeznék tőle pár dolgot.

Ennyi.

 

Sajnos eddig semmi reményem arra, hogy kérdéseim föltehessem Neki.

Előzmény: Törölt nick (1544)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1545

Ha Isten létezik, és teremt valamit, az tökéletes, azaz sosem romolhat el, sosem válhat tökéletlenné!

Istent is csak a tökéletlen ember találta ki magahitegetésre, léleknyugtatásra, szellemi kábítószerül.

Előzmény: Törölt nick (1540)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1541

Még a netqlthoz dem értesz. Én nem szoktam kiabálni, csupán hangsúlyozni, kiemelni.

Részvétem. Sajnálom, hogy kudarcot vallottál.

Isten veled!

 

.

Előzmény: Törölt nick (1538)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1539

Látom, te sem érted, vagy szándékosan nem akarod érteni.

Nem megnyilatkozásokra vagyok kívánci, azokból milliárdnyi van a kéményben.

Bizonyítékot keresek.

Nem írásokat, meséket, mások képzelgéseit.

 

Ha ez neked gyalázás, azt jelenti, sem bizonyítákot, sem igazságot nem ismersz Isten ügyében, csaxajkózol valamit, amiben magad sem hiszel, pusztán magad hitegeted.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (1536)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1538
Nekem nincs problémám. Tudomásul vettem, hogy Neked van, hiszen itt üvöltesz nagy betűkkel. Jó. Majd megvárjuk hogy elmúljon. Ha mégse, oda is mehetsz sírni, amit belinkeltél. A vallás, Isten elleni uszító dumát bírják nagyon ők is.
Előzmény: Hy (1535)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1537
Tehát akkor van aki szerint, Isten létére a bizonyíték a teremtés?

Az baj hogy nem tudom mit jelent az a szó hogy teremtés és azt sem hogy isten, legalábbis ezért nem értem, hogy miért következik egyik a másikból...
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1536

Szerintem érti csak azt nem, hogy miért kérdés.

Neked nyílvánvalóan ez egy álkérdés, hiszen le is vezeted, és azért nyitottál egy topikot, hogy azután minden megnyilatkozásra kifröccsenthesd ugyanazt az "értelmet".

Ez a topik nem Isten létezésére kutatja a bizonyítékot, hanem azt gyalázza aki a topk nyitója szerint nem is létezik.

Kankrét.-:)

Előzmény: Hy (1534)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1535
Előzmény: Törölt nick (1532)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1534

Isten létezésének bizonyítékai?

 

Nem Isten állítólagos egykori tetteinek, létezésének bizonyítékára vagyok kíváncsi.

 

Még létezésére sincs semmiféle bizonyítét, nemhogy teremtésére!

Isten létezése a kérdés!

Érted?

Előzmény: Törölt nick (1532)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1533
***Sétálsz kötekedőbe?***

Én? Olvasd már magadat vissza. Oszt sétálj át a kötözőbe.:)
Előzmény: Hy (1531)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1532
Díjaznám, ha akkora betűkkel írnál, hogy átérjen a vallfil-modiba, lássák már Ők is, hogy milyen agyament elvárásaid vannak.

Isten LÉTEZÉSÉT a teremtés kihagyása nélkül hogy képzeled kielemezni? Kérdezz meg itt minden hívőt a vallfilen, milyen ötletnek tartják? Majd utána dumcsizunk, ha megszelídültél.
Előzmény: Hy (1530)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1531

Sétálsz kötekedőbe?

Inkább gondolkozz a kérdésen:

"Nos, a manapság születő csillagokat vajon ki csinálja?"

Előzmény: Törölt nick (1529)
Hy Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1530

Nincs mit cáfolni-

Soha nem teremtett senki semmiféle Univerzumot.

Nem, a topic témája Isten létezésének bizonyítéka és nem a sosem volt teremtésé!

 

Mertem remélni, hogy a kérdés értelmezése nem okoz nehézséget.

Akkor hangsúlyozok, hátha az közelebb visz téged is a kérdéshez:

"Isten létezésének bizonyítékai?"

Előzmény: Törölt nick (1526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1529
***Ám ez a topic nem a teremtésről kérdez -arról van másik tucatszám-, hanem Isten létezésének bizonyítékairól.***

***Hy válasz | vissza a topikba 2009.12.03 22:46:52 © (1516)

Az biztos, ha valaki teremtette volna ezt a hóbelevancot, csak jobb lehetett volna, nem ekkora szemétdomb, ahonnan időról időre kipusztalnak lények tömegei, földrengések, cunamik pusztítanak, napok robbannak föl, vagy épp omlanak össze feketelyukká vagy épp még ma is születnek.

Nos a manapság születő csillagokat vajon ki csinálja?
Előzmény: Paleokrites (1491)

Magadat is moderáltasd.:)))))




Előzmény: Hy (1516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!