Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 14858

Hááát nem vagyok túl jól!  Komoly fájdalmam van a gerincembe vállamban karomban.  Zsibbad a kezem és gyenge.  Minden lépés fáj.  Öltözni sem tudok egyedül. 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 14857

Ez egyáltalán nem probléma.  Megpróbálom a leszázalékolást mivel más lehetőségem nincs.  A munkahelyemre nem mehetek vissza és dolgozni sem tudok a táppénzes idő is lejár hamarosan. Táppénzes felülvizsgálaton javasolták a

Előzmény: GeriSoft07 (14856)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14856

oda meg amíg táppénzen vagy, nem is küldhetnek. Ha a szakorvos ajánlása alapján a háziorvos keresőképesnek nyilvánít, akkor küldhetnek ismételt alkalmasságira. Jelenleg az állapotod nem teszi ezt lehetővé

 

Előzmény: Adrienm79 (14852)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14855

Köszi a részletes leírást, egy csomó ponton ráismertem arra, hogy hasonló szitukat éltem meg. Azon kívül, hogy már vagy 20 éve tornáznom kellene sok életmódbeli változtatásra nincs szükségem, nincsenek benne szélsőségek, gondolok a sok ülésre, állásra stb. Megmondanád hol kapsz mélyizomtornát? Bocsáss meg ha leírtad már valahol.

Előzmény: armisz72 (14853)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14854

"Akinek valaha is lesz, volt egy ilyen becsípődéses tünete, derékfájdalma stb. azonnal váltson életmódot"

 

Ez a lényeg. A probléma okát kellene megszüntetni ami az esetek nagy részében egy lassú folyamat eredménye, és onnan helyrebillenni, nem pedig a tüneti elkezelésekkel a tb-rendszert fenntartani. Jobbulást kívánok!

Előzmény: armisz72 (14853)
armisz72 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14853

Szia Bubuca, Pipike,

Megpróbálom összefoglalni a tapasztalataimat és hátha hasznos lehet másnak is, aki most kerül ilyen helyzetbe:

2012.ben nyáron egy rossz mozdulat a konyhában gyermekem szülinapi készülődése közben, sütés főzéskor, nagyon erős fájdalom, görnyedés. valahogy kibírtam a vendégeskedést, de már alig bírtam mozogni. Másnap reggel vasárnap nem tudtam felkelni az ágyból, vagyis felálltam nagy nehezen, és úgy is maradtam, meggörnyedve. Valahogy kivánszorogtam 2 méterre a fürdőbe, ahol a WC előtt ledőltem a padlóra, majdnem elájultam. Bevitt a párom a sürgősségire, ahol kaptam egy injekciót és hazaküldtek, hogy menjek el majd a háziorvoshoz. A háziorvos is adott egy injekciót és hazaküldött volna, ha én nem kérdezem, hogy nem kéne esetleg valahova tovább menni reuma stb? Akkor még fogalmam sem volt mivel állok szemben. Megrántotta a vállát, hát lehet, de sokat kell várni. Adott beutalót, ez júliusban volt. Közölték hogy szeptember végére tudnak időpontot adni. Kisírtam egy héten belülit. A reumatológus belém nyomott egy diprofos lidocain kombót és mivel ismerős volt kiírt mindent gyógytorna elektromos cucc, masszázs súlyfürdő.

Csak éppen arról nem beszéltek, hogy ez minek az előszobája és hogyan változtassak a dolgokon, hogy ne jussak el oda ahol most vagyok. Egész nap autóban ültem , vagy a számítógép előtt dolgoztam görnyedve.

A gyógytorna csoportos volt, semmit nem ért. De elmúlt a dolog, ritkán azért fájt, ha többet mozogtam.

2014 októberben olyan fájdalmaim lettek, hogy az ágyban megfordulni is kínszenvedés volt. Újabb körök az eü-ben. Reuma várakozások, szokásos kiírások, hiába mondtam, hogy mi hogy fáj, zsibbad a lábam, majdnem szétesik a derekam, minden hirtelen mozdulat veszélyforrás. Közölte, hogy rtg és fájdalomcsillapítót bármeddig szedhetem. Olyan érzésem volt, hogy nem veszi komolyan amit mondok. Közben váltottam háziorvost, aki lelkiismeretes és alapos. Most már meloxicam injekciók, gyógyszerek és a szokásos elektromos cucc, valamint 20 gyógytorna a kórházban. Semmire nem jutott a gyógytornász. basszus még a szegment instabilitásra se jött rá, csak a mckenzit erőltette. nulla volt az egész, közben végre kiharcoltam az MR-t. Kiderül S1-LV között ellapult korong kisizületi arthrózis, és fölötte 2 sérv széles alapon bal oldali gyököt elérik, fölötte kettő középen domborodik ki, durazsákot eléri. És még egy gerincferdülés is van. Szupi. Idegsebész műteni akart, de adott 3 hónapot. lassan elértem egy szintet, hogy elviselhető fájdalommal, kimélő életmóddal, alkalmanként gyógyszerekkel el voltam. De még ekkor sem hallottam a mélyizomtornáról senkitől. Majd idén nyáron beütött a krach mindkét lábam végig zsibbadt, talpaim égtek, ágyéki zsibbadások, tűszúrásos érzések, csak vánszorogtam. Éjjel óránként felébredtem. Újabb injekciók gyógyszerek, most már nyugtató is kellett.

Azt mondtam elég ebből a szar OEP-ből, elindulok magánúton. OGGYK műteni akart, fúzióst. Vki javasolta a Dávid klinikát. Közben 3 doboz gyógyszer halom injekció, az egész nyaram erről szólt.

Magán idegsebész rendelés, magán mr, magán gyógytorna.  Most voltam az 5. gépes és mélyizomtornán, látható és érezhető javulás, pár napja már gyógyszer nélkül elvagyok, de persze közben vannak visszaesések, jobb és rosszabb napok, de összességében javulok. Hosszú lesz az út, nagyon gyenge az ágyéki szegmensem, de most már kicsit bizakodok. Ami szerencsém talán, hogy a gerinccsatornám genetikailag tág és így jobban elfér a protrusió hahaha.

 

Az ingyenes reumatológia, idegsebészet, gyógytornáról nagyon rossz a véleményem. Csak tudnám miért fizetjük a tb-t.

 

Akinek valaha is lesz, volt egy ilyen becsípődéses tünete, derékfájdalma stb. azonnal váltson életmódot, Mélyhátizomtorna, minden ami kell, a mckenzi is jó de csak a sima sérveseknek, és harcolja ki a vizsgálatokat, vagy fizesse meg, hogy tudja mivel áll szemben amikor még könnyebben helyrehozható a baj!!

Remélem hasznos volt. Bocs, ha hosszú lett.

Előzmény: Bubuca (14827)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14852

Engem az üzemorvosi munka alkalmasságira küldtek 

 

Előzmény: GeriSoft07 (14851)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14851

biztos nem kellene erőltetni a 6 hetes kontrollig :)

Engem is berángattak, hülye reumatológus a felülvizsgálatra hosszú táppénz miatt, a kiküldött főszakértő elküldte a rákba a dokit, hogy lehet ilyen hülye

Előzmény: Adrienm79 (14849)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14850

Most kaptam meg emailben az ogk-ban májusban készült mr szöveges leletét.  Komolyan bámulatos.  C2-c5 porckorongok laposak  sérv van a 3-4 és 4-5 csigolyáknál.  

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 14849

Sziasztok!

Nekem soronkìvüli foglalkozás eü vizsgálatra kell mennem.

majamaja Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14848

Szia Adrien!

Remelem en is, hogy javulni fogsz

Nalam ez a 7dik nap amiota a Mckenziet elkezdtem. Görcsök nem allandoak, de fizikailag nem igazan terheltem a kezem. Zsibbadnak az ujjbegyeim, ha behajlitom a kezem vagy akar egy papirzsebit tartok a markomba, akkor erzem a tüszurkalast az alkaromban. Most is görcsölök, a kezem 90 fokos szögben van. :(

2 oras utat nem tudtam vegig ülni, csak egy pozban, aztan görcsoldoval. :(

Legyen mar ennek egyszer vege.

Előzmény: Adrienm79 (14843)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14847

Sikerült gyógytornászt találni?

Előzmény: Adrienm79 (14843)
malvin27 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14846

Nekem azt mondták, hogy csak másnap délben lehet felkelni WC-re. És nő vagyok, szóval addig bajos lenne tartogatni. ☺

Előzmény: GeriSoft07 (14845)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14845

Semmi ágytál. fél nap múlva kelhetsz ki az ágyból pisilni

Előzmény: malvin27 (14844)
malvin27 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14844

Sziasztok! 

 

Először is: gyógyulást kívánok mindenkinek! 

 

2013 decemberében diagnosztizáltak nálam L.V. porckorong sérvet. Azóta voltak jobb és rosszabb időszakaim, ezt gondolom ismeritek. Hiába volt gyógytorna, úszás, üléspozíció korrigàlás, a hétköznapi élet és a kiegyenesedett lordózis erősebb volt mint a próbálkozásaim. Csütörtökön az MRI-n kétszeresen kiszakadt centális sérv mutatkozott ( 16 mm és 10 mm ). Meg kell operáljanak. Lelkileg nehéz, hogy egy majdnem 3 éve tartó harcot elveszítettem. hétfőn próbálok beszélni az orvossal, akit vàlasztani szeretnék a műtétre. 

 

Tudtok bármilyen praktikus tanácsot adni? Mit érdemes a kórházban viselni? Hálóing vagy pizsama? Milyen technikával lehet az ágytálra a műtét után a legfájdalommentesebben feljutni?  Igázaból bármilyen tanács jól jön!

 

És a nagy kérdésem: lehet valahogy azt befolyásolni, hogy a műtétet követően ne legyen később baj a szakasszal, és ne kelljen később lecsavarozni?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14843

Sziasztok!

Maja hogy érzed magad?

Nálam változatlan a helyzet.  Ülni maximum 10 percig tudok mert fáj a gerincem.  Fáj a műtött csigolya fáj a vállam.  Naponta többször fáj a karom és zsibbad a kezem.  Ha valamit a bal kezembe fogok  pár másodperc alatt érzéketlenné válik. Keveset tudok sétálni mer minden lépés fáj 

 Remélem csak jobb lesz majd.  

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14842

Nem értettelek félre (szerintem).

Mert ő is magától döntött úgy, hogy kikéri másik orvos véleményét. Aki nem javasolta.

 

 

Előzmény: gombóc63 (14841)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14841

Hmm? Félreértettél, ez az én kitalációm, hogy kikérem másik orvos véleményét, de a második mondattal egyetértek.

Előzmény: Törölt nick (14840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14840

Ő is megrémült, azért is kért véleményt.

Ha nem muszáj, nem tesszük ki magunkat a sugárnak.

Előzmény: gombóc63 (14839)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14839

Nekem sem szimpatikus, vagyis inkább megrémültem tőle, épp ezért jövő pénteken konzultálok egy másik orvossal és meghallgatom biztos nincs-e valami más mód a fájdalmaimra.

Előzmény: Törölt nick (14838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14838

Csak találkoztam ezzel az rtg sugár kezeléssel, de semmit nem tudok róla.

Egy gerincbetegnek javasolta a reumatológus, aki elment az OGYK-ba és elmondta, mit javasoktak neki. Ott lebeszélték róla és így nem ment.

Sajnos csak ennyit tudok.😕

 

 

Előzmény: gombóc63 (14836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14837

Akkor valami más megoldást kell keresni, és akkor már olyat ami összekombinálódik a hátitáskával, illetve annak viselésével. Nem lesz egyszerű menet.

Előzmény: portug (14835)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14836

Nos tegnap konzultáltam a reumás dokinővel, az én állapotomra nem javasolja a Gunát, és semmilyen kollagénos injekciót sem. Elmagyarázta az mire jó, esetemben egy protrusiora, csigolyaelcsúszásra semmit nem ér. Elkeserített, gyakorlatilag a fájdalomcsillapításon és a tornán kívül sok lehetőségem nincs, említett valami infúziós kezelést, de ez kevesebbet"tud" mint a szteroid, amit 3-szor kaptam most, és a röntgenterápiát. No erről még sose hallottam, rákerestem, frászt kaptam. Tud erről valaki valamit?

Előzmény: Törölt nick (14778)
portug Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14835

Ki lehet belőle engedni, de azért nem olyan egyszerű, mint egy strandlabdánál, kis pumpa van hozzá, azzal tölthető. Visoznt van azért súlya is, szerintem hurcolászós megoldásnak nem ez a legjobb....

Előzmény: Törölt nick (14834)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14834

Üzemszerűen ki-be lehet engedni a levegőt mint a strandmatracnál, autószelepnél? Fontos lenne, mert vonaton hurcolászós-laptoptáskába pakolós célja lenne, nekem az ilyen pótmegoldások mindig ismeretlen helyeknél kellenek. Meetingen, előadásokon, agytágítók végigücsörgésén azokon a semmirevaló konferenciaszékeken amiket mindig leamortizálnak a 120 kilósok.

Előzmény: portug (14832)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14833

Igen, sokféle ékpárna van. Az a legjobb, ha nem fújod fel túl keményre, mert akkor mozgékony.

 

Egy ilyen széket kipróbáltam a dokinál.Nagyon kényelmes, de tényleg piszok drága.Ilyenem nem lesz.

Előzmény: Törölt nick (14831)
portug Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14832

Nekem pont ez van! Vagyis van többféle, de ez nagyon bevállt! Fújható még levegő bele, tökéletesen ék alakú, s felfújhatósága miatt kicsit mozog az ember, ami kevésbé terheli egy helyen a gerincet. Nagyon szeretem!

Előzmény: Törölt nick (14826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14831

Köszi!

Szegény Márkus Laci, mindig eszembe jut az örökzöldje.

Ez a rugós szék is érdekes lehet.

Előzmény: Törölt nick (14829)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14830

Az r-med eszközeit ismerem csak, ott vettem mindent, ülőlabdát, párnát, smr-hengert....

Előzmény: Törölt nick (14826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14829

Persze ez a legjobb aktív szék, csak nagyon drága:

http://www.spinalisszek.hu/webshop

Előzmény: Törölt nick (14826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!