Keresés

Részletes keresés

Breki1 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 5910

Erre gondolsz?

 

 

 

Pont ez van nálam otthon, énis olvastam.

Hideg talaj nem hiszem, hogy lenne (bár igazából nem tudom), nedves talaj esetleg lehet, mivel szabadban van és mostanában sokat esik tegnap is megjártam 5 óra körül öntöztem erre este nem elkezdett esni még?

 

Én nem hagyom tőzeges földben bár az utolsó teljes átültetésnél belekevertem egy kicsit az eredeti tőzegből is. De az különben is másik.

 

Neked mik a kis citrusok? Nálam a magoncok amik egyenlőre max 10-15 centisek a kicsik

 

Virágföld nálam is hasonló csak én madárhomokot kevertem hozzá (többször mosott folyami homok) illetve most ugye perlit-et. Alginit-et még nem tudtam szerezni, de rajta vagyok, remélem van Zombán

Előzmény: bombaba (5905)
bombaba Creative Commons License 2008.06.18 0 0 5909
Mit értesz 'foglalkozni velük' alatt?
Előzmény: bj70 (5908)
bj70 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 5908

 

  

kb 40 évesek, 170-230 EURO. Érdemes foglalkozni velük?

bj70 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 5907

próba

bj70 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 5906

Üdv minden Fórumozónak!

Egy próba-csatlakozás az oldalra.

bombaba Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5905
A Citruskert c. könyv szerint többnyire tartáshiba okozza a levél barna foltosságát, hideg talaj, vagy túl nedves talaj, esetleg mindkettő.
Tavaly 5 kis citrusomat hagytam az eredeti tőzeges földben és csak néztem, amint elvesztik az összes levelüket, miután befoltosodtak, aztán elpusztulnak.
A nálam szokásos citrusföldet azt hiszem, már leírtam (vagy nem). Semleges virágföld, érett marhatrágya meg némi bányahomok.
Előzmény: Breki1 (5904)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5904

Hát én át szoktam ültetni kivéve egyet amelyik hajtott azzal megvártem míg kihajt.

 

 

Ez a foltosodás érdekelne mert a magjoncaim közül páron megjelentek ilyen barna foltok.

 

Mondjuk én a gyökerüket nem mostam le igyekeztem minél kevésbé bántani a gyökérzetét.

 

 

Szépek amúgy, a  nálam szokásos citrusföld mit jelent pontosan?

 

Előzmény: bombaba (5903)
bombaba Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5903
Meg még csinálok néhány dolgot másképpen, mint az előírás.
Az alábbi két kis citrust idén áprilisban vettem, tőzeges talajban. Elvileg nem célszerű egy újonnan beszerzett növényt rögtön átültetni, meg elég nagy cserépben is voltak. Viszont egyre rosszabbul néztek ki, virulás helyett foltosodtak a levelek (barna foltok, sárga-zöld foltok), nem nőttek úgy, ahogy én elvártam. Kb 3 hete ültettem át őket, de úgy, hogy még a gyökeréről is lemostam mindent, és átkerültek a nálam szokásos citrusföldbe.
Mindkettőn megállt a barna levélfoltosodás, végre normális méretű és egységes zöld leveleket hoznak, nem álltak le a fejlődésben. Most így néznek ki (a 2-3 kép uaz a növény):
Előzmény: Breki1 (5902)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5902
Eddig énse filóztam, csak aztán kiderült, hogy te másként öntözöd :-)
bombaba Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5901
Nincs semmi titok az öntözés körül, csak az 'öregebb rókák' már nem filóznak rajta annyit.
A lényeg, hogy ne álljon mocsárban vagy pangó vízben a növény. Hogy ezt ki miként oldja meg, az már részletkérdés.
Előzmény: Breki1 (5900)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5900

Köszi a választ.

 

Érdekes, hogy az öntözésről kevesen írtok mintha nagy titok lenne ki hogyan öntözi őket P

 

Közben megtasláltam a most virágzó citromomhoz a szórulapot azon van egy cím ahol citrusokat is lehet rendelni berakom hátha vkit érdekel

 

http://www.treemail.hu/lista.php?page=1&search=citrus

 

Mi gondolom a legfelsőt vettük szerencsére olcsóbbért minrt itt látható

Előzmény: petya71 (5895)
Arth_ur Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5899

Csak azokat a kifejezetten trópusi növényeket zavarja a napi hőingadozás,  amiknek a természetes élőhelyén sincs érezhető lehülés éjszaka.

A mediterrán növényeknek a hűvös, párás hajnal és a tűző napos, rekkenő déli hőség váltakozása teljesen normális dolog. Ezért is szoktak jobban fejlődni, ha nyáron a szabadban vannak.

Ha hajnalban nem megy nálatok fagypont közelébe a minimum, akkor nem hinném, hogy a hőingadozás lehetne a probléma. Az én narancsaim is elvannak a "ridegtartásban" (ami szabadidő híjján jut nekik), a hajnali 10-15 fokok mellett jól érzik magukat, és a tavaszi virágzásból cseresznyényiek a legnagyobb termések.

Előzmény: ragusa (5898)
ragusa Creative Commons License 2008.06.17 0 0 5898
 A citrusaim a legoptimalisabb helyen es modban vannak nevelve . DE  valoszinu nem dijazzak hogy ilyen nagy a nappali es ejszakai hoingadozas . Itt ejjelente rendesen lehu a levego.
Előzmény: bombaba (5897)
bombaba Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5897
Már kb április elején kiraktam a citrusokat, azóta hajtanak ezerrel. Hét végén metszettem le a citromfámról egy csomót, mert szerintem az idén már túl sokat nőtt eddig, és egy növekedési időszak még vissza van.
A szeles helyet nem szereti a citrom. A naposat - ha fokozatosan szoktatod a napfényhez - imádja.
Nálam kint vannak kb okt. végéig, novemberig, ahogy az idő engedi, déli, szélvédett helyen.
Előzmény: ragusa (5896)
ragusa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5896

 jaj Attila annyi a gond ezekkel a citrusokkal, ha nincs szerencsenk,  Azt a citromot , amit at akartam ultetni,ma elcsereltem egy granat almafára . nyugodt szivvel adtam oda a citromot mivel elkezdett hajtani tobbhelyen .

  Csak azt nem ertem hogy a kint tartott citrusok olyan lassan mozdulnak, amit bent tartok az ablaknal, a nappaliban , szep egészseges , es nonek rajta  citromok ezerrel .

 

Előzmény: guran3 (5892)
petya71 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5895
Szia Breki.igen az általában osmocote szokott lenni,vagy hasonló hosszú lebontású műtrágya.
Előzmény: Breki1 (5894)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5894

Köszi a választ énis hasonlóan locsolom, de kiváncsi lennék a többiek teknikájára is

 

bombaba-s módszert lehet egyiknél kipróbálom.

 

Egy kérdés mikor veszek citromfát általában vannak benne kicsi golyócskák külön

azok tényleg vitaminok?

 

Esetleg Osmocote darabok?

Előzmény: ragusa (5882)
Breki1 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5893

Hát a barátnőm már kiakadt, hogy mindenhol Perlit-et kerestem.

 

Kiderítettem, hogy a város határában van két kertészett illetve ahol árulnal különböző fákat növényeket.

 

Ez egyikben korábban kerestünk citromfát de persze az nem volt.

A hölgynek elmondtam Pénteken bánatom azt mondta másnapra hoz nekem.

 

Elmentünk a másikhoz is ott láttam vadcitromot meg valamilyen 7000 forintos citrust, de perlit ügyben nem nagyon voltak képben.

 

Másnap visszamentünk az előbbihez pont már záráskor a hölgy hátrament hozott egy vagy két liter Perlit-et, mikor kérdeztem mennyi lesz teljesen meghökkentem azon filóztam adjak-e neki egy 20-sat csak nem akartam megsérteni.

Kb 100-200 forintra számítottam.

 

Igazából a Perlit-et én másmilyennek gondoltam azt hittem nagyobb darabok, de ez elég finomra van őrölve.

 

Nem bírtam ki, hogy ne használjam fel, de nem akartam ezért őket átültetni ezért óvatosan leszedtem a földjük felül ameddig lehetett a leszedett földet összekevertem a perlittel és visszaraktam. Tudom nem tökéletes a módszer, de remélem jó lesz nekik.

 

Már csak Alginit kéne de az mostmár nem sűrgős.

Előzmény: ragusa (5881)
guran3 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5892
Nekem is lassabban indult be, mint kurdilacinak és jozsonak, de most én is tudnék hasonló képeket feltenni, mint ők tavasszal. (virágzásról) Nekem még egy gyökereztetés se sikerült, én is olvastam már róla valamit biztos rosszul csinálunk. A hülye narancsfámon a gombáson, már megint van virág vagy 6. Sztem lekéne szedni.
Előzmény: ragusa (5890)
guran3 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5891
Eddig ugyanaz, szintén starkl.
Előzmény: bombaba (5887)
ragusa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5890

Attila ! az en mandarinomon SOK kismandarin volt es mind lepergett, de kozben erosen hajt es televan viraggal. Remelem egy tancsak lesz rajta vegre egy-egy gyumolcs ))

 Az orias citromom, nagyon szep sok citrom is van rajta de valamiert leallt .Jolenne Kurdilacival beszelni , hogy milehet vele.

 Aza citrom ami a szoban van az egy csoda . Nonek a citromok nagy elmeny hogy eletemben eloszor , ekkora citromjaim vannak ))))

 Öregcitromosok mosolyogtok ugye ?  nektek is volt egyszer elso citromotok .))))))

 A szabadban levok azok egy kivetelevel  ami szepen viragzik,  tobbi egy nagy semmi az egesz .((

Valamit nem jol csinalok, mert a hajtasok is amiket sikerult kigyokereztetni ,azok is nagy nullak (( itt olvastam PL. hogy az oriascitrom milyen konnyen gyokerezik, HÁT nem nalam az biztos )))  Nagyon orulok hogy te sikeres vagy .

Előzmény: guran3 (5883)
ragusa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5889

 Bombaba TUDOM  hogy kellenenek a levelek, de micsi ? hamar lepergett ?azzal is tiszataban vagyok ))) hogy pl egy furt szolo, vagy egy barack kinevelesehez hany db level kell .)))

 Tegnap hozzakeszultem jofele foldkeverekkel, hogy atultetem es nagy meglepetesemre eszre vettem picur hajtasokat  tobb helyen , igy visszaleptem az atultetestol, visszavittem a helyere jobbnak lattam ha nem okozok neki ujabb stresszt az atultetessel. VAROK.

Előzmény: bombaba (5885)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5888

Szia jozso!

 

Küldtem neked e-mailt, várom válaszodat amit előre is köszönök.

 

Üdv: Zotyi

bombaba Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5887
Mexikói lime nekem is volt (a St...l-tól). Első évben nagyon szépen fejlődött, elágazott (a kezdeti kb 10 cm-ről vagy 70 cm-re nőtt, helyes kis fa lett belőle), kora tavasszal tele volt virággal, rengeteg termést kezdett nevelni, majd nyáron elkezdett sárgulni, teljesen felkopaszodott és elpusztult. Próbálkoztam én mindennel, permeteztem, átültettem, napra tettem, félárnyékba, stb. Mikor már teljesen reménytelen volt, leszedtem a gyökeréről a földet, és egy golyva-szerü csomót találtam a gyökérnyaknál. Végülis nem tudom, az volt-e a pusztulás oka, de az biztos, hogy az oda nem kellett volna.
Előzmény: guran3 (5886)
guran3 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5886
Én is azt tippelem. Mexican.
Előzmény: bombaba (5884)
bombaba Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5885
Nem akarlak elkeseríteni, de levelekre szükség lenne a citromok neveléséhez.
Előzmény: ragusa (5881)
bombaba Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5884
Az áruház/supermarketek többnyire szobabanánt árulnak. (Musa bananarama, ha jól emlékszem, ha van cetlije.) Nemrég volt itt szó róla. Kimondottan szobanövény.
Milyen lime-d van?
Előzmény: guran3 (5883)
guran3 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5883

Én átültettem a lime-t, mert a felső levelei sárgák voltak. A sárgákat lemetszettem. Azóta lehullatta az összes levelét (szinte). Most várom eredményt. A narancsom mindig küzd a gombával, de vannak új hajtásai télig biztos bírja. A tavaly termő citromfámon nem akar megkötni a termés, atavaly nem termőn viszont annál több van. Kalamondin dugig van virággal, de az első virágzásból nem maradt meg termés. Vettem a pennyben egy banánfát csak nem tudom a fajtáját. Földicseresznyémen van terméskezdemény.

Előzmény: ragusa (5881)
ragusa Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5882

BREKI valasz az 5859-re

 EN a kinti citrusokat felulrol locsolom, annyit adok , mig meg nem jelenik, alul a tanyerban,aztan varok egy ket orat, amit nem sziv fel azt egy ronggyal kiitatom, alola --ugyanis mar nagyon nehezek nem tudom emelgetni .-- 

 Kint eleg hamar kiszarad a fold teteje , igy probabol a mandarinos cserepben a fold  , tetejere keregmulcsot tettem, hogy ne szaradjon ki olyan hamar . egyenlore tetszik neki .

 Kiserlet a magam passziojara hogy KIZAROLAG BENT  szobanovenynek, a nappali   ablakban nevelek egy citromot, CSAK alulrol ontozom . Egyenlore NAGYON elegedett vagyok vele.

 

Előzmény: Breki1 (5860)
ragusa Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5881

Breki hol vettel te 15??ft-ert perlitet ? UGYES VAGY!)))

 

 Ma nagy lepesre szanom el magamat, emlitettem nektek hogy van egy kb egymeteres citromfam es a levelei befele kunkorodtak...azota mar lehullott szinte mind DE a citromjait nem dobalta el.

 Az egyik oldalon egy nagyon batotalan hajtas novekszik. Kulonben teljesen kopasz , csak a citromok vannak az agakon .

 Ha erez a noveny biztosan szenved )))) EPPEN hogy él. Ma adok neki MÁS foldet,  perlittel keverve  mert nagyon lehet hogy a foldjevel vagy a gyokerevel van a baj .Valami nem tetszik neki. Lesz ami lesz segitek rajta .

 

Előzmény: Breki1 (5880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!