Keresés

Részletes keresés

cath555 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 423
Meg kell keressem egy kontaktom, aki kamionozik. Adddig diohejban annyit, hogy akinel van munka, es ez a kontaktom neki dolgozott, az magyar, es at fog verni penzzel. (De meg igy is eleg penzed lesz, indulasnak mindenkepp.) Del-Svedorszagban van helyileg.

Hogy miert turd ezt el megis, mosolyogva, egyelore, tudva, hogy nem lesz teljesen korrekt, az az, hogy ha utana ha mar lesz ismeretseged, es minimalis nyelvismereted, tovabb tudsz lepni, mas ceghez, ahol mar nem vernek at, minden masnap dolgozol csak, hetvegek szabadok. Erdekel-egy is, ideiglenesen, utanakerdezzek-e?
Előzmény: stevie gerrard (422)
stevie gerrard Creative Commons License 2009.07.28 0 0 422

Szia Cath555,

 

Tetszett ez a velős hozzászólás, teljesen jogosnak érzem a "felhomályosítást", és hát akinek nem inge, annak a gatyája....

Magam részéről sok embernek segítettem évekkel ezelőtt munkát vállalni Írországban, többnyire sikerrel ment, de én személyesen is sokat szembesültem ezzel a problémával, hogy a delikvens semmit sem tudott "adni" a fogadó országnak, de elvárásai annyi volt, mint Dolly Busternek anyák napjára... minimum egy csapat az NBA -ből.

Szóval most Norvégiában vagy Svédországban próbálnék szerencsét, de "csak" saját magamnak keresek melót. Kamiont vezetek már 3 éve, noha pénzügyi-számviteli diplomám van angol nyelven, és sokat felszolgáltam anno Floridában meg Sydney-ben. Szóval szinte bármit megcsinálok, nagyon magas szinten. Angol nagyon jó, német társalgás, norvég meg svéd ma még semmi, holnapig.... Jah, némi magyar..

Ha informatív jelleggel tudnál - tudnátok - segíteni vagy javaslatot tenni, hova, mikor, miért érdemes menni, megköszönném. Inkább vezetnék a lé miatt, de fizikai munkát is csinálok ha azt fizetik meg. Adjatok némi támpontot plííííííííííííííííz!

Köszönettel: Zoli

Előzmény: cath555 (289)
totomen Creative Commons License 2009.07.27 0 0 421
jah meg a norvegok lustak a fizikai munkahoz es nagyon szeretik a jo magyar munkaerot...
Előzmény: Pemzli30 (419)
row Creative Commons License 2009.07.26 0 0 420
...azonnal beiratkoznék egy szakmunkásképzőbe, ha így lenne. A valóságban ez egy nullával kevesebb...
Előzmény: Pemzli30 (419)
Pemzli30 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 419
Sziasztok!Azt olvastam,hogy 140-180.00 ezer koronát lehet keresni Norvégiában szakmunkával havonta.Nem a szemem káprázott gondolom elírták,de érdekelne hogy igaz lehet-e.Egy szobafestő szakmunkás k.b. milyen jövedelemre számíthat havonta.Ha valaki tudna infót írni előre is köszönöm!
kézm Creative Commons License 2009.07.24 0 0 418
Engem is érdekel a munka a fúrótornyon. De bármi más munkát is elvállalok csak a fizetés legyen jó sok.
Előzmény: m1aya3 (20)
totomen Creative Commons License 2009.07.16 0 0 417

Hat ha van valakid itt kint aki helyi lakos es segit nem olyan tul nehez melot kapni.EN peldaul egyenileg nem kaptam 3 honapon keresztul pedig mindennap kerestem ujsagokbol , legtobbszor szemelyesen es a navnal is.

Aztan kerult valaki aki vette helyettem a telefont es felhivott egy ket szamot a volt munkahelyeirol es beajalt, a vicces csak az , hogy en is voltam szemelyesen ezeken a helyeken de nekem nemet mondtak.

 

EBMZicke Creative Commons License 2009.07.15 0 0 416

Mostanaban mar nem olyan konnyu itt norveg nyeltudas nelkul (normalis)munkahoz jutni.

Van itt nehany ceg,akik szivesen felvesznek olyan embereket,akik nem beszelnek sem angolul,sem norvegul...de akkor nagy az esely,hogy atb.... a loveval.Voltak mar nalam magyarok meg nemetek is,akik igy jartak es akkor mentem veluk a NAV-hoz,meg ide-oda....

Szerintem,itt ismerosokon es haverokon keresztul lehet a legjobb munkahelyeket szerezni.

A ferjem kamionos egy sved cegnel.Ott is dolgoznak lengyelek,akik nem beszelnek norvegul..de pont azert kevesebbet keresnek.

Előzmény: hlacus123 (405)
EBMZicke Creative Commons License 2009.07.15 0 0 415
Miert nem kedvelnek itt bennunket???Itt lakom 2005 ota es eddig egyszer sem hallottam a norvegoktol,hogy nem szeretik a nemeteket.Ismerek itt sok norvegot,akik egybol nemetul szolalnak meg,ha meglatnak bennunket...gyakorolni akarjak a nyelvet. ;)
Előzmény: krsand (410)
ambbay Creative Commons License 2009.06.08 0 0 414

En inkabb ezt a bartender/chipendale vonalat vennem fel a helyedben. Szerintem inkabb celozz meg egy nagyvarost: Oslot, Stockholmot vagy Koppenhagat. A magyar sracokra buknak a nok, egy klubban biztos sikered lenne - a skandinavok raadasul nem ertenek a testepiteshez.

 

A komolyabb klubok elott is altalaban kulfoldi, foleg lengyel biztonsagi orok posztolnak. Osloban nem tudom mi a helyzet, de Koppenhagaban pl. van egy ket barmixer, akivel csak angolul lehet kommunikalni.

Előzmény: gyurorudi (398)
czy Creative Commons License 2009.06.08 0 0 413
Mert a topic címe Munka Norvégiában :-))))))

Egyébként tényleg vicces :-(
Előzmény: Törölt nick (412)
krisztoffromhungary Creative Commons License 2009.06.07 0 0 411
üdv

némettel nem tudom mennyi szerencséd lesz.
itt mindenki beszél angolul, én is ezzel próbálkozom, de mindenhonnan azt a választ kapom hogy Norvég nyelv kellene.
tavaly kamionsofőrként dolgozgattam Holland cégnél...gondoltam sofőr állás itt úgyis van rengeteg, jövök, és tekerem itteni fizetésért a kereket tovább.
január óta vagyok kinn, néhány száz helyen jelentkeztem már, eredmény semmi. mindenhová megkövetelik a Norvég nyelvet. meghát mostanában mondják az itteniek, hogy sok az elbocsájtás is...még olyanokat is elbocsájtanak akiknek komoly tapasztalatuk van.... persze állás hirdetések is vannak, de gondolj bele: az NAV weboldalon mondjuk naponta 8-10 sofőr állás megjelenik, arra több ezer norvégul beszélő, komoly tapasztalattal rendelkező mókus ugrik rá,....mennyi az esélyed hogy téged vagy engem vegyenek fel?
persze lehet hogy kijössz, és 1-2 hét múlva valami frankó munkát találsz... vagy mondjuk ismerősök révén.... óriási szerencse kell hozzá... van aki a lottó 5-öst is megnyeri, de az nem én vagyok, és lehet hogy nem is te leszel.

már az első pillanattól úgy vagyok hogy bármilyen állás jó lenne (farm munka, takaritás, halak, vagy bármi tényleg) de igy sem megy... nem akarom elvenni a kedved, mert minden helyzet más, neked lehet hogy nagyobb a szerencséd... de hasonló dologra érdemes itt felkészülni.
(az hogy ismerősök körében teszek-veszek, és nem halok éhen az egy dolog, de gondolom te is főállást céloznál meg.... és a fentiekben erről irtam én is)

Sok sikert!
Előzmény: hlacus123 (405)
krsand Creative Commons License 2009.06.06 0 0 410
A német sajna abszolút nem jó. A norvégok nem igazán kedvelik a németeket, nem is szívesen beszélnek németül, kivéve a más nemzet fiai akarnak így megszólalni. Sofőrként jók az esélyeid, főleg nyári szezonban, mert sok helyettest keresnek, és az utána nagyon jó ugródeszka, de sajnos csak norvég nyelvvel együtt. Angollal is van némi esély, de szerintem nem sok. 
Előzmény: hlacus123 (409)
hlacus123 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 409
Németet 1 kicsit. megértetem magam.
Előzmény: baluster (408)
baluster Creative Commons License 2009.06.06 0 0 408
Ő egy szlovák-magyar állampolgár, most biztos szabin van odahaza, mert nem lehet fölhivni. Majd érdeklődöm tőle amikor elérhető lesz.
Milyen nyelvet beszélsz?
Előzmény: hlacus123 (407)
hlacus123 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 407
köszi

az ismerösöddel nem lehet felvenni a kapcsolatot? vagy olyan soförrel aki már dolgozik és valami támpontot tudna adni?
Előzmény: baluster (406)
baluster Creative Commons License 2009.06.06 0 0 406
A legfontosabb a nyelv, ha beszélsz norvégul nagyok az esélyeid, sajnos az angol oda nem elég. Ugy tudom sofőröket mindig keresnek és jól is fizetik őket.
Van egy ismerösöm, ő rengeteget túlórázik de megfizetik rendesen.
Az időjárás nem is olyan vészes, attól nem kell tartanod.
Sok szerencsét neked
Előzmény: hlacus123 (405)
hlacus123 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 405
sziasztok

olvasgatom a forumot és azt szeretném kérdezni hogy mennyire nehéz illetve lehet munkát találni ? énis tervezem a kimenetelt . soförként dolgozom és 1 volt kolegám mondta h. norvégiában érdemes mert jol fizetnek csak hideg van. a baj hogy nem ismerem nagyon és ismerösöm sincs kint. Ne értsetek félre senkire se akarok "telepedni" . csak infokat szeretnék hogy érdemes e kimenni .
Köszi
czy Creative Commons License 2009.06.03 0 0 404
Mi a bajod ezzel a válasszal?
Előzmény: gyurorudi (400)
baluster Creative Commons License 2009.06.03 0 0 403
Figyelj rudi!
Minden attól függ milyen gyorsan találsz megfelelő melót és lakást. Szerintem totomen reális adatot adott, bár nem tudjuk milyenek az igényeid, millyen gyakran jársz e szoliba stb...
Ez a pénz, ha beosztod elég talán az első fizuig! Persze elindulhatsz kevesebbel is, de akkor nagyobb a stressz.
Ha már voltál itt, tudnod kell az árakat.
Én azt tanácsolom neked, keress norvég munkaküzvetitőt a neten, irj nekik vagy hivd föl őket angolul, aztán pár 7mulva gyere ki és nézz szét személyesen a cégek között. Mezőgazdaságban, halászatban van esélyed szakmádon kivül.
Ha ragaszkodol a szakmádhoz, szükséged lesz a végzetségedet igazoló bizonyitványod hiteles forditására. E nélkül nem megy, de ezt majd ők is elmondják.
Azért nem akarunk tulságosan megbiztatni, nehogy aztán ránk nehesztelj ha esetleg nem találsz semmi érdemlegeset.
Esélyed akkor van ha kitartó vagy.
Szerencsére feltétlenül szükséged lesz, anélkül nem megy!
Előzmény: gyurorudi (398)
row Creative Commons License 2009.06.03 0 0 402
Hamar feladtad...Milyen válaszra számítottál?
Előzmény: gyurorudi (400)
gyurorudi Creative Commons License 2009.06.03 0 0 400

Kösz. De ezzel nem vagyok kisegítve. Mertem ide írni, mert úgy láttam, hogy az itt fórumozók segítőkészek. De rá kell jönnöm, hogy a magyar az magyar marad, lehet bárhol.

Inkább körülnézek Svédországban, ott többen is vannak Borsodból, talán ismerős is akad, csak köztudottan kevesebb a fizetés...

totomen Creative Commons License 2009.06.02 0 0 399
nem kell sok. kb 30.000-40.000 NOK.
Előzmény: gyurorudi (398)
gyurorudi Creative Commons License 2009.06.01 0 0 398

Sziasztok!

 

Már egy ideje olvasom a fórumot, most elérkezettnek látom az időt, hogy én is dobbantsak dolgozni norvégiába. 2005ben már voltam 1et telelni 2 hétre, csodálatos ország, csak az akkori kapcsolatok már sajnos a ködbe vesztek. Voltam Akrehamn-ban, Kopervik- ban, Haugesund- ban és Stavangerben. Beszélek angolul, németül, kicsit norvégul(önszorgalomból kezdtem el tanulni, ert tetszett a nyelv). Szakmáim: logisztikai ügyintéző, frissítőmasszőr, bármixer. Itthon sokáig chippendale voltam, most nem nagyon van munka, se pénz.. :(

Szerintetek mik az esélyeim? Mennyi pénz kéne az induláshoz, ha nem akarok feltétlenül a szakmámban elhelyezkedni? Bármilyen segédmunka is megteszi, csak legyen.

 

Előre is köszi!

baluster Creative Commons License 2009.05.27 0 0 397
Sziasztok!
Juli. 10.én megyek haza szabadságra autóval, 1-2 főt szivesen elviszek!
Van valaki Rogaland környékén?
totomen Creative Commons License 2009.05.22 0 0 396
az helyzet , hogy feketen vagyok alberletbe vagyis egy farmon lakok egy masik hazban.
Előzmény: row (395)
row Creative Commons License 2009.05.21 0 0 395
...valszeg Te is ideiglenes lakcímmel (hostel, camping...) csináltattad gyorsba, mint szinte mindenki más. Annyi teendőd van, hogy az albérleti szerződéseddel beszaladj a népnyílvántartóba...Ha nincs állandód a mai napig, akkor nemtom hogy megy...
Előzmény: totomen (394)
totomen Creative Commons License 2009.05.21 0 0 394

2006 ota vagyok itt kisebb nagyobb megszakitasokkal , mert idokozben egy elmaradt egyetemem vizsgait is vizsgaztam kb 12 honapbol 9-10 vagyok itt.

Igen valoban 70 az elso szam noha en 30.-adikan szulettem.

 

te mikor csereted ki a szamot es hogyan?

 

ha valakinek van meg informacioja ezzel kapcsolatban akkor szivesen olvasnam

Előzmény: row (392)
krsand Creative Commons License 2009.05.21 0 0 393

Ha ideiglenes személyi számod van, vegyél először feltöltőkártyás mobilt, mert azt megfelelő papirok kitöltése után bárki vehet, és ha megkapod a rendes személyi számodat, akkor vagy választasz ugyanahoz a számhoz másik előfizetést, vagy számhordozással választasz más szolgáltatónál más előfizetést.

Én így csináltam legalábbis...

Előzmény: totomen (391)
row Creative Commons License 2009.05.21 0 0 392

Nekem a NetCom-nál van mobil-internet és normál mobil előfizum...

Első alkalommal kértek asszem 3 havi fizupapírt, útlevelet, bankkártyát....másra nem emlékszem. Később (egy hónapja) a neten vettem telefont és ennek megfelelően semmit nem kellett már bemutatnom...

Kicsit kihagy a memóriám norvég életpályáddal kapcsolatban. Feltételezem, van már állandó személyi számod, ami ugye a szül. dátumoddal kezdődik (nnhhéé)......

Ha csak ideiglenes lenne (első karakter háromnál nagyobb szám, tehát nem a szülinapod...) akkor azzal valóban lehet gubanc...

Ha utóbbi lenne a szitu, akkor állandó lakcím birtokában kérheted a végleges személyi számot a helyi Folkereg.-nél

De azt hiszem Te ezeken már túljutottál...

 

Autóról jut eszembe. Borzasztóan hálás lennék ha bárki segíteni tudna...

 

1. Vennék egy motort otthon. Ára 2.3m Ft, itt cirka negyedmillió NOK...

Mivel már itt élek lassan két éve, ezért azonnal fizetnem kellene 25% áfát és amitól én hanyatt estem, 126 e koronát regadó gyanánt...

Ezt szeretném én megúszni, leginkább törvényes keretek között... Tudom, kiveséztük odaát, de hátha olvasgat itt egy ravasz hunnor autókereskedő...;-)

 

2. Ha itt vennék egy új mocit, vajon visszaigényelhetném egyszer csak a regadót egy esetleges végleges hazaköltözés alkalmával? Blőd kérdés, de hátha....

Előzmény: totomen (391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!