Keresés

Részletes keresés

kamikázé Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5735
Ja, és a LEGFONTOSABB!

Ezermillió köszönet (ezúton is) badmadnek a sok segíccsségért, meg türelemért, amit az új bicóm ügyében elkövetett.

KZ

Előzmény: kamikázé (5733)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5734
peter28!

A gamma amit használsz ezen a linken érhető el.
Szerintem nem vettél roszat, én is ilyenre hajtok, ha végre lesz mibe beletenni.

néhány részlet:
Coil / MCU spring
3" (76mm) travel
Externally adjustable preload
Cold forged aluminum crown
Cro-Moly stanchions
1 piece cast magnesium sliders
Universal disc brake mount


Don Papa

Előzmény: Peter28 (5731)
kamikázé Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5733
rob19

Természetesen én is megyek szombaton (10:00, Batyi), de ha esik, akkor kihagyom.
Még a "régi" Peugeot-val érkezem, mert bár már minden megvan a GIANT-ból, összerakni még nem sikerült, mert most derült ki, hogy nincs meg a hajtókar rögzítő csavar. Aztat hittem, hogy a középcsapágy tartozéka, és amikor kiderült, hogy nem, akkor majdnem habot köptem, mert decemberben (amikor vettem a hajtókart) nem szóltam, hogy nincs csavar, így megmán "pénztártól való távozás után" esete forog fenn. Ráadásul csak a Shimanyó gyárt ilyet (mert a 105-ös hajtómű nem a hagyományos szögletes tengelyvégű, hanem "fogazott"), és két hét alatt tudják csak meghozni. Arra gondoltam, hogy esztergáltatok ilyet, de az is csak jövő hétem bír meglenni.

Akkor most mennyien (és kik) leszünk szombaton?

Peace
KZ

Előzmény: Törölt nick (5722)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5732
Ja meg valami CC es varosi celokra hasznalom....
Előzmény: Peter28 (5731)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5731
Kivi es tobbiek!

Az RST Delta TL hol van a telok kozott ?
Nekem az van, de amikor megvettem nem neztem nagyon korul. (Leginkabb megnyugodni szeretnek, hogy nem vettem sz.rt) Nekem amugy eddig (kb.10 honap) eleg jol mukodik, csak egyszer-ketszer koppant le...

P.

Előzmény: kivi (5730)
kivi Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5730
No nézzük:

március 4:
kétkerekes biztos nem jön, ezt már egyszer megüzentem. rob19, nem figyelsz! :))
De azt hiszem én sem megyek... eddig csak a térdem miatt aggódtam a vasárnapi Békás kapcsán, de ma reggel 37,6 fokkal ébredtem+takony+torokfájás. Lehet, hogy ez a hétvége teljesen kiesik. Semmi gond, mert szerintem úgyis kevesen lettünk volna. Viszont a másik két dátumot természetesen tartom.

RST:
hoztam a Csekétől egy adatlapot az RST villákról, holnapra beírok pár adatot.

napster Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5729
stoki!

Kösz a címket, az információk felolgozás alatt vannak! :)

Előzmény: stoki (5724)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5728
hobe

JÖHET!!!!!

stoki

Még megsajnálom szegényt.
amúgy köszi.

OpiumPapa

Zsír új! és a fékek Avidok! A felirat csak sárga, szerintem nem olyan randa. Pontosítás csak hétfőre, ha addig ráér. Teló természetesen belemegy, mert 1,1/8-os fejcsöve van, minden mostanság kapható teló belemegy.

Előzmény: hobe (5726)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5727
rob19!

Köszi, hogy nézelődtél, ezt élőben meg lehet tekinteni valahol? Nagyon kíváncsi lennék rá. Ja és telót tudok beletolni később? Mondjuk egy rst gammát, vagy ilyesmit?
Az ára se valami durva, ha láthatnám, az klassz lenne. Ez használt? Gondolom nem, de azért meg köll kérdezni ::)
Felnik, gumik, stucni, nyereg, ezek milyenek?
mél ment

többiek
Ti mit tudtok erről a highlanderről?
Az, hogy full alivio az még nem zavarna, de mér örülünk, hogy sárga az izé?
Tippek, linkek?
köszi,

Don Papa

hobe Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5726
Jo reggelt!

Rob19

En tudok szerezni TREK katalogust, ha 3 hetet kibirsz meg!:-)

Előzmény: Törölt nick (5711)
stoki Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5725
Rob19
Email ment. Azért ne fosszad meg bátyó cimboránkat a meztelen verziótól...;) ...Még leesik a hormonszintje és mi lesz az én egyetlen kandúrosabb férfitársammal ?!?!? Akkor egyedül maradok...ááááááá, olyan nem lehet...;)
Előzmény: Törölt nick (5723)
stoki Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5724
Már kora reggel javítanom kell...

Napster
"HPV oldalak" = HPV klubok, emberek címeit ...(bocs)

Előzmény: stoki (5721)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5723
stoki

Egyiket se! :))))<- majd én szelektálok, nem kell ott mind bátyónak! :))))))))
A lényeg, hogy először én kapjam meg őket. Jöhet mind. (és nagyon megköszönném)

Előzmény: stoki (5721)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5722
Aki még adós a holnaputáni túrán való megjelenés visszaigazolásával, még megteheti..
Előzmény: e-cet (5720)
stoki Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5721
Robin
Örülök, hogy tetszett, a "tik" dumán én is hasaltam.:)

Rob19
Olyan, mint archiválás nálam nem létezik, de még backup se, azért megvan az összes kép (amíg egy vírus nem tesz be a kütyümnek)
Akkor melyiket küldjem bátyónak a meztelent, vagy a ruhásat...???:)

bátyó
Neked megy az email-ed ...???

napster (vajon tiéd a www.napster.com...??? Te kis gazember::)))))
http://sunsite.anu.edu.au/community/ozhpv/clubs.htm
Bár ez főként HPV oldalakat tartalmaz, de talán egy pár olyan link is lesz ott, amivel lehet mit kezdeni. Vagy küldessz valamilyen nagyágyúnak egy levélkét és biztosan helyretesz, mert azért a HPV testvére a kerékpárnak.;)

kivi
Tökéletesen igazad van a mez engedésével kapcsolatban. Nem is azt akartam írni, hanem a termot. Nekem van egy régebbi drága elastic jó kis termom és az bizony az első időkben céklalévé tette a mosóvízet.


Előzmény: Törölt nick (5719)
e-cet Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5720
Hali,

Az eddigi visszajelzések szerint a 4-i túra névsor kissé módosult:
E-cet, Kami (?), Kétkerekes (?), Kivi (?), Neptancos (?), Turabolond, Gombfoci

Javítsatok, ahol kell.

Persze, ha már szombat hajnalban így rohad az eső, mint ma, engem se várjatok :((

Előzmény: Törölt nick (5719)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.02 0 0 5719
Jó reggeltet evribodri!
Itt szakad az eső, máshol is? Nem látta valaki at időjárásjelentést? (hobe kivétel) Milyen idő lesz a 7-végén?
Mi lesz, ha a 25-i túra napján is *"+@˘ˇ~˝˙Đ lesz az idő? Esőnap?

bad

Az új page=új cím?
A régiekkel mi leszen?
Remélem az új oldal új árleszállítást is tartalmaz majd :)))))))))

A TopGun-ról csak annyit, hogy csinálnak upside-down duplavállas dh-telót is, és bovdenes tárcsaféket egy- és kétdugattyús változatban is...
(ettől persze a dolgaik nagyrésze gagyi, a fentebb írtak is egyszerű koppintások, de MŰKÖDNEK)

Az új játékosoknak infó:
Természetesen mindenkit sok szeretettel várunk. 1 megkötés: Legyen bicikli.

Túra infó:
1. Március 4. Szentendre és környéke*
2. Március 15. VBB (Isaszeg) (illetékes KIVI)
3. Március 25. Szentendre és környéke*

*Útvonalterv: Batthyány tér - Árpád híd - Békásmegyer - Omszki tó - Szentendre - Leányfalu. Eddig végig bringaúton megy, és kb. 25km (oda). Ha ez kevés, akkor elmehetünk Visegrádig is, az plusz 16km. Így már összesen 90km körül vagyunk.
Indulási időpont: 1000.

Eddigi jelentkezők:
1/ március 04. - 06 szavazat (E-cet, Kami, Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Stoki),
2/ március 15. – 07 szavazat (Gombfoci, Kami, Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Stoki, Túrabolond),
3/ március 25. – 20 szavazat (Badmad, Bátyó, Berger, Bodzavirág, DoubleBack, E-cet, Freelance, Gombfoci, Hobe, John Zero, Kétkerekes, Kivi, Neptancos, Robin, Rob19, Sanzi, Stoki, Tom2, Túrabolond, Zozz)

Hogy ebből a tömegből ki lesz ott?

Előzmény: badmad (5718)
badmad Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5718
zozo1
Szerintem a NoName TopGun telódat nagy ívben, bal váll felett, messzire. Igazából az nem is teló, csak ámítás. Ha érdekel, néhány nap múlva keresd meg a Bike Posta oldalát és ott válogathatsz szabadon.

freelance
Én a ruháimat simán bedobom a gépbe, eddíg semmi hiba. Az már inkább, hogy az elastic által használt, állítólag svájci betét egy idő után összetörik, megtörik, zömítődik és már nem ér sokat utána. Ha pedíg csak büdös a ruha és nem szutykos, elég egy kis öblítős vízben átlögybölni.

Bringa című újság
Egy haverom fotózik bele (a többiek mellett ő is), így megvettem. Végigolvasni még nem volt időm, de elsőre is feltűnt, hogy sok-sok bolt nyergelt át a BikeMag-tól reklámozni. Meghogy sok az emberekről szóló cikk. De inkább nem mondok se jót, se rosszat, míg nem olvastam végig. De legalább nincs benne 4 oldal BMX, ha jól emléxem.

Előzmény: zozo1 (5686)
kivi Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5717
No akkor lássuk:

a bringás meznek rengeteg előnye van:
- nem fúj át rajta a szél, de a cipzárnál (ha kell) hűti az ember hasát
- nem lobog mint egy poló
- a hátán levő zsebbe egy egész napos útra elegendő holmi fér
- a többnyire élénk színek miatt jobban látható (jobb célpontot nyújtunk...:))
- az izzadtságot sokkal jobban elvezeti mint egy pamutpóló

A mosással nem szoktam sokat tökölni. 40 fokon bevágom a gépbe és kész. Most 3 mezem van, de előtte is volt kb. 4db. Még egyik sem engedte a színét. Ez teljesen érthető, elég kínos lenne, ha pl. a kék-sárga GT meznél a kék rész megfogná a sárgát...
A sárga és a fehér mezemen látszik egy-két kisebb folt, de nem lényeges. Amúgy sem egy tiszta sport a bringázás. (Vitrin bicajosok kíméljenek! :)))
És lehet hogy igénytelen állat vagyok, de nem érdekel, hogy milyen a hátam. Úgyis tetőtől talpig koszosan érek haza mindig.

XTR->XT:
szombaton a hármashatárhegyi OB pályán körözgettem. Sajnos ősz óta nem sokan jártak arra, nem volt kijárva a nyom. Egy ilyen részen (a motocross pálya felett) volt egy csomó letörött gally. Ezek közül az egyiket felkapta a hátsó kerék, az ág egyik vége a küllők közé akadt, a másik a váltóba. És ahogy a kerék fordult, kapásból feltekerte a váltót.
Ez minden váltóval megtörténhet, nem kell XTR hozzá. Csak hát sajnálom, mert elég drága volt... remélem az XT nem lesz ilyen balszerencsés.

Robin Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5716
Puzsi,
március 6-ig szabin van és nincs gépközelben (Balu). Gondolom utánna válaszol majd neked.
Robin Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5715
Puzsi,
utánnaérdeklődöm, mert a cím jó - lehet hogy nem dolgozik a fiú - mondom majd mit tudtam meg.

Szombaton ne várjatok, még nincs elég meleg, ill. nincs megfelelő ruhám ilyen időre (Néptáncos, nem illik ennyi férfiember előtt zavarba hozni engem :) ). Most néztem körül a dzsekik piacán, lévén télutó, hátha megfogható az árkülönbség, de sajnos csak azt tapasztaltam, hogy amit érdemes megvenni, azt nem adják egy kicsit sem olcsóbban.

Freelance,
mit tud a bringásgatyód? tényleg meleg annyira, hogy kicsit szeles időben sem fázol benne?

Fijúk,
kényes holmi mosására a hajsampon a legjobb, csak kicsit nehéz kiöblíteni a ruhából.

bátyó,
az szokott jó lenni a bringás mezben, hogy olyan spéci anyagból van, ami textil volta ellenére lepergeti a vizet, légáteresztő, sőt úgy tudom a test páráját beszívja és a külső felére a meznek kivezeti, ahonnan el tud párologni (kivéve, ha jó kis pamut holmit vesz rá az ember). Ráadásul a szél sem fúj át rajta úgy mint más anyagokon.

Robin Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5714
bátyó, stoki
de jó hogy vagytok - ilyen jót régen nevettem
Előzmény: stoki (5665)
ilyr Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5713
Hobe!

Egyetertek... Ugy latszik az amcsiknal manapsag 'road rage' nevre keresztelt divat kezd bejonni Europaba is... :( A tevedesek elkerulese vegett meg megjegyzem, hogy a smily-t nem a hirnek szantam...

Előzmény: hobe (5708)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5712
És még valami

OpiumPapa:
Láttam valami Neked valót: Caprine Highlander full 8 speed Alivio, kiv. a fék, ami Avid 2.0 kék, sárga felirattal, sárga kormánycsapággyal(FSA), nyereggel, fekete kiegészítőkkel 72.800-ért. Nos?

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5711
zozo1

Gratulálok az új bicóhoz, használd egészséggel!

Más: Ki tud TREK katalógust? És valami mást?
Ha valakinek kell a Mariné, az látogasson ide

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5710
No csákány mindenkinek!
Egy kicsit le vagyok maradva, de igyekszem bepótolni.....:(

kivi

Milyen az XT? Miért halt meg az XTR?

Más: vettem Tioga fékpofát, már alig várom, hogy hazamenve kipróbálhassam, mit tudnak. Nem is volt olyan sok.

Ja: NŐ
Mostanában kezdek beszélő viszonyba kerülni Őnagyságával, kisebb mosolyszünet után, ezért nem hiszem, hogy megjelenne. Amúgy is kíváncsi vagyok, hogy a feliratkozott emberekből végül is ki jön el.

stoki

A képet, amit küldtem anno, archiváltad? Mert nem akarom még egyszer szkenneltetni (letöröltem)...:(

bátyó

Ha stokinak megvan, akkor esetleg megnézheted, ha nincs, akkor max. a köv. héten.

Mindenki
Van egy új biciklis újság, a neve Bringa. Tapasztalatok?

turabolond Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5709
elasztikusok,

csak semmi áztató program,
gyertek szombaton!!!

yellowbell

"Bike Friday 4ever"

joszeren
cst.

hobe Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5708
Ilyr

Hat ez elszomorito:-(((

Előzmény: ilyr (5705)
napster Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5707
Sziasztok!

Következőben kérném a segítségeteket:
Összel valószínűleg Ausztráliában "kell" kerékpározom kb. 2000 kilométert. Adelaide-Sydnye.
Van e valakinek tapasztalata a környékről, -azt tudom, hogy bal oldalon kell haladni :)- ,kötelező e a bukó, stb. Esetleg tudnátok mondani ottani kerékpáros szövetség vagy egyéb hasonló webcímet?
Előre is köszönöm.

gombfoci Creative Commons License 2000.03.01 0 0 5706
Ave pajtások!

A Március 4.-ei, szombati túrán reményeim szerint megjelenek, ha addig nrm keresném fel a Topicot, akkor taláxunk a Battyany-in reggel 10-kor!

Üdv mindenkinek, a bukó legyen veletek (ez nagyon teccik)!
csao Gf.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!