Keresés

Részletes keresés

Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16294

Idézek a Külügy honlapjáról, megjegyezve, hogy ez nem kizárólagos montenegrói sajátosság, az Adria mentén végig jellemző, csak van ahol beismerik, van ahol nem. Jómagam egyébként az utolsó mondatot, egyéb folyadékfogyasztási affinitással mereven elutasítom. :)

 

"Gyomorfertőzés Montenegróban.

Felhívjuk a Montenegróba utazni szándékozók figyelmét, hogy az országban a turistaszezon idején számos alkalommal alakul ki vírusos, hasmenéssel-hányással járó fertőzés a tengerparti részeken. A megbetegedéseket a rota és a noro vírusok idézik elő. Orvosi jelentések szerint a megbetegedések csak és kizárólag a csecsemőkre, illetve a legyengült immunrendszerrel rendelkező emberekre jelenthetnek komolyabb veszélyt. A normális védekező rendszerrel rendelkező egyéneknél a fertőzés lefolyása 2-3 nap.
A Montenegróba utazó magyar állampolgároknak javasoljuk, hogy különösen a nyári kánikula idején csak és kizárólag palackos vizet fogyasszanak."

 

Előzmény: szilvia32 (16293)
szilvia32 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16293

Szia Hümi!

 

Nem vagyok kezdő a 10 éves gyerekemmel kapcsolatos gyógyszer csomag összeállításában, de sem a B6 sem a hasmenés elleni tabletta nem maradt meg benne. Hajnali 3-kor a férjemmel a gyereke ágya mellett szó szerint imádkoztunk, hogy csak a B6 maradjon egy fél órát benne és talán addigra hatni fog.

Egyébként nem kizárólag ez ami miatt nem mennék még egyszer. Ahogy írtam nem fogott meg igazán, azt is írtam, hogy talán rossz helyeket néztünk meg. Hát ez van!

Nem egyformák az emberek és ezt is el kell fogadni, kinek ez kinek az tetszik jobban.

Előzmény: Hümi (16272)
Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16292

Khmmmm ...., khmm!

Alább látható pár ajánlásom Montenegró kapcsán.

Viszont be kell, hogy valljam őszintén, utólag elbizonytalanodtam.

Az információk többsége bizonyára helytálló, de azért nem árt figyelembe vennünk a következő, számomra megdöbbentő "apróságot".

 

Ugyanis ami Montenegrót illeti a Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma honlapján, nevezetesen az Aktuális - Figyelmeztetések fejezetcím alatti tartalomra tekintettel, kétségeim keletkeztek, hogy valójában mennyire "aktuálisak", lévén az oldal alján ez látható: Utoljára módosítva: 2008.12.22.

 

Úgy tűnik bölcsebb dolog több forrásból informálódni, és még a hivatalos honlapokon látottakra is inkább rákérdezni a konkrét tapasztalattal bíróknál az ilyen és ehhez hasonló topikokon.

 

Előzmény: Mijo (16226)
Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16291
OFF! Kedves Hümmi, ilyen észosztással akár képviselőjelölt is lehetnél, afféle ultraszélsőséges színekben, ahol a disztingváltság nem éppen mérvadó szempont. Bizonyára sokak számára örvendetes, hogy kiderült, miszerint te orvos is vagy, hiszen mi alapján lehetne okod személyeskedő sértegetésekig menő egészségügyi konklúziót vonni akár velem, akár bárkivel szemben is. Azért valamire tisztelettel megkérlek: ne te légy az, aki egy nyílt fórumon rendre utasít, mert a te rendeddel kapcsolatban most bújt ki teljes mértékben az a lóláb, mely előttem mindig is bizonyos mértékben kikandikált. A munkádat elvégezted, van itt hely bőven, innentől kerüljük egymást. Ez a magam részéről azt jelenti, hogy virtuálisan levegőnek foglak tekinteni. Köszönöm figyelmedet. ON!
Előzmény: Hümi (16284)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16290

Én időben megveszem a jegyet és így nincs para!

Szabadkán simán tudsz retúrt is venni, Barban tojnak a fejedre, csak Szabadkáig adnak vissza nem!

Minden gond nélkül adnak akár egy hónappal előre is és akkor nyugodtan alhatsz (a vonat is és az indulásig is).

 

nighttrain Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16289
Biztos állást kaptak- Belgrádig. Mi ezért szálltunk fel Barban, már ott tele volt, de az egy fekhelyem megvolt:) Kaland a cseh családdal..:) Valahogy volt egy hangulata annak az utazásnak, amit nehéz leírni. Teljesen más, mint a kocsikázás.
Előzmény: szervezkedő (16288)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16288

A tömeg akik tegnap előtt az esti vonatra vártak Sutomoren!

 

 

vasutallomas
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16287

Van homok, van kavics.

 

 

canj 3
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16286

Ez a canji öböl és jól érzed a huncutságot!

A kép június közepén egy délelőtt készült!

:-)

Előzmény: nighttrain (16285)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16285
Viszont cápa sincs- általában! :) Aki meg nem tud úszni, ne menjen tengerre.. Úgy tudom, hogy a montenegrói partoknál és Dubrovnikban már fogtak cápát, de csak igen ritkán van normális méretű a macskacápán kívül, és a filmektől eltérően általában nem szeretnek kijönni a partközelbe, a mélyebb vizeket kedvelik. Egyébiránt a véren kívül ha valaki a kisebb dolgát végzi a tengerbe, arra ugyanúgy odatalál..
Amúgy ez a kihalt strand merre van? Szerintem nem fenyeget a veszély, hogy felduzzasztjuk a létszámát, ha elmondod:) . Bár az is lehet, hogy májusban készült a felvétel..
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16284
Kérlek ne haragudj, hogy szóltam hozzád...többé nem teszem...te beteg ember vagy...kérlek keress fel egy pszichológust...talán még nem késő...talán...hamarosan magadra maradsz ezen a fórumon is...ez eddig egy nyugodt békés egymásért élő...egymásnak segítő fórum volt...semmi szükség a szarkeverő jelenlétedre...:(((
Előzmény: Mijo (16278)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16283

Volt szó kígyókról, békákról!

A kis szemét a garázsunkban vert tanyát, ami addig nem zavart amíg nem kezdet el támadni!

Írtátok hogy csak párzáskor vérmesek!

Háááát nem tudom ez a kis álllat mit látott bennem (nagy állatban) de nagyon nem értettem a mondandóját és feladtam neki az utolsó kenetet az ajtó melletti lapáttal.

 

 

kigyo
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16282

Kiépített vizimentő tornyok, amiben soha sincs senki!!!!

-most pont elment egy új üveg sörért az ügyeletes!

 

 

canj 2
Mijo Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16281

Khmmm ...., lozovicka? Nem inkább lozovaca?

Egy piacon ebből sosem kapsz olyant, mint egy olyan megbízható szőlősgazdától, aki személyesen főzi - ők így: pece, azaz süti - az originál kisüsti rakiját.

 

Előzmény: Törölt nick (16273)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16280

Akkor a sok zsúfolt strand után egy kényelmes, szellős képekben:

 

 

Canj 1
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16279
Egyetértek...nekem is nagy csalódás volt amikor Budvából egy kirándulás gyanánt átugrottunk...a Balaton ezerszer különb...itt zavaros víz.. undorító szürke homok...amit a legkisebb fuvallat is a képedbe fújt...és mivel ez hihetetlenül finom homok...állandóan tele volt mindened vele...nem is értettem és nem is értem, hogy vannak itt a fórumon olyanok akiknek ez tetszik...a tengerre általában azért megy az ember, hogy olyannal találkozzon amivel otthon nem lehet...az elsősorban a kristálytiszta víz...na ez az ami itt nincs meg...ez olyan csalódás volt nekekm is mint Olaszországban Lignano...akkor is és most is azt mondom, hogy akkor inkább a Balaton...ezerszer jobb...
Előzmény: nighttrain (16277)
Mijo Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16278

Ugyan már kedves Hümi, ne pont te légy a kétes popularitásra törekvő fogatlan prókátor. Ki ilyen, ki olyan, egy biztos, miként eddig sem, úgy ezután sem leszek hajlandó senki kedvéért szemellenzős merev faxkalapként tekinteni erre a laza világra és ennek megfelelően viselkedni. Én alapból segítőkész vagyok, de a hülyéket csak hülyének tudom tekinteni még akkor is, ha több tucat Ecserin vett Nobel-, vagy Kossuth-díj lapul a farzsebükben.

Nem vagy te vak, a mostani okoskodásod apropójából nézd meg az előzményeket, és ha találsz olyant, ami a velem szembeni durvaságot megalapozza, akkor vendégem vagy egy aranyérmes halászlémre. De ha nem, akkor törd a fejed, hogy mivel kívánsz kiengesztelni. Nálam sincs szmájli, amúgy is utálom. Igyekezz objektív lenni!

Előzmény: Hümi (16269)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16277
A belváros az zsúfolt, persze. A külváros (kikötő) kevésbé. Mi júli végén voltunk.
Velika plaza: mikor mi odamentünk, senki nem mondta, hogy az NEM Ulcinjban van (max közigazgatásilag!), hanem jó pár kilométerre arrébb! Ahogy nézem, 5 km, de van ahol 8,37-et írnak, attól függ Ulcinj szélétől vagy közepétől mérik..Nagy nehezen felhajtottunk vmi taxit, ami a mindenféle magántaxishoz képest jóval drágábban elrepített odáig.
Nekem amúgy nagy csalódás volt, ugye megintcsak az átlátszatlan Balaton tisztaságú zöld víz..Sokan voltak. Persze aki csak fürödni szeretne homokos parton, annak jó lehet..Bár a Balaton is ilyen, ha mondjuk Keszthely szélén megyünk be a szabadstrandon:) Emlékszem, hogy horvátoknál mindenfele az érzelgős tamburás-harmonikás zene volt az alap, itt meg törökös zenéket nyomattak a strandokon Sutomorétól Ulcinjig.
Előzmény: halacs (16271)
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16276
Sok sikert...:)))
Előzmény: optamás (16275)
optamás Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16275
Mondják okosok, hogy külföldön az étkezést töménnyel kezdjük és minden ok... holnap jön a teszt Herceg Noviban:)
Előzmény: Hümi (16274)
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16274
Ebben igazad van...meglepő de amikor először mentem Montenegróba és felkerestem a házi orvosomat valami anti fosajtó ügyében...ő ajánlotta a "csodaszert"...de hozzátette, hogy nincs jobb erre a célra mint a jó házi pálinka...nő a háziorvosom...)))
Előzmény: Törölt nick (16273)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16273
Mondjuk gyereknek nem való,de nekem is van ilyen vény nélkül kapható "csodaszerem", a neve LOZOVICKA,és a bari piacon kaphatók a legjobbak.
Ebből bealapozok odaéréskor,és a f....s nagy ívben elkerül:-)))
Előzmény: Hümi (16272)
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16272
A napokban egy rádióriportban hallottam arról, hogy bármely országba utazunk...előfordulhatnak hasmenéses problémák...és az nem az ország higéniai problémáira vezethető vissza...minden országban van...egy az országra jellemző egyéni baktérium flóra...az ottani lakosok ezt megszokták és nem okoz nekik problémát...ha egy más országból jövő turista érzékeny erre akkor bizony lehetnek problémái...én most megyek negyedszer montenegróbe de sem nekem...sem a feleségemnek nem volt még semmi gondunk...viszont két évvel ezelőtt Horvátországban kétszer kapott el a hígfosás...egyszer...szó szerint értendő...már azon voltam, hogy bevetem magam a tengerbe...de végül sikerült földön túli kínok között bevergődni egy étterembe...másodszor meg hasonló kínok után sikerült még időben vissza érni a szállásra...még sem gondoltam, hogy ez Horvátország bűne lenne...sajnos a gyerekek meg fokozottan érzékenyek ezekre a baktériumokra...mindenesetre mi sohasem indulunk el...NORMAFLORE nélkül...és ezt mindenkinek ajánlom...vény nélkül kapható "csodaszer"...:)))
Előzmény: szilvia32 (16251)
halacs Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16271
Oké, ha már jártatok ott, akkor tudod, mire számíthatsz. :-)
Mi mindig szeptemberben utaztunk eddig, kétszer Dubrovnikon át, de olyankor nagyon feltűnő a város zsúfoltsága még Ulcinjhoz képest is. Ulcinjban meg érdemesebb a Velika plázsára menni, a városi strand tényleg elég zsúfolt, még szeptemberben is.
Előzmény: nighttrain (16268)
halacs Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16270
Sajnálom, hogy nem sikerült igazán jól a nyaralás. :-(
Ez a hasmenéses, hányós nyavalya mondjuk bárkinél bármikor előjöhet, de azért mindenki szeretné megúszni, és igen kellemetlen lehet.
Előzmény: szilvia32 (16251)
Hümi Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16269
Nézd kedves Mijo...erre már nagyon sokan céloztak itt a fórumon veled kapcsolatban...nem furcsa neked, hogy mindenkivel összeveszel...lehetnél egy kicsit önkritikusabb is magaddal szemben...vagy úgy gondolod, hogy mindenki hülye csak te vagy okos...tudod a nagy számok törvénye...egy kis szerénység előnyödre válna...
Előzmény: Mijo (16267)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16268
Dubrovnikban ahol mi voltunk, nem mondanám, hogy zsúfolt volt. Persze mi a kikötő feletti hegyoldalban laktunk, ami az óvárostól kb 3 kilométerre van.. A strandokon persze voltak, de arrafele is volt egy pár a kedvenc sziklás tengerpartomból, ahol a víz is tisztább, és kevesebben kászálódnak le. Egyik helyre tízre értünk oda, és még akkor senki "nem kelt fel", délután már volt kit kerülgetni.. Mindenesetre olyan nyomasztó zsúfoltságot, amire pl Ulcinjban a vár alatti strandon vagy Sutomore-ban emlékszem, egyik horvát strandon sem láttam, sem az Isztrián, sem Split környékén Omisban, sem errefele. De igaz, mint mondtam, nem ezeket a helyeket célzom meg, ezért nem "reprezentatív a mintavétel". Másrészt nem voltam hetekig a horvátoknál.
Drágának viszont borzasztó drága Dubrovnik, még a horvátoknak is:)
Viszont a kikötő közeli Konzum már - horvát kisasszony elmondása alapján- ottani átlagáron van, ami tapasztalatom szerint minimum 4Xes magyar ár.
Montenegro meg egyszeres:)
Amúgy tényleg gyönyörű hely, főleg a hegyről, ahol látszik az egész óváros, a szigetek, a tenger, ameddig a szem ellát.
Előzmény: halacs (16265)
Mijo Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16267

Jéééézusom, megint kifogtam egyet .... Másodnickek szoktak ilyen magas lóról fröcsögni.

Tudod mit mondok én, segítsen neked legközelebb az Üdvhadsereg, vagy akinek konkrét érdeke fűződik hozzá, egyúttal ajánlom, foglalkozz leginkább a velem szembeni minősítésed helyett saját "bunkó" stílusoddal.

Én neked gyanútlanul ésszerű tanácsokat adtam, de te ezeket hisztériázva leszartad. Boldogulj ahogy tudsz és ne legyen egyetlen szép napod se!

Előzmény: halloo (16252)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16266

Az egyik szomszédom mesélte a napokban hogy a vendégei átmentek Susanjból Budvába nézelődni, kirándulni, csavarogni.

Tervezték hogy következő nap megnézik a Kotori öböl környékét is, de mivel Susanj - Budva táv 3!!!órába telt nekik ezért azt mondták, hogy essen a nyavaja a Kotori öbölbe, inkább mennek a strandra!

 

Annak ellenére hogy gyengécskén indult a szezon, most brutális sokan vannak mindenfelé és városon belül kilométeres sorok tudnak kialakulni amikor megindul a tömeg a strandról! Hétvégén erre még ráadásul hozzájön a Podgoricából a tengerre leruccanók tömege is!

halacs Creative Commons License 2010.08.07 0 0 16265
8-9 nap nem olyan sok ám. :-)
Dubrovnik gyönyörű, de zsúfolt és drága, szóval én maradnék a helyetekben Montenegróban, aztán majd egy más alkalommal beterveznék egy dalmáciai nyaralást, Dubrovnikkal.
Előzmény: freex (16264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!