Keresés

Részletes keresés

bátyó Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5909
Monty
Akkor már a kvantummechanikát sem lehet kihagyni. A Maxwell egyenletek nélkül nem élet az élet. :-))
Ha már a Kuszihoz mész, kérdezd meg lécci, hogy titán zsírja van-e.

gombfoci
Ó én tudatlan. Még csak nem is sejtettem, hogy a gombfoci egy halovány lelkületű leányzót takar.

Robin
Milyen sityakod van? Akkora huzat nem lehet benne, hogy összeborzolja a frizurád. Biztos, hogy elegendően szorosra van állítva a szíja? Nem lötyög a fejeden?
Én még nem találkoztam olyannal, hogy akármekkora szélben is, a bukón belül szélvihar lett volna. Ennek ellenére egy ötletet mondanék, bár én ezt esősapkaként használom: a kis műanyag zuhanyzacskót húzd rá a sityakra és kész. Hátránya, hogy nem szellőzik tisztességesen a fejed (néhány órát azért el lehet viselni benne), viszont nem fúj át rajta a szél.

Előzmény: Monty (5905)
CyberX Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5908
Sziasztok!

Már két napja nem volt időm errefelé kóricálni. Látom közben zajlott az élet 1000-rel.

Kérdés:
Van 10000 egységem, és szeretnék egy tekeréshez is jó szél(esetleg eső is)elhárító jakót. Tudtok valamit ajánlani? A haveromat kérdeztem ő most vett egyet 40-ért leétékelve. Rögtön kardomba dőltem. Na menjenek a ....

Robin
Én mindig fejkendőt (amilyet a motorosok is használnak) kötök a fejvédő alá hidegben. Egyrészt egész jól felszívja az izzadtságot, másrészt jól szigetel. Ha nincs, jó bármilyen vékony sísapka. Igaz, nem annyira dizájn, de kit érdekel.

Üdv

CyX

OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5907
Hali !

Éppen azon gondolkodtam, hogy mennyire furi az, hogy ilyen sok hozzászólás után is megy a topik, él és virul, mindíg van témánk. Szerintem ez nagyon klassz, és azt jelenti, hogy a kerékpározásnak nagyon széles rétegek hódolnának. [legalábbis, ha mi itt ennyien vagyunk, akkor mennyien lehetnek akik nem férnek hozzá az internethez?]

Ennek ellenére kis hazánkban mintha büntetnék a kerékpárosokat: nincs bringaút, Pesten halál a közlekedés, sehol senki (de azért a VBB dehogynem!!) nem propagálja, hogy bringát vegyél, használd, járj vele rendszeresen suliba/dolgozni. Nincs értelme? "szurkolj, ne háborúzz!"...nevetséges. Én még sosem láttam olyat, hogy valaki leszálljon és ugasson a szembejövő bringásnak, leköpje a járókelőket. Engem mindíg minden bringaúton elengedtek, ha gyorsabb voltam, mint aki előttem ment.
Miért nincs soha TV reklámja egyetlen kerékpárnak/üzletnek? Miért nem ösztönzi az ISM, hogy minél nagyobb tömegek használjanak kerékpárt?
Magyarul arra keresem a választ, hogy mi is a baj a bringával? Itt elsősorban a hobb/sport célokra használt kétkerekűekre gondolok, nem a 29"-os parasztbringára, bár az is kezd kihalni.
Eddig csak odáig jutottam:
bringa auto/motor
olcsó drága
biztonságos(lassú) nem mindíg tiszta büdös
egészséges lustít
látod a tájat rohannak a csíkok
könnyű szerelni egy vagyon
nem kell olaj bele ami már fogyóban

Na csak ennyit akartam, mert most láttam az ablakból, hogy egy kerós gyerek nem bírt általmenni az úton, mert leszorították, mintha ott sem lenne:(
Bocs, ha hosszú voltam, de kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok erről?

OpiumPapa aki nem érti

Tom2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5906
Monty

"délután megyek Kusziékhoz"

Üdvözöld kérlek a nevemben is őket. A flúgos fekvőbringásként talán rámismernek.:-))

köszi.

Előzmény: Monty (5905)
Monty Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5905
Rob19,
alfa és béta közti különbségre Lord NeSSie már rávilágított, annyit tennék hozzá, hogy "felfele", ill. "lefele" helyett az oktatók általában jobban kedvelik az "ekvatoriális", ill. "axiális" jelzőket. :) Egyébként az elnevezés egy konvenció: az egymással diasztereomer viszonyban levő gyűrűs (ciklofélacetálos) szerkezetek közül D-cukroknál az erősebben jobbraforgató (vagy kevésbé balraforgató) epimert jelöljük alfával.
Az 1,5 a nyíltláncú glükóz oxigénen keresztül egymáshoz kapcsolódó szénatomok helyzetét jelölő számokra vonatkozik. D-glükóz(1,5) helyett szokás D-glükopiranózt is mondani. :)
Egyébként szerintem ez nem annyira offtopic téma, mivel a bringázáshoz nélkülözhetetlenek a szénhidrátok. ;))

Fishtax,
délután megyek Kusziékhoz kereket fűzni, megszemlélem majd azt a bizonyos bringát.

Előzmény: Lord NeSSie (5882)
hobe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5904
Robin
OFF
egyszer kuldtel egy melt, es a sender rovatban lattam a nevedet:-))

Gombfoci
Nem szokasom a maganban kapott kepeket tovabbkuldozgetni! Itt a szombati turara gondoltam Kamikazeval, Neptancossal meg Sanzival(?)
Egyebkent mit sejtesz?????
ON

gombfoci Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5903
Hobe!

Micsoda?! Hogyan látthattak?! A fényképemet szerzői jog védi! És ki(k)nek küldözgetted?!
Na tessék... Bebizonyosodott a sejtésem... :-)

Robin Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5902
off
hobe,
köszi (hogy honnan tudod?). Virágot már kaptam, cserepeset - de nem vágom senki fejéhez, szeretem a növényeket.
on
Nem reagált senki azon kérdésemre, hogy mi a fenét csinálja a fejvédőmmel, hogy ne vigye le a szél a fejem (a lyukakon keresztül)?
Előzmény: hobe (5889)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5901
Tom2 !

Boccs rosszul tarcsaztam ! A masodik a nyero szam !

KOSZI !

P.

Előzmény: Tom2 (5899)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5900
Koszi Tom2, de az elso egy hangposta a masodik pedig maganlakas (3-assal az elejen)

Varom a tovabbi palyazatokat.

P.

Előzmény: Tom2 (5899)
Tom2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5899
Peter28

Talán:117-2457, 138-4249

Előzmény: Peter28 (5898)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5898
SURGOS !!!

Walaki nem tudja a SpeedMetal telefonszamat ?
Benne van minden MBAH/Bikemag-ban, de nincs nalam egy sem es fol kellene hivnom oket.

Elore is koszi !

Peter

hobe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5897
Gombfoci

Hat akkor bocsi!! De mar ugyis lattak Teged IRL tobben is! :-)

Előzmény: gombfoci (5895)
gombfoci Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5896
bocsi: helyesen Iszoldás
gombfoci Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5895
T. Hobe!

A beszólás RÁD vonatkozott... (Tudod az inkognitóm...) Amúgy Gratula a munkavállalásidhoz! Akkor már le is tettél Londonról?! Ja igen és az Iszildáa képed is tök jó. Úgy látszik ez a "kávéház" a kedvenced...;-)
csao
gf

Tom2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5894
bátyó

Stoki valamelyik tömegközlekedésin hordta ugye?, nem is bringán;-))))) lehet hogy fázott?:-)))

A gatya 6143.- a póló tavalyról visszamaradt turkálós 2000.- Anyagát nézve szerintem tök jó mind a kettő. Előbbi fekete, kis elastic felirattal a nadrágszáron, utóbbi zöld, valami fehér betűs szöveggel.

Előzmény: bátyó (5890)
kaviat Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5893
:)..

.kav]4t r.e.b.

hobe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5892
Batyo

Gombfocit kihagytad a noi nemet kepviselok sorabol! Gondolom a beszolasa Rad vonatkozott:-)))

Előzmény: bátyó (5890)
gombfoci Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5891
Na bummm....
bátyó Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5890
bodzavirág
Meghát mi (legalábbis stoki és én) szeretjük a lányokat. És a nőnemet. Ezért ne aggódj.
Meg a tempó miatt sem. Leszünk ott öreguras tekergetők is.
Meg azért jönni fog Robin és Freelance is. Ők a gyengébbik nemet reprezentálják.
Akkor jössz?
Aztán ki vagy egyáltalán? Milyen a géped?

rob19
Felvenni!

Tom2
Menniyért adták a cuccot?
Szerintem nyugodtan használhatnád a betétet a rekunál is. Stoki még napközben, normál esetben, munkidőben is liberós gatyában feszít.

Előzmény: bodzavirag (5887)
hobe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5889
Jo reggelt mindenkinek!

Boldog nevnapot minden Robin nevu asztaltarsunknak:-)))

Batyo
Koszi a nevjavitast a nevsorban! Egyszer mar korrigalva volt, aztan valahogy megis visszavaltozott:-(( Holnap megyek es veszek repulojegyet:-))

Bodzavirag
Ne aggodjal lesznek lanyok! Robin, Freelance, Gombfoci. A tempot mar korabban megbeszeltuk, nem teljesitmenytura lesz:-))

Ez most OFF meg gondolom senkit nem erdekel, de tegnapelott megkaptam a munkavallalasit meg egy evre:-)))

Előzmény: bodzavirag (5887)
kaviat Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5888
ugyanmár kedves bodzavirag, ha sikerül összeszerveződnünk, akkor lesz még pár lány nyugi :)..

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: bodzavirag (5887)
bodzavirag Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5887
Szerintetek csak én leszek lány a március 25-i túrán??? :-) Mert akkor félni fogok :-))) A névsor láttán én úgy láttam... És itt Ti nagyon komoly bicajosok vagytok, én meg nem annyira, habár elengedett kormánnyal kilométereket is tudok gurulni a Rómain.... Azért jó lesz!!!
OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5886
Hali !

nem rosszak azok a gepidák, csak vasból vannak, én pedig szeretnék crmo-t. Asszem megvárom a megellánokat, majd megsasolom őket a sport2000-en, és badmad segít olcsóbbér venni...remélem!

Don Papa

Tom2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5885
Jó reggelt mindenkinek :-))

Hétfőn vettem egy kantáros bringás gatyót + pólót az Elastic-ban. Naggyon jók!! :-))
Viszont a rekukhoz nincs szükségem a gatya betétjére, ezért vásárlás után rögtön kioperáltam. Amennyiben valakinek kell, 25.-én odaadhatom.

Üdv
Tom2

bátyó Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5884
Lord NeSSie
Nem kell mindenen kiakadni. Ilyen öregembernek, mint én, bőven belefér a tarsolyába egy kis átnevezés. NeSSie vagy Nestlé, egyiket sem tudom, hogy micsoda (mellesleg én bátyó vagyok és nem batyo {bár én a tatyó-ra is hallgatok}, tessék az ékezetet megkesesni). :-)
Szóval Lordom ha jól apperticipiálom, akkor neked Mali Cobra masinád van. Akkor már van két Malis a topicban. Hurrá. Lenyomjuk a Trekeseket és a GT-seket. :-)

moga
Most akkor melyik túrára jelentkezel? Erre, vagy a Fő térről indulóra?

stoki, rob19
Hogy áll akkor most a túra-összevegyítés?
A másiknál már írtatok róla, itt valahogyan elsikkadt. Vagy indul mindenki onnan, ahol megbeszélte, és majd találkozunk valahol útközben?

vigyor
Itt vagy valahol?
Roppantul érdekelne a titán zsír. Nem jössz a topic túrára? Hozhatnál akkor egy dobozzal, így megspórolnám a postaköltséget (mindig ezek a piszkos anyagiak).

rob19
A Bah nick elhalálozott, írd majd át hobe-ra a túra nyilvántartásban.

Előzmény: Lord NeSSie (5880)
badmad Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5883
Szerintem ezekbe e hidrogyökökbevegyültszénláncosoxidációnális vackokba nem kéne ilyen mélyen elmerülni.
Előzmény: Lord NeSSie (5882)
Lord NeSSie Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5882
Rob19!
"És ha nem figyeltem a többi változást, akkor szóljatok rám, mert mostanában nagyon lekütnek az alfa-D-glükóz(1,5)-béta-D-glükóz(1,5) dolgok. Mellesleg tudja valaki, hogy mi ez?"

persze....
alfa es beta kozotti kulonbseg, hogy az 1-es szenhez a glikozidos hidroxilcsoport felfele, vagy lefele kapcsolodik... nezd meg a biosz III-ban... tudod, gimnaziumi konyv! neked is volt/van =]

.Nessie.

Előzmény: Törölt nick (5833)
Lord NeSSie Creative Commons License 2000.03.10 0 0 5881
bátyó!

nem vagy a batyam, megis batyonak hivlak, en viszont Nessie vagyok, es _nem_ Nestlé...

ja, bicajrol tenyleg ennyit erdemes tudni, minden (majdnem, a pumpa kivetelevel) kommersz, de szepen meg van zsirozva, olajozva, beallitas meg kell egy pici, de 25-ere remelem meglesz =]

.Nessie.

Előzmény: bátyó (5801)
Lord NeSSie Creative Commons License 2000.03.09 0 0 5880
mint emlitettem, a bicaj nagyon gagyi, de gurul: Cobra tipusu, original swiss quality ontottvas darab.. biztos, hogy nagy a lenduletem, amikor megyek =]

.Nessie.

Előzmény: neptancos (5789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!