Keresés

Részletes keresés

atandi Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2031

Elvileg a sikér kell, hogy segítsen. Egy késhegynyi is elég. Ascorbinsavat én is teszek egy picurt, de az azt hiszem, nem a morzsálódás miatt kell(bár anélkül is jó), hanem a kelésnek tesz jót, nem? Mondjuk ez 2 kísérletből kiderülhet. Ne tojásozd agyon, az már nem kenyér akkor! : ) (Pedig nálam is tele a spájz saját tojással, el kéne már adni egy részét…:S   : )

Előzmény: vidékipupák (2023)
vidékipupák Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2030

Gépben nem, de a jénai edényem nagyobb, az időm meg kevesebb, ezért sütök többet. Az ízzel nincs baj, 3 nap múlva is jó, csak a morzsálódás zavar. Bár az utolsó sütésnél tettem bele 1 tojást, valamivel jobb, de a következőbe kettőt teszek. (házi tojás, a saját baromfiudvarból).

Előzmény: .ETNA. (2027)
3ferret Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2029
Én nem szoktam plusz vizet adni hozzá ;-)
Előzmény: .ETNA. (2028)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2028

... s emiatt pluszban adsz hozzá egy kis vizet is, mármint a plusz sikér miatt?

Előzmény: krnemarika (2025)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2027

De ugye a gépben sütés idején még nem 90 dkg lisztet használtál, mert az még a konyhából is "kinő", nem hogy a max. 1,3 kg-osra tervezett (még teljes kiőrlésű kenyérnél is max. 700 gr liszt) kenyérsütőből:-)

Előzmény: vidékipupák (2023)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2026

Igen, több víz kell a gépben... a teljes kiőrlésűnél általában azt írják, hogy ... ebben az esetben tegyen még hozzá x ml (x evőkanál stb.) vizet ... szóval ez a liszt tényleg többet vesz fel - gondolom.

Előzmény: firmitudo (2022)
krnemarika Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2025

Morzsálódás ellen aszkorbinsav, 1 kk (gyógyszertárban kapható), vagy egy kanálnyi ecet.

A liszthez mindig teszek egy kiskanálnyi sikért.

Előzmény: vidékipupák (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2024

Később találtam rá a Clatronic hivatalos honlapjára, ahol a BBA 2605 kezelési utasításának újabb verziója is letölthető:

 

http://www.clatronic.de/content/en/Service-and-Technical-Support.html

 

 

Egyébként a leírás még meg is zavarhat, mert a készülék kezelése annál is egyszerűbb.

  • Alapesetben csak megnyomom a Start gombot és ennyi. Ekkor automatikusan indul az 1-es program, közepes barnítási fokozattal és a nagyobbik súlyfokozatban (max. 1 kg).
  • Ha ezen módosítani szeretnék, akkor előbb választhatok barnítási fokozatot (Color/Farbe), vagy kisebb súlyfokozatot (Size/Teigmenge max. 750 g) és csak utána Start.

Az 1-es programon én nem változtatok, mert a többi számomra legalábbis használhatatlan.

Tévedés esetén a Start gomb hosszú lenyomása törli a programot, lehet elölről kezdeni. Kivéve, ha már forró a sütőtér, mert akkor már csak a 12. sütőprogram választását engedélyezi, egyébként hibajelzést ad. Áramszünet esetén egy ideig (kb. 20 perc?) tárolja a programot, visszakapcsolásnál ugyanott folytatja.

Előzmény: DexterMorgan (2019)
vidékipupák Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2023

Én a kenyérsütőgépet a következőképpen használom:

 

2,5dkg élesztő, 3-4 kiskanál cukorral összekeverve, hagyom állni, amíg beindul

90 dkg liszt, 6dl víz, 3 evőkanál étolaj.

Ezt robotgéppel összekeverem, (alaposan, amíg ragad az edény falához), majd meleg helyen

2 órai kelesztés után, finoman átgyúrom, hogy összessen. Ezután egy óra kelesztés, majd gyúrás. Végül beteszem egy margarinnal kikent, lisztezett ovális jénai-ba, ahol fél órát meleg helyen kelesztem, majd vízzel átkenem, 50 percig 200 fokon kisütöm.

Azért gyúrom át 2x, hogy a furcsa élesztőíz elmenjen belőle. Nincs is mellékíze, nagyon finom.

Viszont van egy apró probléma. A liszt sikértartalma olyan alacsony, hogy a kenyér morzsálódik, még a grízt nem próbáltam, meglátom hogyan válik be. Sajnos a rétesliszt sem segített.

 

A kenyérsütőgéppel is meg lehet keverni, de a gépi sütést kihagyom, mert egyrészt a formája, másrészt a sütés szine nem igazán szabályozható.

Ha valakinek lenne ötlete a morzsálódás ellen, megköszönném. (Ha nem vágom fel, nem morzsálódik, de a csirkéknek így is ízlik!. Azért mégis csak én szeretném megenni)

 

Amikor megvettem a kenyérsütőgépet még jó kenyereket tudtam sütni, most meg nem akar sikerülni.

firmitudo Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2022

Igen, nekem is az a jó pár napos agymenés ugrott be, amikor többünknek, megmagyarázhatatlanul romlott a kenyér minősége és ekkor jutottunk nagyjából arra a következtetésre, hogy csak a liszt lehet a hunyó.

Visszatérve bmari62 problémájára. Mivel az én kenyerem elfogadhatónak mondható, az én arányaimat számoltam át az övére. 73 dkg liszthez használok cakpakk 3,4 dl folyadékot, az Ő 54 dekájához 2,5 dukál...elméletileg.

A gyakorlatban meg hozzátartozik az igazsághoz, hogy:

-soha nem használtam még tönkölylisztet, fogalmam sincs mennyi vizet vesz fel, lehet, hogy jóval többet

-nem gépi sütő vagyok, lehet, hogy a gépi sütéshez alapból több folyadék kell.

Előzmény: .ETNA. (2016)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2021

Egy kép lemaradt, pont a gépek közös nevezője:

 

 

Előzmény: Törölt nick (2020)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2020

Akkor más néven kell keresni, ezek a kínai gépek úgyis egymás klónjai. Sütőforma azonos, vezérlőprocesszor azonos:

 

 

 

E. Margit készülékismertetők

 

A HM1000 leírásánál találsz egy programtáblázatot, gondolom az jó a te gépedhez is.

 

CLATRONIC BBA 2605 használati utasítás

 

Ez pedig a kézikönyv, van benne magyar rész is. Feltételezem, ez is jó a fenti gépek bármelyikéhez, plusz ami még pofára hasonlít ezekhez.

Előzmény: DexterMorgan (2019)
DexterMorgan Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2019

Sziasztok! Égen-földön nem találok, tudna valaki küldeni egy kézikönyvet az XBM-1068 (Nimbus 1068)-kenyérsütőhöz? Édesanyámat leptem meg vele, de nincs kézikönyv. Előre is köszönöm szépen!

.ETNA. Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2018

Ja, nem is ez volt a kérdés:-)))))) No de sebaj (hogy egy "klasszikust" idézzek) :-)))

 

Én egy 560 gr liszt+310 ml víz ... stb. recepthez egy 50 g-os friss kockaélesztőnek kb. az 1/3-adát, 1/4-edét szoktam egy pici cukros tejben (kb. kétujjnyiban) felfuttatni. Az élesztő sárga papírcsomagolásán rajta van 10 g-onként a jelzés, szóval viszonylag könnyű kimérni.

 

Van, aki úgy használja a friss élesztőt, hogy előzetesen nem futtatja fel, csak szárazon rámorzsolja a lisztre (azért arra vigyázz, hogy NE A SÓ KÖZELÉBE!).

Előzmény: .ETNA. (2017)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2017

Nem adtak hozzá gyárilag müa. adagolókanalat??? Az én gépem is ilyen, benne volt a kanál a dobozban, ahogy a mércés kis müa. csésze is.

 

No de sebaj, egyszer már lemértem, a gyorskeresővel vissza is kerestem, a 1548-as hsz-ben bemásoltam az eredeti 1316-os hsz-emet, íme a lényeg:

 

"

A 1316-os hozzászólásom környékén írtunk erről:

 

"- a nagykanál vége, amivel a cukrot, olajat kell adagolni, éppen annyi, amennyi egy normál méretű evőkanál, úgy, hogy a tetejét lesimítod, tehát nem púpos benne a cukor

 

- kiskanalas vége, amivel a sót és az élesztőt adagolod, megfelel egy normál teáskanálnyi mennyiségnek, nem totál lesimítva, de nem is púposan:-)

 

 

1 nagykanál cukor: 12 gr

1 kiskanál só: 4 gr

1 kiskanál porélesztő (saf-instant francia): 3 gr  "

Előzmény: Jrob73 (2014)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2016

Ja, bocsi, most olvasom - miután már én is leírtam a liszt-sztorit - , hogy Te is erre gyanakszol. Ki tudja, hogy honnan való, hogy a malom honnan szerezte be a búzát stb.stb. Nem a lisztről, de pl. sok termékről nehéz kitalálni, hogy mi honnan való, mert sok esetben csak annyi szerepel a csomagoláson, hogy EU :-)

Előzmény: firmitudo (2013)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2015

Már nem emlékszem, hogy itt, vagy a másik kenyeres (Mindennapi kenyerünk) topikban írtunk néhány hónappal korábban egy vészjósló tendenciáról, problémás kenyerekről, korábban már bevált receptek mellett is. Akkor arra a közös megállapításra jutottunk, hogy ha minden friss, ua. a gép, ua. recept... akkor nem lehet más "bűnös", csak a LISZT !

 

Sajnos, saját tapasztalatuk alapján többen is leírták, hogy elképesztő módon változó a liszt (gondolom az alap, a búza, rozs stb.) minősége, de én ezt pl. a kristálycukor vonatkozásában is tapasztaltam már.

 

Egyszerűen nem tudtunk rájönni - közös erővel sem - , hogy mi lehet az ok, így maradt a "szita" alján a LISZT.

 

Egyébként én 310 ml vizet használok 560 gr liszthez (400 fehér+160 rtk.rozs), de ezt már írtam. Szóval lehet, hogy picit sok a víz, DE HA KORÁBBAN tökéletes kenyér lett a receptedben leírt arányok mellett is, akkor ..... kizárásos alapon, a gond a : LISZT

Előzmény: bmari62 (2008)
Jrob73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2014

Sziasztok!Megvettem a gépet!HM1300.Kipróbálnám,de lenne egy kérdésem:Hagyományos bolti(budafoki)élesztőből mennyit jelent a 2 kiskanál porélesztő?

Előre is köszi.

 

firmitudo Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2013

Első ránézésre sok a víz, főleg, hogy ott a két kanál olaj is, ami tovább lágyítja. Vedd le 2,5-re, kísérletezz vele.. Amíg be nem állítod, nem ártana dagasztás után kivenni az üstből megnézni kézzel, nem ragad-e, vagy dagasztás vége felé nem húz-e farkincát az edény falán.
Ha viszont eddig jó volt, akkor liszt-gyanús.

Előzmény: bmari62 (2010)
firmitudo Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2012

;D

Előzmény: .ETNA. (2007)
BaGira-79 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2011

Ami a szívemen, a számon: Minek ennyire túlbonyolítani..?? :-o

Próbáld ki az én receptemet! Réteslisztből készítem és általában a francia programon.

Vagy próbáld + a tiedet a "Wholewheat"-en!

Előzmény: bmari62 (2010)
bmari62 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2010

Az én kenyerem lapos, gondolom  keletlen, a színe jó és az íze is.Ettem belőle.

Leírnám a receptem:

3,2 dl langyos víz, bele 2 kk cukor, 2 ek oliva olaj, 20 g friss élesztő

240 g tk tönkölyliszt

300 g finomliszt

2 kk só

Néha teszek hozzá rozskovászt /kenyérvarázs/.

1-es programon sütöttem.

Min kellene változtatni?

Előzmény: BaGira-79 (2009)
BaGira-79 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2009

Orosz pékészeti remekekben nem vagyok otthon, és itthon se készítettem még olyat..elmondod, hogy mi lett a végtermék valójában? S5ét? - Vedd lejjebb a színt, ha lehetséges! Kicsi, sületlen vagy keletlen? Próbáld + pl az énáltalam, pár hozzászólással lejjebb (itt:-)) leírt recept! Általában beválik..

Bár, és ezt Etnának is mondanám, arra a +állapításra juttunk, hogy a mostani gépünkben nem lehet porélesztővel normális kenyeret sütni..:-s

Előzmény: bmari62 (2008)
bmari62 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2008

SOS!

Mi lehet a gond??

Múlt héten aránylag szép kenyereket sütöttem.

A tegnapi és a mai gyászos, igazi sötét, orosz vakaró!!

Még tegnap azt gondoltam, az élesztő a ludas, de ma frisset vettem és detto.

Hausmeister 1000-em van, de ha mindent u.úgy csináltam....akkor mi lehet a hiba?

Pedig, mivel a gépem régi, már azon gondolkoztam veszek egy paná-t, de lehet abban is ilyen vakarókat sütnék!

Tud valaki segíteni??

Előzmény: .ETNA. (2007)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2007

Na ja, ez igaz, lehet, hogy tényleg freudi-elszólás volt:-)) Egyébként most - szerencsére - nem vagyok "éhes", "sajátbejáratúm" éppen itthon van :-))))

Előzmény: firmitudo (2006)
firmitudo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2006

vannak megadva a méretek = vannak megadva a mennyiségek ... bocsi:-)

 

Éhes makk disznókat álmodik :).

Előzmény: .ETNA. (2003)
BaGira-79 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2005

Értem, mit mondasz. :-)

Ki kell sérletezni, valami majd csak lesz..

Előzmény: .ETNA. (2004)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2004

Tényleg, igaz, az már túlkelt, sőt, ha nem jelenteni hőmérséklet gondot, besüppedést az, hogy kinyitom a gép tetejét, olyankor tuti még a kenyérsütőből is "kinőtt" volna a kenyér:-)))

Előzmény: BaGira-79 (2000)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2003

vannak megadva a méretek = vannak megadva a mennyiségek ... bocsi:-)

Előzmény: .ETNA. (2002)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2002

Dehogy is, nem volt túl bonyolult, értettem, amit írtál, én is digitális mérleget használok, de mivel keverem a lisztet(sima+rozs), egy müa tálba mérem a lisztet a mérlegen, majd abban összekeverem és utána töltöm rá az üstben lévő vízre. Miután a használati szerint először a vizet kell beletenni, nehéz volna úgy összekeverni a kétféle lisztet az üstben, hogy közben ne keveredjen a vízzel:-))) Ami azt illeti én is lusta vagyok, ezért ha azt írja a használati, hogy először töltsd bele a vizet... akkor ezt teszem, így viszont nem tudom az üstben mérni a lisztet:-)

 

Erre gondoltam, amikor arra utaltam, hogy ha a receptben az szerepel, hogy pl. 2 kis adagolókanál porélesztő .... , akkor ez a legegyszerűbb, mert az nem biztos, hogy az pont a fele az adott x gr-os instant élesztőnek. A gépem használatijában szereplő recepteknél ugyanis nem gr-ra, hanem adagolókanálra vannak megadva a méretek, s én ezeket a recepteket használom (általában). Csak ezért kérdeztem, hogy van-e hozzá adagoló...

 

A kenyérsütőgépemhez GYÁRILAG hozzá volt csomagolva egy kis, ml-es kalibrációval ellátott mérőpohár és egy olyan müa. adagolókanál, amelyik az egyik végén nagyobb (olajnak, cukornak stb.), a másik végén kisebb (élesztőnek, sónak stb.) méretű.

Előzmény: Törölt nick (2001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!