Keresés

Részletes keresés

robi25 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2928

A nagy részét a Holcimtől vettem, aztán pont a szerelőnél történt, hogy a kőmüvesem szerint nem annyit hoztak ki mint amennyit rendeltünk. (persze fizetni annyit kellett) szerencsére nem ez a legnagyobb tétel, de utánna váltottam.

Aztán a Femüm kiokositott, hogy a betonosok a reggeli, délelőtti szállitmányokból szeretnek, izé, lopni. Mert akkor tudják leadni ismerősnek járdabetonozáshoz:) utólag eszembe is jutott, hogy a sávalapot estébe nyúlóan betonoztuk és ott nem is volt probléma.

Előzmény: puntooo (2926)
Jancsii Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2927

Az én áram bruttó 13500 FT volt, szálítással együtt. Ebből a szállítás bruttó 3000FT/m3 /15-20km-ig. Ez az ár, pest megyében a Kavicsbeton Monori telepén .

A beton minősége C10 volt.

Előzmény: puntooo (2926)
puntooo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2926
"Az én áram számla, izé, áfa nélküli."

Ez már közel ebb van az án 12500Ft/köbm áramhoz. Akkor Memorixot kell kiffaggatni, hogy hol van az Ő titkos olcsó transzportbeton lelőhelye!:-)

puntooo
Előzmény: robi25 (2924)
puntooo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2925
Megjegyzem hogy a legradikálisabb (szintén logikus) ellenvéleményt-t.i. hogy SEMMIFÉLEKÉPPEN nem szabad megcsinálni a szerelőbetont- egy, Házépítők Katalógusa, vagy ilyesféle című újság általam ismeretlen képesítésű újságírója írta. Bár messze ez a legrészletesebb újság, pld. tételes költségvetést tartalmaz a munkafolyamtokra, de én már olvastam pld. autós szakújságban is butaságot.

puntooo
Előzmény: puntooo (2923)
robi25 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2924
Az én áram számla, izé, áfa nélküli.
Előzmény: robi25 (2917)
puntooo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2923
Úgy értette, hogy a csapadéktól.

puntooo
Előzmény: Lacivill (2922)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2922
A szerelőbeton hogyan védi az alapot????
Előzmény: puntooo (2921)
puntooo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2921
Egyre fokozódik a helyzet!:-)

Egy tapasztalt építész azt mondta, hogy MINDENKÉPPEN tegyem rá a szerelőbetont, ha lehet, mert ellenkező esetben súlyos felfagyásokat okozhat a meglevő alap+lábazatban is a téli, megfagyó csapadék! Elrettentő példaként említette, hogy vannak, akik még öntözik is a feltöltést:-))!! Megkérdeztem, hogy akkor nem elég-e letakarni, de az volt a válasz, hogy ő kifejezetten a szerelőbetonban látja a garanciát a bajok elkerülésére!! Hát ez nem igaz! Én kicsi, éhes laikusocska most aztán kinek higgyek?:-)

puntooo
Jancsii Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2920
Lenne egy kérdésem a szakértő urakhoz. Én is 2 hete csináltam meg a szerelő betont. A kőművesnek volt egy olyan ötlete, hogy a mixer nagyon gyorsan engedi le a betont és nemtudja olyan gyorsan lehúzni ezért fóliát fektet alá. (a nedvesség ne szívódjon le olyan gyorsan) Természetesen vasháló is lett beletéve. Nagyon szépen sikerült, mostmár ki is száradt. Valyon ez a fólia nem lessz gond? Nem fog így felfagyni télen, mert nem tud lefelé elszívódni a nedvesség? Egyébbként én is azért csináltam meg még idén, hogy legyen hova lepakolni a ytong téglát. Hétfőn érkezik. Akcióban 18% kedvezményt kaptam.
nydrian Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2919
Nekünk is 14200-ért hozták a traszportbetont novemberben, pumpa nélkül. Viszont 3 kollega segítségével megspóroltunk 150 E Ft-ot a kőművesen, mert ő ennyiért egyengette volna a betonfolyamot az alapba... :-/
Előzmény: puntooo (2918)
puntooo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2918
"Nálam a trasport beton 10300 volt áfával...és pumpával"

Hát ezt nem tudom, hogy hogyan csináltátok. Nekem kicsivel 15 000 Ft felett volt km-e, (bruttó, számlával) pumpa nélkül, novemberben! És a TBG cég többi telepén is ilyen ár volt feltüntetve! A kézi keverésű pedig valamivel 10 000 felett jött ki, még akkor is, ha adott kedvezményt a kőművesem vagy 200 000 Ft volt a különbség az alapnál! A lábazatnál ráadásul +pumpával vállalták volna el, a kiszállítás+ óradíj vagy 50000 lett volna még!

puntooo
Előzmény: memorix (2913)
robi25 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2917
Nekem augusztus végi árakon ugyanez a beton 11 000 volt, pumpa nélkül. Számolgattam akkoriban én is: kézzel kikeverve ugyanez 9-10e között jött volna ki. 150 m3-nél persze jelentős tétel, de mindenképp tető alá akartam hozni és így sok időt nyertem. (nem tudhattam, hogy december közepéig tavasz lesz) Amúgy nekem az alap, szerelőbeton, koszorú, kerítésalap mind mixerbeton volt.
Előzmény: memorix (2913)
porker Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2916
Tapasztalatom szerint év végén mindenképpen ki akarják szállítani az építőanyagot. Így volt tavaly is és most is ezért nyafognak az általam felkeresett kereskedők. Tisztelet a kivételnek, akinek van tárolókapacitása. Persze az meg drágábban adja már most.
Előzmény: memorix (2898)
micimacho Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2915

OK, de ha ezzel hegyeket lehet megmozgatni, akkor vajh mi tartja meg a vizet ak'r a 28 napos már szinte teljesen megkötött betonnál? Vagy az képes ellenállni a vínek és a megfagyott víz nyomásának?

Nem hinném. Ez nem így megy. Nem egy medence fölé készíted a betont, még akkor sem, ha épp vizes a talaj. Az igenis nincs tele vízzel. Illetve igazad lehetne, ha egy vízágyra betonoznál. De a betonozás után maga a beton is elvon viet, kvázi szárít. Szóval én simán betonozok. Főként, mert kavicságy is kell alá. Amit te láttál feltört betonjárdát, az azért volt, mert a csupasz földre rábetonoztak, és alászivárgott a víz, ami már tényleg meg tud vagyni az amúgy átfagyott földön, és nem tud elszivárogni. De a sávalap alá nem tud menni víz, hacsak valami kis forrás nem tör fel, de az meg nem a betonozás hibája...

 

Nálam is lesz még egy teraszbetonozás mostanában. És lesz. És nem fog felfagyni. Kell alá 20-30cm kavicságy, ami elvezeti az esetleges nedvességet.

 

A rétegrend általában eleve tömörített kavicságyat ír elő a beton alá. Ha az ott van, ilyen gond nem lehet.

 

Egyébként egyetértek, femü vállalja a felelősséget. Ha ő engedi, akkor lehet. Ha nem, akkor nem érdemes, mert ugye egyikünk sem szakmabeli. De technológia mindenre van, csak meg kell találni azt, aki ismeri és tudja alkalmazni.

 

mm.

Előzmény: Vezso (2900)
porker Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2914
Szinte képtelenség azt a minőséget elérni kézzel, mint a transporttal. Persze 5 m3 alatt nem éri meg.
Előzmény: memorix (2913)
memorix Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2913

Persze, mert nem ismerik még annyian a passzívház építést...egy picit költségesebb...

 

Nálam a trasport beton 10300 volt áfával...és pumpával...C12-24 és C16-24 bent bele...+ vasaltam, hálóztam...(áprilisi ár)

 

szerintem számold ki mennyi ha kézzel csináltatod:sóder, cement, szállítási költség, víz díj, elektromos áram a keverőgépnek, +munkadíj  nálam a transport beton volt kedvezőbb...(valamint nem sok helyem volt ennyi annyag tárolásához...)  így a transport beton minősége egyenletes volt...

 

nálam megált oldalról, volt néhány fenyődeszka kb 20eFt értékben vettem amit később is tudtam használni...pl a lépcső készítésnél...

 

 

Előzmény: puntooo (2909)
orca75 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2912

Mi az alapot transzportbetonnal csináltuk, aztán a zsalukövekbe mi kevertük ki, feltöltés földdel, döngölés, feltöltés kaviccsal, döngölés,végül a szerelőbeton újból transzportbeton. Maradjuk annyiban hogy nem lehet kézzel egyenletes minőséget biztosítani amiatt sem mert soha nem lenne annyi készen amennyire már szükség lenne. Egy jó kőműves meg hipp-hopp lehúzza a felületet.

Előzmény: puntooo (2909)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2911
Többen mondták, hogy olcsóbb a készbeton mintha te kevernéd meg, majd biztos megcáfolják...............
Előzmény: puntooo (2910)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2910
Viszont ami eldöntheti a kérdést, az a csövezés előkészítése, és a víz-gáz-fűtésszerelőm éppen nem ér rá! Legfeljebb megcsinálom én!
Egyébként kézi keverésű betonhoz nem lehet fagyállót vásárolni?

Köszönettel:
puntooo
Előzmény: puntooo (2909)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2909
Köszi!

Vsznleg 5 cm-nyi lesz a szigetelés, ennyi van betervezve is, és még a hőszigetelés topicon se nagyon forszírozták a vastagítást, ami már jelent valamit:-)
Egyébként ezt miért kell most eldöntenem? A szerelőbeton rajta lesz a lábazat síkján tehát teljesen vízszintes felszínt kapunk!
Nem valószínű a transzport-beton, az alapot csináltuk abból, és százezrekkel volt drágább, mint a lábazati rész kézi keverésűje, persze látványos volt, ahogy kitöltötte az árkot! MIvel a fentiek szerint nem lábazat teknőbe öntjük bele a betont, nagyon finoman ki kell keverni a transzportot, különben lefolyik, mint a rosszul sikerült puding a tortáról!:-)

puntooo
Előzmény: memorix (2908)
memorix Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2908

Ha akarod megcsináltathatod, azonban érdemes transport betonból+ adalék anyaggal megcsinálni.  Utánna a falazó elemeket tárolás céljából rátudod rakni...

 

Keresetem a cikket az XPSről most nem találtam meg...

 

Most kell eldönteni a szerelő betonnál, hogy milyen vastagságú legyen majd az aljzat betonon a szigetelés MO -n általában 3-6 cm között szokott lenni... passziv vagy zéró energiájú házaknál több azonban az sokba kerül...

 

A térkő készítetése drágább mint a betoné... azonban ha télen veszed meg a térkövet (akkor senki nem keresi és akcióban meg még ólcsobb lehet alkudni is) és egyenes szélüt választasz akkor csak egy picivel drágább...ami drágítja a térkö készítést az a tereprendezés+vágás (munkaigényes és sok a levágott darabb...)...

 

Legalább a j.hét közepéig nem lesz minusz várhatóan...a békák szerint..:)

 

 

 

 

 

Előzmény: puntooo (2907)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2907
"azért csak be tudtunk költözni november végén."

Egy barátomnak még a feltöltése sem volt meg a télre, volt egy-két csúszása is, és november elején mégis költözött. Ez alapján én bízom benne, hogy nyár végére költözhetek!

A femüm sem volt egyértelmű. Először azt mondta, várjak vele, azután meg azt, hogy mostanában szokás megcsinálni télen, (így tavasszal jól tudnak haladni.) A kőművesem megcsinálná most, dehát, bár rendes srácnak tűnik, neki érdeke a hajtás. Valóban, csak azt kell csinálni, hogy nekiszegezem a femünek a kérdést: engedi-e, vagy nem. Mindenesetre szeretném a szélesebb körű tapasztalatokat összegezni, így az elvi (jogos) megfontolásokon túl itt van-e valakinek tudomása olyan esetről, amikor télen tönkrement a szerelőbeton?

puntooo
Előzmény: Vezso (2903)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2906
"Nekem 40 m hosszan van 2 kocsikerék alatt 60 cm szélesen."

És mindez mibe került Neked?

puntooo
Előzmény: tgabika11 (2905)
tgabika11 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2905

Igaz, de sokkal szebb

Nekem 40 m hosszan van 2 kocsikerék alatt 60 cm szélesen.

Nagyon jó lett

És a garázs előtt vagy 100 nm - az meg nagy

Előzmény: puntooo (2902)
Vezso Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2904

A térkő elég drága, ráadásul nem is mindegy, hogy autó alá milyet teszel, ha igaz, akkor a téglalap alakú nem az igazi, mert könnyen szétcsúszik, valahol láttam erről egy táblázatot, ha megtalálom, beszúrom.

Előzmény: puntooo (2902)
Vezso Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2903

Nem vagyok szakmabeli és az előző hozzászólásom tipikus példája annak az ellenszenves, kötekedő megnyilvánulásnak, hogy jobbat nem tudok mondani, csak azt, hogy ez így nem igaz. :)

Egyébbként csak a jó szándék vezetett.

Szóval nem tudom, hogy a helyedben mit csinálnék, kérdezz meg erről egy femüt. Ők sok mindent láttak már. Tavasszal mi is szívtunk egy csomót az esők miatt, azért csak be tudtunk költözni november végén. :) Igaz az ősz és a nyár kegyes volt hozzánk.

Előzmény: puntooo (2901)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2902
Más: nekem kb. 50m hosszan kell megoldanom a gépkocsi-bejárást. Szép lenne a térkő, de igaz, sokkal drágább, mint a beton-bejáró?

puntooo
Előzmény: puntooo (2901)
puntooo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2901
Akkor Te igaz egyértelműen azt tanácsolod, hogy várjak a szerelőbetonnal tavaszig?

puntooo
Előzmény: Vezso (2900)
Vezso Creative Commons License 2006.12.08 0 0 2900

Hi!

A hozzászólásod első része a már megépített, fűtött ház esetén igaz. Ha csak a beton van felülről, az bizony nem fogja úgy leszigetelni a földet, hogy ne fagyjon át a szokásos 80cm mélyen. Emellett a megfagyott víz sehova nem sajtolódik ki, ott ahol van megnő a térfogata. Ezzel bizony hegyeket lehet lebontani.

A porózusság nem vesz fel semmit, a beton fel fog törni, nem egy ilyen járdát láttam már.

Előzmény: micimacho (2894)
robi25 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 2899
Az idén többször is emelték a tégla árát, pl, szeptemberben mikor falazni kezdtem. Normál esetben csak év elején, de ki tudja itt ma már...
Előzmény: puntooo (2897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!