Keresés

Részletes keresés

miki_nrg Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16321
Az autópálya kapus mint horvátoknál vagy matricás?
eurot is elfogadnak a pályán? mert nemhiszem hogy tudok dínárt váltani. Hajnali 3kor indulunk
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16320
Akkor egyértelmű a helyzet-Tompa-Szabadka- fel a pályára Belgrádig-Cacak-Uzice-stb.
Podgrocinál balra az alagútig-kibukkansz az alagútból,integetsz az első hídról szervezkedő barátunknak:-)),s mire ezt megteszed már Bárban is vagy.
Előzmény: miki_nrg (16318)
Muity Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16319

Miki, én itt már nem merek tanácsot adni senkinek sem, de mint fődid a tisztesség okán azt javaslom, főként Szervezkedő nickként jelen lévő személy tanácsait tartsd szem előtt, aki lehet, hogy szállást is tud biztosítani, esetleg ajánlani számodra.

Üdv: Mijo

 

Előzmény: miki_nrg (16318)
miki_nrg Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16318
A déli határ mellett lakom baja és szeged közt.
Tehát tompán megyek át a határon. És akkor legyen az első cél bár
Muity Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16317

Elnézést, ha nem kapcsolódik szorosan az eddig tárgyaltakhoz, de mivel a crnogorciakat a bunyevác nép kedves délszláv testvérének tekintem, szeretnék egy, a nemzetiségi elismertetési kezdeményezésemmel kapcsolatos korrekt írással dicsekedni, mely szerzője M. László Ferenc, rangos újságíró.

Ezt teszem azért is, mivel a személyemet ellehetetleníteni szándékozók az internetes szféra jelentős területén - időnként itt is - rendre fel-felbukkannak.

 

Befolyásos hívekkel törnek előre a bunyevácok.

 

halloo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16316
Szupi kis beszámoló, élvezet olvasni az ilyet, több kellene. Köszönjük!
Előzmény: KIFLICSUCSOK (16299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16315
No kérem,lassan fel fedned a kártyáid,tehát:
Honnan- hova?ez itt a kérdés:-))
Előzmény: miki_nrg (16314)
miki_nrg Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16314
Mondjuk kicsit elrettent amiket írtatok lentebb, hogy koszos víz meg ilyenek.
Amúgy 12napra mennénk, de nem úgy hogy lecövekelünk egy helyen hanem 3-4naponta tovább. Mint pl tavaly horvátban is.
Eddig Ulcinj, tivat, bar, budva jött számításba...
A gps amúgy ugymutatta az utat, hogy bosznián keresztül is kell vágni, míg a gugli earth novi sad beograd és onnan montenegró.
Szerintetek melyik a jobb választás?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16313
A szállás nem annyira,hanem inkább a napi megélhetés ami olcsóbb,+ a zemberek hozzáállása(ámbár itt is vannak néha negatív szállásadók),de nem ez a jellemző.
Előzmény: miki_nrg (16312)
miki_nrg Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16312
Köszi a tippet. Ezezkszerint akkor nem is olcsóbb mint a horvátok?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16311
Szvsz ,attól is függ melyik településen akarsz megszállni és mennyi napra.
Kb 1 hétre vagy 10 napra egy átlagos ár 10-15 EU/fő/éj.
Aztán ki mennyit bír belőle lenyomni, az már szerencse,szimpátia,telítettség kérdése.
Előzmény: miki_nrg (16310)
miki_nrg Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16310
Sziasztok!

Mi holnap hajnalban indulunk a párommal montenegróba.
Nem foglaltunk szállást, csak úgy vakon megyünk.
Megtudnátok mondani, mennyi az átlagár nap/fő-ben apartmanban?
Csak hogy tudjam meddig alkudozhatok.
(van egy minimális szerb tudás)
Bosanac Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16309
Elnézést, most szégyenlem magam... ;)
Előzmény: nighttrain (16298)
freex Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16308
Ez a beszámoló csillagos ötös, köszönet érte. Nagyon sok hasznosat írsz, amiből fel tudunk készülni egy csomó dologra.
Mi most indulunk 20-án, szintén Canj-ba. Nem véletlenül ott szálltatok meg, ami Szervezkedő adatlapján szerepel (http://canj2009.tar.hu/)?
Még egy. Nekünk csak személyink van, már itt is sokan nyugtattak, hogy nyugodjak meg, minden országba arrafelé beengednek személyivel. Ti véletlenül nem személyivel mentetek, ha igen simán beengedtek vagy kellett rábeszélés, esetleg dokumentumok mutogatása?
Előzmény: KIFLICSUCSOK (16299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16307
Igen Tisztelt Hümi Úr!
Most,hogy megnéztem ezt,azt hiszem eldőlt a kérdés.
Menünk ide,na nem a szigetre,csak a faluba, a jó öreg Rade barátomhoz:-))
Előzmény: Hümi (16303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16306
Rossz helyen túrkáltál,csinálj 1 emilke címet, és hátha tudok(unk) segíteni a "jó " helyen való túrkáláshoz.

Más:
Nos látom megjött a kedve a népnek a nyaralási beszámolókhoz,ezt már döfi,csak így tovább:-))
Előzmény: Bosanac (16296)
pljeskavica Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16305
Velika Plaza.
Olvasok jó és rossz véleményeket.

Valójában mindenkinek igaza van. Többször, több szakaszán voltam az idén. Idény előtt és idény alatt is.

Vannak partszakaszok, amiről eltakarítják a hullámok által partra lökött növényt és szemetet. (többek közt zacskók, tisztasági betét stb.)...

Ha a víz nyugodt, akkor szebb a hely, ha hullámzik, több a növényi (és egyéb) szemét. Van, ahol folyamatos a takarítás (ezeknél öröm fürdeni), van ahol csak reggel takarítanak és van, ahol szerintem soha (!). Ha valaki végiggyalogol 2 km-t a víz mellett, többször visszatér, pontosan látni fogja ugyanazt, amit leírtam.

A Velika Plaza legelelső 400-500 métere ilyen szempontból általában katasztrófa, amikor nagyobbak a hullámok... mégis, aki rengeteg kagylót akar szedni, ezen szakasz szélére jön (referenciapont: 28-as szemetes kuka) :) Még szezonban is csak bele kell markolni a homokba és 10-15 kagyló ott van a kezedben. Nem csak a gyereknek élmény.
Előzmény: nighttrain (16300)
Andrea860223 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16304
Hümi és tudod mi az egészben az érdekes? 2004 óta minden évben ugyanígy, a neten kinézünk magunknak egy szállást és rövid elektronikus levelezés után elküldjük a szokásos előleget és minden évben nagyon kellemes és élménydús 8-12 napot töltünk el a kiválasztott szállásokon, helyeken...soha nem volt idáig átverésben részünk, jóhiszeműen viszonyultunk mindegyik szállásadónkhoz és ők ezt mindig apróságokban viszonozták.
Tavaly, Tivatban a szállásadó hölgy roppant kedvesen: behűtött dinnyével, üdítővel várt minket; mivel ígért netet és a router rosszalkodott nála, cserébe megajándékozott minket feltöltős nettel USB Stick-kel együtt.
Előtte évben, Blace-ben a másik hölgy az első napon az általa megtermelt finom gyümölcsökkel, zöldségekkel "árasztott" el minket.
Idén nem így alakult...
Előzmény: Hümi (16303)
Hümi Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16303
Hááát...elkeserítő és felháborító ami veletek történt...:(
Előzmény: Andrea860223 (16302)
Andrea860223 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16302
Sziasztok!

Idáig csak olvasgattam e fórumot, azonban az elmúlt 2 heti, a szállásadónkkal kapcsolatos tapasztalataimat megosztom veletek. Maga a montenegróbeli kirándulásainkról, strandolásainkról egy másik kommentben szólok.
Július 28-án utaztunk Montenegróba, ugyanabba a sutomore-i házba szólt a szállásunk, ahova Szilvia32-ék is foglaltattak apartmant.
Nos, Szilvia tapasztalataival ellentétben, én Miodrag Ulamá-t egy arrogáns, bunkó embernek ismertem meg. Interneten intéztük mi is az ügyeinket (a 2 légkondival, 2 külön elszeparált szobával, 2, a hegy felé néző terasszal „felszerelt” apartmant kértük), megkapta az előleget (12 napnak és az 50 eurós napi szállásdíjnak megfelelően, a kért 30 %-nyit, 180 eurót küldtünk el) időben, lefixálva az időpontokat (12 nap, július 28. – augusztus 9.), haláli nyugalommal útrakeltünk ezen a szép szerda reggelen.
Nem hittük, hogy este fél 8-kor értetlenkedve néz ránk ez a jóember, hogy mi a frászt keresünk mi hét közepén nála, mikor ő szombatonkénti váltással fogadja a népeket. Értetlenkedése után vártuk, hogy az előzetesen megbeszélt apartmant megmutatja, átadja készpénz ellenében nekünk…nem…helyette kaptunk egy, állítólag 5 személy (ennyi ágy volt, csak mozdulni nem lehetett) részére fenntartott lyukat (ő luxusapartmannak nevezte), ahol a konyha a teraszon volt. A teraszról „csodaszép” kilátás nyílt a rohadó tujabokrokra. A konyha felszereltsége erősen megkérdőjelezhető, az edények 1 centi híján a földön voltak, rendkívül koszosan, az étkészlet hírből sem ismert olyan alapvető dolgokat, mint a merőkanál vagy a lapostányér.(Ha nagyon kell, fejből elmondom, hogy mit tartalmazott a konyha.)
Adalék gyanánt: én nem neveznék egy apartmant luxusnak, ahol a villanykörte nem kap semmilyen „burkolatot”, még a festéskori állapotában lóg lefele, ill. rendkívül trehány dolognak tartom, hogy úgy vár vki egy vendéget, hogy redőnynél a szalag ki van szakadva a tokjából és helyette félmegoldásként egy óriási nagy masni van rákötve, hogy ne „fusson” le a redőny. (A mi családunk is foglalkozik üdültetéssel és ha mi így várnánk a vendégeket, azt hiszem a közvetítő iroda főnöke a fejünket a falba verné.)
Hosszas veszekedés (a bácsi nem értette, hogy mi nem tetszik nekünk és átment „arrogánsba”), egyezkedés (ezt már Szilviáék is hallották) után, olyan 9 tájékán belement a manus abba, hogy miután Szilviáék elmennek szombaton, beköltözünk a helyükre, de egy bökkenő van: semmiképp sem maradhatunk 9-éig…6-áig tudja odaadni ezt az apartmant. Belementünk, nem volt más lehetőség.
Mikor szombaton felköltöztünk Szilviáék helyére, rájöttünk: a manus csöppet összekeverhette a dolgokat vagy elég hanyag módon kezelhette a magyar leveleket, mivel a felettünk lévő apartman volt lényegében az, amire mi (is) igényt tartottunk.
Hogy miért is írtam le mindezt? Azért, hogy felhívjam a figyelmeteket arra, ha vki lesz még olyan bátor, mint mi, hogy az internetet kihasználva foglal szállást, hogy még óvatosabbnak kell lenni az elkövetkezendőkben…
Sajnálatos módon ez a kezdeti probléma az egész nyaralásra rányomta a bélyegét, kevesebb ideig is maradhattunk ott, szóval…a tavalyi tivati szállásunkkal, nyaralásunkkal(ott viszont egy csupaszív, művelt hölgy várt minket egy rendkívül jól felszerelt apartmannal – őt merem is reklámozni) össze sem lehet hasonlítani.
Montenegrót magát én nagyon kedvelem, bár az a rengeteg szemét jelenléte most már nem tudta elkerülni a figyelmemet. 2004 óta járunk az Adriára (tavaly voltunk először Montenegróban), idáig ha itt-ott láttam az út mellett kisebb-nagyobb szemétkupacokat, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de az ami tényleg Budvától megjelenik, azt nem lehet szó nélkül hagyni.
Ulcinj felé menet nem ritka az, hogy régi, kiégett autók a hegyoldalról gurulnak lefele, bele a tengerbe. És mi a sajnálatos az egészben? Egy vajdasági lánnyal beszélgetve megtudtam, hogy Montenegró vmi közösségbe is belépett, hogy felvegyék a harcot a környezetszennyezés ellen...hááát...
A tivati reptéri strand egyéni okok miatt még mindig vonzó számomra, de több, mint valószínű, hogy hosszú ideig nem fogunk arra a vidékre keveredni. Köszönhetően a szállásadó hanyagsága, a montenegróiak vezetési kultúrája (egy ottani srác bevallotta, hogy rohadt sz.rul vezetnek az ottaniak...meg persze tapasztaltuk is ezt), a rengeteg szemét és az az miatt terjengő bűz miatt...maradunk Horvátországnál vagy megyünk Szlovéniába, Olaszországba.
Szilviékkel ellentétben mi nem kaptuk el a turistabetegséget, lehetséges, hogy mi már 2004-ben túlestünk a tűzkeresztségen...akkor a Vir-szigeten 3-4 napig (a 7-ből) jómagamat leszámítva nyomta a család az ágyat...meg le a WC-t. Ezt persze vegyétek félkomolyan...az sziget volt és sós víz folyt csapból...
Nos...ennyi...egyelőre.
AZS Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16301
teleatlas helyett inkább montenegro - contrast, bih - navigo

a helyi készítésű térképek mindig jobbak, a teleatlas inkább csak nyugateurópában jó
Előzmény: nighttrain (16298)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16300
Egy ilyen túrában én is benne lennék.. Ilyenkor sajnálom, h én és haverjaim is autó nélkül élünk..Másképp ezt nem lehet megjárni. Amúgy jó h nem kaptatok el semmit, a velika plazaval vitába szállnék, a többi biztos úgy volt:) Mondjuk tény, hogy SanRemoban sem volt tisztább a víz olaszoknál, csak ott riviéra volt (hegy+tengerpart) Velikán meg nem emlékszem ilyenre. MEssze az albán hegyek látszottak.
Előzmény: KIFLICSUCSOK (16299)
KIFLICSUCSOK Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16299
Montenegró júli 23. - aug 1.

23-án este indultunk 14-en és laza 21 óra alatt értünk le Canjba. Röszke brutál sz.r jó 3órát toltuk a kocsit a határnál, pedig nem mondanám hogy nagy sor volt.
Szerbeknél sok 40-es tábla és trafi, a rövid autópálya szakaszokért összesen 6-700dínárt kellett fizetni ha jól emléxem. Az utak minősége jó(Mo-hoz képest), mindenhol egyértelműen ki van táblázva, Belgrádon is 1Xűen átértünk. Addig viszonylag gyors, utána kezdődik az idegölő szakasz: Cacak, Uzice stb. Szerb-montenegrói határ fél perc, 10eurós matrica fel aztán viszlát. Szerbiában nem tankoltunk mert drágább az üzemanyag. Akárhol álltunk meg egy kávéra vagy üdítőre, tudtunk euróval fizetni és abból még alkudni is. Nyilván így is megérte nekik.
Montenegróban 1 fokkal kevesebb rendőr és 37 fok fogadott minket. Moraca kanyon hihetetlenül szép, Podgorica hihetetlenül csúnya. Betámadtuk az első nagyobb boltot még a város szélén,ami rémlik: Niksic és Jelen 2l 1,49 szeletelt szalámi 2,2 ásványvíz 1,5l 0,4 , 5literes víz 1euró, tej,müzli,kenyér ugyanannyi mint itthon. Skodari tó szintén elképesztően szép Virpazar környékén. Ahol a Sozina alagúthoz kell felkanyarodni, ott mindennap volt rendőr. Maga az alagút 2,5euró. Canjban a szálláson még aznap elment az áram és a víz mindenki nagy örömére, a tenger pedig hááát az első 5 méteren a hagyott kívánni valót maga után. De ha átverekedte magát az ember a "betét erdőn" onnantól gyönyörű tiszta végig látni az alját, és hát a tengerből nézni a hegyeket az télleg leírhatatlan. Az egész nyaralásra ennyi volt a negatív élmény,másnap délután lett víz és villany, reggelre megtisztították a tengert és a partot a szeméttől és innentől minden k..... jó volt.

Vasárnap megnéztük a Rijeka Crnojevica kanyart, felmentünk a Lovcenre, délután Beciciben fürödtünk. Rijeka Crnojevica 0 ember, csak mi és a folyó, Lovcen nemzeti park belépő 2euró/ fő, a lépcsőtől 30méterre tudtunk parkolni, elviselhető népsűrűség. A mauzóleumba a belépő 3euró/fő, ami az ottani árakhoz képest szerintem lehúzás. Vettünk lefelé egy szép darab sajtot és sonkát 7-7 euróért illetve szőlőpálinkát 3euróért.
Becici: az egyetlen hely ahol fizetni kellett a parkolásért, 2,5euró/nap a tarifa a parton. Kényelmesen elfértünk, annak ellenére hogy vasárnap volt és főszezon, egyáltalán nem volt tömeg.

Másnap áthajóztunk a Kraljicina plazara 2euró/fő oda-vissza. Itt volt a legtisztább a tenger, gyönyörű kis öblök, szerintem kihagyhatatlan. 1 étterem van, itt a wc használat 0,5euró, egy 0,33as csapolt Lasko 2, ernyő+2szék 10euró/nap. Mi a szabad strandon voltunk itt is, tömegnek nyoma sem volt.

Durmitor: az egyetlen nap ahol kavartunk egy kicsit az autóval hogy megtaláljuk a Sedloba vezető szerpentinutat, de egy negyed óra alatt azért sikerült. Bő 3 óra alatt felbaktattunk a Bobotov kukra. Zabjlakban a "tourist office-ban" lehet 5euróért 1:25000-es térképet venni. Mindenhol a hegyen egyértelműen a jelzések, minden elágazásnál fel van festve a kőre hogy mi merre hány méter. Mi nem a kocsihoz értünk vissza, de az 1. személyautó felvett minket, pedig 6an voltunk. Nagyon érdemes a helyiektől sajtot venni 5euró/kg áron adják, isteni!

Ulcinj Velika plaza: tömeg szintén sehol,én a homokos partot preferálom simán veri akármelyik olasz tengerpartot is,brutál jó!3X mentünk vissza, nekünk sokkal jobban bejött mint a canji strand. Van szabad strand és fizetős is, az árak: csak ernyő 2,5/nap ernyő+2szék 5, ernyő+2ágy 6, vip(függönyös franciaágy jellegű) 10/nap.
Kaja: hambi 1,5 ,cevap 4 ,hústál 9 (7db hús+1 szelet máj hasábbal,komoly adag), grillezett tintahal 6, panírozott 6,5 ,scampi 12, pizza:4-6között, sopszka sali 2,sör 1,5euró.

Ahogy beértünk Canjba jobbra a 2. ilyen pljeskavicás, az nagyon tuti mindenkinek ajánlom. A jelszó mixed grill.:)

Hazafelé a Piva kanyonon át mentünk Scepan Poljéba, itt a bosnyák határőr elkérte a nemzetközi zöldkártyát. Sokan írták hogy milyen borzasztó a Scepan Polje-i út, szerintem semmi extra összesen 2X40méteren nincs aszfalt, van előtte 20as tábla, lehet számítani rá. Mi megálltunk raftingolni a Tarán, villás házi reggeli, közel 4óra evezés és 3fogásos ebéd 40euró/fő volt. Érdekesen álltak a felszerelés témához: menjetek hátra a kis házba és válasszatok magatoknak,amit gondoltok :) Mi voltunk az egyetlen csapat aznap a folyón,aki rendesen beöltözött: cipő,neoprén,sisak,mellény. Rajtunk kívül atomrészeg szerb és bosnyákok szelték a habokat, üvöltöttek, kiestek a csónakból annyira készen voltak. Volt aki sima fecskegatyában nyomta a 10fokos folyóban :) A szállás nekünk is Ninánál volt Mostarban aznap, 13euró reggelivel abszolút elégedettek távoztunk. Mostar kihagyhatatlan és éjjel is látni kell! Utolsó reggel még megnéztük Blagajt (Mostartól 10km) aztán a Neretva és Vrbas kanyonokon át autóztunk a Gradiska-i bosnyák-horvát határig. Boszniában olcsóbb a benzin(én 0,98euróért tankoltam), szintén mindenhol lehet euróval fizetni, néha egy kis noszogatás hatására euróban is adnak vissza. A horvát szakaszon 2 féle ház van: vagy teljesen új és még nincs bevakolva vagy teljesen szétlőtt. Mi Barcsnál létünk át a határt hazafelé így holdfénynél láthattuk hogy milyen szép dolog a m6-oson az alagút,ami fölött kb. 5méter föld van.
Általánosságban a bosnyákoknál és a horvátoknál is jobban lehetett haladni mint a szerbeknél, legközelebb én erre mennék, mostari alvással mert azt még 1X mindenképp látnom kell!
nighttrain Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16298
"c autós navigációs szoftver (pl. iGO) friss térképei (BiH, CRG)"

Nem is tudom, erre mit írjak..Nem hallottál egy csúnya oldalról, amit már mióta be kéne zárni? Valami pirate bay névre hallgat..Talán ha lenne e-mail címed, el tudnám magyarázni, bár a 21. században aki nem itt kezdi a keresést..
iGO TeleAtlas 2010.03..
Előzmény: Bosanac (16296)
fityók Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16297
Ezen az úton nem tudsz eltévedni,nincs hova!A régi térképeken úgy szerepel,mint másodrangú út /valójában az is/ csak most van kicsit szélesítve ,felújítva. Mosztárnál kell vigyázni,nehogy Dubrovnik felé térj le!Azt hiszem Trebinje /az úton ez a legnagyobb város/ van kiírva,Trebinjétől pedig Herceg Novi
Előzmény: Bosanac (16296)
Bosanac Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16296

Kösz az infót.

Nem tudna valaki belinkelni ide egy olyan térképrt, ami már tartalmazza ezt az utat?

 

a offline (pdf, jpg) 

b online útvonlatervező (mint pl. az utvonalterv.hu - amely tudomásom szerint az egyetlen/első, amely a magyar M6 déli szakaszait [szekszárd-pécs] is tudja)

c autós navigációs szoftver (pl. iGO) friss térképei (BiH, CRG)

 

Feltúrtam az egész netet, de semmit sem találok...

 

Előzmény: fityók (15990)
Hümi Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16295
Természetesen ti voltatok a szenvedő alanyai az egésznek és meggyőződésem, hogy helyesen cselekedtetek...nincs is abban semmi rossz ha nem tetszett...mintahogyan írtad nem vagyunk egyformák...amúgy meg mi is kedveljük Görögországot és évek óta tervezzük a visszamenetelt, de valahogy mindig Montenegróban kötöttünk ki...de megfogadtuk, hogy jövőre újból Görögország...

További szép napot kedves Szilvia 32...:)))
Előzmény: szilvia32 (16293)
Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16294

Idézek a Külügy honlapjáról, megjegyezve, hogy ez nem kizárólagos montenegrói sajátosság, az Adria mentén végig jellemző, csak van ahol beismerik, van ahol nem. Jómagam egyébként az utolsó mondatot, egyéb folyadékfogyasztási affinitással mereven elutasítom. :)

 

"Gyomorfertőzés Montenegróban.

Felhívjuk a Montenegróba utazni szándékozók figyelmét, hogy az országban a turistaszezon idején számos alkalommal alakul ki vírusos, hasmenéssel-hányással járó fertőzés a tengerparti részeken. A megbetegedéseket a rota és a noro vírusok idézik elő. Orvosi jelentések szerint a megbetegedések csak és kizárólag a csecsemőkre, illetve a legyengült immunrendszerrel rendelkező emberekre jelenthetnek komolyabb veszélyt. A normális védekező rendszerrel rendelkező egyéneknél a fertőzés lefolyása 2-3 nap.
A Montenegróba utazó magyar állampolgároknak javasoljuk, hogy különösen a nyári kánikula idején csak és kizárólag palackos vizet fogyasszanak."

 

Előzmény: szilvia32 (16293)
szilvia32 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16293

Szia Hümi!

 

Nem vagyok kezdő a 10 éves gyerekemmel kapcsolatos gyógyszer csomag összeállításában, de sem a B6 sem a hasmenés elleni tabletta nem maradt meg benne. Hajnali 3-kor a férjemmel a gyereke ágya mellett szó szerint imádkoztunk, hogy csak a B6 maradjon egy fél órát benne és talán addigra hatni fog.

Egyébként nem kizárólag ez ami miatt nem mennék még egyszer. Ahogy írtam nem fogott meg igazán, azt is írtam, hogy talán rossz helyeket néztünk meg. Hát ez van!

Nem egyformák az emberek és ezt is el kell fogadni, kinek ez kinek az tetszik jobban.

Előzmény: Hümi (16272)
Mijo Creative Commons License 2010.08.08 0 0 16292

Khmmmm ...., khmm!

Alább látható pár ajánlásom Montenegró kapcsán.

Viszont be kell, hogy valljam őszintén, utólag elbizonytalanodtam.

Az információk többsége bizonyára helytálló, de azért nem árt figyelembe vennünk a következő, számomra megdöbbentő "apróságot".

 

Ugyanis ami Montenegrót illeti a Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma honlapján, nevezetesen az Aktuális - Figyelmeztetések fejezetcím alatti tartalomra tekintettel, kétségeim keletkeztek, hogy valójában mennyire "aktuálisak", lévén az oldal alján ez látható: Utoljára módosítva: 2008.12.22.

 

Úgy tűnik bölcsebb dolog több forrásból informálódni, és még a hivatalos honlapokon látottakra is inkább rákérdezni a konkrét tapasztalattal bíróknál az ilyen és ehhez hasonló topikokon.

 

Előzmény: Mijo (16226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!