Keresés

Részletes keresés

tpapa Creative Commons License 2005.07.04 0 0 291

Mármint az eredeti jogtulajdonossal??? ;o)))

 

Más. Mostanában jó hétvégéim voltak. Pl. a párom csak pénteken jegyezte meg, hogy lekopott a talpamról a "szín", addig kitartott. :oP

Előzmény: K_edina (290)
K_edina Creative Commons License 2005.07.04 0 0 290

Jaj, de kicsinyes valaki... :-)

Rendben van, hajlandó vagyok kártérítésről tárgyalni :-D

Előzmény: cool_l (289)
cool_l Creative Commons License 2005.07.03 0 0 289

Szia Edike!

Köszi! Édi vagy!

Viszont ezzel nincs lrrendezve h. lenyúltad a kocsimosós képemet... Én is járok ám más fórumokon! :Đ

 

Előzmény: K_edina (288)
K_edina Creative Commons License 2005.07.03 0 0 288

Szia Cool!

Örömmel látom, hogy humorodnál vagy! :-)

Felénk nem volt azért (már délután) annyira rossz az idő, voltam is mezítláb.

Előzmény: cool_l (286)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.03 0 0 287
Érdekes vádpont lett volna!!! Kérem T Birónő!! Hát miért nem elég az én erős karom? Kérem tessék kipróbálni!! :DDD

Na most nem vágyom a helyükbe!! Most nagyon hideg a viz, de hogy még a kutya is mezitláb van a vizben...??? :DDD
Előzmény: cool_l (286)
cool_l Creative Commons License 2005.07.03 0 0 286

Hát, nézd már hogy leszóltak?! Izmos bal karom nekik nem megfelelő rögzítés? Grrrrrrrr! Be kellett volna őket perelnem becsületsértésért! :DDDDD

 

ON:

Előzmény: DUJITLI (285)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.02 0 0 285
Akkor még igy is elnézőek voltak veled..." nem megfelelő rögzités"....hihihi...fogtad kézzel:))
Előzmény: cool_l (284)
cool_l Creative Commons License 2005.07.02 0 0 284

Rendőrnők? Hááááá! Sajnos nem (vagy szerencsére, no ezt nem tudom). Ha van is a mezitláb vezetést tiltó szabály azt a rakomány_nem_megfelelő_rögzítésének_szabálysértése az én esetmben űberelte.

 

Egy kis ON:

 

Előzmény: DUJITLI (283)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.02 0 0 283
Köszi Cool l !! :)
Eddig én is eljutottam, meg addig is, hogy létezhetett ilyen szabályzás, de esetleg már hatályát vesztette.
Az alapokhoz meg nincs kedvem visszanyúlni, mert az nem 1975-ös mennyiség. Kaptam még olyan tanácsot is, hogy keressem az úgynevezett "magyarázó " szabályzatok között, de nem akarok ennyire elmélyülni a témában.

:))) Rendőrnők voltak???? :)))
Előzmény: cool_l (282)
cool_l Creative Commons License 2005.07.02 0 0 282

Hello!

 

Hát lássuk a KRESZ-t:

http://web.b-m.hu/belugy/bmjog.nsf/cda8258f45faba0cc12569480042e930/125c50facf928234c1256b760041f70c?OpenDocument&Highlight=0,kresz

 

Ez egy belügyminiszteri határozatokkal fűszerezett váltat. Tanulságos. Amúgy én rákeestem aszövegben a "lábbeli" "cipő" stb kifejezésekre dehát persze nincs benne.

 

Amúgy engem is állítottak már le a rendőrök amikor fürdőgatyában mezítláb vezettem. Meg is büntettek mert a csónak amit vittem a csomagtartón nem volt kikötve. De fogtam a kezemmel ((((((((((-:

Előzmény: DUJITLI (276)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.30 0 0 281
és a mezitlábaskodás?? :DDD
bocsika ;)
Előzmény: mushead (280)
mushead Creative Commons License 2005.06.30 0 0 280
milyen, milyen...hát nedves és jó :)
Előzmény: DUJITLI (278)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.30 0 0 279
Nem felejtettem el...nyomozok...:)
Előzmény: Vad Mihály (275)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.30 0 0 278
S milyen volt??? :))
Előzmény: mushead (277)
mushead Creative Commons License 2005.06.30 0 0 277
na, ma jól eláztam, mehettem mezítláb...ilyen se volt még :)))
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.29 0 0 276
Igérem neked, jobban utána nézek, de ugy emlékezém, hogy biztonságos, lábat jól tartó lábbélit irnak....most jönne jól egy rendőr!!! Megyek mindjárt leintek egyet!!! :))

Én Trabikával kezdtem, de azt is jó volt meztélláb vezetni...most én is egy automatát nyomok...:)) S akárki /rendőr/ akármit mond, nagyon jól lehet érezni a pedált mezitláb!
Mivel nem izzadós a lábam, még a pedálról sem csúszik le...:) Mert ezt magyarázza folyton a rendőr nekem, hogy ezért nem biztonságos igy a vezetés.
Előzmény: Vad Mihály (275)
Vad Mihály Creative Commons License 2005.06.29 0 0 275

 

DUJITLI, azt írod:

 

"Csak azt szabályozzák, milyen lábbeliben nem lehet..."

Kisül a szemem, több mint 20 éve vezetek...de lövésem sincs arról, hogy lábbelikről is intézkedik a KRESZ. Mondj mááá erről valamit, lécci, lécci, lécci.

 

Egyébként az automata előtt egy 740 GLE-es dízel VOLVO-m volt.

 

Hát annak a kuplungja picit a Csepel teherautó valamint a szovjet  "nyemecki puff-puff" filmekből ismert ZISZ "túra-kamionok" közötti keménységü volt.

Persze, azokat is mezitláb vezették a kozákok...csakhogy ők nem hobbiból.

Előzmény: DUJITLI (274)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.29 0 0 274
Nincs ilyen szabály a KRESZ-ben, ne ijedj meg! :)
Csak azt szabályozzák, milyen lábbeliben nem lehet...tehát mezitláb vezethetsz, mert nem tiltják! S amit nem tiltanak, azt lehet!!:DD
De engem a rendőr ha megállitott, mindig figyelmeztetett még eddig, hogy nem biztonságos mezitláb vezetni....
Előzmény: Vad Mihály (271)
mushead Creative Commons License 2005.06.29 0 0 273

hát a kocsim kuplungja elég kemény - dízel a lelkem -, de ez nem szokott gondot okozni se cipőben, se mezítláb...sőt :)

Előzmény: Vad Mihály (271)
K_edina Creative Commons License 2005.06.29 0 0 272

Szerintem így leírva biztos nincs! Esetleg egynémely rendőr így értelmezi valamelyik "gumiparagrafust".

Amúgy én nem vagyok egy izompacsírta, de a kocsink kuplungját abszolút nem nehéz benyomni. Bár, ez nyilván attól is függ, milyen kocsi...

Ha kiszállsz, nem szoktál mezítláb maradni? ;-)

Előzmény: Vad Mihály (271)
Vad Mihály Creative Commons License 2005.06.29 0 0 271

 

Hogy mi van ??? Nem szabad mezitláb vezetni ????? Van ilyen a KRESZ-ben ???

 

Amióta automatával áldott meg a sors azóta én is rákaptam a meztéláb vezetésre....

 

Mert azért egy kemény kuplungot tapodni "szőrén"...hát az nem lehet nagy élvezet - bár akár talp-masszázsnak is felfogható.

Előzmény: DUJITLI (267)
cool_l Creative Commons License 2005.06.27 0 0 270

Jó sztori!

Megyek kerítek egy kutyát!

(Mail ment)

Előzmény: K_edina (268)
mushead Creative Commons License 2005.06.27 0 0 269

ügyes kutyus :-)

Előzmény: K_edina (268)
K_edina Creative Commons License 2005.06.27 0 0 268

Sziasztok!

Tegnap megint részem volt egy kis "kényszer mezítlábazás"-ban. Elmentünk a barátom egyik ritkán látogatott rokonaihoz. Előre szólt, hogy ezek eléggé vonalas, konzervatív emberek, (egy jó 60-as házaspár), jó lenne, ha úgy választanék ruhát és lábbelit! Oké, egy aránylag konszolidált halványzöldes nyári ruhát vettem fe (amúgy nem szeretem, de úgy gondoltam, illik az alkalomhoz) és fehér, félmagas sarkú, mutatós, de roppant kényelmetlen papucsot. No, jó...

A házba lépve, persze illik levenni a lábbelit (így aztán nem sokat volt rajtam) és körbenéztünk kicsit. Mivel jó idő volt, a hátsó ajtón kijöttünk az árnyékos teraszra telepedtünk beszélgetni. A papucs maradt a főbejáratnál. ;-) Egyszer látom ám, hogy az idén tavasszal született, tök édi kis kutyus fut az udvaron a kert felé és valami ismerős fehér tárgyat cipel. Igen, elcsórta a papucsomat! A többiek nem vették észre.

Amikor vége a rokonlátogatásnak, hol a papucsom? A házigazdák szörnyű zavarát látva úgy tettem, mintha csak akkor venném észre, hogy a kutyuli a kertben félig már elásta, jól összekoszolta és összerágta a papucsot.

A továbbiakban senkinek nem volt kifogása azellen, hogy mezítláb voltam. :-)

DUJITLI Creative Commons License 2005.06.24 0 0 267
Szervusz Mindenkinek!!! :))

Én visszaemlékszem gyerekkoromra, ha esett az eső, egyértelmű volt, hogy azonnal levettük a szandált és a kezünkben vittük tovább. Én egy kisvárosban nőttem fel. mezitláb keróztunk és csak ritkán húztam fel a cipőmet, szandálomat! :)
Nagyon szeretem a szép lábbeliket és a sokat, de ha hazaérkezem, az az első, hogy lerúgom magamról...egy finom lábmasszázs és utána a finom meleg padlózat, vagy finom hideg járólap. :))
Ha huzamosabb ideig vezetek, mindig mezitláb teszem. Azt tettem tegnap is. S pechemre megállitott a rendőr, de most nem szólt érte. El volt foglalva a büntetéssel. Mobiloztam, mea culpa...:( /2000 ft/ Az mondta a rendőr, ezért már vehettem volna egy füldugós kihangositót...erre elővettem a kesztyűtartóból...:(
Hát igy jártam!

De mezitláb lenni a rulez!!!! :)))
Előzmény: cool_l (265)
mushead Creative Commons License 2005.06.24 0 0 266

csak annyi, hogy cikinek éreztem, pedig szerettem volna...még akkor is cikinek  gondoltam a dolgot, ha mással vagy másokkal együtt mezítlábaztam volna...de persze nem is volt kivel. egyedül meg nem mertem. mondjuk más téren is elég gátlásos voltam, ez hozzátartozik a dologhoz :) mondjuk jobban belegondolva azért se ment a dolog, mert korán elkezdett szőrösödni a lábam, és ez frusztrált :))

Előzmény: cool_l (265)
cool_l Creative Commons License 2005.06.24 0 0 265
Megkérdezhetem hogy fiatalabb korodban azlrt nem mezitlábaztál mert nem éreztél rá kéztetést vagy valani okból nem lehetett?
Előzmény: mushead (264)
mushead Creative Commons License 2005.06.24 0 0 264

reggel láttam egy teljes mezítlábas családot (2 gyerekkel) Budaörsön...biztosan nagyon szegények lehettek, vagy valaki ellopta a cipőiket :)

egyébként komolyan mondom, egészen meghatódtam a látványtól...egyfolytában az járt a fejemben, hogy én milyen keveset voltam mezítláb fiatalabb koromban...elpocsékoltam egy csomó időt. most persze igyekszem pótolni :)

K_edina Creative Commons License 2005.06.24 0 0 263

Ez jó!!! :-) Gondolom, elkészítette a palacsintát és utána jött ki a kertbe :-))))

(Én zölbabfőzeléket csináltam).

Előzmény: szpsz911 (262)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 262

Te meg nekiestél palacsintát sütni, nem?

:-)

Előzmény: K_edina (261)
K_edina Creative Commons License 2005.06.24 0 0 261

Részemről is egy példa a példamutatásra.

Tegnap délután átjött az egyik szomszéd hölgy, nem tudta elindítani a konyhai robotgépét, pedig azzal akarta megkeverni a palacsinta tésztát. A párom nem jött még, mondtam, hogy majd én megnézem. Át is ballagtam hozzájuk, csak úgy mezítláb. (Nem volt rendesen rátéve a fedél a gépére, csak be kellett kattintani). Kicsit még beszélgettünk, többek közt arról is, hogy látja szeretek mezítláb lenni.

 

No jó. Hazajöttem, aztán már estefelé megint kimentem az utcára és mit látok? A hölgy mezítláb dolgozgat az utcai kiskertben. :-)

Előzmény: cool_l (259)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 260
Á, dehogy ment el. Szokok így lenni itthon, csak ekkor kerülöm az udvar murvás részét. No meg a füves részeket is muszáj kerülnöm: vannak kutyák :-)
Előzmény: K_edina (255)
cool_l Creative Commons License 2005.06.23 0 0 259

No ugye a példamutatás (-:

 

Nomeg a gyerekek már én is megfigyeltem alapból nagyon szeretnek mezitláb lrnni. Őket még nem fertőzte meg a társadalmi előitéletektől való félelem.

Előzmény: tpapa (257)
snejderfáni Creative Commons License 2005.06.23 0 0 258
Nem ismeri, de beleválasztott. :)
Előzmény: K_edina (256)
tpapa Creative Commons License 2005.06.23 0 0 257

Tegnap délután szülinapi zsúron voltunk a gyerekkel. Amikor megérkeztünk, még csak pár gyerek volt mezítláb, de mire eljöttünk már szinte mind és pár szülő is. (Már rajtam kívül persze...) :oP

Szép füves kert. Olyan kell, nem murvás és nincs gond. ;o)

Előzmény: K_edina (255)
K_edina Creative Commons License 2005.06.22 0 0 256

Stílusos! :-)

Akitől kaptad, biztos ismeri a szokásaidat... :-)))

Előzmény: snejderfáni (253)
K_edina Creative Commons License 2005.06.22 0 0 255

Szió!

A murva, meg más ilyen apró kavicsos dolgok engem is zavarnak :-(

Sokkal kellemesebb füvön, homokon, langyos  járdán és egyéb "tappancsbarát" felületen kezdeni a mezítlábazást.

Remélem, azért nem ment el a kedved végleg. :-)

Előzmény: szpsz911 (251)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 254
Az elképzelhető :-)
Előzmény: tpapa (252)
snejderfáni Creative Commons License 2005.06.21 0 0 253
Tegnap kaptam tappancsmintás gumiszőnyeget a kocsiba, naná, hogy nem esett nehezemre mezítláb vezetni. :)
tpapa Creative Commons License 2005.06.21 0 0 252
Ne csüggedj! Még 100x kipróbálod és már nem fog... :oP
Előzmény: szpsz911 (251)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 251

Hello!

 

Én kipróbáltam a mezítlábazást itthon, de nagyon szúrt a murva az udvaron. :)

K_edina Creative Commons License 2005.06.20 0 0 250

Csak a szokásos kifogások :-(

Megráz -> agyonüt az áram. Nem sokat értek a műszaki dolgokhoz (igaz a családtagok sem), de TPapa levezette, hogy ha valami rövidzárlat történik, vagy elvágom a vezetéket a fűnyíróval, semmivel se biztonságosabb pl. egy strandpapucs, vagy egy átázott tornacipő. Szóval ez nem sokkal több, mint egy babona.

A másik, aminek (az én példám is mutatja), van alapja, hogy megszúrja valami a lábamat. Ennek azonban minden mezítlábazó ki van téve.

"Nem nagyon akarják elfogadni csaádi berkekben a mezitlábazást " - írod. Hát, nem. De lassan csak-csak elfogadjuk egymás álláspontját.

(Egyébként én is azt hittem, hogy a Te talpaid "virítanak" a képen. :-)

Előzmény: cool_l (247)
cool_l Creative Commons License 2005.06.20 0 0 249

Szia!

Részemről a szerencse! (-:

Persze tudom én hogy a mezitlábazástól koszos talp hozzátatozik az élménygez.

Nem, ez nem az én lábam, a netről gyűjtöttem ve valahonnét. Mondjuk úgy hogy illusztréció. (-:

Előzmény: DUJITLI (248)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.19 0 0 248
Hali Cool!
Örülök, hogy olvashatlak!!!
Nem azzal van baj ,hogy piszkos a talpam, hisz aki mezitlábas az még ezt is élvezi, hanem hogy törökülésben a fotelben ülök...igy már ciki a piszkostalp, mert koszos lesz a szövet tőlem...:))
Ez a te lábad?
Előzmény: cool_l (246)
cool_l Creative Commons License 2005.06.19 0 0 247

Szia Edi!

Azt hadd kérdezzem már eg hogy mi kifgásuk volt a fünyíróvl vagy a fünyírással szemben?

Nem nagyon akarják elfogadni csaádi berkekben a mezitlábazás nálad sem én úgy veszem éstre.

Előzmény: K_edina (242)
cool_l Creative Commons License 2005.06.19 0 0 246

Hali!

Ezekszerint nem szereted hogyha piszkos a talpad?

 

Előzmény: DUJITLI (245)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.19 0 0 245
Akkor ügyeskedj :))
A mezitlábaskodás mellett nagyon szeretek törökülésben ülni. No az előbb, ránéztem a talpamra...gyorsan elmentem megmosni!! :DD
Előzmény: K_edina (244)
K_edina Creative Commons License 2005.06.19 0 0 244

A tüskéről egyelőre nem tudnak és ha sikerül egyedül kiszednem, akkor nem kerül újabb ütőkártya a kezükbe :-)

De, egyébként én sem adtam fel, mezítláb vagyok azóta is.

Előzmény: DUJITLI (243)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.19 0 0 243
Hát bátor vagy a kasza miatt, az tényleg veszélyes fegyver!! :)
Úgy látom, te ma bebizonyitottad az ellentábornak milyen veszélyes a mezitlábaskodás, de én nem adtam fel. Ma is igy mászkáltam, bár csak itthon, de a kutyát az én lábamat is megtaposták és egy kicsit kellemetlenebb volt, mintha cipő lett volna rajtam...:))
Előzmény: K_edina (242)
K_edina Creative Commons License 2005.06.19 0 0 242

"egész nap meztélláb voltam" - írod. Remek! Én is.

Megint be akartam vállalni egy kis mezítlábas fűnyírást, de a család megint lehurrogott. Inkább a kezembe adtak egy úgynevezett "kerti kaszát". Én nem láttam eddig ilyet, be lehetne jegyezni, mint veszélyes fegyvert :-) A nyele, mint a sarlóé, az éle, mint egy kasza, csak kicsiben. De borotvaéles. Alig suhintottam vele hármat-négyet, majdnem belevágtam a lábamba :-(

Ezen aztán megharagudtam és otthagytam a fűirtást.

Ráadásul valami tüske belement a sarkamba, nem látszik, de ha rálépek, fáj. Ez nem volt az én nagy napom, az is biztos...

Előzmény: DUJITLI (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!