Keresés

Részletes keresés

IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.05 0 0 7658

Hát ha ez azt jeleni hogy eltakarodsz innen.....

Előzmény: retrofan (7656)
retrofan Creative Commons License 2016.05.05 -3 0 7657

Dehogynem pont hogy neked és a többieknek kell bizonyítanotok, hogy elértetek valamit retró téren.

A cuccaimat láthattátok, amikor eladtam. Miért nem mentettétek el az aukcióimat?

A könyvek, újságok beszkennelése, nyilvánosságra hozása a muskátlis oldalonkb. 30 ember segítségével kb. 13 év alatt mit bizonyít?

Ki olvassa ezeket ma? Ez nem retro hardver gyűjtemény. Ez szerinted óriási dolog? Ez neked nem került milliókba, max. 10e-ekbe.

Nekem az ott lévő Commodore-os könyvek, újságok nagy része megvolt már 2007-8-ban is, simán összegyűjtöttem vateráról, stb. 1-2 év alatt. Az összes Commodore újságom is megvolt, egyben adtam el.

 

Bármikor be tudnám bizonyítani hogy milyen cuccaim voltak, vannak, itt van minden infó, de ti meg se próbáljátok. Senkinek nincs retró gyűjteményes weboldala.

Előzmény: Sheme (7655)
retrofan Creative Commons License 2016.05.05 -3 0 7656

Nem, nem. Ti kezdtetek engem piszkálni már 10 éve, ti mondtatok engem mindennek, amiből semmi sem igaz. Naná hogy nem hagytam magamat. 100-ból volt 3-4 problémásabb üzletelésem, és már én vagyok az ördög? Röhej.

Simán csak gyűjteni akartam mindenféle fórumozás, partizás nélkül.

 

Kiutáltatok? NEKEM nincs szükségem olyan társaságra, akik 100-ból 2-3 problémás üzletem miatt azonnal elítélnek, telemocskolják a neten az egész magyar retrós közösséget a hazugságaikkal, közben volt mellette 97 problémamentes eladásom is, és esélyt se adnak hogy tisztázzam a félreértéseket, vagy hogy tiszta lappal induljak új eséllyel. Én dobtalak titeket, nem ti engem.

Előzmény: IEC-ATA (7654)
Sheme Creative Commons License 2016.05.05 0 0 7655

Könyörgöm a webadminnak, nehogy töröljön egy bejegyzést sem, mert nem olvastam még végig, csak azt, ami velem foglalkozik.

 

Azt hiszem egyikünknek sem kell bizonyítania irányodba semmit. De ha már ennyire akartad: ott van a "knowledgebase", amit többed magammal csináltam - sokan segítettek, ott vannak a köszönet rovatban.

 

Mivel a Commy-s topikokban járatos vagy, szvsz napi szinten, nem lesz nehéz kitalálnod, mit tettem le a többiek és a magam örömére az asztalra.

 

Ha megbocsátasz - ha nem -, nem kívánok tovább foglalkozni ilyen piszlicsáré, fórumrongáló idióta dolgokkal.

 

Pont.

Előzmény: retrofan (7642)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.05 0 0 7654

Elkerülte a figyelmedet a 7647-es hozzászólásom.

 

Itt most neked kell valamit villantanod barátom.

 

A TE világrengető gyűjteményedről van itt szó nem máséról.

 

Mit gondolsz miért utálnak ki mindenhonnan, mert csak a nagy duma van semmi más.

 

Egy nagy büdös NULLA vagy!!!

 

"Tőled nem láttam még semmit, az se biztos hogy 2006-ban már retróztál. Lehet hogy akkor még 20 éves se voltál."

 

Hagylak is kétségek közt vergődni. Aki már 2006 óta itt van az biztos nem retrozott előtte.

 

 

Előzmény: retrofan (7653)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7653

Elkerülte a figyelmedet ez a mondat, amit az előbb írtam:

Nem kell senkinek semmit bebizonyítanom, tudom mim volt, és most mim van.

Akkor lenne igazad, ha olyan dolgokról beszélnék, amivel nem rendelkezem, és régebben se rendelkeztem.

Ti vagytok a senkik, egyikőtök se tud semmit felmutatni, sehol egy weboldal a cuccokról.

Mutasd meg hogy mid van, bizonyítsd be te, hogy nem csak a levegőbe beszélsz. Aztán a többiek is.

Tőled nem láttam még semmit, az se biztos hogy 2006-ban már retróztál. Lehet hogy akkor még 20 éves se voltál.

Előzmény: IEC-ATA (7652)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7652

Duma az van! Semmi több nem vagy csak egy nagy dumagép. Egy "hangember"!!!

 

Bizonyíts!!!!!

 

Előzmény: retrofan (7651)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7651

Kezdettől fogva tudom hogy milyen cuccaim voltak, minden vásárlás és eladás fel van írva, mit mennyiért vettem és adtam el, több 1000 fotót csináltam, mind el van mentve.

Nem fogom azonnal törni magamat, hogy több héten át napi több órát dolgozzak egy weboldal összerakásán, hogy mások kiforgathassák, meg röhöghessenek rajta.

Nem kell senkinek semmit bebizonyítanom, tudom mim volt, és most mim van.

Nem is érdemlitek meg, hogy lássátok. Ha csinálok is valamit, nem fogjátok megtudni.

Nem azért gyűjtöttem, hogy felvágjak vele, vagy hogy dicsekedjek, hanem azért, hogy kiélvezzem az egészet, a gépeket, összekötve a kellemeset a hasznossal,  a gyűjtés örömét a gépek használatával.

Egyedülállóan változatos, ritka, nagy értékű gyűjteményem volt, és egy kisebb még van is, az országban senkinek nem volt hasonló, és most sincs. Ez nem dicsekvés, csak tényeket írtam le.

Előzmény: IEC-ATA (7649)
siz Creative Commons License 2016.05.04 0 4 7650

IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7649

Tehát akkor neked is a szád jár csak. Ennyi vagy egy SENKI! Marad a színes szagos szájkarate a részedről, ami  már elég büdös! Akkor ennyi vagy!

Előzmény: retrofan (7648)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7648

Így tovább, viszünk egy kis SZÍNT a topikba.

Nem kell sietnem, mert az elmúlt 10 évben mindenki láthatta a gyűjteményem nagy részét, amikor meghirdettem vaterán, meg eladtam. Ott volt minden képekkel, árakkal, leírásokkal.

Előzmény: IEC-ATA (7647)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7647

Akkor ha megengeded a te stílusodban válaszolnék!

 

Valahogy sosem jutsz el addig, hogy csinálj egy weblapot , amit bemutathatsz nekünk itt, csak a pofázás megy. Mivel telnek a napjaid, az éveid, hogy 1 év alatt nincs 100 órád erre? Ha tényleg fontos lenne neked, 1 hónap alatt lenne erre 100 órád.

Ennyi!

Előzmény: retrofan (7646)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7646

Ha nem támadtatok volna engem teljes erővel már 2006 végén, akkor régen kész lett volna kb. 2009-re a gyűjteményem oldala. Utána is frissült volna egészen mostanáig, mert még 2009 után is lett sok új cuccom.

Miért dolgoztam volna az oldallal? Hogy olyan emberek lássák, akik csak fikázzák, meg akik támadtek engem minden lehetséges módon és helyen? Meg jöttek volna olyan üzenetek, hogy mindent úgy lomiztam össze, meg sok ember átverésével jutottam hozzá? Sosem voltam lomis, és csaló sem. Nincs kinek megmutatnom mim volt, mert senki nem értékelné.

De azért megcsinálom a mostani cuccomról az oldalt. Nem kell hosszú centi, 1-2 hónap.

Előzmény: IEC-ATA (7645)
IEC-ATA Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7645

Én már csak retrofan gyűjteményének webes megjelenését várom tűkön ülve. A centit is vágom már hozzá, csak azt nem tudom, hogy honnantól kezdjem. Ezért a végtelentől kedtem, mert mire a zéróhoz érek, biztosan megcsodálhatjuk azt a bizonyos makulátlan, évek óta dédelgetett kupacot. :-P

Előzmény: retrofan (7644)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7644

HAHAHEHEHAHA, EZEN SÍRVA RÖHÖGTEM. Jó sokat gondolkodhattál ezeken a dolgokon.

Előzmény: ergoGnomik (7643)
ergoGnomik Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7643
  • A demószéna közös művel tervez indulni az Árok partin.
  • Mi itteniek ájult extázisban várjuk mikor jelented be végre a korlátlan elérhetőségét 5-10€ darabáron a TED, processzor és PLA helyettesítődnek, melyek természetesen láb- és méret-kompatibilisek, valamint tartósságuk örök élet plusz egy nap.
  • Úgyszintén reményekkel telve tekintünk előre a szintén korlátlan elérhetőséggel bejelentett 99,49€ árú FPGA reimplementációd érkezésére, amely teljes konfigurálhatóság és eredeti perifériákkal elektromos és mechanikai kompatibilitás mellett biztosít:
  1. szabadon konfigurálható ~7,08/20/100/250MHz-es [7|8]501/65C02/65CE02/65816 processzort, választható ciklus pontos, 1 ciklus per utasítás, illetve 4 utas 1 ciklus per utasítás szuperskalár OoO emulációval,
  2. 4GB RAM-ot, ami támogatja az eredeti gép memóriabővítési módjait is legacy üzemmódban,
  3. akár FullHD felbontású képet maximum 240*135-ös karakteres képernyővel felbontástól függően,
  4. 64 sprite-ot amik darabonként legfeljebb 4kB-ot foglalhatnak, de méretük logikus határokon belül szabadon beállítható, illetve legacy módban a 64-es képességeit biztosítja a kompatibilitás bármilyen csökkentése nélkül,
  5. badline nélküli üzemmódot, illetve az összes korábbi TED és VIC-II trükk támogatását (VSP, AGSP, FLD, [I]FLI, keret lebontás, Linecrunch, Freeline, stb.),
  6. szabadon választható 256 színű palettát 24 bites színmélységben, illetve teljes színmélységű grafikus módot, a paletta átprogramozása legacy módban is elérhető a kompatibilitás bármilyen csökkentése nélkül,
  7. 1GHz-es blittert, coppert,
  8. 64 csatornás, akár 192kHz-es mintavételezésű 32 bites lebegőpontos PCM vagy tetszőleges MPEG2 Layer 3, Vorbis, AC3, AAC, HE-AAC, WMA, ALAC, FLAC, APE, WavPack, TTA, WMAL mintákat is támogató hangvezérlőt, ami képes akár kvadro hangzás generálására is, illetve rendelkezik
  9. 32 csatornás szuper SID móddal is amiben csatornánként az eredeti hullámformák mellé saját mintát is meg lehet adni tetszőleges hullámformák korlátozás nélküli együttes használatának lehetőségével, és bármelyik csatornára beállítható 8 független, szabadon paraméterezhető szűrő, valamint a csatornák szabadon modulálhatják egymást és a szűrőket is, illetve legacy módban a kompatibilitás bármilyen csökkentése nélkül sztereó 4 SID konfigurációt biztosít az eredeti eszközzel - elég csak a 8580 - megegyező- képességekkel és bugokkal,
  10. teljes kezelési utasítást és szoftver/hardver fejlesztői dokumentációt,
  11. 15 év hardver cseregaranciát 30 év ingyenes firmver/szoftver követéssel, két és fél évente új ingyenes feature packkel.
Előzmény: retrofan (7637)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7642

Sheme, te mit tudsz felmutatni retró téren? Mit alkottál, terveztél, gyűjtöttél mostanra 30 év alatt?

Előzmény: Sheme (7641)
Sheme Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7641

Milyen igaz!

Előzmény: retrofan (7640)
retrofan Creative Commons License 2016.05.04 -3 0 7640

Hol van a sok Plus4 buheráló? A 8501 helyettesítő is kudarc lett? Nem sokat ér, ha a magnó és a floppy nem működik.

Sheme Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7639

Kikapcsolták.

Előzmény: retrofan (7637)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7638

Napóleon halott, Hitler halott, és már én sem érzem jól magam.

Előzmény: retrofan (7637)
retrofan Creative Commons License 2016.05.03 -3 0 7637

Ha nem írok ide, mindjárt kihalt a topik. Milyen új dolgok történtek a Plus4 körül?

retrofan Creative Commons License 2016.04.20 -1 0 7636
Előzmény: retrofan (7635)
retrofan Creative Commons License 2016.04.19 -1 0 7635

Persze a lottó ötös egyszerűbb és gyorsabb, de ebben hol az élvezet?

A Vissza a jövőben 2-ben ott volt Biff lóversenyen nyert pénze, amiből az USA leggazdagabb embere lett, de nézd meg hogy milyen világ lett ott. Mérgező hulladékégető van a belvárosban, a közbiztonság a nullával egyenlő, stb.

 

Sokszor megbántam már hogy eladtam a gyűjteményem nagy részét, most szó szerint milliókkal többért lehetne eladni, egy fél lakás árával többet kapnék érte most.

 

A 2008-as 10e Ft az mostanra az infláció, stb. miatt kb. 20e-nek felel meg. Ezért ér egyre kevesebbet a minimálbér, ezt nem emelik az áremeléseknek megfelelően.

De még így is jól jártam volna az Amigás turbókártyákkal, meg az A1200 alapgépekkel, mert ezek ára a 3-szorosára drágult, és sokszor még ennél is drágábban kelnek el.

 

Sőt, egy egyszerű ACA500 használtan 280 € lett itt 2016. feb. 5-én, amikor újan 90 € (az elején 80 €) volt.

http://www.ebay.fr/itm/Aca-500-Amiga-/231835802174

Ezt mivel magyarázod?

Ez 126 €-nál tart, és holnap jár le. Simán lesz 150-160 €.

http://www.ebay.de/itm/ACA-500-Amiga-Turbokarte-Accelerator-fur-den-Amiga-500-/201560789195

 

Nem értem hogy a használt 1-2 éves cuccok hogyan lehetnek drágábbak, mint a tavalyi új ára?

Egy halom ACA-t kellett volna venni 2012-13-ban, most csilliókat lehetne ezzel keresni.

Biztosan csinálták ezt páran.

Előzmény: Törölt nick (7634)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7634

Én csak pár napot mennék előre egy megfelelő pillanatban, semmit nem vennék, 5 darab számot hoznék el a fejemben, és egész életemben gazdag emberként élhetnék.

Ennyit a vissza a jövőbe hülyeségekről.

 

Ha megtartottad volna az állítólag régebben "olcsón" vett cuccaidat, most te is "drágán" tudnád eladni.

(Ami már csak azért is hülyeség, mert infláció is van, 2006-ban 10.000 ft az más érték volt, mint ma 10.000 ft, ezt mindenki a bőrén érzi.)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: retrofan (7633)
retrofan Creative Commons License 2016.04.19 -1 0 7633

Sajnos igaz, mert a német, stb. ebayen még durvább árak is vannak.

Kéne 1 időgép, hogy 5, 10, 20 évvel előreugorhassak, és megnézzem milyen cuccok mennyiért mennek akkor.

Vagy ami még jobb, visszamenni a 90-es évekbe, összevásárolni több szobányi cuccot, visszajönni a jelenbe, és többszörös áron eladni. Vagy, ha 5-20 év múlva sokkal drágábbak lesznek, akkor eladni.

Tudom, nem kéne annyi Vissza a jövőbe filmet néznem.

Előzmény: siz (7632)
siz Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7632

Igazából (sajnos?) az AmiBay még olcsó helynek számít. :/

Előzmény: retrofan (7631)
retrofan Creative Commons License 2016.04.19 -1 0 7631

Hehe. Az a szomorú, hogy ilyen áraknál tartunk. Erre gondoltam, nem másra:

http://www.amibay.com/forumdisplay.php?24-Amiga

 

Előzmény: Sheme (7630)
Sheme Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7630

Ki akar drágán vásárolni retró cuccokat?

 

Retrofan-ok.

 

:-D

Előzmény: retrofan (7629)
retrofan Creative Commons License 2016.04.18 -1 0 7629

Ki akar drágán vásárolni retró cuccokat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!