Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 602
Köszönöm. Megpróbáljuk majd kiszerelni, hogy lássuk a hátulját is, nem ott van-e valami gebasz, meg megkeresni azt a nyílást és kitakarítani.
Előzmény: krisztianxx (601)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.17 0 0 601
Előzőekhez még annyit, kifelejtettem,hogy amivel kezdenem kellett volna (ellent mond ennek,hogy azt írtad,kezdettől fogva ilyen,és ha új volt,akkor az elején ez a probléma nem lehetett...) hogy van egy lefolyó ami a kompresszor tetején lévő tálcára juttatja a vizet,és onnan elpárolog.Ha ez a lefolyó el van dugulva,akkor nem tud a víz lejutni,és emiatt ázhat a hűtő belső része.Érdemes egy u.olyan vastag elektromos vezetékkel végig dugni a lefolyón,hogy kitakarítsa (természetesen kihúzott állapotban.
Előzmény: Törölt nick (599)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.17 0 0 600
Nem ajánlom a szerelőt!El is mondom miért.
Nekünk egy Gorenje hűtőnk van,hónapok óta garanciális javításokon ment/megy keresztül.
Egyik probléma az volt hogy az hűtőrés ajtónál a gumitömités egyik sarkánál annyira elállt,hogy az ujjam befért... a nyár közepén...
Először kijöttek,és kicserélték a gumit,de hát olyan okádék módon,hogy csak na.Megint beszóltam,hogy vmi gáz( ekkor már jelentkezett az a hiba,hogy hátul teljesen befagy a lefolyórész,ami miatt a a +4fok miatt olvad a jég,és ázik az egész zöldséges fiók- rohadnak a zöldségek... 2 naponta takaríthatom le az ökölnyi jeget.)
Kihivtam újból, na akkor már komplett ajtót kaptam,2 napig jó volt a gumirész,utána megint elállt.Beszóltam, jó kijönnek.Kijöttek,vmit állítottak hajszárítóval,majd jobb lett(nem tökéletes,de már legalább zárt).A jegesedést ekkor annak tulajdonították,hogy bejutott a meleg levegő,ami lecsapodótt hátul,és ezért jegesedett...
Ezután a jegesedés nem szűnt meg,beszoltam ismét, kijöttek,termosztátot cserélni.Megtörtént,de nem oldotta meg a problémát,és mivel már csomószor volt javítva,hibát nem tudják,cserélik a gépet.
Tehát mivel a te géped 8 éves, no gari, és szerintem 1 új gép árát is elvinné a szervizelése ha hasonlóan alakul nálad,mint nálam...
Ha 1-1,5 év múlva ugy is cserélni akarsz, szerintem próbáld vhogy kihúzni addig (ajánlom a Liebherrt)

Üdvözlettel.

Krisztianxxx
Előzmény: Törölt nick (599)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 599
Hátha van valakinek valami tippje, mielőtt kihívom a szerelőt, és az levesz egy pár ezresre...
Egy használt házat vettünk, beépített konyhával. A konyhában van egy szintén beépített Bosch hűtő. kb. 8-9 éves.
Mióta itt lakunk, szinte naponta minden polcán áll a víz. Nem kicsit, nem cseppekben, hanem frankón eláztatva mindent, amit ér. A polcokon (mindkét oldalán), van lecsapódva, ez gyűlik aztán tócsákba, ott, ahol éppen tud.
Gondolom, a víz az önleolvasztáskor keletkezik, de az nem normális, hogy nem párologtatja el a vizet (a régi házban egy ugyanilyen korú, márkájú hűtőnk volt, ilyet soha nem produkált. Kár, hogy nem fért be ebbe a konyhába, mert akkor elhoztuk volna)
Tippem volt még, hogy esetleg az ajtaja nem zár rendesen, de mivel beépített, ezért mind a gép, mind az ajtaja fixen rögzített, nem igazán tudom mozgatni.
A konyhát fel akarjuk újítani, de majd csak egy, másfél év múlva, addig nem nyúlnék a hűtőhöz sem, akkor viszont majd cserélném egy újra.
A hűtő rendesen hűt, szóval végül is funkcionális a gép, csak épp a papírba csomagolt dolgokra (vaj, felvágottak, sajtok) kell vigyázni.
Szóval, valami házi tipp, mielőtt magamra szabadítok egy szerelőt? ;-)
pimmi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 598

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy no frostos, Lg teljesen burkolt hátulju hűtőt be lehet egész a falig tolni, nem baj ha a hátulja a falhoz ér ?

Az oldalai szabadon vannak, és a hátulján alul van rács, de az beljebb van a hátsó síknál, tehát nem ér a falhoz, szerintetek ?

proletár Creative Commons License 2009.09.12 0 0 597
szép napot!

hátha tud vki vmi tippet:

7 éves indesit hűtönk ma (szombat) reggel megvált a saját ajtajától. a persely(?) nevű műanyag (!) alkatrész darabkákra törött. két iparos aki 7végén is dolgozik nem vállalta, mert ők indesitet nem. indesit ügyfélszolgálat "technikai okok miatt" nem felel. találtam két szervízt akik indesitet is hajlandók a webszájtjuk szerint, de ők csak 7köznap lesznek elérhetők.
Javított meg már valakinek vki pesten indesit hűtőt? tapasztalat? telefonszám?
sos
csocsanszkaja Creative Commons License 2009.09.03 0 0 596

Sziasztok ezt buktam be én is :

 

van egy régi zanussink (ZFC304NK)

 

a hütőn lecseréltem a gumit: 2.200.-, én raktam fel minden okés. De a fagyasztón nem lehe cserélni a gumit, oda vennem kell ajtót (20.000.-)  ez a szívásom tárgya

 

 

:)

Előzmény: Törölt nick (592)
tundicske Creative Commons License 2009.09.03 0 0 595
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat!Előbbre jutottunk!Az indesit hajlandó a cserére de csak indesitet választhatok.Nekem a bizodalmam megszűnt ezzel a márkával kapcsolatosan.Tehát marad a fogyasztóvédelem.Kiváncsi vagyok mi lesz a vége!Ha győzünk akkor jön a kérdés milyen hűtőt vegyek????? :-(((
pimmi Creative Commons License 2009.08.31 0 0 594

Szia a mienk Lg GC-3991SL no frost, elösszőr én is az indesitet néztem, de formára az Lg győzött,drágább volt egy 20k val, de most már 2 hét eltetével,nagyon elégedett vagyok vele.

Halk, szinte csak az indulás után van hangja pár percig,aztán csak akkor hallom a motort ha közel megyek (bemelegszik ?) és teljes a csend.

A motor megy kb 20-25 percet aztán leáll és kb 10 percig csak egy halk venti nyomja a fagyasztóból fel a normál térbe a hideget,aztán az is leáll és kb 20 perc mulva indul a motor ujra.

Persze kánikulában ha nyitogattuk kicsit sürübben ment, de Tigrisnek hála ,már lejebb is vettem, és igyis hűt mint állat.

Néha még csinál olyat mintha valaki fujtatna benne,de csak halkan, mimntha ütemesen fujna valami .

Kínai ide vagy oda, szeretnénk mi ilyen ipart.

 

 

 

Előzmény: tundicske (591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.31 0 0 593
Átlagos hűtő alaphangon 39-40 decibel, jobb márkánál 37 decibel.
Tényleg bánhatod hogy nem a samut választottad, cseréltesd be gariba ha rossz és persze ha tudod.
Előzmény: tundicske (591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.31 0 0 592
Szigeteléscsere a megoldás, típustól függően 3-30 e Ft + szerelő
Előzmény: blogger (590)
tundicske Creative Commons License 2009.08.28 0 0 591
Sziasztok!
Tapasztalat kellene!Mi már 4 hónapja szenvedünk a hűtőnkkel!Indesit Ban 13 NFS és non frost rendszerű hűtő.Nagyon hangos,ráadásul 10 percet megy 10 percet pihen.Ez nem normális!Szerelő kicserélt már 2 alkatrészt azóta 16 percet megy és 9 percet pihen.Nem hallok mást csak azt,hogy állandóan megy a hűtő.Mondja már meg valaki,hogy mi a normális egy hűtőnél,mennyit kell pihennie?Melyik hűtő nem hangos?Már megbántam,hogy nem a samsungot választottuk,rossz döntés volt!
Köszi a segítséget!
blogger Creative Commons License 2009.08.27 0 0 590
Most vettem észre, hogy a hűtőszekrényem ajtajának sarkánál a szigetelés összenyomódott, és emiatt rés tátong ott akkor is, ha csukva van az ajtó. Lehet ezt a hibát szerintetek valamilyen tömítéssel házilagosan javítani? Vagy az egész szigetelést le kell emiatt cserélni?
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.23 0 0 589
:)
Egészségedre !
Előzmény: rajos (584)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.23 0 0 588
Amikor kinyitod a fagyasztót, és a lakásban meleg van, azonnal kicsapódik rá a víz, párás lesz.
De ha réteges, fagyott vizet azaz deret találsz rajta az nem normális.

Ki-bekapcsol ? Igen, így működik. Igen, valószínűleg több villanyt használ, de több hideget is ad. Vedd vissza a fokozatot vagyis az igényelt hőmérsékletet és máris kevesebbet fog kapcsolgatni.
Előzmény: pimmi (587)
pimmi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 587
Mégvalami, az normális hogy két nap után a fagyasztófiókok eleje enyhén deres, igaz nyitogattuk, dehát ez no frost vagy nem ?
pimmi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 586

Na megnéztem pontosan, tehát a várakozási ideje kicsi, ez azt jelenti hogy bekapcsol megy kb 3/4 órát aztán leáll, de csak 10-20 percre, vagyis hamarabb visszakapcsol mint a régi, minden no frost ilyen?

Mondjuk lehet azért mert nem jeges és nem tartja annyira a jég a hideget ?

pimmi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 585

Sziasztok, vettünk egy Lg alulfagyasztós teljes no frost hűtőt , ugy néz ki minden okés vele eddig.

Azonban azt vettem észre hogy az előző hagyományos régi hűtőnkhöz képest sokszor többször kapcsol be.

A régi ment kb 1-2 órát ,aztán 1/2-3/4 óra szünet ennek a hűtőtere automata leolvasztós volt , az új megy kb 15-20 percet aztán 20 perc szünet, kb de ha kell lemérem.

A lényeg hogy sokkal sürübben ki-be kapcsol mint a régi, normális ez ?

rajos Creative Commons License 2009.08.20 0 0 584
Köszi,valószínű két dobozos Heineken volt a hibás,túl közel voltak a hátfalhoz. Megittam őket,azóta minden rendben.
Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.20 0 0 583
Előfordulhat valami csomagolási anyag bent maradt vagy a kicsapódási helyre tett étel másfelé vezeti a vizet, mégiscsak neked kell megtalálni :)
Előzmény: rajos (581)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.20 0 0 582
Mint említettem nagy helyet foglal, szinte csak vízzel lehet feltölteni, és hacsak nem vagytok hideg víz mániások, kb 2 nyári hónapban lehet kellemes a 8 fokos ivóvíz.
Szerintem.
Előzmény: Törölt nick (567)
rajos Creative Commons License 2009.08.18 0 0 581

Sziasztok.  Vadiúj kombinált alulfagyasztós Elektrolux hűtőnél a hűtő aljában összegyűlik a víz,nem túl sok,de folyamatosan. Nincs eldugulva a lefolyó, többször is ellenőriztem. Valószínű a leolvadás során kerül oda a víz a hátlapról,de nem tudom hogyan.  Szerintetek?

Soká Creative Commons License 2009.08.18 0 0 580
Van aki azt mondja: két kompresszor, két meghibásodási lehetőség. Érdemes utánaszámolni, évente hány olyan nap akad, amikor kikapcsolod a hűtőteret és ez hány év alatt hozza be az árát?
Érvként szokott elhangzani az is, hogy ha elromlik az egyik, még mindig ott a másik. Kérdés, hogy ki halogatja a hűtőgép javítását ha a fagyasztó vagy a hűtőrész nem működik? Szerintem bármelyik legyen rossz, azonnal hiányozni fog.
Átlagos felhasználó számára valószínűleg nincs jelentősége, hogy lehet-e külön vezérelni a két kompresszort.
Előzmény: Ágika81 (572)
Gatinho Creative Commons License 2009.08.17 0 0 579
Nadzsi, nem izzócseréről van szó, nem vagyok egy műszaki ember, de azért egy izzócserét meg tudnék oldani... :)

A megszakító mechanizmus ment tönkre, és állandóan égett az izzó, akkor is ha be volt csukva az ajtó. És az a kis ravasz fűtötte a hűtő tartalmát, az is időbe telt, mire rájöttem, miért nem hűt rendesen a gép. Aztán hívtam 2 szerelőt is, egyik sem tudta megcsinálni a hűtőtérből. Bontani kellett volna kívülről, mindegyik ezt mondta. Utána még kb. két évig használtam világítás nélkül, ezt hadd ne részletezzem, amúgy sincs túl világos helyen, éjszaka meg lehetett zseblámpázni vagy helyiségvilágítást kapcsolgatni, ha be akartál nyúlni a hűtőbe valamiért. No comment....

Elegem lett, eladtam, amúgy is kicsi volt nekünk. Most ez a Hotpoint-Ariston van és egyelőre tökéletesen szolgál, nem sírom vissza a Siemens-et semmilyen szempontból.
Nadzsi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 578
Mi a típusa annak a Siemensnek amiben nem lehet izzót cserélni?
Előzmény: Gatinho (577)
Gatinho Creative Commons License 2009.08.10 0 0 577
Kedves Áki,

A "márkás" dolgokkal is ugyanúgy befürödhetsz, ld. hozzászólások. Én pl tavasszal egy Siemens-et cseréltem le Aristonra. 2002-ban vettem a Siemens-et 120E ft-ért, 3 év múlva tönkrement benne a belső világítás. (csak úgy), és nem lett volna javítható csak bontással. Hát ennyit a nagy Siemens-ről pl...

Egyébként Az Ariston új gépei már nem hasonlíthatóak össze a régiekkel. Az új név Hotpoint-Ariston, Nagy-Britanniában szinte csak a Hotpoint hűtőgépeket találod, közmegelégedésre használják őket a legtöbb háztartásban.

Nem kell elfelejteni, ezek csak hűtőszekrények, nem egy iszonyat bonyolult szerkezetek.

Ellentétben Veled, én azon az állásponton vagyok, hogy hűtőszekrénynél fölösleges 2x annyit kiadni valamiért, csak mert az van ráírva: Elektrolux.

Fél éve van meg az Ariston nálunk, eddig minden szempontból kielégítően szolgál.
Előzmény: Áki52 (548)
Gatinho Creative Commons License 2009.08.10 0 0 576
Persze, jó a két kompresszor. Pl. ki tudod kapcsolni a normál hűtőt, ha elmész nyaralni, a fagyasztót meg hagyod fagyasztani. Vagy fordítva, ha nincs mit fagyasztanod.

Ami ellene szól: drága, és pont dupla meghibásodási lehetőség.

Mérlegelni kell, kinek mire van szüksége...
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 575

köszi az infót, ezek szerint nem kell hogy sipoljon.

én is leadom hibára...

Előzmény: xabi38 (574)
xabi38 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 574

Sípoló Electrolux témában:

hozzám a körülményes szervezés után kijött egy korrekt szerelő, 30 percet bütykölt a hűtőn, szerinte a diagnózis: egy kis cső belemegy a nagy csőbe ezért sípol, javították. Most valóban nem sípol, ugyanúgy hűt, kicsit mondjuk szörcsög időnként, de ez már semmi a korábbi nyűszítéshez. A szerelő korrelt volt, nem akarta pattintani a munkát, szóval ez az élmény pozitív volt...

 

Nadzsi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 573
Jó a két kompresszor és drágább is.
Előzmény: Ágika81 (572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!