Keresés

Részletes keresés

player one Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1790
Tudod, nemrég hallottam három példát arra, hogy pár hét alatt fizessen a MÁV biztosító. Nem közembereknek.

Mindenki:

bocs a légiirányításért, nem akartam elterelni a témát. Az önbíráskodásra, mint a tehetetlen keleti ember kétségbeesett reakciójára gondolok. Mi nyugatabbra élünk, szemernyivel több esélyünk van a szolidáris föllépésre. Ha elég sokan kiáltoznak, biztos lesz hangja.

Ha gondoljátok, hogy vegyünk meg egy politikust, én szívesen beállok a kalapozók közé.
Előzmény: renegade (1773)
MGPB Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1789

Eddig két hozzáértőnek tűnő jogi szakvéleményt ismertem meg, az origos szerint nincs mit tenni, az RTL-es szerint valahol muszáj leülnie Tobinnak. Persze az utóbbinak hiszek. Ma beállított a munkahelyemre egy ír újságírónő (ideküldték minden előzetes készülődés vagy egyeztetés nélkül, hogy keressen meg bennünket, mert az íreket érdekli a téma és fel vannak háborodva...), megerősítette, hogy ez az ítélet a kiadatásról nem jogerős.

 

Szóval pár hónap múlva a Supreme Court dönt a kiadatásról.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1788
Őt például szvsz érdemes lenne megkeresni egy levéllel, mint ismert ír személyiséget (ráadásul criminal law...): http://www.ivanabacik.com/crime.htm 
Előzmény: ZöPö (1785)
ZöPö Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1787

Olvass bele az összes hozzászólásába! Örülhetsz, hogy téged csak lecsukni akar. :-/

Előzmény: MGPB (1783)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1786

Ne haragudj... ne haragudj... szégyellem magam, hogy ilyenek vannak... ember az ilyen?! hogy mikkel kell szembenéznetek... Tudom, könnyű mondani, de próbáljatok meg az ilyenekről nem venni tudomást. 

 

Nincsenek szavaim.

Előzmény: MGPB (1783)
ZöPö Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1785
derek2 biztos Olaszliszkáról fórumozik.
Előzmény: MGPB (1783)
nemisbéka Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1784

Húgyagyúakkal ne foglalkozzatok, bőven elég, ami nélkülük is van...

A körülményekhez képest megvagytok, ha szabad kérdezni?

Előzmény: MGPB (1783)
MGPB Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1783

Á, ez semmi, vannak durvábbak. Ez itt az origo most indult hasonló forumáról van:

 

 

derek2

2007. 01. 17. 19:22

Adatlap: derek2
teljes adatlap Utolsó belépés ideje: 2007-01-17 19:20:52.0 Hozzászólások száma: összes: 810 / fórum: 459 / archívum: 351 Keresés (fórum): HOZZÁSZÓLÁSAI TOPIKJAI CSOPORTJAI Keresés (archívum): HOZZÁSZÓLÁSAI TOPIKJAI E-mail cím: nem publikus e-mail cím Weboldal: derek2

Ha lenne becsület a szülőkben akkor szereznének egy pisztolyt és lelőnék azt a gyilkos írt mint egy kutyát! Ide vezet a hazaárulók és a nemzetárulók rontása! ELKORCSOSULnak az emberek!

A szülőket kellene lecsukni hogy nem vigyáztak eléggé a gyerekekre és hogy ha mégis akkor miért nem álltak bosszút!

Ki kell takarítani a mocskot az országból!

11.

összes előzmény | előzmény: semmise 2007. 01. 17. 11:55

Előzmény: Törölt nick (1782)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1782
Ez valami hihetetlen...
Előzmény: renegade (1781)
renegade Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1781
Véletlenül kerülhet csak börtönbe az ír gázoló

Néhány idézet:

"A minisztériumi tisztviselő azt mondta, a törvények szerint nekik az sem feladatuk, hogy a magyar érintetteket informálják az eljárás alakulásáról."

Igazi bürokrata álláspont.

"Amikor elutazott, az ítélet még nem született meg, és önmagában az, hogy folyt ellene az eljárás, a magyar jog szerint nem akadálya annak, hogy érvényes útlevelével oda menjen, ahová akar" - magyarázta a bíró.

Na ne röhögtessen. Ha volt ember, akinek esetében fennállt a szökés veszélye, akkor az ő volt. Ha egy ír favágóról lett volna szó, éppen ezért nem kapta volna vissza az útlevelét!

"Magyarország elvileg felajánlhatja az ír államnak, hogy hajtsák végre ott a büntetést a férfin, Miszori László szerint azonban egyáltalán nem biztos, hogy átvennék, illetve végrehajtanák."

Azért csak meg kellene próbálni, nem?!

"Ezért az ügy gazdája, a Pest Megyei Bíróság annyit tehet, hogy érvényben tartja az európai elfogató parancsot..."

NEM csak ennyit! Igenis fel kellene ajánlani az íreknek, hogy töltse le ott a büntetését!
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1780
A British Council-nál nem, de pl. az Irish Times cikkei fent vannak a lap weboldalán: www.ireland.com (Fizetős...)
Előzmény: ribizli (1777)
haliho Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1779

 

 

Figyeljetek valami akció lehetséges, lesz? Vagy szépen kipöfögjük magunkat és kész?

 

Elhangzott, hogy menjünk ki az Ír Követség elé. Benne vagyok. Hogy levelek, petíciók bármik menjenek neves ír személyiségekhez. (Momentán nem tudnék sokat felsorolni, valószínűleg annyit, ahány neves magyart felsorol egy ír, de biztos lehet találni néhányat.) Nem tudom, hogy a magyar Igazságügyet, Külügyet nyomás alá lehet-e helyezni? El lehet-e menni Brüsszelbe.

 

Valamit azért kéne csinálni... Ez a kicsit dünnyögnek, aztán elcsitulnak nem lenne igazán jó szerintem.

 

halihó

 

renegade Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1778
Tudom, hogy kiveséztétek. De -- és ezzel már ontopik leszek itt -- én azt gondolom, hogy a balesetekben mindig van egy-két tényező, ami sokkal hangsúlyosabb, mint a többi. Mr. Tobin esetében ugye teljesen nyilvánvaló, ki a baleset okozója és egyben felelőse. A másik esetben el lehet mondani, hogy volt az eseményeknek egy szerencsétlen láncolata, de... na jó, inkább nem folytatom.
Előzmény: ZöPö (1776)
ribizli Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1777
Az ír újságcikkek biztosan fellelhetőek itthon is, követségen, esetleg British Councilnál(?), de szerintem eredetit is lehet kérni a kiadótól a remittendából. Gondolom, ha a kérés okát is tudja, nem fog ellenkezni a lapkiadó.
ribizli
ZöPö Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1776

A pilóta fórumban eléggé kiveséztük ezt a sztorit is. A repülésben a legritkább esetben van a tragédiának egyetlen oka, mindig hibák sorozata vezet a katasztrófákhoz.

Előzmény: renegade (1775)
renegade Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1775
a svájci légiirányító...
ez elég rossz példa. merthogy ő nem (vagy csak igen kis mértékben) volt hibás...


Hát ugye ez itt off, de annyit azért megjegyeznék, hogy ebben határozottan különvéleményem van. (Minden, a légiirányító dolgát nehezítő tényező ellenére.)
Előzmény: Törölt nick (1772)
renegade Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1774
nem tudom mi mit tudunk csinalni, de jo lenne valamit!

Már említettem pár napja, továbbra is tartom: valami nemzetközi jogász megmondhatná, hogy azt kérheti-e Magyarország, hogy ha már nem adják ki, legalább ott kitöltessék vele a büntetését.

Ha igen, akkor keresnék egy interpellálni hajlandó képviselőt, és havonta megkérdeztetném vele a parlamenti plénum előtt az igazságügyet, mit szándékoznak tenni.
Előzmény: nettomazsola (1767)
renegade Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1773
Ebből ismét csak kiderült, hogy vannak az egyenlők meg az egyenlőbbek. Hogy vannak a "civilizált világ" privilegizált polgárai, akiknek mindent szabad és a kelet-európai rongyos tetvesek.

Szerintem ez nem egészen így van. Vannak gazdagok és vannak átlagos vagy rossz anyagi helyzetben élők. Az előbbiek (majdnem) mindent el tudnak intézni, az utóbbiak meg nem. Itt nem egy kelet-európai harcolt egy írrel, hanem egy gazdag egy átlagpolgárral. Ez világosan kiderült az itthoni történetből is, az írországi már csak ráerősített erre.
Előzmény: player one (1768)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1772

a svájci légiirányító...

ez elég rossz példa. merthogy ő nem (vagy csak igen kis mértékben) volt hibás...

Előzmény: player one (1768)
Hammer Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1771
akkor elnézést a tájfutótól. :o
Előzmény: Törölt nick (1765)
player one Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1770
Jogálom. Ez mutatja mennyire semmi ország ez az EU.
ZöPö Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1769

http://www.belfasttelegraph.co.uk/breaking-news/ireland/article2146167.ece 

 

"The Hungarian authorities sought his surrender so he could serve that jail term, but his lawyers successfully challenged his extradition on the basis that he had not fled the country under the terms of the European Arrest Warrant Act."

 

Tehát csak az EAWA értelmében nem "fled", én ezt így értelmezem. Bravó jogászok.

player one Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1768
Ebből ismét csak kiderült, hogy vannak az egyenlők meg az egyenlőbbek. Hogy vannak a "civilizált világ" privilegizált polgárai, akiknek mindent szabad és a kelet-európai rongyos tetvesek. Azaz mi. A francba.

Emlékezzünk, hogy a svájci légiirányító, aki (ráadásul nem teljesen saját hibából) összevezényelte a posztszovjet repülőt a DHL-es géppel a svájci-német határon, és meghalt jó pár tucat gyerek, nem végezte ilyen szépen. Az egyik gyerek apja a jó pár éves huzavona után megkereste és szabályszerűen kivégezte.

Noha itt nem történik ilyen, továbbra is tartom: a jog itt csak bohóckodik. Valódi büntetést csak civil szervezet nyomására kapna a felelőtlen ír.

Egy dolog legalább biztos. Többet nem jön Magyarországra.
nettomazsola Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1767
katasztrofa ez az egesz, es nagyon elkeseritö a tehetetlenseg!

nem tudom mi mit tudunk csinalni, de jo lenne valamit!
Előzmény: SzBK (1730)
ZöPö Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1766
Francis Ciarán Tobin Francis Ciarán Tobin
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1765
Nem.
Előzmény: Hammer (1759)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1764

Az első eredeti volt (én ostoba), a másodikról lehet, hogy van még másolat, de sajnos, meg nem mondom, hol, melyik zugában a lakásnak :-(

Előzmény: renegade (1742)
Friday001 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1763
Előzmény: Friday001 (1762)
Friday001 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1762
Szia, itt is van egy cikk, és alul egy hivatkozás, ahol megtudod nézi amit a tv-ben mutattak. Kb. másfél perces, pár pillanatig látható is a pasi, de próbálja takarni az arcát.   http://www.rte.ie/news/2007/0112/extradition.html
ZöPö Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1761

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!