Keresés

Részletes keresés

OZ Wheels Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 53722

Szombaton a Hüvösvölgy Rozália Téglagyár szakaszt jártuk be (a track szerint majdnem 17 km lett, pedig csak egy-két pici kitérőnk volt pár láda összeszedése miatt). Iszonyú csúcsforgalom volt :-)

A Látó-hegyre menet gyakorlatilag folyamatosan kerülgettük egymás a futókkal (egyesültek is tartottak itt futó edzést...). Aztán szembe jött egy teljesítménytúra komplett mezőnye (a Hármashatár-hegyen és az Árpád kilátóban is volt ellenőzőpontjuk).

 

A Hármashatár-hegyen épül a kilátó és a lelkünket is kifújta a szél :-)

 

Lenne egy kérdésem, a Csúcs-hegy oldalából készült a fotó. A Kevélyektől kb északra látszó hegy melyik? Én a Pilisre tippelek, de javítsatok ki, ha tévedek.

Előzmény: jzp2107 (53677)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53721

Szerintem nem nekünk kell ezt mondani, akinek szól, az meg nem olvas fórumot.

Előzmény: jzp2107 (53719)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 2 53720

A TTR hibabejelentője elvileg működik, ott térképen jelölheted a hiba helyét.

Ha meg e-mailban küldöd, akkor tudsz másolatot küldeni hegylakónak, meg akinek még gondolod.

Ha sokáig nem hallgatnak a tagokra, azt nem lehet büntetlenül megtenni, mert elpártol a tagság, vagy leváltatja a vezetést.

De ne menjünk ennyire előre, reménykedjünk abban, hogy meghallgatják ha sokan mondjuk.

Előzmény: HEV (53718)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53719

most képzeljétek el ugyanezt az országúton

belépsz az országba Ipolyságnál, aztán ki lenne írva hogy Vác 2-es út, ennyi km

Bánki-tó 2-es út amannyi km

Szécsény 2-es út másmennyi km

Debrecen 2-es út sok km

Szeged 2-es út szinténsok km

Balaton 2-es út ... km

HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53718

Az lenne a legjobb ha valaki valahol csinálna egy olyan kéktúra hátterű térképet amire be lehetne kattintgatni a hibás táblák helyét, képpel, szöveggel kiegészítve.

 

Ahogy az OSM féle hiba bejelentések működnek valahogy úgy, de itt semmi mást nem lehetne jelezni csak a tábla hibákat.

 

olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53717

A történet a szokásos...

Gondolom gyorsan kellett, aztán nem volt idő megkérdezni a szakembereket.

Aki meg kitöltötte az adatokat, az nem volt turista.

Előzmény: HEV (53709)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53716

Szintén friss, szintén Börzsöny:
Volt jó sok helyen tábla, de azt hiszem, talán kettőn szerepelt csak, hogy a következő pecsételőhely milyen messze van.
Voltak nagy táblák is, amik az egész ország térképét mutatták, kék kör kiemeléssel, és piros ponttal: Ön itt áll. Remek méretarány volt a tájékozódáshoz :D


Egyébként volt nagy köd, szél, és sok eső.

Előzmény: timetable (53710)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53715

Szerinted ha az kapja meg a levelet aki az egészet kitalálta mit fog vele csinálni?

Előzmény: olahtamas (53708)
Jámbor Creative Commons License 2015.11.15 0 0 53714

És ha többen vannak, az egyik a vasútállomás távolságára kíváncsi, a másik meg a váréra? Várjanak egymásra? Így tudják egyszerre is olvasni. Sőt, amit Te nem látsz, gondoltak arra is, hogy akár ketten is szeretnék tudni egyszerre ugyanazt a távolságot, mert a túloldalon azt tüntették fel.

Előzmény: nagypapi (53712)
rozaa Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53713

Vérciki, Gáz, Váci Izzó...

Előzmény: timetable (53710)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.15 -6 0 53712

Eltekintve a szarvashibáktól: mert ugyebár Szokolyára nem vezet kék sáv, Magyarkútra viszont igen.

 

A tábla azt sugallja, hogy pl. a kék sáv jelzést követve 2,5 km a nógrádi Nagyboldogasszony templom.

Viszont a kék sáv Nógrád határában a vasúti átjárónál elfordul (ez lehet a 2,0 km). Ide kellett volna tenni az irányjelző táblát a vasútállomás, zsidó temető, vár, templom felé (ahová már nem a K- vezet), a Kő-hegy oldalában bőven elég lett volna Nógrádot jelölni.

Szerintem az is zavaró, hogy miért kell két táblára tenni az ugyanarra levő célokat. Hacsak nem kellett az elszámolás miatt meglenni az X db táblának...

Előzmény: timetable (53710)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.15 -6 0 53711

Azért nem értem, ezeket a túrázókon kívül senki nem ellenőrzi?!

Durván félrevezető.

Előzmény: timetable (53710)
timetable Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53710

Szerintem én sem. Friss kép a Börzsönyből: 

Előzmény: HEV (53707)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53709

Van aki a nevét is adja ennek a koncepciónak a kitalálásához?

Előzmény: olahtamas (53708)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53708

Többen is kifogásoltuk, és volt aki kerek perec kijelentette, hogy le fogja takarni, mert félrevezető!

Természetesen erről a koncepcióról lehet majd még vitatkozni, bár gondolom nem lesz könnyű meggyőzni a koncepció kitalálóját, hogy ez így nincs rendben...

Addig is lehet a hibákat bejelenteni, talán ha sok bejelentés érkezik, akkor majd elgondolkodnak...

Előzmény: HEV (53707)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53707

Most olvastam a facebookon:

 

"A tegnapi Galyatetőn megrendezett II. Természetjáró Túravezetők és Jelzésfestők Találkozóján hangzott el a táblákról Győri Tamás igazgató úrtól: minden esetben a kezdőjelzést tüntetjük fel adott irányban. - Ezek alapján az összes tábla jó. A távolságot minden esetben a helyszínre vezető legrövidebb útvonalon határozták meg."

 

Nem kommentálnám.

Előzmény: HEV (53704)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53706

Hát azért van olyan szakasza az RP-DDK-nak ahol a turistautak.hués az OSM  is aktuálisabb mint az új térkép.

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=46.282891&lon=17.800648&zoom=256&arrow=0

Előzmény: olahtamas (53698)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53705

Látom figyelsz! :-)

Ott semmivel.

Zöld kerékpáros jelzést nem láttam sehol, csak kéket.

Előzmény: jzp2107 (53701)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53704

Azért mert a táblán ki van írva, hogy Cserhátsurány valamerre van egy adott jelzésen az nem azt jelenti, hogy ez igaz. Rengeteg olyan tábla kikerült ami egy adott pontot jelez úgy mintha az adott jelzésen elérhető lenne de a valóságban csak esetleg a távolság adat a jó a megadott jelzés viszont nem, arról le kell térni.

 

Elméletileg többen is készültek a hétvégi szeánszra ezzel a problmával, érdekelne, hogy szóba került-e, és  a nekem adottnál logokusabb és főleg elfogadhatóbb magyarázat volt-e?

Előzmény: nagypapi (53702)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.15 -6 0 53703

Szerintem ugyanaz a szín. A Jánossy és a Simonyi-kastély is Cserhátsurányban van. Csak két táblára írták ki.

Előzmény: jzp2107 (53701)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.15 -6 0 53702

Akkor ez nem ugyanaz, mint a kék kerékpáros jelzés, amely HB képei szerint Cserhátsurány felé megy. 

Előzmény: HEV (53699)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53701

Cserháthalápon mivel fonódik?

A képen két-két bicajos tábla mutat balra meg jobbra, azok egyik része zöld? Nem tudom megkülönböztetni őket, de úgy logikus lenne

 

Előzmény: Törölt nick (53695)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53700

Tegnap tucatnyi jelzésfestővel közösen nézegettük a térképeket, úgyhogy sok apró részlet szóba került.

Megnéztünk az OSM a TUHU a TTR és ezt az arcgises-nyerset is.

Nem én mondtam véleményt, de az OSM alapú tetszett többeknek is az adattartalom teljessége és használhatósága miatt.

Mert ugyebár hiába a "milliméter" pontosságú felmérés, ha csak így a semmire teszik ki és nem lehet útvonalat tervezni rajta...

De ez más téma.

 

Lassan kellene egy gyűjtő oldalt csinálni már, mert annyi weboldalt lehet már böngészni, hogy nem győzöm fejben tartani :)

Előzmény: Csuhás (53697)
HEV Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53699

Ezen a térképen a zöld vonal a kerékpáros kéktúra  útvonala.

olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53698

Neked is ajánlom az mtsz.org alján levő térképet tanulmányozásra, azon a kerékpáros OKK szakaszok is rajta vannak.

Amúgy hozzám is tegnap jutott el, hogy ezt nézzük, ez a legfrissebb.

Előzmény: Törölt nick (53695)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 53697

Elnézést tévedtem, nem az aktuális osm nyomvonal szerepel a térképen. Egészen felnagyítva vannak eltérések, tehát vagy más a forrás, vagy valamilyen algoritmussal simítva van. Egyébként igazán érdekel honnan van az útvonal ha mindhárom ismert térképforrástól különbözik.

Előzmény: olahtamas (53693)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 53696

És nem lehet, hogy a felmérők is ugyan azt mérték fel?

És akkor miért nincsenek rajta az általam OSM-en 7 hónapja javítottak?

Előzmény: Csuhás (53694)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.15 0 1 53695

"- hol vezet a kerékpáros kéktúra útvonal? Az egész kerékpáros részről az égegyadta világon semmi infó nincs fenn. Valami talán történt, mert pl. a Cserhátban láttam a hétvégén kék kerékpáros jeleket Keszeg és Bánk között, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a kerékpáros kéktúra része..."

 

Jól láttad és szerintem annak a része, táblákat is kihelyeztek hozzá elég sokat. Ha ismert lesz a teljes útvonal és a koncepció akkor még jól is elsülhet ez a kerékpáros-projekt is.

A Cserhátban mintegy 70 kilométeren volt szerencsém követni többé-kevésbé a kerékpáros kék útvonalat, Pásztó alatt érkezett meg a Hollókő felé vezető útra, majd Bánk mellett kanyarodott el Felsőpetény felé, szinte végig az aszfalton ment, a gyalogos kékkel leginkább csak a településeken ért össze, Hollókőn, Cserhátsurányban, Cserháthalápon, Becskén, Romhányban, Kétbodonyban láttam fonódni a jeleket.

Magyarul az útvonal nem fog egyezni a gyalogos kékkel, csak a koncepció lesz hasonló. Viszont szemmel láthatóan a lehető legszorosabban követi az erdei kék sáv jeleket a biciklivel is járható aszfaltokon ez az új jelzés.

 

A kék biciklis jelzés Hollókőn fonódik a kék sávval, viszont a vár alatt már elválnak, innen Cserhátsurányig nem tudom merre ment a kerékpáros út

 

 

Pásztótól Felsőpetényig a Cserhát legtöbb részén a kis forgalmú aszfaltutakon halad a kerékpáros kéktúra, a gyalogostól olykor lényegesen eltérő útvonallal.

Előzmény: nagypapi (53524)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 53694

Arra alapozom hogy az elmúlt napokban az osm-en általam elkövetett igen csak apró változások szerepelnek a térképen.  

Előzmény: olahtamas (53693)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 53693

Az ilyen kijelentések nagyon súlyosak, úgyhogy nagyon vigyázni kell velük!

Mire alapozod, mert én nézegetve az osm és tuhu térképeket, mindkettőtől eltér az mtsz.org alján látható térkép!

Az én általam OSM-en 7 hónapja javított út pl. nincs benne.
A turistautak.hu-n 5 hónapja módosított elem sincs rajta.
Akkor meg mikor és honnan vették volna?

Mert azóta történt változások meg rajta vannak!

Persze nem védeni akarom őket, de amit nem követtek el, azért már ne bántsuk őket!

 

Előzmény: Csuhás (53692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!