Keresés

Részletes keresés

TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6381
Na azt, a ssssssss-t meghagyom neked:o))
De legalabb mar a hatsom fel van fujva, fel siker:)))
Előzmény: bátyó (6380)
bátyó Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6380
TomAce
Ne tökölj a kerékkel. Vegyél egy nagy levegőt és ssssssssssss.

Vigyor
Aztán a titán zsírt ne feledd lécci! Kell!

stoki
Hol a bánatban kujtorogsz?

TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6379
Kivi

:)))Na latod azokra az extremekre en beneveznek, az nem mazohizmus:))

Rob19

A 2. esre vki vmikor tett javaslatot, 1-2 napja, Godollo volt ha jol emlexem!

gombfoci Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6378
Üdv Mindenkien!

ROB 19
KELL AZ AZ 5 topic-LOGO-terv, lehetőleg szombatra!!!!

taláxunk szombaton!

csao gf

CyberX Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6377
Sziasztok Lányok/Srácok!

Akit érdekel az új Outdoor oldal, amit már említettem, az megnézheti a Sport 2000-en a D pav. 401-es standján offlineban a Mountexeseknél. Akinek van valami véleménye, az írja meg lesszives nekem.

Bye

CyX

TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6376
A franc meg a vegen nem tudok menni, mert nem tom felfujni az elso kerekem,
a biciglis pumpamat osszetortem, azzal kezdtem:o),aztan a kolcsonkert autossal meg csak a hatsot tudtam felfujni, mert az elsonek nem all elegge ki a szelepe,szetszedni meg nem biztos, hogy lesz idom,de az se, hogy tudnam:),de ma ha minden igaz szerzek kolcson meg 1 par pumpat amit kiproszalhatok...
Monty Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6375
hobe,
persze, minden outi cipőnek nagyon merev a talpa, én itt már a montis cipőkre gondoltam. Nekem Diadora Kava van (nem a legújabb), az baromi merev, masszív cipő, bár nem egy lepkesúlyú darab. :)
Előzmény: hobe (6372)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6374
Hali !

Most vettem egy könyvet, címe: Kerékpárral budapest környékén.
Van benne egy térkép egész Bp-ről, a kerékpárutakkal.

Namostan a kérdésem nekem az lenne, hogy be-e szkenneljem-e esetleg ne? Mer ki tudnám tenni valami vebre és mindenki megkukkanthatná jól.

Nu?

Papa a lelkes
(rohadt net, nem látom a uccsó másfél óra hozzászólásait!)

Előzmény: hobe (6369)
e-cet Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6373
Javaslom a múltkori túra szerinti vonalat:

Batthyány tér-Margit híd-Margitsziget-Árpádhíd Pestre-bringaút a Dunapláza felé egészen az összekötő hídig-át az összekötőn stb.
Sokkal kellemesebb volt, mint a budai oldal (még árvíz nélkül is).

Előzmény: Robin (6368)
hobe Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6372
Monty

Mit ertesz nagyon merev talpu cipon? (Szerintem minden outi cipo ilyen, vagy tevedek?)
Nekem a leggagyibb Diadora is tokeletesen megfelelt, semmi bajom nem volt vele.

Előzmény: Monty (6370)
nras Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6371
Robin
Sasold meg a misimanonal hogy milyen pedaljai vannak. Szerintem a PD-M434, vagy 515 mint ahogy Monty ajanlotta teljesen megfelelo. A 434-et tudod hasznalni utcai cipovel is, bar az 515-hoz is lehet venni egy kis adaptert amit belepattintasz a pedalba es akkor azzal is lehet tekerni tornacipoben. Bar ebben az esetben meg minig forgatni kell a pedalt. Ha tobbnyire bringas cipoben tekersz, akkor jobb az 515. Majd tudosits hogy hanyszor doltel el vele:-)))
Előzmény: Robin (6368)
Monty Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6370
kivi,
nem egészen indokolt a múlt idő használata a Look országúti pedálokkal kapcsolatban, ugyanis ma is az egyik legelterjedtebb, noha a Time, Campa ProFit, és Shimano SPD-R megjelenése határozottan nem tett jót a piaci részesedésének. :)
Egyébként mindegyik országúti pedál esetében kiemelkedik a stopli a cipőből, ennélfogva ezekkel szerintem elég hajmeresztő dolog terepen menni (meg egyáltalán oúti cipővel). Ugyanakkor sokan használnak oútin montis SPD pedált, aminek nagy előnye, hogy kétoldalas (van kétoldalas országúti pedál is, a Speedplay, de az nem túl elterjedt), meg akinek montija is van, nem kell két cipőt vennie. A jóval kisebb pedálfelület miatt viszont nem olyan kellemes vele a hosszú tekerés, bár egy nagyon merev talpú cipő javít valamit a dolgon.

Robin,
egy mezre én is beneveznék, M-es méretben.
A helyedben én Shimano 515-ös pedált vennék, esetleg Ritchey-t.

zeno6,
"Hogy vannak az új kerekeid?? "
Köszi, most már sokkal jobban, hogy mentem velük hajnalban egy ötvenest. :)
Holnap majd meglátogatlak edzés után. :)

Gyanít,
valóban, én is vegyész vagyok, azonban sajnos (?) jópár évvel a diákévek után.

Előzmény: kivi (6353)
hobe Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6369
Robin

pedal: ez egy SPD rendszeru, de orszagutira keszult pedal. Mar joval korabban irtam, hogy mi volt a beppattintasnal a baj. Annyira konnyu a cucc, hogy mindig maskepp fordult be es allandoan le kellett neznem:-( Eredmeny: kb. 3-4 kiserlet mire sikerult a bepattintas. A Look szerintem most is kaphato (orszagutira van). Ez is egyoldalas, de nagyobb es allandoan egyforman all be => nem kell ranezni, rutinbol lehet belelepni. A feltenyernyi stopli sajnos igaz, nekem pl. le is log oldaliranyban a ciporol:-(

Előzmény: Robin (6348)
Robin Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6368
kivi,
köszi, igy azért jobban látom amit kell. és értem azt is, hogy hobe-é nem javasolt, ha nem akarok átnyergelni.

Mindenki
rossz hirem van, a bringaút szinte járhatatlan a Filatori gát és az Újpesti vasuti összekötő között - és még lesz rosszabb is. Valami kábeleket fektetnek, és az aszfaltot már felvágták hozzá, középen 50 cm, és minden telekre becsatlakozva szintén. A Mozaiknál lekerítették az autotelep építkezése miatt a fele utat, igy olyan keskeny, hogy egy bringás meg egy gyalogos nem nagyon fér el. Nekem van elkerülő utam, igyekszem felderíteni ott mi a helyzet. Ettől bodzavirág még várhat a hidnál, mert arra azért tudunk menni, de igyekszem valamit kitalálni - segíteni szabad!

javított lista:
gombfoci - OK (mint ötlet kiagyalója)
badmad - OK (1 db, XL, piros) (poló, 2db, XXL,
fekete-fehér)(+támogatás)
bátyó - OK (1 db XL?, sárga, v.kék)
CyberX - OK (1 db s.kék, v.kék)(+támogatás)
e-cet - OK
Freelance - OK
Gyanít - OK (1 db M)
hobe - OK (1 db M sárga)
kivi - OK (1 db M sárga)
neptancos - OK
nras - OK (2 db L és XL v.kék)
Opium Papa - OK
Peter28 - OK
Puzsi - OK
Reki - OK (1 db XXXL)
Rob19 - OK (1 db L, sárga)
Robin - OK (1 db XL, sárga)
sanzi - OK (1 db sárga, bordó)
Szili23 - OK
tari2 - OK (1 db L)
toga - OK (1 db hosszúujjú L, sárga, v.kék)
Tom2 - OK (1 db XL, sárga)
turabolond - OK
vigyor - OK (2 db)
zozo1 - OK
Zozzz - OK (1 db L sárga, s.kék, bordó)

OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6367
nagyon mozgatja a fantáziámat a sponzorálás!
Most jutott eszembe, hogy hol is dolgozom...:))))

A lényeg a következő: kell írnunk egy doksit, amit el tudok küldeni több helyre. Ennek tartalmaznia kellene a következő dolgokat:
- mennyit szeretnénk (persze mindegy, mert bármennyi segít rajtunk)
- csak anyagi, vagy terméktámogatást is elfogadunk (izotóniás italok, kerékpáros termékek, alkatrészek, ruházat, stb.)
- mit nyújtunk mi a szponzornak (cégnév elhelyezése magunkon, rendezvények milyen gyakorisággal, országszerte-e, ilyesmi)
- akarunk-e (kell-e) valamilyen szervezetet létrehoznunk, hogy igazolni tudjuk a szervezettségünket, gondolkodtok-e ennyire komolyban???
- Láttatni kell azt, hogy a szponzor mekkora reklámértéket profitál belőlünk, az ő vásárlói célcsoportját célozza-e, ha a hátunkra(lábunkra, mellünkre) van írva a neve?
Ugyanis nem fog támogatni bennünket egy autóalkatrész bolt (tán nem is baj), vagy egy temetkezési vállalat. Gondolom a VBB-t baráti alapon is feltetethetjük magunkra, ők megérdemlik. (hajtás pajtás????, magyar narancs?)
Szóval ötletem lenne sok, gondolom nektek is, csak segítsetek megírni a doksit!

Vélemény? [szóljatok, ha túl komolyan veszem a dolgot]

Don Papa

TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6366
Koszi:o))
Na azert most is van olvasnivalo boven, na majd egy kicsit kesobb,neha dogozni is kell:o)
Előzmény: Törölt nick (6357)
nras Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6365
Reggelt!

Bátyó
Bizony én itt szenvedek német honban. De azért az az egy előnye van a dolognak hogy az itteni kerékpáros helyzet magasan az otthoni fölött áll (kerékpár utak, boltok, társadalmi elfogadottság).

Badmad
Sohasem hasznaltam meg klipszet, de most mar remelem megszokom, igaz hogy meg csak kb 300 km-t mentem az uj pedallal. Normal megallasoknal nincs is baj, csak akkor ha hirtelen tortenik valami. Pl megakadok egy fatorzsben, meg ilyesmi. A multkor a jardan akartam megfordulni, eleg kisivu kanyar lett volna ha sikerul befejeznem. De legalabb derultek a jarokelok.

kivi
A marciusi BIKE magazinban (a nemetben) van egy cikk Hans Rayrol es a Transalp turajarol. Hihetetlen az a figura milyen terepen kozlekedik kerekparral. Holnap szkennelek be kepet, kuldok ha erdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6364
OpiumPapa

vat kájnd of címre?
Arra, ami itt az adatoknál lakik?
Ment!

Előzmény: OpiumPapa (6362)
Tom2 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6363
Bátyó

Bár a kérdés nem nekem szólt, de azért belepofázok:-)))
a www.sport2000.hu címen az összes kiállító címét megtalálod.

üdv

Előzmény: bátyó (6354)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6362
rob19

welkám bekk!
A privát címlistát csinálom, bár eddig még csak ketten írták meg az adataikat, lehet, hogy nem volt jó ötlet :(
De ha gondolod, akkor dobj egy málét a cuccal.

hová lett stoki?

Papa

bodzavirag Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6361
Aha, jó... A fő kérdés csak az volt, hogy de ugye arra jöttök?? Mert nem tudom, hátha valami más úton akartok Észak felé közelíteni. Jó, majd akkor a híd alatt szobrozok valamikor...
Előzmény: Törölt nick (6360)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6360
bodzavirág
Szerintem bárhol csatlakozhatsz, de mivel nem vagyok pösti, nem tudom megmondani, hogy kb mikorra érünk oda.

Tényleg: arra megyünk? Elő kellene vennem egy térképet :((

Előzmény: bodzavirag (6358)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6359
Akkor most mindenkinek:
1. Március 25. Szentendre és környéke*
2. ????? <- Őt nem kezdjük el szervezni?

*Útvonalterv: Batthyány tér - Árpád híd - Békásmegyer - Omszki tó - Szentendre - Leányfalu. Eddig végig bringaúton megy, és kb. 25km (oda). Ha ez kevés, akkor elmehetünk Visegrádig is, az plusz 16km. Így már összesen 90km körül vagyunk.
Sokak kérdésére itt is közlöm, hogy a tempó igen alacsony lesz, mindenki hozhat bárkit.
Indulási időpont: 10.00

Eddigi jelentkezők:

1/ március 25. – 24+? jelentkező (Badmad (+4-5 fő), Bátyó, Berger, Bodzavirág, CyberX (+1 fő), E-cet, Freelance, Gombfoci, Gyanit, John Zero, Kétkerekes, Kivi, Moga, Neptancos, Lord NeSSie, Robin, Rob19, Sanzi, Stoki, Tari2, Tom2, TomAce, Túrabolond, Zozz(+1 fő))

bodzavirag Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6358
Figyi fiúk, vagy lányok!
Valaki írja meg légyszi, hogy az o.k. -e, ha én csak az újpesti vasúti hídnál csatlakozom a társasághoz szombaton és hogy akkor mikor legyek ott órailag percileg ! Ezer köszönet :-)
bodzavirag
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6357
Tiszta agyrém. Tegnapelőtt reggel voltam, és azóta vagy 150-nel vagyok lemaradva...

Csókolom minden újnak.

OpiumPapa
így megkésve is engedd meg, hogy Boldog születésnapot kívánjak!
Ami a privát címlistát illeti: Ha célegyenesbe fordul a dolog, én sem akarok kimaradni!

hobe
Úgysem fogom tudni megköszönni kellőképpen a katalógust, de azért megpróbálom: KÖSZI!!!!!

Tom2
Az ötlet persze jó, hogy féláron utazhatok, ha ott benn lepecsételtetem, de "sajnos" mivel diák vagyok, az igazolványomra 67.5 százalék jár....

bátyó
Még halvány lila segédjegyzői fogalmam sincsen, mikor kell indulnom, de engem nem érdekel a bicikliszállító vagyon, elviszem én anélkül is :)
Ami pedig a biciklit illeti: Ha mára, vagy holnapra összefűzik a kerekeimet, az újakat, akkor az öcsém Schwinn vázát dobom össze az én alkatrészeimmel, mert akkor már csak egy váz hiányzik. A Schwinn mellesleg 14"-os, jól fogok rajta mutatni a 185-ös magasságommal :(((

TomAce
Egyáltalán nem pikkelek rád, csak nem olvastam figyelmesen, mert rohantam, és csak átfutottam a topicot. Amúgy számítottam rá titkon, hogy jelentkezni fogsz, egy ilyen aktív tag úgysem tenne mást :))))

Puzsi
A haverom nem össztelós gépet nyom, és nem is debreceni, de most mondta szegény, hogy nem tud jönni. Egy szót mondok, miért: NŐ (a barátnője pont most jön haza valahonnan, és egy kicsit együtt akarnak lenni...)

Póló/meztéma
Mivel nekem mezem még soha nem volt, (nem is éreztem hiányát) megkérdezném, hogy 185/65 vékony testalkat: kb milyen mez kell nekem? Szerény véleményem szerint L-es. A sárgához ragaszkodom.
Azért a támogatók jöhetnek bátran, én elviselek rajta minden normális feliratot/mintát, jobban is nézne ki, ha nem csak olyan snassz egyszínű volna. Ha kell, itthon nekiülök, és tervezek vagy 5 Kerékpáros topic 2.0 logot, és eldönthetitek, hogy tetszik-e valamelyik. (kreativitásban nincs hiány:))))))

sanzi
Egyszerű tipp arra, hogy az elsőváltó többet ne tegyen kárt a festékben: A Tesa nevű német cégnek van egy olyan ragasztószalagja, ami hasonlít a mindenki által közismert, az orvosok által gyakran használt leukoplast nevű dologhoz, csak fekete, bőrből, vagy műbőrből van (még nem tudtam eldönteni), nagyon ragad, leszedés után nem marad nyoma, és a lényeg, 2 szigetelőszalagnyi tekercs mindössze 300 forint!!! Az egész vázat be tudod vele tekerni, de elég a váltó alatt, és a láncvillát.(hogy a lánc ne verje le a festéket) Ha minden igaz, a túrán megsasolhatod + viszek egy kicsit csak Önnek, csak itt, csak most, kipróbálásra. OK?

OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6356
advanced internet felhasználó voltam és a dealer locator gombra ráklikkeltem jól.Eredmény:

Smith SortGlasses:
Snow Star (Infinity Sport)
Lehel UT 20
H-11245 Budapest
Hungary
Phone: 00361 320 8008
Fax: 00361 320 8008
Contact: Peter Szablontsay

http://www.smithsport.com/frame_products.html

Linket köszönjük PUZSInak!!!!!!

Papa

OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6355
puzsi!

kösz a szemüvegtippet, megsasoltam, tetszik!!!!
Itthon egy ilyen smith cucc beszerezhető valahol? Mert az 50 dolcsi nem is olyan sok, és normálisan is néz ki.

pólótéma
Megkerestem a Danubiust is, hátha tudnak segíteni, meg nekik közük van a Wallishoz, gondolom minket nem zavarna sem a Wallis se a Danubius feliraqt+logo a hátunkon...

Papa

bátyó Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6354
sanzi
Minek szedted le az első váltót? Csak? Hogy lássad, hogy hogyan jött le a festék a váltóbilinics alatt? :-)
Az a két kis csavar tényleg fontos, de általában néhány évente kell csak hozzányúlni. A többit a többiek már leírták.
A hajtókar leszedéséhez célszerszám kell, mint amit hobe leírt. Az Auchan áruházban úgy 700 Ft-os áron beszerezhetsz egyet (ez ki és betekeri a rögzítő csavart és leszedi a tányért is és az orrodat is tisztíccsa).
Valahol hallottam, hogy évente nem árt a hajtókarokat 90 fokkal elfordítani az egyenletesebb kopás miatt. Van benne valami. Szerintetek?
De inkább kísérletezz a kosárkádon. Most, hogy nincs a kecskéden, könnyebb szerelgetni. :-)
Aztán milyen festékkel festetted le? Mért már hogy kevergetted, mint majom a lekvárt.

Puzsi
A kesztyűt hol szerezted be ennyiért?
Szerinted a Sport 2000-en lesz biciklis cucc is? Vagy csak sí és gör- eszközök? Jelenelg ez a menő.

Pestiek
A kérdésem az lenne, hogy az óbudai Fő téren is átmegyünk-e, mert az unokahuginak az közelebb lenne, mint a Batyi? Merre halad egyáltalán a Budán a túra útvonala?

Előzmény: sanzi (6335)
kivi Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6353
Bár nem nekem szólt, de megpróbálok én is írni egy-két okosságot.

A Look egy cég neve akik patent pedálokat gyártanak. A régebbi típusaik (amikor még csak országúti pedált csináltak), egyediek voltak. Nem voltak kompatibilisek a tobbi gyártó termékeivel. Aztán amikor beindult a MTB őrület, és Shimano szinte kezdett szabvánnyá válni, ők is csináltak Shimano (vagyis SPD) kompatibilis pedálokat.
Tehát "Look-pedál" alatt nagyon sokan a régi Look országúti pedált értik. Ez a maga nemében jó volt, egészen addig, amig az ember le nem száll a bicajról. Tudniillik a cipő talpán levő stopli nem volt besűllyesztve, tehát olyan érzés volt vele gyalogolni, mintha egy féltenyérnyi nagyságú 1-2cm magas hupli lenne a cipő talpán. Nem csak lenne, volt is hupli! :)
Egy szó mint száz, ilyen pedált már nem kapsz, de ne is bánd, mert országúti versenyzésen kívül másra nem volt jó.
Egyébként a többi gyártó országúti pedáljai többsége sem jó túrázni, mert a stoplit itt sem mindig úgy tervezik meg, hogy a cipő talpába sűllyedjen. Ez egy versenyen nem gond, mert ott nem nagyon kell sétálni, de egy "hétköznapi", esetleg terep felhasználáshoz nem jó.
Még valami. Az országúti pedálok a mai napig is egyoldalasak, mert egy versenyen nem kell sűrűn ki- be kapcsolni.

A Look gyárt SPD rendszerű montis pedált is, ez ugyanolyan elven működik mint a Shimano vagy a Wellgo hasonló típusai, és többnyire kompatibilisek is egymással.

A Te céljaidnak egy kétoldalas MTB SPD pedál felelne meg. Azon érdemes elgondolkodnod, hogy csak hozzá való cipővel fogod-e használni, vagy néha ráülsz a bicajra egy sima sportcipőben is?
Mert ez első esetben nem lényeges, hogy legyen a pedálon keret, a másodikban viszont jól jöhet, ha van egy aluminium keret a mechanika körül.
A számodra szóbajöhető gyártók: a Shimano, a Wellgo es a Ritchey. Ezek közt találsz elfogadható áru pedált is. (Kb. 7000-nél indulnak)

Kérdés? :)

Előzmény: Robin (6348)
kivi Creative Commons License 2000.03.22 0 0 6352
Pont tegnap vettem egy ilyem Crux-ot a barátnőmnek, de az legalább új volt (+garancia), és alig került többe. Vidd lejjebb az árát, különben csak egy balek veszi meg ennyiért!
Előzmény: Tomagellan (6349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!