Keresés

Részletes keresés

Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30323

Azt nem kívánom, nem kívánhatom, hogy más ugrabugráljon az én nyűgöm miatt. Ha valaki felajánlja (budepesti) a segítségét, akkor az a minimum, hogy én megyek fel hozzá és természetesen nem ingyen várom el a segítséget.

 

Előzmény: etwg (30320)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30322

Negyedsávos felvételek voltak előtte a szalagon... tököm tudja, hogy a szalag korábbi tulajdonosa milyen magnóval, fejbeállítással vett fel rá. Némi 'holtrész' gondolom a félsávos technika által törölt szalagrészen is van... már csak azért is, hogy a két félsáv ne 'lapolódjon' egymásba (hú de tudományosan fogalmaztammeg.)

Előzmény: tunerman (30319)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30321

lehet,  hogy csak a szemüvegét kéne megpucolni, a többi menne magától :Đ (bocs...))

Előzmény: etwg (30320)
etwg Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30320

A sok duma helyett, ha van itt valaki, aki a közelében lakik, elnézhetne a kollégához és segithetne neki. (Látjuk, hogy gondja van a szemével, és nincs is felszerelve ilyen kihivásokra). 

 

Ha nem laknák olyan messze, akkor már régen elmentem volna megnézni a tényállást, megpucolni amit lehet, és megvizsgálni mi is a balhé.

(Amit hallottunk abba vigan belefér a szalagok derüs élete is, nem is emlitve az olyan ismeretlen szalagokat, amit a kolléga megnevezett. Az vigan elérheti akár az ORWO, POLIMER vagy a SVET szalagok minöségét is....:-D.)

tunerman Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30319

Azért egy régi magnósnak illene tudnia, hogyha egy gép régi felvételt nem töröl le rendesen, akkor nem is készítesz vele jó felvételt!

Több odafigyelést kérek:-)))

 

Üdv: TJ.

Előzmény: Sanvean (30318)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30318

Ja... még mielőtt valaki megkérdezi, hogy ha volt egy bontatlan szalagom, akkor miért nem arra készítettem felvételt. Akkor például kiderült volna, hogy töröl -e rendesen... vagy az áthallásos problémát érzekeltem volna -e?

Előzmény: Sanvean (30311)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30317

Fényképészkedés előtt puceváltam meg... 1 hét alatt kétszer is. (A volt tulaj is megtisztította.)

A pöttyös elszíneződéseket nem láttam... azt sima alkohollal nem is tudnám eltávolítani.

Előzmény: big-dewil (30300)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30316

Egyetlen egy 'új' szalagom van. Azért tettem idézőjelbe, mert bár bontatlanul vettem, de ez a szalag kb 30 éves vagy még régebbi. (International Electronics, 35 mikronos)

Előzmény: spacc (30297)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30315

A fejtisztogatás a szokásos alkeszos puceválásban merült ki. Mivel kellően szarul látok, ezért a fejen lévő oxidos meg egyéb szmötyiket nem is láttam, csak a fényképen rendes felbontásban... úgyhogy az izoprop-alkeszes puceválást még nem ejtettem meg.

Előzmény: etwg (30296)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30314

Ugye? :-D

Lehet, hogy kéne egy külön topik neki... sőt, én a napi bulvár sajtóban is taglalnám az újabb fejleményeket.

Előzmény: Törölt nick (30312)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30313

Azért csak jót tesz neki a demagnetizálás? Lehet, hogy majd a kis Akaim is kihomorít és eldobom az agyacskámat, hogy jé, ez így is tud szólni?

Az amcsi fószer most írta, hogy postázta a demagnetizálót. Nem siette el, úgyhogy szerintem ezt jó esetben is csak jövő hét végén kapom meg. Addig nem leszek sokkal okosabb Tascam ügyben sem... bár a fejeket meg fogom izopropil alkesszal dzsumiszkázni meg a csatlakozókat megtisztogatom. Picit biztosan fog javulni a hangkép, de az elvárhatótól szerintem messze lesz.

Úgyhogy asszem nem ezzel fogok maszter felvételeket csinálni, hanem marad az Alesis ADAT két szabaddá tett sávja :-D

Előzmény: big-dewil (30310)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30312

azért nem semmi, amit egy használt magnó körül össze tudtok szecskázni :Đ

Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30311

Egy gyors próbát ejtettem csak meg: funkcionálisan (teker, lejátszik, felvesz)... felvételkor pont egy ULH szalag került a kezem ügyébe (az volt az, amit vettem legutóbb úgy, hogy még nem volt rajta saját felvételem, tehát bátran töröltem bele... na meg a kíváncsiság is hajtott, hogy nyikorog -e a magnón, mint az Akai GX -en.)

Csináltam egy kábé 2 perces felvételt és a hallott eredményt betudtam annak, hogy a tulaj más szalagokhoz használta (használta?) idáig. Mondjuk a gyanus az lehetett volna, hogy fél sáv ide vagy oda, hallottam némi áthallás-szerű dolgot.

 

Aztán a vétel után megpuceváltam én is a fejeket, több szalagtípussal kipróbáltam és a REC BIAS meg EQ gombokkal variálva sikerült a minőségen picit javítani. (Ahogy az általam soundcloudra feltöltött 1KHz -es cuccokon is hallatszik, a REC BIAS átkapcsolásával tisztul kissé a hangkép.)

Előzmény: ***RS*** (30293)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30310

Minden felwétel elött köll demagnetizálni. Ha nem wolt, max zajos, de ezt füllel nem hallod!

Kommerx magnokat nem is xoktak, me elewe zajosabbak. Ezen kár keseregned.

Előzmény: Sanvean (30306)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30309

Csekkolni fogom. Köszönöm.

 

(Én például abban a tudatban ringattam magam, hogy egy rendszeresen, de nem éjjel nappal használt, karbantartott gépet veszek.)

Az Akai GX -emet is mellőztem hosszú évekig (kissé rángatta a szalagot és akkoriban nem volt kedvem szétszedni. Aztán alig 1 éve kedvet kaptam a használatához és szétszedtem, rendbe lett rakva a kuplung, az elnyíródott filc akármi helyére be lett rakva egy másik és azóta szebben viszi a szalagot, mint amikor 1991 -ben az előző tulajától megvettem.)

Előzmény: tunerman (30307)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30308

Kontakthibára utaló jelet nem érzékelek.

Mechanikusan meg látszólag teljesen rendben van a magnó. Tekerésnél nemerölködik, szépen egyenletesen (nem lépcsősen) csévéli a szalagot (ebből is gondolnám, hogy a szalagfeszítéssel sincs gond).

Nekem még a Monitor kapcsoló Source állása tűnik zajosnak... de hallanom kellett volna egy ilyet vagy új állapotában, vagy egy jól karbantartott példánynál, hogy tudjam, ez normális. (Szerintem nem... de lehet, hogy tévedek. Ennél jóval zajtalanabb erősítőket gyártottak.)

De megsikálom majd a fejeket izopropil alkohollal, hátha...

 

Bár tényleg boldogabb lennék, ha elvinnék vagy visszavenné tőlem.

Előzmény: tunerman (30292)
tunerman Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30307

Minden jel arra utal, hogy a NEM használt gép kontaktusai oxidálódtak...ez a legvalószínűbb hiba.

Egy alapos tisztítás után működni fog a gép.

 

Üdv: TJ

Előzmény: Sanvean (30306)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30306

50 -ért nem adnám el. 30 ezret azért hadd ne bukjak már rajta! 60 -ért már elvihető. Nekem egy időre (megint) elment a kedvem a magnózástól. (Legutóbb egy másik olvtárs revox B77 -tel való hülyítésem kedvetlenített el.)

Úgy vettem a magnót, hogy 'jó állapotban volt'. Kiderült, hogy az elmúlt X évben alig lett használva... fejek nem lettek demagnetizálva.

Rá-basz-tam.

Előzmény: Audi80Avant (30291)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30305

Basszki, ha 4mm wolna a tükör és xarul xol, az oké, de itt 2mm sincs!

Előzmény: Törölt nick (30303)
etwg Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30304

Olyanok vagytok, mint az reklám fogorvos.

 

Feldagadt pofával beállit hozzá a paciens.

Az orvos ránéz és megkérdezi:

Tetszett ma már fogat mosni, mert 100 fogorvosból 99 ezt ajánlja!

 

 

 

:-DDD 

Előzmény: big-dewil (30302)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30303

"Az a kb 2 tizedmilimétertöl még kéne xolnia és felwennie."

Olvashatod hogy megteszi, az más kérdés hogy milyen minőségben!

Előzmény: big-dewil (30302)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30302

Az a kb 2 tizedmilimétertöl még kéne xolnia és felwennie. Különös tekintettel az Otari "tudására". De nézzed meg a saját Otarid, azon is wan ilyen kopott fejtükör, oxt mégis jo.

Wéleményem xerint Tunerman eljárását kéne köwetni. Modxeresen kipucolni mindent és a fejcserékkel a legwégén foglalkozni.

Előzmény: spacc (30295)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30301

Emtec "smirgli" nem xokott porzani... )))

Előzmény: spacc (30297)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30300

Fénykép elött, wagy után pucolt e? Me elég koxosnak látom...

Előzmény: etwg (30296)
tunerman Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30299

Kedves szagértő kollégák:-)))

 

A szervíz munkamenet első fázisa mindig az egyszerűbb hibák elhárítása - pl. kontakthiba -, a fejcsere nem ezek közé tartozik:-)))

 

Üdv: TJ.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30298

Én már befogom, csak néma tisztelettel csodálom tunerman és Audi80Avant sas-szemét.

:-)))

Előzmény: metalex (30294)
spacc Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30297

Nem nagyon... márha a kb 70%-os benne lévő üzemórát úgy vesszük.   Az ilyen fejjel már nem lehet egy szalagot végigvenni köztes puceva nélkül, tehát marad a szorgos puceva.....  Mert hát ahogy szélesedik a fejtükör, úgy   növekszik annak kockázata, hogy a szalagról odarakódik némi kosz.

Mondjuk új szalagnál kevésbbé, de aszem kevés topictársnak állnak glédába a bontatlan RMG szalagok.

Előzmény: tunerman (30292)
etwg Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30296

Korábban a kolléga többször emlegette, hogy rendesen megtisztitotta a fejeket, meg a szalag pályát, és rendelt egy demagnetizert is, higgyünk neki. (Ha nem, akkor amugy is saját magát verte át).

 

A képekböl is lehet látni, hogy a fejek kopottak, valoszinü, hogy a törlö fej is.

A magnora persze nagyon ráfér egy rendes tisztitás, átnézés és beállitás - a távdiagnosztikában szerintem már kimeritettük valamennyi lehetöséget.

Kontakthibát a felvételeken nem hallottunk (ami persze semmit nem zár ki).

 

Az sajnos semmit nem jelent, hogy az egyik magnoban egy hasonloan (hogy ezt miböl lehet megállapitani számomra elég nagy rejtély :-) ) kopott fej még jo eredményt ad, egy másikban meg nem.

 

A profi magnókon vannak üzemora számlálok, a legfontosabb gépeken bizonyos idö után automatikusan fejcsere következett.

Volt néhány magno, ami másodlagos volt - sokszor ide raktuk be a használt fejeket, és néha vettem a fáradtságot, és pontosan lemérettem egy-egy fej élettartamát. 30-40% eltérések is elöfordultak, amikor már nem lehetett garantálni a frekvenciamenetet vagy hasonlo dohogások sistergések jelentek meg.

(Ezt akkoriban fontos volt tudni, mert ennek megfelelöen kellett fejeket rendelni és raktáron tartani.)

Előzmény: Audi80Avant (30291)
spacc Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30295

Ehh!   Kiveri a szemtüket!  A felvételen jól látszik, hogy a felvevőfej fejtükre trapéz alakúra kopott, a felső részén szélesebb a fejtükör, mint alul. (rosszul volt beállítva, és a felvevőfej felső része bólintott egy kicsit a szalag felé...)

 

Előzmény: tunerman (30292)
metalex Creative Commons License 2012.04.18 0 0 30294

A fej kopásának a mértéke, vagy a félrekopás miatt ( az ív közepén, a kopott rész a légrés "felett" alul keskenyebb mint felül ), vagy az egyéb szórt foltos terület miatt ?

 Egyálltalán a fej ívének ekkora mértékű kopása már csereéretté teszi a fejet ?

Előzmény: Törölt nick (30262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!