Keresés

Részletes keresés

e-cet Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6703
Robin,

én egy XL-s rövid sárga és egy XL-s hosszú sárga mezre (a vastagabb anyagból de nem a termó) nevezek be.

Gyanit Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6702
Csatlakozom.
A Mountex-ben megtekinthetők? Engem érdekelnek, de előbb szeretnék egyet jó közelről megvizsgálni, meg felpróbálni...
Előzmény: sanzi (6701)
sanzi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6701
Citromsárga vagy vérvörös is van????
Előzmény: CyberX (6700)
CyberX Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6700
Sanzi(elmentek az ekezetes betuim)
Barmikor igenybe vehetjuk a Mountex-es ajanlatot. Nincs hatarido. Meretben minden van, szinrol meg nem erdeklodtem, de abbol is tobbfelet emlegettek.

Batyo
Hol vagy? Olvas legyszi vissza az uzeneteimre.

CyX

OpiumPapa Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6699
Robin drága!

most látom, hogy írod a Danubiusos pólókat is...
Édes vagy, pont nem érek rá indexezni..:(

köszi, köszi

Papa

Előzmény: Robin (6681)
sanzi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6698
Azért is az enyém lessszzzz a 5555
Előzmény: sanzi (6697)
sanzi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6697
1 picit darabos vagyok. Bocsi :-)))
Előzmény: sanzi (6696)
sanzi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6696
Milyen színben van????
Milyen méretben???
Előzmény: CyberX (6690)
sanzi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6695
Ciberix

A válasz a jacki ügyben hány napot várhat????

Mountexesek milyen határidőt lőttek be???

Előzmény: CyberX (6690)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6694
Sziasztok !

Sajnos ido hianyaban mindig csak az utolso oldalt tudom elolvasni es nem tudok surun erre jarni. Boccs!
A bringas polo ugyben Danubiust latok felbukkanni.
Valaki irna nekem osszefoglalot, mert nem tudom mirol van szo vagy legalabb a felvilagosito uzenet szamat irjatok meg.
Engem amugy bringas mez eredekelne, de minoseg/ar/szin fuggvenyeben.
Ha lehet rola kepet latni, akkor tudassatok azt is, hogy hol.

Koszi Peter

stoki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6693
bodzavirág...

És ha segítenénk ezen a kommunikációs eszközön, akkor se mernéd...??? Egy szál csavarhúzó kell hozzá...

HA nem, akkor valamelyik legközelebbi túrán biztosan bárki fölteszi, hiszen 5-15 percnél nem igen vesz több időt igénybe egy ember életéből...

Ha addig nem bírsz várni, akkor valahol félúton összefutunk és szívesen üzembe állítom neked...

Előzmény: bodzavirag (6691)
TomAce Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6692
Sziasztok!

Az egesz munkaido rovid, hogy vegig olvassam a hozzaszolasokat!, de azert elkezdem:)))

bodzavirag Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6691
bátyó,
köszönöm a bicaj kenési-fenési jótanácsokat, hátha én ezt egyszer is megcsinálnám... (sóhaj :-)), túl bonyolultnak, soknak tűnik így elsőre, még kinyomtatva is...
sünike,
aha, vettem kilométerórát a bicajra, de nem egészen olyat mint a tiéd. csak itt jön a probléma, hogy rá is kellene szerelni a bicajra a biztosan nem bonyolult műszaki leírás alapján, amihez nem érzek elég tehetséget magamban sajna, (újabb sóhaj :-)) lehet hogy meg kellene fűznöm valakit hogy rakja fel nekem, én meg cserébe mondjuk főzök túrógombócot (mert abba jobb vagyok :-))))
bodzavirag
CyberX Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6690
Ja...

OpiPapa
Szeretnék én is 1 db M-es és 1 db XL-es (az öcsémnek, ő is teker)Danubius-os polot, ha lehet.

Mindenki
A Mountex-esek felajánlottak támogatásként nagyker áron vásárolható bringás széldzsekiket. 1 rétegű lélegző anyagból készült. Bolti ára 14900, mi megkapnánk 11500-ért mountexes logóval (22% feletti kedvezmény). Lehetséges, hogy alternatívaként bringás zsákot is kaphatunk olcsóbban. Mit szóltok?

CzX

CyberX Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6689
Halihó mindenkinek!

Srácok, szerintetek megér egy pár befűzött Mavic felni 98-as LX csapágyakkal (3000-et futott, de megkíméltnek néz ki, no felütés), hátsó 8-as fogaskeréksorral, gyorsszár és gumik nélkül 10000 egységet?

Április 8-án lesz a Mátrabérc túra (36 és 56 km távok). Mi gyalog indulunk a 36-oson. Ha valakinek kedve van, szeretettel várjuk.

E-cet
Kösszönöm kérdésed, a vonatot elcsíptem, 1/2 7-kor már a kádban ültem és banánturmixot szopogattam. Volt otthon kicsi megveyetőkerekem, úgyhogy a váltót még vasárnap megreparáltam + átzsíroztam. Most jobb mint az új. Te rendben hazaértél? Feleséged nem izgult a késői érkezés miatt?

Bátyó
Kössz a zsírozásos "cikket". Bekeretezve fog lógni a műhelyben otthon. Esetleg feltehetjük a neved alatt az exit.index.hu bringás részére? Szerintem nagy hiányt pótolna. Mailezz ha OK.

Rob19, Monty
Igen Monty nagykirály a kérdésben,pont most olvastam az új Bringában, hogy a szabványosság az ipari cuccok lényege.

gombfoci Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6688
Ave Pajtások!

Opi Papa:
Kéretik 2 db XL-es poló, ha ingyé' van többet is átvállalok.

TÚRA:
ÁPRILIS 15. SZOMBAT (Gondoltam Gödöllő és környéke - de opcionális)
jelentkezőket gyűjteném.

most el, majd jövök.

csao gf

Monty Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6687
rob19,
"Egy baj van az általad említett példával, de gondolom Te is belátod: kónusz nem egyenlő csapágy! "
Egy árva szóval nem állítottam, hogy egyenlőek; a kónuszcsapágynak része a kónusz.
"És ha már a méretezésnél tartunk: van olyan csapágy is, ami nem méretes/nem szabványos? "
Van: amit a gyártó a saját egyéni elképzelései szerint épít.
"ha jól tudom, szinte bármekkora csapágyat lehet venni, csak meg kell keresni a gyártóját.."
Na ez az, hogy ipari csapágynál nem vagy rászorulva a gyártóra. Vannak szabványban rögzített méretek, ezen belül rajtad áll, hogy melyik gyártótól szerzed be.
A másik dolog: egy Shimano hátsó agyba való kónuszcsapágy csakis Shimano hátsó agyba tartozik, egy adott méretű ipari csapágynál meg esetleg mindegy, hogy agyba, vagy uborkaszeletelő gépbe építed be. :)
"Érvnek elfogadom, de használni továbbra sem fogom az ipari mellékszócskát. "
Az a Te egyéni magánügyed, de attól azt még magyarul így hívják. :) (Sőt, németül is: Industrielager)
Előzmény: Törölt nick (6685)
Zozzz Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6686
(Ingyen) Danubius-os pólóra jelentkezem. 1 db, L-es méret.
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6685
Monty

Egy baj van az általad említett példával, de gondolom Te is belátod: kónusz nem egyenlő csapágy!
És ha már a méretezésnél tartunk: van olyan csapágy is, ami nem méretes/nem szabványos? ha jól tudom, szinte bármekkora csapágyat lehet venni, csak meg kell keresni a gyártóját...

Amúgy a Shimanonak egyetlen előnye: mindent lehet hozzá záros határidőn belül kapni. (csak meg kell fizetni...)

Érvnek elfogadom, de használni továbbra sem fogom az ipari mellékszócskát.

rob
(aki hajthatatlan)

Előzmény: Monty (6683)
turabolond Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6684
sziasztok,

1-2 érdekesség:

"...a felkarú rabló-valtó by EGS.
1 markolat 14 seb."

+ Harris Cyclery

re: autós-bringás szabadon választott gyakorlatok a bringautakon:

-A Gyanit altal leírt útszakasz tényleg elég veszélyes. Az Árpdád híd utáni (délre) átkelő
tényleg kemény, észnel kell lenni. Ha nem figyelsz a Tímár utcánál a HEV megállóval
szemben biztos, hogy rádkanyarodik 1-2-3 b@rom, ott 4 felé érdemes nézni!!!
Másik halálzona a Huvosvolgyi ut melletti kerout. Ott is surun kell jobbra balra nezelôdni.

+ még 50 hely. Lényeg: észrevenni, elôre kitalálni, hogy a(z) autós, gyalogos, kutya,
macska, varánusz, Gréta nagymami Zsoltival merre vagy meddig akar/fog haladni és ennek megfelelôen
irányítani a bringát.

A csengetés sem mindíg célravezetô, sokszor reflexbôl pont eléd ugranak.

Ha mégis elütöttek (engem csak 1x, az is elég volt, nyomok maradtak):
-rendszám, rendôr, tanuk stb., stb.
Az nem elég, hogy megígéri, hogy majd 1x kifizeti...Utólag kicsit másképp emlékeznek majd az esetre...Nekem is azt mondta a hölgy, hogy azért ütött el, mert szemébe sütött a nap.
Késôbb kitalálta, hogy nem volt lámpám és ezért nem látott a szürkületben...
Sisak persze mindig kell, nekem az említett esetnel megrepedt.

jószeren,
cst.

Monty Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6683
rob19,
"Írtátok itt, hogy "ipari csapágyas" OLYAN NINCS!!!!!! Csapágy van! Mi benne az ipari????? "
Pedig van. :) Az benne az ipari, hogy szabványos. Tehát ha a Shimano agyadban tönkre megy a kónusz, akkor a gyártóra vagy szorulva a pótalkatrészt illetően, viszont ipari csapágyas agynál elvileg bemész a csapágyboltba és veszel egy DIN akárhányas szabvány szerinti csapágyat.
Előzmény: Törölt nick (6679)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6682
Robin

Ha már nem a 4-esen megy az út Szolnokig, akkor miért pont onnan megy azon? Millió, meg egy megoldás van onnan eljutni Miklósra nem-aszfalt úton.

Előzmény: Robin (6681)
Robin Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6681
Rob19,
az útvonaltervezővel megnéztem Bp,III.ker-Tszmiklós is kijön 150-ból, de ez nem a 4-esen megy, csak Szolnok és Tszmiklós között.

Most délutánig el.

frissített lista:
gombfoci - OK (mint ötlet kiagyalója)
badmad - OK (1 db, XL, piros - Danubius: 2db XL, )(+támogatás)
bátyó - OK (1 db XXL, sárga - Danubius: 1 db XXL)
CyberX - OK (1 db XL, s.kék)
e-cet - OK
Freelance - OK (1 db L, sárga - Danubius: 1db L)
Gyanít - OK (1 db S - Danubius: 1-1db L,XL)
hobe - OK (1 db M sárga)
kivi - OK (1 db L sárga)
Monty - OK (1 db M sárga)
neptancos - OK (1 db M sárga - Danubius: 1db M)
nras - OK (2 db L és XL v.kék)
Opium Papa - OK (1 db .. sárga)
Peter28 - OK
Puzsi - OK (1 db L ??? - Danubius: 2db XL)
Reki - OK (1 db XXXL sárga - Danubius: 1db XXXL v. XXL)
Rob19 - OK (1 db M, sárga - ??? Danubius: 1db M?)
Robin - OK (1 db XL, sárga - Danubius: 1db L)
sanzi - OK (1 db XL? sárga, bordó - Danubius: 1db XL)
Szili23 - OK
tari2 - OK (1 db hosszúujjú L)
toga - OK (1 db hosszúujjú L, sárga, v.kék)
Tom2 - OK (1 db XL, sárga Danubius: 2db XL)
turabolond - OK (1+1 db L, bordó, sárga)
vigyor - OK (2 db)
zozo1 - OK
Zozzz - OK (1 db L sárga, s.kék, bordó)

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6680
neptancos:

Mi lehet? Tegezni? Mert akkor kivívta a magázásomat uram! Mondtam, hogy aki poént csinál belőle, azt innen magázni fogom!

Ugyan nem nekem címezte, hanem Rekinek, de én lakom ottan a 7végéken, ezért bátorkodom leírni:
Törökszentmiklós 120 km a 4-es főút mellett Budapesttől. (a vasút mellett is)

Előzmény: neptancos (6674)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6679
Szebb reggelt!

Badmad

Nem is nézted a vázakat, vagy szimplán nincsen?
Amúgy nem olyan sürgős, váz nélkül még kibírom valahogy, öcsémnek van otthon egy felesleges Schwinnje, csak már a 2 pár kerék kész lenne. (állítólag a héten meglesz....) Akkor pedig a 7végén tekerek!!!!!

stoki

Élőben u.a. vagy, mint itt!

OpiumPapa

Danubiusos póló: Nekem bátran xl-es is, legfeljebb hálóingnek használom :))))

Robin

Ígérem jövő hétre lesz terv.

bátyó

Én, mint ahogy a múltkor, most sem olvastam el a kenési/olajozási útmutatót, nem tudom, hogy miért gondolom úgy, hogy nekem nics rá szükségem, de így van :))

VALAKI

Írtátok itt, hogy "ipari csapágyas" OLYAN NINCS!!!!!! Csapágy van! Mi benne az ipari????? Minden csapágy egyforma, csak a méretben, meg abban különbözik, hogy tűgörgős, vagy golyós......
Ha mégis meg tudja valaki védeni az igazát, akkor rulez.

rob (aki olyan, mint a nagyanyja: mindenbe beleköt, csak nincs kötőtűje....)

Reki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6678
Robin

Lemértem a pólomat, most pontositom a rendelést: 1 db, sárga, háta hossza 80 cm, szélessége (zseb fölött) 54 cm.

+ Danubius póló max. méret 1 db.

Reki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6677
szili23

Gyöngyös Kékes kb. 18-20 km. emlékeim szerint. Az emelkedö csak Mátraháza után válik igazán húzóssá (10% fölöttivé). Viszont van a tetön egy kis pavilon ahol kivállóóóóóó forralt bort adnak. Érdekes módon vörösböl. Tavaly év vége felé ránk is fért mert amikor felértünk hideg nyálas idö volt, szó szerint felhöben voltunk, de azért megérte.

Az ékezeteket ALT+Num. bill. csinálom, mivel meghülyült a masinám, egész kellemes idötöltés.

Reki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6676
OpiumPapa

Danubiusos póló engem is érdekelne, a legnagyobb méretben 1 db.

Köszi

neptancos Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6675
Gf!
"A gombfocizás politikai oka" topik, Ploitika fórum.
n.
neptancos Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6674
Stoki!
Versenyrekura kíváncsi lennék! Én is erre gondoltam.
Ja, és Bringa az isten, Bad(moha-)mad csak a prófétája.:)
Free-t én is hiányoltam. 3*-ra jön ki, de nem jön el a túrára.:((

Bátyó!
Nem, én éccakás vagyok. Ezért pl. reggel 6 és este 10 között bringatúrán vagyok, aludni meg te alszol helyettem.:)
A Danubius a rádió vagy a szálloda?

Gf!
Antwerpen, elírtam. Bringát majd ott alkotok.És gondolok rátok!

rob19!
Lehet.

Reki!
Tudod, milyn jól szól a keresztben parkoló audi riasztója az Andrássy úti bringaúton, 1 méterre a gazdája fülétől? Két lámpával arrébb még hallottam.:-o)
Tszentmiklós ? km Bp?

stoki(5167)
Nem hiszed el, de illemtankönyvben sportbaráccságh címszó alatt pont ezt találod. Én, mint csendes 30-as, mindenkit, a másik topikból is, letegeztem.

Peter28
Gól az, ami a bíró megad!

Bátyó, jó sztori!:)))
A leírás is. Csak lusta vagyok. Pl. outira és montira egyaránt vonatkozik?
Hela Szela, Hela Monty!
Ilyen hülye bringások vannak itt Pesten is.
Opipapa!
Ha ingyen, vagy hóttócsóér van, 1 db M-es pamut szélfogó.Köszi!

Szili23!
Én voltam Kékes Csúcsfutáson, nem igazán túrabringásoknak való.Mátraházától kb. 790 méter, ill. 12 kilcsi.Ebből melyik az emelkedés? :)

Puzsi!
Tudom, ciki, de én Táncháztalálkozom szombaton. Vasárnap meg futunk.(Kivivel a Vivicittán)

Badmad!
(Melyik havi vagy?)
Scott-éknál láttam egy túrakormányt, olyan, mint a szobabringákon. Sokféleképpe lehe tfogni. Mennyi egy olyan?

Mesterem!
A legöregebb ironman (vasember) a tavalyi svájci versenyen egyjapán úr volt.84 éves.Nekem még addig 50+ év van hátra.
n.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!