Keresés

Részletes keresés

neptancos Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6734
Én augusztus elején.(NÉ, télleg oroszlán!)
A kormány kicsit olyan nyolcasformájú.

Más. Ha végre meglesz a mez, és rajta a nick, nem kell magaunkat címkézni. Bár SzVSz van, aki feltűnőbb jelenség, mint más.:)
Gyanít!
Én arra fogok menni, amerre a túra volt, kikerülöm szentlacit, és Visegrád után még kopmozok is. A kettes utat útálom(juk), de ha már a túloldalt vagyok, lehet, hogy vác felé jövök vissza. Esetleg onnan vonattal.
Bad!
A szilvakék paradicsom tök közel van hozzám, lehet, hogy bedugom az orrom.Ha en OK, SMS, please, mert neten már nem leszek.

n.

Előzmény: badmad (6728)
neptancos Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6733
A Mountex? Tényleg? Király!
2 db rendel!
n.
Olv. tov.)
Előzmény: CyberX (6690)
neptancos Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6732
Kedves Rob!
"Humorban nem ismerek tréfát!"
(Karinthy)
amúgy csak azért válaszolk erre külön, és nem olvasok addig tovább, mert pont új lapra esik, úgy meg nem menne.
n.
Előzmény: Törölt nick (6680)
Robin Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6731
OK Kérdezünk.
Előzmény: badmad (6728)
kaviat Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6730
Fishmester és nem volt semmi furcsa a kocsi vezetőjén ?

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Fishtax (6727)
badmad Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6729
Ja és ezeket kifelejtettem.

A Spuri szerkesztősége az alábbi számokon érhető tetten.
267-6560; 251-1222/1282,1352,1427;illetve faxon:267-6561.

És ma megint tekertem egyet. Jól esett. Egy haverral, aki szintén nem nagyon tekert még idén. Utvonal: Soroksár-Újtelep, Soroksári út, Lágymányosi híd, budai keróút, Moszkva tér, Szilágyi E fasor/Fogaskerekű, Fogas vége, Normafa (rétesevészet), Jánoshegy, Budakeszi út/Kisvasút állomás, valahol félúton erdőben Nagykovácsi felé, majd a nagykovácsi úton (aszfalt) vissza a Hűvösvölgybe/villamos végállomás, erdei keróút lefelé a Hűvösvölgyi útig, Fogas, Normafa, Jánoshegy, Budakeszi út, Szerémi út, János kórház(senki sem sérült, csak a haver ott elvált tőlem), Moszkva tér, Margithíd, Pozsonyi utca (szia néptáncos!), Westend, Nagykörút, Üllői út, Soroksár-Újtelep. Összesen kb 70 km. De még hazaértem az eső elött!!!

badmad Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6728
néptáncos
Július utsó napjai jöttem ezen világra. Csak sajnos kb300 km-rel keletebbre, mint tervezve volt. Mostmár mindegy. Majd az EU-ban. Reszkess tőlem Európa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kormányt majd megnézem, mert még sosem voltam náluk, csak a kiállításon sikerült beszéljek velük.

rob19
Mél ment. Egyébként az ipari csapágyas a sima golyóscsapágyat takarja, ami ugye nem nagyon fordul elő egyébként egy bringán, mivel mindenhol kónuszos, golyóskosaras, tűgörgős, stb, de nem zárt csapágyakkal találkozhatsz. A szőke titkárnői álláson én elgondolkoznék a helyedben. Nem kell mást tenni, csak körmöt reszelgetni, sokat telefonálni velünk, meg néha szar kávét főzni.

CyberX
Nem is a felütéssel van a gond használt felni ügtyben, hanem a falvastagsággal. Azt meg elég macerás mérni, de lehet. Egyébként, ha már 3ezret futott, nem biztos, hogy elég a falvastagság. Az meg elég szar ügy, ha fékezésnél (lejtőn ezerrel lefelé) megroppantja a felnit a fék, vagy esetleg átlukad. Nézz utána, lehet, hogy van rajta egy kis furat a vastagság ellenörzésére. Esetleg hívd fel a Veloco kft-t (250-1231) és kérdezz rá náluk erre. Ha valaki, ők biztosan tudni fogják. Ha egyébként kereket akarsz venni, szólj, lehet, hogy ennyiért én is tudok, de újat. A bringás zsák nem érint nagyon, van egy cool Deuter Bike hátizsákom, de a széldzseki igen. Ha valamit megtudsz még róla, hajrá! Max erre majd mi vasaljuk fel a logónkat. Egyébiránt az elastic is csinál valami nagyon kellemes széldzsekit, én még tavaly láttam a Kerékvárban, akkor kb egy tizes volt (ott) az ára.

hobe
Sajnos túrót nem tudok küldeni neked, nem tartok. Egyébként azóta jó a fék/váltókar/FlightDeck?

Gyanit
Végre egy bátor ember. Itt úgyis sokak problémája volt a nick és a fejek társítása. Ez sokkal könnyebben megy egy sör/kóla/akármi mellett, mert itt senki sem tud elmaradni, maximum lemaradni 1-2 körrel. Ötletet díjazom.

Robin
Kérdezzetek rá a széldzsekire is, főleg. hogy mennyi és milyen színben van.

Fishtax Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6727
Megint ugyanaz a kerékpárút, megint ugyanaz a benzinkút, megint ugyanaz a kereszteződés. Csak most az ellenkező irányból jöttem, az autó pedig nagyívben kanyarodott. És annak ellenére, hogy nyugodtan, a zavarásom nélkül be tudott volna kanyarodni, megállt, és egy udvarias mozdulattal elengedett! "Kénytelen voltam" megköszönni! :-))))

Fishtax

Sünike Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6726
Bodzavirág!
Milyet vettél??Én is szivesen segítek, ha találkozunk....szeretem az ilyen ketyeréket szerelni (talán szakmabeli ártalom:))...Az enyémet is én raktam fel.....a túrógombócra meg nem fáj a fogam...azt inkább a fiúknak hagyom:)))

Stoki!
És a bringa szarvához mit szólsz? Ott jobban tetszene a dolog..ja és nem kellene pironkodni sem..ha már itt tartunk.....:))))

Badmad!
Tényleg így lehet a Spuri-s dolog, mivel eddig már egy csomó helyen kérdeztem..és senki sem hallott még róla:((((
Kösz az infót....kiderítem....

Üdv.Sünike

Robin Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6725
Rob19,
hja kérem - aki jól ismeri a Szolnok-Tszmiklós közötti utakat - én meg Óbudát ismerem egy kicsit...

CyberX,
ki gyártja a dzsekit? tudod ugyan akciósan, de 9900-ért vettem hasonló 1 rétegűt, ami highTech Micro - és van zsebe is meg állítható a bősége. Igaz, hogy csak zöld és sárga volt.
Meg aztán Opi Papa is ajánlgatott 10-ért hasonlót...

bodzavirág,
km-órát már szereltem, és szeretem a túrógombócot, viszont nem tudok jó csinálni - és közel is vagyok :)))

Peter28,
a mezről sajnos nem tudok képet mutatni, egy velem volt a szombati túrán. Úgy néz ki, hogy meg tudjuk venni nagykeráron, igy kb 4200 és erre jön még a felirat. Ha elfogadják a többiek is a vasalt feliratot, logót akkor kb 2-300, összesen kb 4500. Színek: sárga (nem narancs), v. kék (erősen babakék a fiúk szerint), s. kék és bordó ami inkább piros.
A Danubius az pamut poló és OpiPapa felajánlása, az eddigiek szerint ingyen kapjuk.

e-cet,
megnézzük holnap van-e vastagabb - rövid ujjúból nem tudok, a h.ujjút megnézzük.

hobe,
:)))) igy jár aki frankhonban él - se túró se gombóc :)))

változtatások átvezetve...

frissített lista:
gombfoci - OK (?db, ? ? - Danubius: 2db XL)
badmad - OK (1 db, XL, piros - Danubius: 2db XL, )(+támogatás)
bátyó - OK (1 db XXL, sárga - Danubius: 1 db XXL)
CyberX - OK (1 db XL, s.kék - Danubius: 1-1db M,XL)
e-cet - OK (1db XL sárga, 1db hosszúujjú XL sárga)
Freelance - OK (1 db L, sárga - Danubius: 1db L)
Gyanít - OK (1 db S - Danubius: 1-1db L,XL)
hobe - OK (1 db M sárga)
kivi - OK (1 db L sárga)
Monty - OK (1 db M sárga)
neptancos - OK (1 db M sárga - Danubius: 1db M)
nras - OK (2 db L és XL v.kék)
Opium Papa - OK (1 db .. sárga)
Peter28 - OK
Puzsi - OK (1 db L ??? - Danubius: 2db XL)
Reki - OK (1 db XXXL sárga - Danubius: 1db XXXL v. XXL)
Rob19 - OK (1 db M, sárga - ??? Danubius: 1db M?)
Robin - OK (1 db XL, sárga - Danubius: 1db L)
sanzi - OK (1 db XL? sárga, bordó - Danubius: 1db XL)
Szili23 - OK
tari2 - OK (1 db hosszúujjú L)
toga - OK (1 db hosszúujjú XL, sárga, v.kék)
Tom2 - OK (1 db XL, sárga Danubius: 2db XL)
turabolond - OK (1+1 db L, bordó, sárga)
vigyor - OK (2 db)
zozo1 - OK
Zozzz - OK (1 db L sárga, s.kék, bordó - Danubius: 1db L)

Deli Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6724
Help!!!!
Baratom kerdezte hogy vannak e Magyarorszagon special downhill es mountain bike palyak, mivel ha igen akkor leugrana Magy. egyet bicajozni. Sajnos en nem vagyok ilyen kerdesekben jartas ezert elkene a segitseged. Ha otthon tenyleg vannak olyan szintu palyak amit nem szegyen ajanlani egy kulfoldi mountainbikeosnak akkor kuld el a cimet es egy rovid leirast az emailemre(deli@glasnet.ru).Koszi!!!

P.S. Nincsen egy special magyar downhill page,ahol minden cim es palya le van irva,mert en nem talaltam???

Puzsi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6723
Gyanit!

Hidd el hogy nem értettem félre csak talán (direkt) így adtam elo, és te ezt félreértetted. Nem kell 1bol rosszra gondolni. Kiváncsi voltam, hogy kiugrik-e a nyuszi a bokorból...
Na ezt aztán jól levezettem...

Hi!

Előzmény: Gyanit (6711)
Puzsi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6722
Kivi!

Hol is vetted azt az RPJ szemcsit és mennyiért?
Mert én is olyat szeretnék de állitólag azóta a duplája az ára!

kivi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6721
Igen, igen igen!!! Megvan az új villám!!!!!!!!!
Még szombaton sem mertem előre mondani, mert nem volt biztos, hogy a régit be tudom számíttatni. De sikerült.
Az új példány: 98-as Bomber Z2 BAM. Sssssssssssssssssszuper! :)

Skorpion:
RÁKÓCZI nemzgyors 06:05 - 08:21 a Keletiből indul.

Azon elvileg (és gyakorlatilag is) tilos kerékpárt szállítani!

néptáncos:
Én voltam Kékes Csúcsfutáson, nem igazán túrabringásoknak való

Nyáron egyszer mindenképpen én is felmegyek oda. Vámosgyörkig vonat, onnan fel a Kőhöz, aztán haza Bp-re bicajjal. Egy kellemes kis nap lesz! :)

rob19:
Amit az ipari csapágyról mondasz (már ne is haragudj) marhaság! :)
Monty tökéletesen elmagyarázta, hogy mit jelent. Ha ez nem elég, akkor majd hétvégén leírom neked. Addig nem tudok sokat írni.

Gyanit:
Amit stoki írt az egy nagyon jó út, arra edzek én is majd' minden héten. Egyszer elkisérhetsz, ha gondolod! :)

De érdemes megnézni a Budakeszi - Nagykovácsi - Páty - Zsámbék - Tinnye -Szomor - Törökbálint - Budaörs - Bp. útvonalat is. A helyiségneveket nem sorban írtam, mert nem tudom hogy követik egymást, én csak "úgy" szoktam menni.

Sorry, de a márciusból hátralévő pár napon csak napi egyszer férek a gépemhez, szóval csak röviden válaszolgatok! :(
Addig bírjátok ki az okoskodásom nélkül! :))))

Monty Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6720
stoki,
"A Skanzentől. kb. 8 kilométer a hegytető (rendesen emelkedik) és onnan már hawai. "
És ugye közben van a Pap-rét? Milyen minőségű az aszfalt a Skanzen - Pap-rét - Hegytető - Skanzen útvonalon? Azért kérdem, mert vasárnap ott lesz megtartva a Békás kupa 2. fordulója.
Jut eszembe, nem jön valaki közületek?

Gyanit,
nem tudom, mennyi kilométered van idén, de ha nem túl sok, azt javasolnám, ne ugorjál neki egyből a Pilisnek, inkább alapozzál sík, vagy dimbes-dombos terepen lazán, pörgős áttétellel.

Előzmény: stoki (6710)
Puzsi Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6719
Hi!

Badmad!
Kösz hogy figyelmeztetsz minket, de már meg sem tudnám számolni a 2 kezemen, hogy hányszor voltam a Bükk-fennsikon így elég jól ismerem az utakat és a túristautakat. Iilyen jellegü problémám még nem fordult elo!

A Kékesrol:
Szerintem a Kékes nem húzós annyira 1 szuszra fel lehet rajta tekerni csak nagy levegöt kell venni elötte!
És az a 4 km sem olyan vészes emléxem hogy még középtányéron is viszonylag könnyen leküzdheto volt!

szili23 Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6718
Igazatok van, lehet, hogy egy kicsit húzós a Kékes. Gyöngyöstől Mátraházáig enyhébb az emelkedő, olyan mintha sík lenne, de ha nem tekersz egyből megállsz.Mátraházától a csúcsig, ha jól tudom 4 Km a távolság de egxből egy olyan emelkedővel kezdődik, hogy azt csak kiállva lehet leküzdeni. Amikor elsőnek voltunk itt bicajjal, ezt a szakaszt majdnem végig toltuk (nem Puzsival voltam, ő sose szállna le :-)) ), de az is igaz, hogy már 70 km volt bennünk, amire ideértünk.
tari2 Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6717
Turabolond - Te egy zseni vagy. Hogy a francba találtál rá erre az EGS váltóra? El sem tudom képzelni, hogyan muködhet.

Lehet, hogy Kivi megjegyzése a bringám tisztaságára, és Bátyó "tendenciózus" karbantartási tanácsadója :-) (meg a jövoheti szabadság :-) ) arra ösztökélnek, hogy karbantartásra vetemedjek.

Megvallom az oszintét, hogy a korábbi Alivió cuccaim nem igényeltek túl sok törodést. A váltót, meg a féket kellett néha beállítani. Kicsi csapágypuceválás oszt annyi. Ezen az STX/XT vacakon érzem, hogy a bowdent is le kell ápolnom :-(. Nem szeressük.

Tari(2)

toga Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6716
E-cet!
Gratula a 29.7-hez, nekem városi forgalomban a 24 km nem szokott 55percnél hamarabb összejönni.
Hajrá!

toga

e-cet Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6715
A történelmi hűség kedvéért:)
ápr.15 minimum a 3. túra (márc 4, márc 25).

Ja és volt a márc 15 VBB túra, szintén erősen reklámozva a topikban (részvételünk ugyan szerény 2fősre sikerült).
Mondjuk, hogy ez nem játszik (különben rajtam kívül nincs esély az "összes eddigi topiktúrán nyomult" cím birtoklására;)

Szóval én is jelentkezem a harmadik topiktúrára ápr.15-re.

Most pedig felülök a Moserre és hazahúzok, közben megpróbálok jobb lenni a múltkori 29.7 átlagnál.

Előzmény: toga (6714)
toga Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6714
Gombfoci!
Ha ilyen önzetlenül Magadra vállaltad a második túra szervezését, jelentkezek is, olyan áron,hogy inkább szabit veszek ki.(hogy számoljátok ki, hogy mindig dolgozzak?)

Azt is elárulom, szülinapi túra lesz és eddig még ekkora szám szóba se került!
De igaza van Bátyónak, mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát.
Én még nem igénylem a bácsi megszólítást.

Robin! Biztos jó lesz nekem az L-es hosszú mez?
(182/82)Becsüld meg légyszi!

toga

Gyanit Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6713
Stoki

Köszönöm szépen. :)
Alapos, kimerítő leírásnak tűnik. Már csak mennem kell.
(Bár, az még nem ma lesz. Előbb formábarázódás, miegymás...)

Előzmény: stoki (6710)
stoki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6712
bátyó
Azért ne dicsérjé máááá...Ha olyan nagy számvirtuóz lennék, nem itt enne a fene... Egyébként meg még egy kilcsióra is lehet agyafúrt. Mit össze nem szenvedtem a régi bowdenessel. Hála istennek már a múlté az az NDK csodaszar.
Azért megpróbálkoznék, ha úgy adódik de remélem bodzavirág se retten meg egy ilyen kis technikai eszköz láttán.
Előzmény: bátyó (6708)
Gyanit Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6711

Dehát úgyis itt leszel nemsokára... :)))
Lazaszerveződésű túrogombóc-party? Vihetnénk a köv. túrára is...

Puzsi úgyis kinevetett a teázós ötletünkért (Gombfocival gondolkodtunk valamiféle kerekezésen kívüli beszélgetős összeülések esélyeiről.). Vagyis jól félreértette...

Jut eszembe!
Én szerettem volna szombaton Puzsi 1.-résztvevő lenni, de egyenlőre nem megy. Szülinapozunk pénteken.

Előzmény: hobe (6709)
stoki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6710
Gyanit
Hááááááát a Bp-Szentendre adott, de érdemesebb valahol Szentendre közepén áthatolni a a főúthoz és onnan a Pilisszentlászló felé, vagy a Skanzen felé (ugyanaz az út) a hegynek venni az irányt. Nem annyira forgalmas, főleg így tavasszal. Egyedül ha tekersz fölfelé (Skanzentől már egyre húzosabb) figyelj oda, mert az ember az igen erős igénybevételtől hajlamos arra, hogy kacskaringózzon. A Skanzentől. kb. 8 kilométer a hegytető (rendesen emelkedik) és onnan már hawai.

Egyébként van egy másik út is, ami talán jobb lehet...
Lajosforrás felé kell az irányt venni Szentendrétől és a katonai kiképzőpálya mellett (itt nem szabad lefordulni Lajosforrás felé, hanem tovább felfelé egyenesen) el kell érni Dömörkaput, mi több el is kell hagyni, majd az első nagy 3-as elágazásnál JOBBRA FEL. Ez egy erdőgazdasági viszonylag jó minőségű út, egy deka forgalom nélkül, friss erdei levegővel, stő még csobogó kis vízeséssel...Ezen addig kell tekerni, amíg el nem éred a Pilisszentlászlói éttermet...(ez a tető), majd innen tovább ezerrel lefelé Lepence és a többi ugyanaz...
Érdemes ezt a szakaszt a Pilisi túristatérképen megtekinteni, bár szerintem ez a leírás jó alap lehet.

Előzmény: Gyanit (6707)
hobe Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6709
Menjetek a fenebe, ingereltek a turogomboccal!:-)) Itt meg igazi turot sem lehet kapni:-(((
Előzmény: bátyó (6708)
bátyó Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6708
rob19
Ne húzd fel a tapasztalt "öreg rókákat", mert megjárod. :-)
Ipari csapágynak hívják azokat a csapágyakat, amelyek a szabványsornak megfelelőek. Slusz. Ez definíció.
Mi leszel, ha nagy leszel? Szőke titkárnő? Mert akkor elnézzük neked. :-)

CyberX
Nem olyan nagy durranás az a kenceficézési szöveg. Hasonló marhaságokat ír az AVON meg az ORIFLAME is.
Viszont garantáltan én nyerem a leghosszabb hozzászólás díját, ami nem utolsó. :-)
Aztán az a széldzseki az eső ellen is jó? Vannak zsebei? Ez szerintem még nem bót. Ők nagyker áron adják (mint bármelyik kereskedőnek, például badmad-nek?), így mindenképpen a pénzüknél vannak. Írjanak rá valamit, és adják tényleg olcsóbban. Engedjenek a saját haszonkulcsukból is azért, hogy jónéhány bringás reklámozza őket. Nekem kellene alkudozni velük, csakhát én nem Pesti vónék.
Mail ment.

Gyanit
Kuksold majd meg azokat a dzsekiket.

bodzavirág
Egyszerűbb a kenegetés, mint gondolod. A legközelebbi túrán ezt be is bizonyítom.
A túrógombócot én is szeretem. Azért naná, hogy feltenném a fedélzeti számítógépedet. 5 perc. Csak hát megint az a fránya távolság. Viszont stoki mesterben bátran bízhatsz. Amiben szám van, abban menő.

Gyanit Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6707
Stoki!

Köszi. Ennek egy részét még ismerem is.
Van ennek használható kerékpárút szakasza is?

Előzmény: stoki (6706)
stoki Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6706
Gyanit

Bp-Szentendre-Pilisszentlászló-Lepence-Visegrád-Szentendre-Bp. Ez kb. 80-100 kilométer, de örülsz, ha leszállsz a masinádról...A Szentendre-Pilisszentlászló szakasz kb. 12 kilométer, de fingatós...A Pilisszentlászló-Lepence, viszont szédületes, csak ajánlott egy, illetve 2 erős fék...:)))

Előzmény: Gyanit (6705)
Gyanit Creative Commons License 2000.03.29 0 0 6705
Robin!
Te tényleg csúcs vagy! Micsoda áttekinthetőség!
Le a kalappal!

Mindenki!
Tudtok nekem olyan edzés-útvonalat javasolni Bp. környékén, amin utival lehet jó tempóban 100km körüli kört menni?

Előzmény: OpiumPapa (6699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!