Keresés

Részletes keresés

cfoto Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24826

Ja az más, akkor félreértettem.

Azt gondolnám normális szerelő örül annak, ha tudod használni és nem minden hülyeséggel cseszteted meg elállítod stb., hiszen ez neki kevesebb munkát jelent.

De persze ki tudja ilyenkor kinek mi jár a fejében.

Előzmény: zsolt_lak (24825)
zsolt_lak Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24825

Szia a gáz meo nem nézi hogy üzemeltem  be a kazánt. Én a szerelő re gondoltam.l aki problemazhat ezen

Előzmény: cfoto (24824)
cfoto Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24824

Gáz MEO-nál gáztömörséget, a vezeték kialakítását, EPH-t meg még egy csomó olyan dolgot is néznek (Pl. Fi relét) aminek nem tudom mi köze van a gáz MEO-hoz.

Na de, hogy azt is nézzék, hogy te hogyan üzemelteted a kazánt (milyen vezérlőt stb. használsz) hát, hogy is mondjam kicsit kezd erős lenni nekem. Gondolom van típusengedélye a cuccnak, innentől meg lehet használni.

 

Ha nem valamit félreértünk, nagyon itt lenne már az ideje, hogy valaki az MEKH környékéről kicsit körül nézzen a szolgáltatók gáz MEO-ja pontosan mire terjed ki és miért.

Előzmény: zsolt_lak (24818)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24823

Kit érdekel?

 

Én fizettem ki a kazánt, sehol sincs leírva, nem kapcsolhatom be. 

Használati utasításban benne van a programozása, ha én nem programozhatom, akkor minek teszik bele?

 

Üzembehelyezőnek nem az a feladata, hogy ezzel kötözködjön, az a feladata, hogy rámérjen a füstgázra, állítsa be, meg igény szerint programozza be. Ellenőrízze a bekötést, pecsételje le a papírt. 

Általában ha rákérdezel a programozásra, mit miért, a legtöbbször az a válasz, " így szoktuk". 

Előzmény: zsolt_lak (24821)
zsolt_lak Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24822

mondjuk 35k ért ne finnyáskodjon......

ezek szerint fűtöttél is vele?

 

Előzmény: nagykunsági (24820)
zsolt_lak Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24821

az nem derül ki hogy nem első indítás?

Előzmény: nagykunsági (24819)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.12 0 1 24820

Én átfolyósan használom a kombi gázkazánt, semmivel nem rosszabb a komfort, mintha letárolt melegvíz lenne. 

Előzmény: Apaxp (24816)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24819

Én be is programoztam a gázkazánt, mire kijött a szerelő.

 

Sehol nincs leírva, hogy nem kötheted be. 

Előzmény: zsolt_lak (24818)
zsolt_lak Creative Commons License 2017.10.12 0 0 24818

ma van a második gáz MEO-m remélem most átmegy a rendszer, és holnap jönne a gázszerelő beüzemelni az Aristron Genus System kazánt.

 

holnap nem tudok otthon lenni csak a feleségem és attól félek hogy a szerelő nem lesz teljesen képben a syensys+WiFi +multifunkcionális vezérlőről.

 

gondoltam ma este bekötök mindent és kipróbálom hogy jól megy -e pl a szivattyú vezérlés.

 

szerintetek "lebukok" a szerelő előtt vagy lehet ellene kifogása 

nihill01 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24817

Az indirekt mindenképp komfortosabb, pláne hogy 2 fürdőszoba van.

Előzmény: Apaxp (24816)
Apaxp Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24816

Sziasztok!

Új kondis kazán vásárlás előtt állok. A jelölt ariston valamelyik változat.

A kérdésem meleg víz előállítással kapcsolatos. 3-4 fős (felnőtt) családi ház  jelenleg 120l-es gázbojler ad meleg vizet. A felújítás után két változatban gondolkodom 1: fűtő kazán és 100l-es indirekt tartály 2: kombi kazán.

Szerintetek melyiket érdemesebb választanom? két fürdőszoba két szinten.

A másik kérdésem hogy ha valaki fűtő kazán indirekt kombót használ, annak nyáron kb. mekkora a gázfogyasztása?

Előre is köszönöm a válaszokat

TZ5589 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24815

Üdv mindenkinek! Lenn egy kis problémám. 

 

Van egy 83nm-es társasházi lakásom legfelső szint. A ház szigetelt műanyag ablakos. Radiátorok inkább alul mint felül méretezettek, a vállalkozó se járjon ugye rosszul felfogás szerint (nem én csináltattam).

Jelenleg egy kéményes 15éves Beretta kazán van fent ami már eléggé döglődik, cserére szorul.

Mi lenne véleményetek szerint a legjobb megoldás? Milyen fajta kazánt van lehetőségem vásárolni az adott körülmények fényében, illetve mi az ajánlott? Márka esetleg?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

spee981 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24814

És a levegő-víz hőszivattyúk? A gáz mégiscsak fosszilis, ha lesz paks2, villanyáramunk lesz (drágán), de a szénhidrogének ára előbb-utóbb szintén megugrik majd.

Előzmény: Wattocsak (24813)
Wattocsak Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24813

Jó pár házra volt rálátásom akik elektromosan fűtöttek. Egyik sem volt sikertörténet, sem beruházásban sem üzemeltetésben, pedig bevetettek napelemet és levegő levegő hőszivattyút is. A levegős hőszivattyú meg szolgáltatásban eléggé alul van. Zajos huzat.

Az elektromos fűtés romlott árú szerintem.

Előzmény: Condens (24812)
Condens Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24812

a 30% os üzemeltetési költségelőny napelemek nélkül értendő, azzal még előnyösebb... :)

Előzmény: Condens (24811)
Condens Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24811

azért ezzel vitatkoznék. levegő levegő split megoldással és egy mini napelem erőművel bőven meggondolandó. különösen annak tükrében, hogy  az éves COP száma a levegő levegő split klímáknak ma már 4 körül jár, ami azt is jelenti, hogy  a kondenzációs kazán éves hatásfokához mérten (talán max. 90%) ill. figyelembe véve az áram és gáz árakat, akár 30% os üzemeltetési költségelőnye lehet a hőszivattyús megoldásnak. 

 

Előzmény: klacus798987 (24810)
klacus798987 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24810

Új építésnél sem hozza be. Ott ahol van az utcán gáz, ott nem. A skandinávoknál németeknél egy csomó helyen nincs gáz a településen. Ebből a szempontból mi nagyon jó helyzetben vagyunk. (95% feletti lefedettség, a fent említettek 50-60% talán, a németeknél egy csomó kis faluban még mindig olajat használnak csak erről nem menő beszélni...)

Előzmény: nihill01 (24809)
nihill01 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24809

Új építésnél lehet, de inkább az az általánosabb, hogy egy régebbi házat utólag szigetel az ember + fűtést modernizál. És ha a gázkazánhoz megvan minden előfeltétel, akkor ott már nemigen hozza be az árát egy hőszivattyú.

Előzmény: smith (24806)
klacus798987 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 24808

A pufferes témához:

Az ellenzők szerintem három dolgot nem vesznek figyelembe.

- A gázkazán modulácíós szivattyúja 40 % környékére képes a tömegáramot levinni, lejjebb nem nagyon. (Ariston Genus biztosan, és mivel ez Wilo szivattyú, így gondolom ez szériális adottság)

- A gázkazán a névleges teljesítményének 30% alatt szarul működik, nem úgy ahogy elvárnád

- Minden alacsony fűtési rendszer könnyedén zónásítható, tehát, nem kell az egész házat fűteni, a padlófűtés is. (Tök felesleges fűtenem a nappalit, és még további két szobát reggel 8-13 között, miközben a fürdőt és másik két szobát meg kell, miközben kint -10 fok van és süt a nap. Délután tök felesleges fűtenem a maradék két szobát, miközben a nappali elindulhat)

 

A puffertartály a vegyestüzeléshez nélkülözhetetlen, és tényleg ott bukkant fel, de a tartsuk a meleget a betonban szemlélet is.... Sok olyan rendszert látok, ahol 35-45 fokos vizet zavarnak a padlóba, ami szerintem nettó pazarlás, szeretjük a meleget jópofival.  Ki szeret fázni? Ha valaki 22 fokban egy átlagosan szigetelt, hőhídmentes nem huzatos házban fázik, annak orvos kell nem gázkazán.

sznandi1977 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24807

Nem passziv ház, 2010-ben hőszivattyú 3-4 milliótól indult, gázkazán meg 300 ezer volt, a gáz meg bent volt így nem volt kérdés. 

Előzmény: smith (24806)
smith Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24806

0 fokos átlaghőmérsékletnél 2 m3 gáz megy el 24 h alatt ekkor a padlóba 25 fokos víz megy.

 

Ilyen hőigényre mondjuk eszembe nem jutott volna semmilyen gázkazán...

Előzmény: sznandi1977 (24784)
tsar! Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24805

Csak kívülről fehér, nyugi ;-)

Előzmény: nagykunsági (24804)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24804

És leírja a színét :)

Előzmény: BJaca (24777)
tsar! Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24803

Matt fehér. 

Ocean Luna 20p (exBaxi). 

Csak padló fűtés 6 körös osztó, saját keringeto szivattyú, közvetlenül fűt. 

Ami eddig történt : a radiátor és a hőcserélő kisavazva, váltó szelep cserélve, a szelep mögötti rugó ellenőrizve. Az egész kazán portalanitva, lufi felfujva a tágulási tartályban. 

Azt a szelepet az áramlás, tehát csak a csap megnyitása vezerli, úgy latom. 

Így meg a túl meleg víz megy a padloba pazarlás gyanánt. 

Nem jövök rá egyelőre, mi lehet még. 

 

Köszi 

Előzmény: BJaca (24777)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24802

Ariston kondenzációs gázkazánban érdemes modulációsra állítani a szivattyút?

 

Csak padlófűtés van, mindenféle fej nélkül.

 

Mire modulál a gázkazánban a szivattyú?

lala1961 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24801

Üdv ! Nem passzív házról volt szó !:D

Előzmény: sznandi1977 (24784)
cfoto Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24800

A zuhanyvíz hőmérséklet ingadozását termosztátos csapteleppel is ki lehet küszöbölni. Nekünk a Grohe zuhanyszettben pont ilyen csap van, de mivel más szempontok alapján lett az a szett (esőztető, bár falon kívüli mégis relatíve kis helyigény) igazából ezt a funkciót nekünk redundáns is mivelhogy indirekt tárolónk is van.

 

Bár nem vagyok szakértője a témának, indirekt tároló akkor fokozottan előnyösebb, ha kicsi a ház/lakás hőigénye és ehhez mérten kis teljesítményű kazán kell és potenciálisan több egyidejű meleg víz fogyasztó is van (pl. kádtöltés, zuhany és mosogató egyszerre).

A termo. csap ekkor is elfedheti az ingadozást, de ez már kockázatos mert ha mégsem, utólag nem kicsit lehet költséges at átalakítás.

 

Nagy teljesítményű kazánnal ill. ha a kritikus helyen termosztátos csap van (ill. kevés fogyasztó) kevésbé érdekes az indirekt tároló ahol hosszú ideig panghat a meleg víz kihasználatlanul.

 

Van még 1 szempont amikor érdekes lehet az indirekt tároló: Sok indirekt tárolóhoz lehet elektromos fűtőpatront tenni és ahol szempont az, hogy csak villanyról is lehessen meleg víz és mondjuk nincs lehetőség más megoldásra ez egyfajta kombi megoldásként szolgálhat (esetleg ehhez jöhet még napkollektor). 

Itt jegyezném meg, hogy nem feltétlen minden indirekt tároló tudja ezt és ami tudja ahhoz is gyakorlatilag aranyáron van az elektromos patron.

 

Szóval mivel a jövő a kis kazán teljesítmény (jobb hőszigetelés; kisebb hőfokok) irányába mutat ilyenkor érdemes elgondolkodni az indirekt tároló potenciális előnyeiről is.

Előzmény: janman (24766)
janman Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24799

Köszi szépen a választ! Vaillanttól is ezt a választ kaptam, mert közben megkerestem őket is. Egybevág minden.

Érdekesség: feltettem ezt a kérdést a Vaillant és az Aristonnak is, mármint írtam a hivatalos internetcímükre. A Vaillanttól pár órán belül kaptam választ, míg az Aristontól azóta sem semmit. 

Ez jelzi számomra, hogy mennyire fontos az érdeklődő. Egyenlőre a Vaillantos megoldás áll ezért nyerésre, bár jelentősebben drágább, mint az Ariston. 

Ez a két megoldás játszik per pillanat:

  1. Vaillant ecoTEC exclusive VU INT II 216/5-7
  2. Ariston Genus Alteas One Net 24.

A jövőre lejáró Fundamentánkból akarom megvalósítani a kazáncserét. Úgy vagyok az egésszel, hogy hosszú távra próbálok megoldást találni, ezért a gyártók prémium termékeiből próbálok választani. 

Előzmény: Condens (24797)
nihill01 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24798

Ariston GPE 24 kazán 8kw fűtőteljesítmény mellett saját mérésem szerint 38w-ot vesz fel. Akkor ez jónak számít ezek szerint.

Előzmény: Condens (24794)
Condens Creative Commons License 2017.10.10 0 0 24797

Janman:   Az "1." a jobb megoldás komfort szempontjából. Ha az energia takarékosságot teszem első helyre, akor talán a "2."

Előzmény: janman (24766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!