Keresés

Részletes keresés

Gyanit Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6793
Sziasztok!

Gombfoci!
En jonnek 15-en. Legalabbis eddig ugy allnak a dolgok.

Ami viszont a topic-mezt illeti:
Robin!
Lehet, hogy bizonyos megfontolasok miatt le kell majd iratkoznom a listarol. Sajnalom. Meg szolok majd. Koszi.

Monty!
Koszonom a figyelmeztetest, magam is igy gondolkodtam a dologrol. Fokent, mert egy eve volt egy reszleges szalagszakadasom, aztan azt meg erositgetni kell elobb.
Viszont megvettem a Kerekparral Budapest kornyeken c. kis remekmuvet. Sok otletet adott...

Kivi!
Koszonom. Szivesen tartanek veled, majd, ha mar leszek olyan formaban, hogy legelabb egy kozepes szintu edzotarsnak elmenjek. :)

Badmad!
Oke. Orulok, hogy emberunkre leltunk. Akkor szervezodhet a mas-iranyu (ertsd: ismerkedos, beszelgetos) talalka is.

Neptancos!
Lattam azt az utvonalat is a konyvben. Nekem nagyon tetszene arra menni egy kompozas utan.

Puzsi!
Ja, jol kifejtetted.
Valszeg en sem ertettelek felre....:))))))))) De, ha egyszer MONDOM, hogy NEM AZERT.......

Most rohannom kell.
Udv, jo hetveget Mindenkinek:
Nit

Puzsi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6792
Szili23!
Mail ment...
szili23 Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6791

Ezt elbaltáztam. Hátha most: www.elastic.hu
szili23 Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6790

Beindult a www.elastic.hu , nézzétek meg. Nem valami szép, a képek ugyanazok mint a katalógusban.

e-cet Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6789
bátyó

a szandálos elugrom esetek miatt még lehetne SPD pedál, erre találták ki az egyik oldalon SPD a másikon fém pedálkeret verziót (SPD323 tán a Shimanonál, de biztos mások is csinálnak hasonlót.)

sanzi

pedál+cipő nem rövid távú beruházás. szvsz a pedálkötés megéri a többletárat.
Én kétféle emberrel találkoztam eddig: 1. dicséri a pedálkötést 2. nincs neki
Persze a döntés tiéd, és kötés nélkül is bringás a bringás;)

Jó hétvégét Mindenkinek!

Előzmény: bátyó (6787)
sanzi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6788
Badmad
Mail ment.
bátyó Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6787
sanzi
Én is most tértem át a műanyag pedálról az Alu-ra. Arról nem akar a lábam lecsúszni (bár különösebben a műanyagról sem akart).
Mivel nekem mindennapos az, hogy kiugrok a Balatonpartra körülnézni (esetenként papucsban), így a patentos kiesett, maradt az Alu testű és keretű. Egy Wellgo LU-950-est vettem 4400-ért (ennél olcsóbban biztos tud badmad szerezni). Persze klipszet bármikor lehet szerelni rá. A topictúrán az volt már fenn, és utána még hazatekertem vele. Eddig minden OK, kíválóan fogja a cipőt (és nem szedi szét a talpát).

CyberX
A válasz még nincs itt. Próbáld még egyszer.

nras
Én már láttam olyan szemüveget, ami az ember száját is betakarta. Igaz, hogy az úgy nevezik, hogy bukósisak. :-)
Egyébként te ennyire vidáman kerekezel, hogy a muslincák belédszállnak? Esetleg ez a tápenergia forrásod? :-)
Mellesleg meglehetősen gagyi szemüvegeket lehet olcsón kapni. Az alapelv az, hogy ha egy picit is sötétített, akkor már mindenképpen szükséges az, hogy UV szűrős legyen. Az olcsóbbak általában ezen szoktak spórolni.

gombfoci
Én biztosan nem tudok menni, mivel éppen suliban leszek szombaton. Kár. :-( Majd a következőre.

Mindenkinek kellemes hétvégi tekerést bis Montag.

szili23 Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6786
ilyr

Én arra a szakaszra gondoltam, ami a Kékes előtti utolsó falutól (ha jól tudom ez Mátraháza)
indul, egyből egy erős emelkedővel és a csúcsra megy. Ez kb.4 km szerintem.

Tom2 Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6785
Gombfoci

Tisztában vagyok vele, de mivel vidékről vonatoznék fel kb 4+1/2 óra alatt, és a vonat sem megy bármikor, ezért nekem előző nap kellene felmennem Pestre. Szabadságot meg nem mindig kap az ember.

Üdv,
Tom2

Előzmény: gombfoci (6783)
stoki Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6784
Sanzi
Mai árakat nem tudom, de biztosan töredéke az SPD-nek ezért nem hiszem, hogy az asszony szétrúgja a farodat, már csak azért sem, mert nem tudom elképzelni róla...:)) (minőségtől függően pár ezer froncsi...)

Ha műanyag pedálod van, akkor nem is csodálom, hogy leszalad a lábad róla. Már ahhoz képest egy fémpedál is sokkal jobb lesz, mert az beleharap a cipőbe. Hát még ha klipsz lesz hozzá...

Attól nem kell félni, hogy nem fér bele a téli csuka. Ha mondjuk nem egy alpinista hegyi bakanccsal bújsz a pedálba, vagy a most divatos traktor férfi cipőbe :), akkor nem lesz gond, annyit a klipszszíj enged. A klipsz főleg a cipő elejét fogja meg alapba, majd ráhúzva (a szíjjat meghúzva) az egész lábat. Nem olyan szoros a kötés, mint egy SPD pedálnál, de a műanyagnál, mi több a klipsz nélküli fémnél is sokkal jobb. Persze körülményesebb, mert nem szabad megfeledkezni arról, hogy be van szíjjazva az ember, különben perec lesz belőle. Nekem úgy van beállítva, hogy szoros, de azért még ki lehet belőle menekülni. Ilyen kis belebujást segítő pöcök legyen rajta, mert különben a következő lámpáig is elgurulsz, míg belevarázsolod a lábad.:) Normál esetben, egy kis gyakorlattal pár pillanat a belebujás.

Előzmény: sanzi (6778)
gombfoci Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6783
Üdv Mindenkinek!

KÖVETKEZŐ TÚRA: 2000. ÁPRILIS 15. SZOMBAT (Gödöllő és környéke?!)

Eddigi jelentkezők:
1. Gombfoci & Coocoree
2. Toga
3. e-cet
4. Tari2 ????
5. ....??????

FONTOS!!!!
Javaslatom, hogy aki pólót rendlet, az jöjjön el, mert akkor a pólórendelés pénzügyi oldalát is rendezni tudjuk!!!!

Tegnap voltunk Robin-nal az Elastic-os boltban, remélem, hogy ő majd beszámol róla, mert ő tudja az konkrét kérdéseket és azok konkrét válaszait is).
(Vettem ott magamnak és Coocoree-nak 1-1 mezt, tök jó szarvasok vannak rajta, a hátulján meg csak a lábnyomuk, mintha 140-nél lehagytak volna minket és a vonulásuk útvonala pont a hátunk közepén lett volna... :-) )

Tom2 - Nem péntek, hanem szombat reggel virrad majd fel a túra napja!!
Mára ennyit, csao

Üdv Gf

nras Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6782
Okeoke. A szemuveg nem segit a pottyos fogsoron, de azert a szemembe is jut a bogarakbol:)))
nras Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6781
Ahoj Topik!

Gyerekek 3 oraba telt mire beolvastam a lemaradasomat. Sajnos most 3 napig nem voltam gepkozelben.
Mindenesetre itt megint visszatert a tel. Tegnap akkora hoeses volt hogy alig birtam hazamenni. Remelem hetvegere meglatogat engem itt a tavasz.

Sanzi
Nekem van egy vadiuj klipszes pedalom, ha edekel szerintem biztosan meg tudunk egyezni. Az asszonynak most vettunk egy Trek 4500-at, de O nem szereti a klipszet, ugy lekerult a geprol. Most meg ott figyel a szekreny tetejen. A gond csak az hogy most itt van velem Erlangenben. Legkozelebb aprilis 20 utan megyek haza. Bar szerintem inkabb megeri beruhazni valamilyen patentos pedal/cipo parosba.

hobe
Remelem nem rontom az uzleted! Ott is ilyen szutyok ido van mint itt? Mar 2 hete nem tudtam egy tisztessegeset tekerni.

Kerdes
Szemuveg: Szeretnek venni egy jo kis szemuveget, mert bringazas vegere mindig pottyos a fogsorom (bogarak, sar). Szetneztem a boltokban, de eleg nagy arkulonbsegek vannak. Ami tetszene az 150 - 200 DM korul van. De azert lehet kapni 50DM -ert is. Szerintetek tenyleg van ekkora kulonbseg a minosegben is, vagy ez egyszeruen csak divat?
Csako

hobe Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6780
Sanzi

mar tobbszor belinkeltem az Exus tipusu pedalomat, de nem javaslom senkinek:-( Szerintem q nehez bepattintani a labadat es ez egy budapesti kozlekedesnel eletveszelyes lehet:-(( Ha gondolod, akkor egyszer majd hazajuttatom, de sajnos spec. cipo is kell hozza a stopli miatt:-((

Előzmény: sanzi (6778)
CyberX Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6779
Pálinkás jó reggelt!

Úgy látszik elfáradt az éjszakai műszak. Vagy non stop tekertek?

Anzix
Hát igen, a bikemag, a főszerkesztővel történ egyeztetés után lekerült a magazinok közül. Úgy néz ki, lesz saját honlapjuk. Elindult viszont az exit (magazinok között megtalálod, exit.index.hu). Ott is van bringás rész. Most még viszonylag kevés az anyag, de hétfőtől sok-sok infó felkerül majd.

Bátyó
Na! Megjavult a mélszerverünk, jönnek a leveleid. Már válaszoltam is. Ma kapom meg a Mountexes jakót, kipróbálom, hogy vízálló-e. Csak essen.

Tündérlala
Vizipisztoly ötlet király. Nem volt még ütésváltás a dologból?

I'll be back

CyX

sanzi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6778
Köszönöm a segitséget.

Most egy gagyi szar műanyag pedálom van.

Hobe

Még a végén mindent megöröklök tőled :-))) Milyen pedálod is van????

STOKI

Én sem akarok most beruházni egy spd-be, mert asszony szétrúgja a seggemet :-)))

Ha alukeretes klipszes pedált veszek, akkor állíthatósat, hogy ősszel, vagy télen a vastagabb cipellőcske beleférjen.

Menyibe kerül egy alukeretes klipszes pedál????

Előzmény: stoki (6777)
stoki Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6777
sanzi
Nekem valami ilyesmi utánzat van...

http://www.wellgo.com.tw/lu-981.htm

Ha ehhez szerzel egy hozzá való műanyag, de NEM gagyi műanyag, hajlékony klipszet jó esélyed van arra, hogy a lábad nem fog csúszizni.(Az enyémhez hozzá adták... Ha klipszek között lehet válogatni (talán van állítható is, de kicsi az esélye), akkor érdemes azzal a cipővel menni vásárolni, amelyben általában tekersz. Ugyanis ha a cipőd orra rövidebb, mint amennyire a klipsz hagyná csúszni előre a csukát, akkor a lábujjakat összekötő csont (nem tudom mi a orthopédiai hivatalos neve) előbbre kerül és nem a pedáltengely fölé. Ez meg ront a tekerés hatásfokán és kényelmetlen is. Bár most már terjed az SPD és a patentpedálok, azért az ilyen típusúak is jobbak, mint a klipsz nélküliek. Én már évek óta használom, mert pénzem nincs külön cipő vásárlására.

Előzmény: stoki (6774)
szela Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6776
Toga!
Nekem van egy ilyen térképem. Miskolci lévén a Bükk a kedvenc terepem, ezért azt kell mondjam, nem egy nagy durranás, szerintem nem elég részletes. Olyanoknak való, akik tudnak térkép után tájékozódni, de nincs jó helyismeretük. A jel0lt utak általában kövesek, ezért esös idöben is járhatók, egy átlagos montis gond nélkül elmegy rajtuk. Mindent összevetve hasznos kiegészítö a turistatérkép mellett Arról pedig szó nincs, hogy csak itt lehet tekerni, de aki ezt választja, nem fog csalódni.
Előzmény: toga (6761)
hobe Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6775
Sanzi

Meg mindig van egy folosleges pedalom:-)))

nem tudom erdekel-e valakit, de eppen nem esik az eso:-)

Mas. Tegnap szomoruan tapasztaltam, hogy hazank autos fiai a parizsi bicikliutakat sem kimelik:-(( Ugyanis a magyar intezet elott szepen sorban leparkoltak a kerekpar savban:-(( Sovany vigasz, hogy mindegyikre kitettek a bunteto cedulat:-)

Előzmény: sanzi (6772)
stoki Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6774
Sanzi
Ha más nem végy egy olyan pedált, ami nekem van.
Sima cipővel is használható, alukeretes és KLIPSZES. Ha jól választod meg, garantáltan nem csúszik ki belőle a lábad.

Természetesen a profibb az SPD, vagy look pedál...

Most milyen pedálod van...??? Műanyag...???

Előzmény: sanzi (6772)
ilyr Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6773
Mondjuk egy Look (vagy SPD,vagy Time, vagy ...) pedal + cipo paros megoldja az ilyen problemakat... :)
Előzmény: sanzi (6772)
sanzi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6772
Jó reggelt!

Most hogy minden nap biciklivel járok dolgozni, a következő problémával találkoztam:

Probléma:

A pedálról, ha nem figyelek, akkor folyamatosan le akar csúszni a lábam. Természetesen pont akkor, amikor kiállok és kéne a nyomaték:-((( Mi lenne a megoldás???? Azon kívül, hogy járjak gyalog???

stoki Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6771
köszi badmad

logo
Pont a múlt héten voltam a Hunyadi Sportban. Igaz ez a legdrágább bolt, de itt bukkant elő a legnagyobb választék. 800-6500-ig kapsz mindenféle minőségben ujjatlan kesztyűt (gondolom erre gondoltál). A kérdés most már csak az, hogy mi neked az olcsó és mik az elvárásaid ??? Nekem speciel egy 5.500 forint körüli adidas kesztyű tetszett. Igen igényes és strapás kivitelben készült. Az olcsóbbakat még a Baumaxba is lehet kapni, de ami egy picit igényesebb azt csak szakboltban érdemes megnézni.

Előzmény: badmad (6768)
anzix Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6770
Elnézést a zavarásért,de nem tudjátok ,hogy hova lett a bikemag? Ti.nincs a magazinok között,:(((
logo Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6769
Sziasztok !
Hol lehet olcson bringas -kesztyut venni ??

badmad Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6768
stoki
Én a Ritchey defektszalagjára esküszöm, kb 2000ért kapsz vagy 20 kerékre valót belőle, ráadásul öntapadós, így nem csúszik félre. És az is valamiféle szövetszerkezetű anyag, műszálas. Ja és két év alatt egy defektem volt, az is tüske miatt.
Előzmény: stoki (6759)
tari2 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6767
CyberX - Na akkor azért nem reagáltál az emilemre. Maj' megismétlem.

GF - Én lehet, hogy mennék, bár még igen messze van, és nem tudom hazagyüvök-e azon a héten.

Turabolond - Ha az EGS a mechanikus agyával mindig tudja mi az optimális beállítás, akkor én mi a francnak tanultam ennyit. :-)

Bátyó - A menetközbeni zenehallgatást és is műveltem egy ideig, amig egyszercsak, csakegyszer be nem kapta a szerkezet a fülhallgatóm madzagját, és meg nem hámozta. :-( Azóta nem csinálom, sajnálom a füldugóimat.

Tari(2)

Tom2 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6766
Gombfoci

Sajnos az időpont nem jó, nincs szabim péntekre:-((( így nem leszek ott. Talán a következőn ;-)))

Tom2

Előzmény: gombfoci (6751)
napster Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6765
Üdvözlet mindenkinek!

Bár olvasni igyekeztem, írásban lemaradtam az utóbbi hetekben. Katasztrofális a melóhelyemen a hálózat sebessége :(
Szóval, Bátyónak és Stokinak is ígértem, hogy igyekszem mindenkit beavatni az ausztráliai túránk szervezésébe.
Mindenkinek köszönjük, akik izgultak értünk, megkaptuk a vízumot.
Hétvégén kinn voltam a Sport kiállításon, megpróbáltam lenyúlni pár céget. A Cateye-től kaptunk ígéretet kedvezményre a Cseke Rt. talán, Az ISM-ben nincs keret ilyenre(!), a Mali-nak most írtam a többiek meg elhajtottak, mint a magzatot.
Azért nem vagyok annyira letörve. Úgy néz ki meglesznek a térképeink, ráadásul egyenesen ausztráliából Hobenak külön köszönet, hogy bejárta Párizst miatta.
Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e céget, akit érdemes lenne megkeresnünk (alkatrész, nem pénz ügyben! és lehetőleg ingyen kellene) valamint, én csak katalógusban láttam, de lehet e valahol olyan "zsákot" kapni, amit nagy esőben rá lehet húzni a kerékpáros táskára. Vagy érdemesebb megvarni az ilyesmit?

bátyó Creative Commons License 2000.03.30 0 0 6764
CyberX
Miattam nyugodtan feltehetitek a zsírzási szösszenetet, de akkor lehet, hogy kicsit ki kellene egészítenem. Olyan csicsásan akarjátok feltenni, vagy sima szövegként? Csak azért kérdezem, mert ha kell, elküldöm a HTML-es kódokkal megtűzdelt verziót. Vélemény? (ezt el is mailoztam már másodszor)

Ismeri valaki a Mountexet? Állja az esőt? Jó? Mire?

stoki
40 dolcsiért már kevlár szalagot is adnak külsővel-belsővel együtt. Akkor inkább veszek egy valag ragasztót és foltot (pumpám már van). Az eddig legrosszabb arány az egy túrán 2 defekt volt.
Még valami. Csak Ladástól, Trabantostól, Wartburgostól és Kispolszkistól kérjetek pumpát. A többi frissebb, nyugatibb autósnál ismeretlen fogalom ez az eszköz (azóta már én is hordok magammal egy mini szusszantyút).
Valóban igazad van. Nyáron a legjobb unaloműző a szabadstrandokon a rádiós fürdőruha-bemutató nézegetés. Monokini és Balatonpart előnyben.

OFFFFF
Jut eszembe. Tudjátok-e, hogy milyen a háromrészes fürdőruha? Nos?
Milyen az egyrészes? Hát egy nagydarab ruha, ami nyaktól lefelé mindent takar.
És a kétrészes? Felül és alul egy-egy csík.
A háromrészes? Két zokni és egy csokornyakkendő.
Saját találmány, csak még nem terjedt el. Kár :-(
On

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!